Zaloguj się, aby obserwować  
Mafioso_PL

Sprzedaż Ratalna

9 postów w tym temacie

Witam.
Mam pytanie co do zakupu towaru na raty.
Czy jest jakiś sklep (branża oczywiście elektroniczna), który nie wymaga zaświadczenia o dochodach?
Chodzi o to, że umowę mam z Agencją pracy, przedłużaną z miesiąca na miesiąc, a to nie wystarcza do wzięcia niczego na raty :P
A wszędzie gdzie się dowiaduje, potrzebne jest zaświadczenie, bądź umowa na minimum taki okres, jaką wybieramy ilość rat.

Albo czy komuś wystarczą tylko wyciągi 3ch ostatnich wypłat? (gdzieś o tym słyszałem, ale w warunkach kredytowania rat nic o tym nie pisze).

Pozdrawiam i dziekują za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Systemy ratalne Żagiel i Lukas honorują zakup na raty bez zaświadczeń, tylko na dowód jeśli dokonujesz pierwszej wpłaty przy zakupie w wysokosci bodajże co najmniej 10% wartości towaru.
Bywa też tak że ten wymogów jest większy np 15-20%, zależy to od deklarowanego na oświadczeniu u sprzedawcy dochodu, np jeśli zarabiasz tylko minimalną krajową czyli jakieś bodajże 850 zł mogą zażądać 30%, zależy to też od salonu sprzedaży, jedne oferują taki system bo mają odpowiednia umowę z danym bankiem inne mają dostępną tylko opcję typowych sprzedaży ratalnych z zaświadczeniem wymaganym.

Z kolei trzy kolejne umowy zlecenie są w niektórych bankach podstawa do zaciągnięcia kredytu, w innych wymogi są z kolei większe np 6 lub 12 umów. Bodajże PKO BP wymagał swego czasu tylko 3 kolejnych umów zlecenie jako podstawy do określenia zdolności kredytowej przy kredycie na oświadczenie + standardowo dane zakładu pracy celem weryfikacji + czysty bik i krd.

Polecam poszukać po salonach sprzedaży które mają systemy lukas lub żagiel, te banki bowiem mają w ofercie raty bez zaświadczeń, musisz tylko trafić taki salon który udostępnia taką formę sprzedaży, no i liczyć się z pierwsza procentową wpłata [jak wysoką zależy od twoich dochodów, bodajże przy 1500 zł netto już wyjdzie ci tylko minimalna wpłata 10%]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem, szukałem, dzwoniłem, pisałem. I nic :|
Wszędzie "oceniają moją zdolność ratalną" i bez umowy na okres co najmniej taki, na ile rat chcę wziąć sprzęt, bądź zaświadczenie pracodawcy że umowa będzie przedłużana przez taki okres (czego nie dostanę, w końcu to agencja pracy) moja "zdolność ratalna" jest zerowa ;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic więcej prócz tego co ci już napisałem w zasadzie dodać nie mogę.
Ewentualnie możesz spróbowac w Auchanie - ich system karty auchan działa jak raty.
Dostajesz u nich karte z określonym limitem na zakupy w ich marketach, raty za zakupy spłacasz identycznie jak zwykłe raty w jakimkolwiek sklepie - minusy natomiast to dosyć spore oprocentowanie rat, ograniczony wybór towarów tylko do marketów auchan no i straszne konsekwencje w przypadku niespłacania rat.

Mój kolega posiadał ich karte, załozył ja jak kupowaliśmy razem swoje Playstation Dwójki, było to kilka ładnych lat temu, miesiąc po premierze ps2, ja kupowałem swoją za gotówkę on założył karte auchan. Wsytarczył mu wtedy dowód i wyciągi z konta za ostatnie 6 miesięcy + ksreokopie jego umów zlecenie z ostatnich 6 miechów.

Niestety potem przy redukcji etatów został zwolniony ze swojego zakładu pracy i zaczęły się schody, z tego co pamiętam nie spłacał rat prawie rok, odsetki narosły wrecz kosmiczne bo z długu chyba 4000 zł narosło mu to do blisko 20 tysięcy... Nie mam pojęcia co do szczegułów [jakie były koszty komornbicze, jakie odsetki, kto wylicytował jego dług itp] nie mniej wyraźnie widac że karta auchan to straszna lichwa - więc próbuj w ostateczności.


Ewentualnie zamiast rat mozesz poszukac jakiejś "chwilówki" - pozyczki przyznawanej wyłacznie na dowód + oświadczenie o zarobkach. Bank PKO BP przyznaje takie pozyczki, sa uczciwie oprocentowane, sam korzystałem z ich oferty rok temu - brałem 2000 zł bo zabrakło mi do remontu mieszkania na wykończeńówkę.
Kwota całej pozyczki wyniosła 2200 zł [pozyczka ubezpieczona od utraty pracy], dostępnych środków miałem na końcie 2090 do ręki, do spłaty miałem 2458 zł, kredyt brałem na okres 12 miesięcy, raty wyszły po 198 zł [pierwsza tylko była wyższa - wynosiła 280 zł].
Tylko pamiętaj że pozyczkę bez żadnych zaświadczen tylko na oświadczenie w pko bp dostac mozna do maks 8000 zł, w sumie nie polecał bym wybierać takiej kwoty nawet, najlepiej nieco niżej np 7500-7000, powyżej 8000 zażądają juz zaświadczenia o wysokości dochodów i ksera umowy przynajmniej na czas określony.
Jesli masz czysty BIK i KRD no i jestes zatrudniony w firmie która podasz na oświadczeniu [figurujesz u nich w kadrach jako pracownik] i masz równiez od nich umowy ciegiem za minimum ostatnie 6 miesięcy - pko powinno bez problemów udzielic ci kredytu.


Radzę także wystrzegac się pożyczek online - wszelakie instytucje udzielające rzekomych kredytów jak np pilnapozyczka online itp bandy szarlatanów faktycznie obiecuja złote góry i "kredyt dla kazdego" ale gdzy przychodzi co do czego żądaja jako zabezpieczenia : hipoteki, lub innych dóbr osobistych [samochody, posiadłości itp] tudziez podpisania weksla na okreslona kwotę + wpłaty własnej w wysokosci minimum 1000 zł, dodatkowo po podpisaniu umowy i wpłacie wkładu własnego nie masz 100% pewności że transza zostanie ci wypłacona - a nawet jesli zostanie to dzieki "kruczkom" w umowie nie otrzymasz kwoty na jaka liczyłeś.
Więc mocno przestrzegam przed chwytaniem się tak ekstremalnych opcji - lepiej jest pochodzic po bankach i jednak w pewnym solidnym banku w końcu pozyczkę uzyskać mimo problemów.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz konto w PKO (sądzę, że w innych bankach też takie rozwiązanie funkcjonuje) możesz poprosić o przyznanie ci zdolności kredytowej czy debetowej. Otrzymujesz wtedy limit zadłużenia zależny od Twoich dochodów, z którego możesz swobodnie korzystać. Kosztuje to 20 złociszy rocznie + odsetki od zadłużenia. Te odsetki są jednak niegroźne. Ja w każdym razie prawie ich nie odczułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jest tez taka możliwość, zapomniałem o niej a śmierć.
A z tego co jeszcze kojarzę kompletnie nie mając konta w Getin Banku można dosłownie z ulicy wejść i sobie takie konto debetowe założyć chyba do 1500-2000 zł pokazując tylko dwa dokumenty tożsamości + potwierdzenie posiadania regularnych dochodów [odcinek emerytury, zaświadczenie o posiadaniu renty czasowej/stałej, przynajmniej 3 umowy zlecenie, umowa o pracę, zaświadczenie o dochodach itp]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 12:25, karolekx23x napisał:

czyli ile tych odsetek naliczaja ?


Sorry, ale sprawdź sobie sam na ich stronie. Od dwóch lat nie mam już u nich konta i nie pamiętam. W każdym razie, jak już napisałem były jakieś niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować