Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce GTX 480 i GTX 470 ujawnione

44 postów w tym temacie

Marzenie każdego gracza, ale póki co zbędny wydatek. Obecnie mojego HiS 4890 nic nawet nie podjada, więc nie ma sensu kupować nowych kart jeszcze teraz. Oczywiście mówię to do osób, które posiadają obecnie wydajne układy, jak wspomniany 4890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, fajne nazewnictwo. Myślałem że nowe GF''y to będzie po prostu seria 3**. Wszystko byłoby wtedy proste - im wyższy numer dziesiątki tym lepsza karta. Niestety, ale zapomniałem że nV musi przeznaczyć co najmniej jedną serię na odgrzewane kotlety. Jestem prawie pewny że którąś z kart z "serii" 3** będzie odgrzany G92 w 40 nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę robotę, która będzie dawać mi większe wydatki niż obecna, oraz nieco odczekam na spadek cen, to się pewno zakupi. Choć na swoją obecną kartę jeszcze nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy te karty będą warte tego całego szumu medialnego który się wokół nich rozchodzi od jakiegoś czasu.
NV tyle czasu nad nimi siedzi na nadal nie wiadomo jaką mają wydajność.
Obawiam się, że zieloni mogą się na tych ''CUDAch'' przejechać ;) AMD/ATI wypuściło świetną serię HD5x i jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa, a NV jak obiecywała i zachęcała tak robi to dalej a nic konkretnego nie pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry znak, bo przez to ATI może obniżyć cenę 5xxx serii, a się czaję na 5870 od paru tygodni.
No chyba, że nVidia mnie zaskoczy co do ceny, ale wątpię...ostatnio ich karty są overpriced. Nadal mnie dziwi, że GTX285 jest droższy lub można go kupić za tyle ile kosztuje 5870 gdzie wydajnością to ATI ma przewagę
http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5870-review-test/24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na spadek ceny 5850, chyba, że seria GF 4xx będzie tania :) Kupię, kiedy będą kosztowały koło 700zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ATI rządzi na rynku kart graficznych! Jeśli porównamy cene do wydajności to pierwsze miejsce ma oczywiście ATI! Sam posiadam od dawna karte HD 3870, i jestem z niej bardzo zadowolony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

700 zł za świeżutką NV..... buhaha....może 4** za dwa lata spadną do tego poziomu, jak już pojawią się dwie nowsze generacje.
A tak swoją drogą, czy tylko mnie zdziwiło, że karta "będą posiadałyDual DVI, HDMI oraz dwa sloty PCI"? To znaczy gdzie te sloty PCI będą i do czego mają służyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 13:02, Thebisre napisał:

A moim zdaniem ATI rządzi na rynku kart graficznych! Jeśli porównamy cene do wydajności
to pierwsze miejsce ma oczywiście ATI! Sam posiadam od dawna karte HD 3870, i jestem
z niej bardzo zadowolony!


Rządzić może nie rządzi ale ostatnio zdecydowanie ich sytuacja się poprawiła.
Udało im się po raz pierwszy od kilku lat przegonić konkurencję i biję im za to brawo :) Oby tak dalej :)
Ja jeszcze siedzę na X1950 Pro a i tak w Mass Effecta 2 gram na full detalach :) (tyle, że w 1240x1028)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie kumam tego. Czy 99.9% uzytkownikow to fanboye?
Prosty przyklad - kupilem komputer kilka lat temu. Za pierwsza wieksza wyplate, na raty, w hipermarkecie (bo tam najlatwiej bylo na raty). Procek - jakies core 2 duo, ale bez szalenstwa, 2gb ramu, gf 8600gt. System - XP. Juz jak kupowalem - nie byla to maszyna z gornej polki ;)
Mijaja lata i co? kupuje gre - odpalam - gram. Nie ma problemu. Czy to call of duty, czy dragon age - wszystko smiga bez problemow. Tylko w crisisie nie odpalalem wszystkiego na max (a na medium z kilkoma high [pamietajac o ograniczeniach DirectX]). Wiec po co wydawac 1500-2000 na grafe? Stac Was na to, czy od rodzicow skubiecie? Toz to nie ma sensu. Jaka jest roznica w grafice na medium a na high w falloucie 3? Jaka w dragon age? Nieco wieksza w CoD:MW2, ale bez przesady. W tych czasach praktycznie kazda gra dobrze wyglada. A jesli na takim sprzecie jak napisalem zle chodzi - nie jest to wina (w 100%) slabego kompa, a beznadziejnej optymalizacji. Czemu NWN2, Oblivion, fallout3, DA:O i wiele innych idzie w high (lub high + medium cienie) a taki Loki w low przycina? Moze dlatego, ze na karcie za 2000$ tez przytnie, bo jest marnie napisany? :)
Wiadomo, ze producenci beda robic wszystko by wcisnac klientom nowy towar. Po to tworza kolejne generacje kart graficznych. Ale to sami klienci (gracze, a wlasciwie - rodzice tychze) nakrecaja te koniunkture kupujac sprzet po irracjonalnych cenach.
No fajnie. Pojde do sklepu, kupie najmocniejsza grafe jaka tylko do mojego blaszaka wejdzie.. i co wtedy? I tak nie mam czasu, zeby grac 24h. I tak grafika to nie wszystko. I tak na starej wszystko dziala. To po co to zmieniac? Bo mam 30fps zamiast 80? Ludzkie oko i tak nie zauwaza roznicy, bo plynny obraz to 24 klatki na sekunde. Szarpanie zauwaza sie gdy wartosc fps spada ponizej 24.

reasumujac - nowe karty - fajny bajer. fajny, tylko po co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 13:21, Phobos_s napisał:

> Eeee. Czemu zrobili serię 4xx? A co z 3xx?-.-

Zarezerwowana dla "odgrzewanych" układów kart mobilnych.
http://www.nvidia.pl/page/geforce_m_series.html


Ale w serii 2xx też były mobilne karty:P

Mam nadzieję, że różnica 10 w nazwie nie oznacza, że będzie mała różnica cenowa.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować