Zaloguj się, aby obserwować  
Piotr13PL

Mam pytanie dla fanów tolkiena...

28 postów w tym temacie

no więc.."Podaj nazwę ludu, który przez wiele lat poprzedzających rozpoczęcie się Wojny o Pierścień, chronił Shire i jego mieszkańców" pomoze mi ktoś?? jest to pytanie konkursowe..:) a ja za chiny nie mgoe znaleśc odpowiedzi...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm trudne pytanie..
Ale coś mi świta w tej łepetynie. Czy chodzi może o Dunedainów lub inaczej Ludzi z Westernesse? Byli to Numenorejczycy, których królestwo kiedyś rozciągało się na terenach gdzie leży Shire, więc może o nich chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 20:02, HumanGhost napisał:

Hmm trudne pytanie..
Ale coś mi świta w tej łepetynie. Czy chodzi może o Dunedainów lub inaczej Ludzi z Westernesse?
Byli to Numenorejczycy, których królestwo kiedyś rozciągało się na terenach gdzie leży Shire,
więc może o nich chodzi.

Zdecydowanie o nich chodzi(nazywani też byli strażnikami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 20:05, Wesik napisał:

Zdecydowanie o nich chodzi(nazywani też byli strażnikami)


No, wiedziałem, że coś w tym kierunku. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiec o co chodzi z tymi jego kolegami po fachu aragorna?? i jak mam napisac w odpowiedzi??Straznmicy czy ludzie Westerrneru czy jakoś tka czy jak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 20:10, Piotr13PL napisał:

wiec o co chodzi z tymi jego kolegami po fachu aragorna?? i jak mam napisac w odpowiedzi??Straznmicy
czy ludzie Westerrneru czy jakoś tka czy jak???


Aragorn miał wielu kolegów po fachu. Możemy się domyslać. Ale są to chyba Numenorejczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (akurat Silmarillion pożyczyłem komuś :/ ) to ci D''unedainowie byli potomkami Numenorejczyków. I teraz proszę aby ktoś mnie poprawił jesli nie pamiętam dobrze. Gdy księstwo Numenoru wyruszyło z namowy Saurona na podbj krainy Valarów wtedy kilka statków Przyjaciół Elfów wypłynęłoi i uciekało i od Numenoru i od konieczności walki z bogami. Ci co przeżyli założyli dwa królestwa Gondor i inne jakies na A, Anor, Amnron, niepamietam juz. z czego to drugie państwo upadło. I chyba własnie od tych osiadłych Numenoryjczyków pochodzi Aragorn i jego bracia. Trzeba pamiętać, że Aragorn żył bardzo długo co było "cechą'' Numenoryjczyków którzy żyli niegdys kilkaset lat ale przez "rozrzedzenie krwi Aragorn nie pociągnął tak długo jak jego dalecy przodkowie. Dodatkowo pamiętajcie, że Aragorn jak wpadł do Gondoru to został uznany królem czyli musiał być potomkiem Numenoryjczyków bo rządzący do tego czasu ojciec Boromira i Faramira był tylko Namiestnikiem.

Podusmowanko: D''unedainowie = Numenoryjczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 20:42, Mistic napisał:

Podusmowanko: D''unedainowie = Numenoryjczycy


Mała poprawka. Nie D''unedainowie, a Dúnedainowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 21:40, Lord Ya napisał:

Mała poprawka. Nie D''unedainowie, a Dúnedainowie


Hm, mozliwe, mówie, nie mam teraz akurat Silmarillion, a na D''unedaina se przerobilem gdy tworzylem postaci o takim "nazwisku" do gier RPG :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogo być jeszcze Istari; czarodzieje tacy jak Gandalf, Saruman czy Radagest...
Tak na prade nie byli oni ludzmi tylko wyslannikami Valarow... A tylko jeden czlowiek odwiedzil Valanor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 21:06, mic02 napisał:

Mogo być jeszcze Istari; czarodzieje tacy jak Gandalf, Saruman czy Radagest...
Tak na prade nie byli oni ludzmi tylko wyslannikami Valarow... A tylko jeden czlowiek odwiedzil
Valanor...


Gandalf i reszta to chyba majarowie byli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 21:16, Yamamoto napisał:

Gandalf i reszta to chyba majarowie byli?

Zdaje sie, ze co do tego nie ma calkowitej pewnosci, nawet encyklopedia srodziemia nie podaje tego dokladnie. A Istari to ich zakon ofcourse.

Odpowiedz na pytanie to moim zdaniem Straznicy/Dunedainowie czy numoryjczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 20:46, Piotr13PL napisał:

koleś mi poweidzał ze trzebaboły napsiac numerejoczycy czy jakos tak ale to i tak to samo nie??


To rpzecież to samo. Po prostu pisząc Dunedainowie podałeś dużo precyzyjniejsą odpowiedź, niż gdybyś napisał Numenorejczycy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować