• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
kuba1223

Komputer sie zacina w każdej grze

Pytanie

Siema, mam problem z komputerem. Zacina się w każdej grze! Zacina się co około kilka minut, czasem nawet co mniej niż minute i potem chodzi normalnie i znowu sie zacina. HELP!

EDIT: Zacina się już nawet w przeglądarce ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

34 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.12.2009 o 22:51, kuba1223 napisał:

No patrząc na te temperatury, to powiedzenie "małe piekarniki" tu pasuje ;d Nawiasem
mówiąc, zdjąłem jedna ściankę kompa i jak mi walnego takim nagrzanym powietrzem...

Zobacz posta wcześniej bo zedytowałem. Skoro piszesz że zdjąłeś obudowę to wyłącz komputer poczekaj aż ostygnie i sprawdź czy chłodzenie procesora nie jest luźne (chodź pewnie gdyby było to tego AMD-eka szlag by trafił w moment) nawiasem mówiąc spróbuj poruszać nim delikatnie na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Karta jest chyba firmy MSI (o ile jest taka, bo tylko takie coś pisze na kartonie od niej), narazie robię skanowanie, więc poczekam i sprawdzę to chłodzenie za moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2009 o 23:09, kuba1223 napisał:

Karta jest chyba firmy MSI (o ile jest taka, bo tylko takie coś pisze na kartonie od
niej), narazie robię skanowanie, więc poczekam i sprawdzę to chłodzenie za moment.

Karta jest ok, jeżeli chodzi o hardware to tylko ew. ten procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2009 o 22:25, daemonaray napisał:

Tak jasne, mama mu każe wyłączać komputer i o 22 będzie rozkręcał kompa żeby sprawdzić
czy mu się radiator poluzował - FACEPALM :S Bagatela, może mieć tam jakieś plomby itp.
Najprostsze wyjście to sprawdzić temperatury w systemie (w stresie).


KOLES UMIESZ CZYTAC?
Masz tak napisalem. By to zrobil!!!:

ALe wez ziomek cofnij system np. 2 dni przed powstaniem problemu.
Jesli to nie pomoze sciagnij dobrego ANTYWIRA i przeskanuj i powiedz nam czy cos wykrylO!

A tamto to zasugerowalem <LOL>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie jestem Twoim "kolesiem" to po pierwsze. Po drugie następstwa cofnięcia systemu mogą uszkodzić jego system, albo część oprogramowania które posiada niekoniecznie likwidując problem. Po trzecie to rzeczy o których napisałeś nie są tymi które powinien zrobić w pierwszej kolejności. A po czwarte to popracuj trochę nad pisanym postem, bo to co piszesz i to w jaki sposób piszesz, mocno odstaje od poziomu tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zrobiłem skana i nie ma wirusów. Chłodzenie proca się nie rusza, ale! Tak profilaktycznie przeczyściłem patyczkami higienicznymi wszystkie chłodzenia i zgadnijcie co się stało? Temperatury sporo spadły, zreszta zobaczcie na ss. Może to pomoże, zresztą zobaczę jutro bo starszy juz sie wnerwił, że siedze tak długo ;P

20091229235258

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No te tempy procka to sporo jak dla mnie za wysokie.
Niby procesora spalić się w obecnych czasach nie da [a przynajmniej ujmijmy to tak - trzeba się bardzo starać] ale dla mnie wszystko ponad 65 stopni to już jest ponad dopuszczalną bezpieczną granicę.
Sam trzymam swojego OCniętego do 4.0 ghz E8400 na poziomie 54-56 stopni w mocnym stresie [w idlu miewam 30-35]

Twoje 74 stopnie to imho sporo za sporo, dobre 15-20 stopni ponad bezpieczne normy, może ci to powodowac te zawieszki.
Jak dla mnie to jeszcze cpu vcore jest za wysoki.. 1.50 to imho sporo [ja u siebie po oc trzymałem się na 1.35, bez oc na 1.15]
+12 v tez troche przekroczone, ale tu nie jest tragicznie.
Ale ten VCore podejrzany....

Nic nie przestawiałeś w biosie ? Bo ten proc wygląda jak za mocno przetaktowany z kompletnie źle dobranym napięciem, lub przetaktowany z napięciami zostawionymi na auto co powoduje ich zbyt złe dobieranie.

Ja bym uparcie celował w problem z napięciem - przewoltowany proc i stąd to grzanie imho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2009 o 09:03, kuba1223 napisał:

OK! Już sie tak nie tnie ;] dzieki za waszą pomoc!


Podałeś te temperatury ale to są tempy w idlu [w spoczynku - czytaj surfowanie po necie, oglądanie filmu itp] czy sa to temperatury w stresie [podczas grania w jakieś gry np] ?

Jak to jest idle to ciągle jest za duzy [proc 54 w idlu, tyle to ja mam w stresie przy sporym oc]
Grafika jest ok nawet jesli to 54 stopnie to w stresie, to i tak jest dopuszczalne.

Ale procesor i tak ciagle jest jak na mój gust przewoltowany, ciagle Vcore na poziomie 1.49-1.50, to jak dla mnie sporo za sporo [jak ci pisałem ja przy dosyć dużym oc mam procek na 1.35, o ile zbyt mocno podkręcony procesor nie jest tak bardzo groźny bo się nie spali - jak się zapoci za mocno to automatyczny shut down ustawiony np na 90 stopni wyłączy kompa, lub zbyt gorący proc go zwyczajnie zawiesi zanim się spali o tyle przewoltowany procesor może bardzo prędko zakończyć swój żywot i tu żadna siła nie pomoże ani nie zapobiegnie uszkodzeniu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2009 o 20:37, kuba1223 napisał:

To tempy po ostrym graniu.


Po graniu - to nie w czasie grania.
Tak samo u mnie w momencie kiedy gram np w crysisa grafika dobija do 80-82 stopni, proc do 54-56
Ale w chwili gdy crysisa wyłączę wystarcza dosłownie kilka sekund [około 30-45] żeby tempy zaczęły gwałtownie spadać [automatycznie mnożniki gpu i cpu ida w dół w stan spoczynku i podzespoły sie zaczynają dosyć szybko schładzać], te wspomniane sekundy wystarczają żeby proc błyskawicznie zleciał do 30-35 stopni a grafika do 60-65

Zakładam że zrobiłeś tak - odpaliłeś grę, pograłeś w nią powiedzmy kilka godzin. Skończyłeś grac [wyłączyłeś daną grę] wbiłeś w hwmonitor i zrobiłeś screena tempów - praktycznie podałeś nam prawie to co masz w takim razie w idlu.

Zrób tak - odpal pierw hwmonitor, włącz jakas wymagająca sprzetowo grę, pograj w nią trochę [30-45 min starczy w zupełności], wyłącz i zrób screena temperatur - wtedy wartości max temp pokaza nam jakie "szczyty" osiagał twój proc i gpu pod obciazeniem.

Dla mnie te temp sa za wysokie i to wspomnaine juz kolejny raz vcore jest duzo za wysokie jak na firmowy nie podkrecany proc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować