Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft o zbiorowym pozwie zbanowanych

64 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2009 o 16:21, Xjumpaytech napisał:

Bardzo dobra akcja tak jak powiedział Pile najlepiej byłoby, gdyby konsole
psuli zupełnie może wtedy by pomyśleli ja poszedłbym nawet dalej i wrzucił bombkę :P.

Ja to bym takich wieszal publicznie.
Tak was ucieszy to, ze komus zbanuja calowicie konsole za to, ze gral na piracie? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 17:59, miszcz929 napisał:

Ja to bym takich wieszal publicznie.
Tak was ucieszy to, ze komus zbanuja calowicie konsole za to, ze gral na piracie? oO

Tak dlatego, że ja kupuje gry za około 100zł i tak właściwie nic z tego nie mam, a taki pirat ściąga sobie grę miesiąc przed premierą za darmo gra i jeszcze zmniejsza szanse na powstanie Xbox Live w Polsce tym, że ściąga (zakładając, że jest Polakiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

erm, ale tu nie chodzi o to, że piraci pozywają za banowanie, tylko za to, że opłacają przez jakiś czas coś, do czego nie mają dostępu =.='' To tak jakby ktoś z tego forum musiał opłacać przez rok internet, chociaż został mu on odcięty bez wyroku sądowego w myśl najnowszej dyrektywy UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2009 o 18:18, Xjumpaytech napisał:

Tak dlatego, że ja kupuje gry za około 100zł i tak właściwie nic z tego nie mam


To po co w ogóle grasz skoro nic z tego nie masz? Live z piraceniem nie ma nic wspólnego, bo microsoft od piratów za live też dostaje pieniądze, a poza tym wg. ostatnich wyników usańczycy piracą bardziej na xbox od polaków dziwne, ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 18:37, marcinsud napisał:

To po co w ogóle grasz skoro nic z tego nie masz? Live z piraceniem nie ma nic wspólnego,
bo microsoft od piratów za live też dostaje pieniądze, a poza tym wg. ostatnich wyników
usańczycy piracą bardziej na xbox od polaków dziwne, ale prawdziwe.

Pomyśl przez chwile najczęściej grającym na oryginałach obrywa się najbardziej, piraci i tak łamią te głupie zabezpieczenia, które dają firmy na oryginały przez co pirat będzie sikał na te zabezpieczenia, a taki uczciwy użytkownik męczył z głupim DRMem, czy innym dziadostwem i nie piszę tu o konsolach, bo tutaj na szczęście jeszcze nie jest modne dodawanie tępych zabezpieczeń, chociaż zaczynają robić głupoty w stylu kody na DLC, żeby nie odsprzedawać gier. Live z piraceniem jest bardzo związane. Np. cały ranking z GS, czy cheaterstwo. To, że w takim USA może być większe piractwo to jakaś super nowina nie jest, bo jeżeli porównać liczbę konsol z USA ponad 16,5 mln Xboxów z taką Polską gdzie jest pewnie 100-300 tyś konsol maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 18:18, Xjumpaytech napisał:

Tak dlatego, że ja kupuje gry za około 100zł i tak właściwie nic z tego nie mam, a taki
pirat ściąga sobie grę miesiąc przed premierą za darmo gra i

Masz pudelko, zagwarantowana pomoc techniczna, debilne zabezpieczenia + kilka innych pierdol ktorych pirat nie ma.

Dnia 23.11.2009 o 18:18, Xjumpaytech napisał:

a taki pirat ściąga sobie grę miesiąc przed premierą za darmo gra

gra za darmo, to straszne! ponosisz w ten sposb jakies starty? nie mozesz spac po nocach z tego powodu? jezeli nie, to nie rozumiem tego calego najezdzania i tekstow typu: " Każdy powinien dostać bana żeby konsoli się nie dało uruchomić i im więcej kasy stracą tym lepiej."
>zmniejsza szanse

Dnia 23.11.2009 o 18:18, Xjumpaytech napisał:

na powstanie Xbox Live w Polsce tym, że ściąga (zakładając, że jest Polakiem)

mhm...

Zakladam, ze nigdy nie sciagnales zadnej mp3/filmu/gry, masz orginalnego windowsa i photoshopa. W przeciwnym razie jestes po prostu hipokryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończy sie tak ze piraci zostaną zatrzymani za używanie pirackich kopi zapasowych ...
moim zdaniem to było dobre i kiepskie posuniecie
Dobre:
nadzieja ze zaczną kupowac oryginalne gry dla swoich Xboxów
(na PSP niestety to nie działa mowie tu o PSS)
Wada:
jeżeli nie zaczną kupować producenci stracą na XboX live

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 19:29, miszcz929 napisał:

Masz pudelko, zagwarantowana pomoc techniczna, debilne zabezpieczenia + kilka innych
pierdol ktorych pirat nie ma.


I jedyna rzecz potrzebna do czegoś to pomoc techniczna, która tak właściwie przydaje się raz na 100 lat.

Dnia 23.11.2009 o 19:29, miszcz929 napisał:

gra za darmo, to straszne! ponosisz w ten sposb jakies starty? nie mozesz spac po nocach
z tego powodu? jezeli nie, to nie rozumiem tego calego najezdzania i tekstow typu: "
Każdy powinien dostać bana żeby konsoli się nie dało uruchomić i im więcej kasy stracą
tym lepiej."


Możliwe, że ponoszę. Na pewno ponoszę dostaje głupie zabezpieczenia i tracę dobre małe firmy robiące dobre małe gry z powodu piractwa.

Dnia 23.11.2009 o 19:29, miszcz929 napisał:

Zakladam, ze nigdy nie sciagnales zadnej mp3/filmu/gry, masz orginalnego windowsa i photoshopa.
W przeciwnym razie jestes po prostu hipokryta.

Nie nie słucham muzyki słucham tylko radia jeżeli coś słucham do filmów VoD na N za które płacę, a gier nie kupuje dużo, bo strasznie powoli je przechodzę, więc nie mam powodów do ściągania, bo po co, żeby zacząć następne 15 gier i przechodzić je tak powolnie, żeby żadnej nie przejść? Windows XP był kupiony na wszystkie kompy w domu, a aktualnie korzystam z Win 7 RC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja tez nie gram duzo, a jeszcze mniej na windowsie i konsolach, ale zauważyłem taki trend, że gry gdzieś pół roku po premierze dostają patch który znosi zabezpieczenia, więc zaczyna być coraz lepiej wystarczy nie jarać się nowościami, zaoszczędzi się na sprzęcie i gra będzie już pewnie tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy argument jaki słyszę od piratów to że każdy piraci np. muzykę. Ja w ogóle nie słucham niczego. Sporadycznie radia ale pirata nie mam żadnego. Nie mam ani jednego nielegalnego pliku.

A posiadanie gier oryginalnych daje mi więcej przyjemności z gry. Czuję pewną przynależność do społeczności i wspomagam przemysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 20:05, Pile napisał:

A posiadanie gier oryginalnych daje mi więcej przyjemności z gry.

Tylko co to ma wspolnego z zyczeniem "utraty jak najwiecej kasy" tym, ktorzy tych gier (orginalnych) nie maja? Swiadomosc, ze zbanowano x tysiecy userow przez to, ze mieli piracka wersje gry w ktora wlasnie grasz, tez daje ci wiecej przyjemnosci z gry? ;|
Zacznij jeszcze reportowac znajomych ktorzy graja na piratach, wtedy tez bedziesz "wspomagal przemysl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 20:39, miszcz929 napisał:

> A posiadanie gier oryginalnych daje mi więcej przyjemności z gry.
Tylko co to ma wspolnego z zyczeniem "utraty jak najwiecej kasy" tym, ktorzy tych gier
(orginalnych) nie maja? Swiadomosc, ze zbanowano x tysiecy userow przez to, ze mieli
piracka wersje gry w ktora wlasnie grasz, tez daje ci wiecej przyjemnosci z gry? ;|
Zacznij jeszcze reportowac znajomych ktorzy graja na piratach, wtedy tez bedziesz "wspomagal
przemysl"



Nie mówię że lepiej mi się gra przez to że ktoś dostanie bana i nigdzie tak nie napisałem. Ale faktycznie miło mi się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tak banują i zaraz zaprzeczają to co wcześniej powiedzieli gratz microsoft
pewnie wszyscy Xbox''owcy niezmiernie się cieszą, że microsoft planuje wprowadzić reklamy podczas gry, póki co testy, ale info jest :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 21:31, Pile napisał:

Nie mówię że lepiej mi się gra przez to że ktoś dostanie bana i nigdzie tak nie napisałem.
Ale faktycznie miło mi się robi.

Masz dziwne podejście. Cieszysz się z nieszczęścia innych? Wiem, że piraci sami sobie na to zasłużyli i popieram banowanie konsol, ale wisi mi to czy dostanie bana czy nie, nic nikomu nie będę zazdrościł.
Wracając do tematu: Jeżeli prawdą jest, że blokowane są w jakiś sposób dyski konsol, to uważam, że M$ nie ma prawa tego robić, w końcu jest to własność prywatna. Ale jeżeli jest to tylko blokowanie dostępu do XBL, to popieram ich działanie. Tak jak już mówiłem - wisi mi to czy ktoś jedzie na piratach czy nie, mi pieniędzy nie kradnie, ale M$ ma całkowite prawo banować, w końcu to ich pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 18:29, dark_master napisał:

erm, ale tu nie chodzi o to, że piraci pozywają za banowanie, tylko za to, że opłacają
przez jakiś czas coś, do czego nie mają dostępu =.='' To tak jakby ktoś z tego forum
musiał opłacać przez rok internet, chociaż został mu on odcięty bez wyroku sądowego w
myśl najnowszej dyrektywy UE


Prosta sprawa. Kupujesz Neostradę/kablówkę/cokolwiek do domu. Robisz napad na bank dwa dni później. Wsadzają cię do pierdla. Umowę z dostawcą podpisałeś na adres na czas określony. Do pierdla ci nie przeniosą. No trudno, żeby państwo płaciło za twoją kablówkę, albo żeby tracił operator, jeśli podpisałem promocyjną umowę na czas określony, bo tobie się chciało banki napadać, a oni postanowili cię potrzymać w ciupie.

To że można dostać bana to wiedza powszechna. Jest to wyraźnie napisane w warunkach użytkowania. Jeśli planujesz grać na piratach musisz się liczyć z tym, że jak cię trafią, będziesz stratny. Jeśli chcesz piracić jedź na zdrapkach czy abonamentach krótszych - roku nikt nie każe opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2009 o 22:01, Blizzard_Beast napisał:


ale operator neta do pierdla mnie nie wsadzi i nie będzie sobie kazał płacić. MS odcina, ba, może decydować kiedy odetnie, i każe. Ta różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 23:08, Adamskiu napisał:

Jeden argument od ms i wszystko jasne - umowa to umowa i jak ludzie ją naruszają to legalnie
ich odcinają :]

Umowa i takie działąnie jeszcze musi być zgodne z prawem. Jeśli nie jest... a to zapewne będą starali się pokazać prawnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować