Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

Asterix i Obelix - Temat Ogólny

36 postów w tym temacie

Asterix i Obelix to dobre komiksy czy raczej nie? Bo nie wiem czy opłaca się kupić! A tak w ogóle to jak wam się podobały filmy z Galami w roli głównej? Zapraszm do pisania! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 13:12, Black Dog napisał:

Asterix i Obelix to dobre komiksy czy raczej nie? Bo nie wiem czy opłaca się kupić! A tak w
ogóle to jak wam się podobały filmy z Galami w roli głównej? Zapraszm do pisania! :D


Co do kimuksu to miałem okazję raz czytać jakieś 5 lat temu. :P
Film widziałem i animowany i taki z aktorami, prawdziwy nie wiem jak to opisać. W każdym razie dobra produkcja, jednak wydaje się, że jeżeli chodzi o ten tytuł to bajka rządzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 13:12, Black Dog napisał:

Asterix i Obelix to dobre komiksy czy raczej nie? Bo nie wiem czy opłaca się kupić! A tak w
ogóle to jak wam się podobały filmy z Galami w roli głównej? Zapraszm do pisania! :D

ja mam dwa komiksy z sympatycznymi galami w rolach głównych; Aterix w Brytanii i Przygody Gala Asterixa, miałem je zanim obejrzałem filmy i zaśmiewałem się z dialogów irysónków panów Uderzo i Gościnnego co nie miara. Napewno warto je kupować, bo są świetne:)))) niestety chwilowo kasa idzie u mnie na inne cele. mam też film A&O - Misja Kleopatra, z polskim dubbingiem, i przynajmniej mnie on śmieszy, ogólnie jak na nie komiksową wersję jest dość dobry. A na polsacie ostatni były "Asterixy"przecież nie???

PS - teraz likwiduje się duzo wypożyczalni kaset video<wypieraja je dvd> i kasety z asterixem można nabyc za tzw. bezcen!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam chyba wszystkie tytuły które wyszły po polsku i nie tylko :)
według mnie to po prostu klasa, komiksy sa o niebo lepsze od filmików, z jednym ale - naprawdę trzymają poziom komiksy do których tekst pisał Gościnny. to po prostu geniusz był :) [ nie wiem czy wiesz, stworzył też Lucky Lucka, Mikołajka i Iznoguda. ] po jego śmierci Uderzo pociągnął serię sam i jego samodzielne dzieła już mi się tak nie podobały.

nie przerażaj się okropną jakością rysunków w 1szym tomie - każdy rysownik kiedyś zaczynał ;)
bardzo fajnie się śledzi jak kolejne postacie zyskują określony wygląd, wyodrębniając się z wioskowego tłumu.
rysunek Uderzo jest coraz swobodniejszy.

co do pytania, czy warto kupić - czynem dałam wyraz swojemu stanowisku :)
a było to ładnych parę lat temu i musiałam polować po antykwariatach - dopiero końcówkę mam z serii niebieskiej; za to ceny były niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam w domu 3: "przygody galla Asterixa" (pierwsza część), "złoty sierp" i "wróżbita". Każdy przeczytałem chyba z 30 razy :).
Filmy animowane też są fajne :) ostatnio na Polsacie pokazywali.
A filmy zwykłe mi się nie podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 15:16, Araondoion napisał:

komiks byl fajny ;D filmy animowane tez, filmy to juz nie to samo.


A Astarix i Obelix misja Kleopatra? jedna z najlepszych komedii jakie widziałem.
A z zeszytów to mam tylko 3 (nie pamiętam tytułów:( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, mam wszystkie tomy, część ze starej serii ( heh, a "Gala" jednego nawet z gazet poskładanego i po francusku :) część z niebieskiej, byłem w Parku Asterixa ( zaraz koło Eurodisneylandu :)


Nie to wcale nie mania :) Ja zwyczajnie uważam, że to świetny, inteligentny ( nie jakieś tam kaczory i donaldy ) komiks z niezłą kreską i niezłym humorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TAk, "Misja Kleopatra" to rehabilitacja po porażce jakim była pierwsza ekranizacja ( filmowa ) :)


Można było naprawdę się pośmiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 15:22, Lone Wolf napisał:

TAk, "Misja Kleopatra" to rehabilitacja po porażce jakim była pierwsza ekranizacja ( filmowa
) :)


Można było naprawdę się pośmiać :)


prawdę rzekłszy, prawdę rzeczesz:) Tylko uważaj, aby niebo nie zawaliło ci się na głowę:) A.... i uściśnimy sobie dłonie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2006 o 15:29, caramondl napisał:


prawdę rzekłszy, prawdę rzeczesz:) Tylko uważaj, aby niebo nie zawaliło ci się na głowę:) A....
i uściśnimy sobie dłonie.....


potrząśnij moją dłonią :D i za wąsa chwyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 15:35, Lone Wolf napisał:


>
> prawdę rzekłszy, prawdę rzeczesz:) Tylko uważaj, aby niebo nie zawaliło ci się na głowę:)
A....
> i uściśnimy sobie dłonie.....

potrząśnij moją dłonią :D i za wąsa chwyć :D


a Kakofonixa zwiąrzemy, i zostawimy za tamtym drzewem:)

PS - Ale głupi ci brytowie::)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trolluj :) "Cezar" był beznadziejny :P Może jako film niezgorszy, ale adaptacja do niczego. Nie przypominam sobie, żebym choć raz się usmiechnął. Na szczęście "Misja Kleopatra" zmyła wszystkie winy twórców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gośćinny i Uderzo, profanie :D Gościnny od tekstów, Uderzo- rysunków

A na pomysł wpadli przy kufelku ( bezalkoholowego nie było :). Zastanawiając się nad epoką, w której miałyby bć realia umieszczone ( zaczynając na prahistorii ) doszli do Celtów ( a konkretnie Galów właśnie ). Potem tylko krótka chwila przeszukiwania z lekka chwiejnej pamięci i doszli do roku 50 BC :D

I tak się zaczęło :)

Całą historię masz w niebieskiej serii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować