• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
rolex76

Ograniczenia a niechęć sprzedaży.

Pytanie

Witam.

Umieściłem ten post w pomocy technicznej bo nie wiedziałem gdzie dokładnie pasuje xD. Mam takie pytanko.
Wielkimi krokami zbliża się premiera "Mass Effect 2". Mam w planach jechać w dzień premiery do Saturna i zakupić grę, tylko że w Saturnie jak sprzedający zobaczy na pudełku "+18'' to zaraz chce dowodzik i nie sprzeda jak sie okaże, że nie mam 18 lat. Mam 16 i zbliża się 17. I tu właśnie pojawia się pytanie. Czy sprzedający ma prawo mnie legitymować i odmówić sprzedaży gry ?? Być może był już taki temat lecz nie mogłem znaleźć. Przepraszam za kłopot i z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Też kiedyś spotkała mnie taka sytuacja, ale pomogła mi starsza siostra :) Jeżeli nie posiadasz, to możesz poprosić kogoś innego, aby zakupił dla Ciebie tą grę.

PS.:Gdzieś czytałem, że sprzedający mam wręcz obowiązek wylegitymować klienta, w razie kiedy ma wątpliwości co do jego wieku. (ręki odciąć nie dam co do tego) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za pomoc :P. Jak nie będą chcieli sprzedać to im wypomnę, że nie mają prawa, a jak zaczną coś zrzędzić to poproszę kogoś xD

W każdym razie dzęki za help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2010 o 19:18, rolex76 napisał:

Dzięki za pomoc :P. Jak nie będą chcieli sprzedać to im wypomnę, że nie mają prawa, a
jak zaczną coś zrzędzić to poproszę kogoś xD

W każdym razie dzęki za help.


JA ci powiem tak:
Pegi to informacja dla nas a nie zakaz jak np. Alkohol 18+
Jezeli ci nie sprzedadza i beda mieli jakies dziwne swoje teorie po prostu chrzan ich i idz do konkurencji.
Jezeli nie chca zarobic to ich problem ;D
PzDr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No widzisz? To ich postrasz trochę, że albo pójdziesz do konkurencji albo podasz ją do sądu :P Uwierz mi wygrałbyś sprawę i jeszcze by musiała Ci płacić odszkodowanie :) Jednym słowem babę/chłopa byś z torbami puścił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2010 o 19:52, Czarek188 napisał:

No widzisz? To ich postrasz trochę, że albo pójdziesz do konkurencji albo podasz ją do
sądu :P Uwierz mi wygrałbyś sprawę i jeszcze by musiała Ci płacić odszkodowanie :) Jednym
słowem babę/chłopa byś z torbami puścił :P

Heh, ja mam jednak nadzieję, że w teoretycznie wolnym kraju sprzedawca jednak ma prawo odmówić transakcji, jeżeli ma zastrzeżenia co do klienta. W końcu, jego lokal, jego towar, jego piaskownica i jego foremki. No ale w tym burdelu, gdzie właściciel pubu nie może sam zdecydować, czy się u niego pali pety, czy nie, to już sam mam wątpliwości. Heh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moim zdaniem tak:
Jezeli osoba ktora pracuje w sklepie jest czyims "pacholkiem", i nie sprzeda np. gierki, na ktorej owy
"PAN PREZES" czyli szef by zarobil.
To co mu zostaje, "Panu prezesowi"?
Wywalenie tejze osoby na zbity ....... ! -----> Dokonczcie sami;D

Co do kupna ponawiam!
Nie sprzedadza, idz gdzie indziej, do konkurencji (Albo na Gram.pl i zamow xD)
(Choc to dziwne, gdyz moj brat 10-letni kupil Kane&Lynch dla mnie bedac na wycieczce i bez zadnych problemow sie odbylo)
No wiec wyjasnione wszystko mam nadzieje wiec
Pozdrawiam i udanych zakupow ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Akurat w Lubinie w galerii robią problemy w Saturnie. 2 tygodnie temu, kolega 2 lata młodszy, chciał kupić CoD:MW2 i mu nie sprzedali, to powyzywał sprzedawce i na koniec dodał "... idę do empiku tam mi sprzedadzą a wy sie pocałujcie w dupę..." było trochę ostrzej to powiedziano ale to publiczne forum xD. Sam uważam, że pegi trochę te klasyfikację przesadza. Co takiego jest w CoDzie, że +18. Misja "Nic po rosyjsku" to jest normalne jak dla mnie wkońcu gra jest po to by "doświadzcyć" czegoś nowego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pisalem na ten temat w temacie ''''Gry +16 +18''''
Jak mowilem PEGI to informacja, zwykle zawyzona ;D
A tutaj przytocze moja wypowiedz z owego tematu(Tekst troche zmodernizowany) :

Ale zobaczcie. Na przyklad Moh: wojna na pacyfiku 16+ czy Cod:waw 18+
Sam nie spelniam wymagan xD a mam cala kolekcje i gram, i co, nic nie jestem jakims psycholem.
Moim zdaniem kazdy powinien grac w co chce ale bez przesady by kupowac np. Siedmiolatkowi postala czy manhunt
Po prostu zalezy to od psychiki czlowieka i basta
Rownie dobrze koles majacy 30 lat, ktory ma cos nie tak w głowce jak odpali np. postala czy punishera i przykladowo spełniający wymagania wiekowe gry nie wiadomo czy nie zrobi masakry w Hipermarkecie czy gdzies w Banku
OCZYWIŚCIE ODPUKAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2010 o 19:40, rolex76 napisał:

W sumie też racja, piętro niżej jest empik, pod samym Saturnem, a tam problemów takich
nie robią xD.


Moim zdaniem nie opłaca się kupować w Empiku
Np: Dirt 2 w Empiku kosztuje 139zł a w Saturnie kosztuje 119zł
Wiec o ME 2 walcz w Saturnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zobaczymy :P Jakoś sobie poradzę xD A na gram.pl zamówiłbym ale na tą grę mam chrapkę wsadzić ją do x''a już w dniu premiery.

Dzięki wszystkim za wejście w ten temat i za pomoc xD

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2010 o 20:58, DesMonD__PL napisał:

Po prostu zalezy to od psychiki czlowieka i basta


bullshit, ograniczenia sa dla niepelnoletnich bo nie sa oni jeszcze w pelni uksztaltowani psychicznie przez co sa podatni na wyjatkowo glupie pomysly (wiem z doswiadczenia) i brak wyobrazni.

swoja droga chetnie poslucham jaki masz sposob by weryfikowac psychike dziecka przed sprzedaniem mu gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale ja nie mam tego na myslI!

Mowie tylko ze gry powinny byc dla wszystkich z kazdego przedzialu wiekowego ale bez przesady
A w ogole po co spamujesz, odswiezajac stare tematy?
Juz mu wszystko powiedzielismy i koniec tematu zauwaz post wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2010 o 16:13, DesMonD__PL napisał:

Mowie tylko ze gry powinny byc dla wszystkich z kazdego przedzialu wiekowego ale bez
przesady


to dla wszytkich czy nie dla wszytkich ? a jak nie dla wszytkich to jak zmierzysz ze ktos jest juz dojrzaly na taka a nie inna gre ?

Dnia 08.01.2010 o 16:13, DesMonD__PL napisał:

A w ogole po co spamujesz, odswiezajac stare tematy?


bo tak... nie kazdy przeglada forum co godzine

Dnia 08.01.2010 o 16:13, DesMonD__PL napisał:

Juz mu wszystko powiedzielismy i koniec tematu zauwaz post wyzej


a czy ja do niego sie zwrocilem ? odpisalem na Twoj post z ciekawosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Masz ;)
Czy za twojej mlodosci nie grales w "zakazane owoce"?
No pewnie tak...
I co jakos zyjesz. Jestes chyba normalnym czlowiekiem prawda?
Czy nie czesto sie zdarza ze jakas pelnoletnia osoba strzela do ludzi w realu bo sie w gry nagralo, i psychika siada, bo slaba?
Ale spelnia teoretycznie wymagania gry(czyt. wiekowe),czyz nie?
Po prostu nie powinno na opakowaniach pisac od ktorego wieku, bo to bezsensu tylko co zawiera np.
Seks, przemoc, wulgaryzm itp
A wtedy rodzic zdecyduje


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2010 o 16:22, DesMonD__PL napisał:

Masz ;)
Czy za twojej mlodosci nie grales w "zakazane owoce"?
No pewnie tak...


a jak powiem ze nie ? ze wychowywalem sie na podworku wsrod rowniesnikow, a pierwszy komputer pojawil sie gdy juz mialem ''pare'' lat ? :D

Dnia 08.01.2010 o 16:22, DesMonD__PL napisał:

I co jakos zyjesz. Jestes chyba normalnym czlowiekiem prawda?


co nie zmienia faktu ze niepelnoletni sa bardziej podatni na zle wplywy niz ktos +18. Dorosli tez sa, ale nie w takim stopniu.

Dnia 08.01.2010 o 16:22, DesMonD__PL napisał:

Czy nie czesto sie zdarza ze jakas pelnoletnia osoba strzela do ludzi w realu bo sie
w gry nagralo, i psychika siada, bo slaba?


zdarza sie to duzo rzadziej bo w tym wieku ludzie juz zaczynaja samodzielne myslec ;) Dziecko tez by strzelalo jakby mialo dostep do broni... ba czesto sie slyszy o wypadkach z bronia bo mlodociani nie maja wyobrazni i mysla ze nic sie nie stanie.

Dnia 08.01.2010 o 16:22, DesMonD__PL napisał:

Ale spelnia teoretycznie wymagania gry(czyt. wiekowe),czyz nie?
Po prostu nie powinno na opakowaniach pisac od ktorego wieku, bo to bezsensu tylko co
zawiera np.
Seks, przemoc, wulgaryzm itp
A wtedy rodzic zdecyduje


to w koncu dostepne dla wszytkich czy dostepne dla wszytkich doroslych, ktorzy moga dac pograc dziecku ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Lol
Pogubilem sie |;D
Masz racje dziecko jest bardziej podatne ale trzeba je uswiadamiac od najmlodszych lat
A co do tego moj brat ma 10 lat. Bronie w domu mysliwskie sa i nigdy nic nie zrobil, takie mysli naprawde nie chodza zdrowym osobom po glowie, jezeli sie je uswiadamia, ze to zle itp.
Po prostu takI z tego, ze jak chcesz miec zdrowe dziecko, by jakos zylo w przyszlosci, mialo dobra prace, to musisz mu poswiecac duzo czasu, milosci, i uczyc go prawdziwego swiata, w czasach jego mlodosci;]
PS.
Musze zrobic mikrofon bo kupilem i niedziala ;/
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować