Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

8694 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2007 o 09:44, tykus napisał:

- to wszystko musisz traktować jako bonus a nie na siłę porównywać z ceną sklepową

Nam nie chodzi o porównywanie cen sklepowych z ilością punktów. Tylko chodzi o to co obiecywali co obiecują a nic nie gwarantuja. Gdzie GOL sms do serwisu Gry-online. Gdzie te rzeczy za darmo jak trzeba za przesyłke płacić (przecież napisali "...i to wszystko za darmo...") i jeszcze gdzie te zniżki na gry i na pizze o której cały czas piszą na swych ulotkach? I gdzie te konkursy - wiem że można na nie poczekać ale napisali że to wszystko już jest więc ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 09:56, Bratek196 napisał:

A właśnie jak jest z nagrodami jak się kupi jakąś nagrode to czy się płaci za przesyłkę ??



Taa, płaci się. Ogólnie radze zapoznać się dokładnie z regulaminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 09:51, Konrades napisał:

/ciach/


Spójrz na mojego popredniego posta skierowanego do Złego Khana - przejrzałem niedawną ulotkę, gdzie podane były GOLSMS po staremu, gdzie miały być zniżki na pizzę. I wszystkiego zabrakło, choć ja i wielu na to liczyło. Jestem również zbulwersowany (jakie fajne słowo :P) tą sytuacją. O głównych założeniach póki co się nie wypowiadam, a z przesyłką to się zobaczy ile będzie kosztować jak mi książkę wyślą :) BTW z tymi kosztami przesyłki to faktycznie głupi pomysł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 09:44, tykus napisał:

Taka jest idea programów lojalnościowych
- to wszystko musisz traktować jako bonus a nie na siłę porównywać z ceną sklepową (choć długopisy
dobijają xD).


A jednak czasem warto - uczestnikom programu Vitay Orlenu polecam sprawdzenie cen paliwa na innych, pobliskich stacjach i przekonanie się, czy przypadkiem za te "nagrody" nie płaci się całkiem sporych pieniędzy :) Oczywiście w przypadku Kompanii jest zupełnie inaczej - porównywanie cen miałoby sens tylko w przypadku, gdyby KG była inicjatywą jakiegoś sklepu internetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:17, Vilmar napisał:

Oczywiście w przypadku Kompanii jest zupełnie inaczej - porównywanie
cen miałoby sens tylko w przypadku, gdyby KG była inicjatywą jakiegoś sklepu internetowego.

Jak Wplny i sklep gram.pl ? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze paliwo tankujesz i tankujesz a punkty zbierasz przy okazji (podobnie jak stokrotki w erze) i nagle sie orientujesz po roku ze juz ich calkiem sporo nazbierales - a w kompanii graczy? tja... nie oszukujmy sie - srednio kupuje sie 5-8 gier rocznie bo i tak nie ma sie czasu grac w wieksza liczbe tytulow.

wg mnie by kompania byla atrakcyjna powinny byc w niej atrakcyjne przedzialy punktowe - no chyba ze jest ona pomyslana o graczach kupujacych wylacznie cenegowe limitowane edycje kolekcjonerskie po 1 sztuce co miesiac czy tez osobach ktore kupuja kazda nowosc (vide kawiarenkach internetowych)

caly czas mam nadzieje ze kompania graczy bedzie prawdziwa konkurencja dla gram.pl (co wymusi na cdp kolejne zmiany i jeszcze bardziej atrakcyjne propozycje dla graczy) lecz jesli KG to wszystko na co stac cenege to cdp ze swoim gram.pl moze spac spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:25, Evil Khan napisał:

Jak Wplny i sklep gram.pl ? ;))


Oczywiście, pod warunkiem że wPLNy to klasyczny program lojalnościowy. Co mogłoby być tematem na dłuższą dyskusję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem zarejestrować grę więc wchodzę na stronę ok trzeba się zarejestrować ok widze typowe pola i wypełniam zatwierdzam błąd kurrr czy ja do cholery musze podawać wszystkei dane? mże podam jeszcze numer buta nr konta w banku i pin gratis... co jak co ale powinno wystarczyć nik,hasło i ew data urodzenia/imie a później w skrzynce ma się tone reklam mimo ze nigdzie sie nei zaznaczało ze sie chce te ich badziewne reklamy czy to w skrzynce zwykłej czy mailowej :/ anty spam nie chroni przed tym bo dziwnym zbiegiem okoliczności zatwierdziłem ze chcę te cholerne reklamy

może ktoś podać listę nagród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:30, morthi napisał:

tyle ze paliwo tankujesz i tankujesz a punkty zbierasz przy okazji (...)


Trochę o co innego mi chodziło. Może przykład ;)

Biorę pierwszą z brzegu nagrodę Vitay: żelazko Philipsa za 25050 pkt. 25050 pkt. to 50100 zł wydanych na paliwo. Załóżmy, że Orlen za swoje paliwo liczy sobie 4,5 zł na litrze - wychodzi nieco ponad 11133 litrów. Jeśli znajdziemy w pobliżu stację, która żąda 10 gr. za paliwo mniej (nie ma z tym żadnego problemu, różnice sięgają czasem nawet 30 gr.), to okazuje się, że za tą samą ilość paliwa trzeba zapłacić 48985 zł. Różnica wynosi więc 1115 zł - tyle płacimy (sic!) za "bonusowe" (z punktów zbieranych "przy okazji") żelazko, które warte jest max. 200 zł.

Okazuje się więc, że program lojalnościowy Orlenu to nie tylko sposób na zatrzymanie klientów u siebie, ale też coś, na czym można całkiem przyzwoicie zarobić (dochodzą jeszcze takie czynniki jak czas na uzbieranie odp. liczby punktów, promocyjne ceny na nagrody u sponsorów itd.) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:44, Iroks1 napisał:

może ktoś podać listę nagród?

Nagród jest 119 - było więcej ale cały czas schodzą a nowe się nie pojawiają.
Chcesz zobaczyć jakie są nagrody ?
Zajrzyj na :
http://kompania.cenega.pl/images/nagrody/nagroda_2.jpg
zmieniaj sobie końcówkę linka na nagroda_3 , nagroda_4 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to cenega na tych swoich punktach rowniez "zarabia"

jak dla mnie to na chwile obecna kompania graczy (a wczesniej klub gracza cenega) to zwykly talon na balon :)

trudno jest wymyslic cos oryginalnego ale sieganie po ksiazeczki z punktami wydawane na bp czy orlenie i przerabianie ich nagrod by byly bardziej komputerowe - a nastepnie nazywanie tego rewolucja i wielkim gestem ze strony cenegi dla graczy zakrawa na kpine...

(tak wiem ze cenega nigdzie nie powiedziala ze to jest hiper super itp ale przeciez robi to w celu sklonienia grczy do zakupuw jej gier - no chyba ze robi to po prostu bez sensu ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:45, Vilmar napisał:

Biorę pierwszą z brzegu nagrodę Vitay: żelazko Philipsa za 25050 pkt. 25050 pkt. to 50100 zł
wydanych na paliwo. Załóżmy, że Orlen za swoje paliwo liczy sobie 4,5 zł na litrze - wychodzi
nieco ponad 11133 litrów. Jeśli znajdziemy w pobliżu stację, która żąda 10 gr. za paliwo mniej
(nie ma z tym żadnego problemu, różnice sięgają czasem nawet 30 gr.), to okazuje się, że za
tą samą ilość paliwa trzeba zapłacić 48985 zł. Różnica wynosi więc 1115 zł - tyle płacimy
(sic!) za "bonusowe" (z punktów zbieranych "przy okazji") żelazko, które warte jest max. 200 zł.
Okazuje się więc, że program lojalnościowy Orlenu to nie tylko sposób na zatrzymanie klientów
u siebie, ale też coś, na czym można całkiem przyzwoicie zarobić (dochodzą jeszcze takie czynniki
jak czas na uzbieranie odp. liczby punktów, promocyjne ceny na nagrody u sponsorów itd.) :)

Nie zgodzę się z Tobą. Na stacjach orlenu paliwo wcale nie jest najdroższe, a czasem wręcz przeciwnie, np. w mojej okolicy najtańsza benzyna (różnica jest znacząca) jest oferowana właśnie na jednej ze stacji Orlen, a niedaleko jest inna stacja tej sieci, gdzie jest jedna z najdroższych :) Tak więc nie należy patrzeć na samą tylko nazwę, ale też i same ceny.
Co Ty taki wróg PKN jesteś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:45, Vilmar napisał:

Biorę pierwszą z brzegu nagrodę Vitay: żelazko Philipsa za 25050 pkt. 25050 pkt. to 50100 zł
wydanych na paliwo. Załóżmy, że Orlen za swoje paliwo liczy sobie 4,5 zł na litrze - wychodzi
nieco ponad 11133 litrów. Jeśli znajdziemy w pobliżu stację, która żąda 10 gr. za paliwo mniej
(nie ma z tym żadnego problemu, różnice sięgają czasem nawet 30 gr.), to okazuje się, że za
tą samą ilość paliwa trzeba zapłacić 48985 zł. Różnica wynosi więc 1115 zł - tyle płacimy
(sic!) za "bonusowe" (z punktów zbieranych "przy okazji") żelazko, które warte jest max. 200
zł.

Zgadza się orlen suck ! ale np.: tai 5 plus już nie - choć ogólnie też lipa z nim to nie trzyma klienta na zasadzie " w erze jest taniej ale zostanę z plusem bo mam dużo pkt."

Dnia 29.08.2007 o 10:45, Vilmar napisał:

Okazuje się więc, że program lojalnościowy Orlenu to nie tylko sposób na zatrzymanie klientów
u siebie, ale też coś, na czym można całkiem przyzwoicie zarobić (dochodzą jeszcze takie czynniki
jak czas na uzbieranie odp. liczby punktów, promocyjne ceny na nagrody u sponsorów itd.) :)

KG czy Wpln to też sposób na zarobienie - ludzie zbierają i ciułają te punkciki - często kupując gry których by nie kupili gdyby nie program lojalnościowy.

Najlepszym takim programem jest payback - mam z tamtąd już tel. komórkowy Samsunga za 700 zł i budzik Philipsa za 50 zł. Punkty zbiera się na różne sposoby - choćbny doładowując konto tel. czy płacąc rachunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:50, Quatre napisał:

Co Ty taki wróg PKN jesteś? :)

Może ma udziały w akcjach innej stacji lub prowadzi lokalną stację benz. ? ;)

Ciekawe czy i kiedy będą nowe nagrody w KG. Pewnie jak się uporają z wysyłką tych zamówionych przez pierwsze 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:49, morthi napisał:

no to cenega na tych swoich punktach rowniez "zarabia"

A niby ja to wytłumaczysz? Cenega nie sprzedaje przecież gier za wyższą cenę, więc gdzie ten zarobek? Kiedyś sprzedawali za tyle samo, a nagród nie było. Teraz są, a Ty jesteś niezadowolony :/ Przecież nie musisz tego brać jak nie chcesz.

Dnia 29.08.2007 o 10:49, morthi napisał:

jak dla mnie to na chwile obecna kompania graczy (a wczesniej klub gracza cenega) to zwykly
talon na balon :)

Zawsze tak mówisz, kiedy ktoś chce Ci coś dać nie żadając niczego w zamian? :]

Dnia 29.08.2007 o 10:49, morthi napisał:

trudno jest wymyslic cos oryginalnego ale sieganie po ksiazeczki z punktami wydawane na bp
czy orlenie i przerabianie ich nagrod by byly bardziej komputerowe - a nastepnie nazywanie
tego rewolucja i wielkim gestem ze strony cenegi dla graczy zakrawa na kpine...

Tak kpią sobie z nas dając możliwość odebrania gadżetów okołogrowych w zamian za zakup ich gier za niepodwyższoną cenę.

Dnia 29.08.2007 o 10:49, morthi napisał:

(tak wiem ze cenega nigdzie nie powiedziala ze to jest hiper super itp ale przeciez robi to
w celu sklonienia grczy do zakupuw jej gier - no chyba ze robi to po prostu bez sensu ;) )

Znacznie bardziej bez sensu są wPLNy, mimo iż bardziej oryginalne. Wniosek: oryginalność suxx ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:55, Evil Khan napisał:

Ciekawe czy i kiedy będą nowe nagrody w KG. Pewnie jak się uporają z wysyłką tych zamówionych
przez pierwsze 3 dni.

Jaki Ty nienażarty jesteś :P Te które już są, są bardzo fajne. Myszka jest, klawiatura jest, gadżety są, podkładki są, głośniki są. Żeby na to wszystko uzbierać, to trzeba by naprawdę dużo forsy na gry wydać :) Cudów z kosmosu też raczej nie ma się co spodziewać, bo by Cenega poszła z torbami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cenega jest do bolu wtorna w swoich punktach lecz ja nie zamierzam byc wtorny w swoich wypowiedziach
sugeruje zapoznac sie z watkiem dyskusji zanim zaczniesz odpowiadac :)

pierwszy post dyskusji http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5672&pid=5532
drugi post dyskusji http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5672&pid=5533
trzeci post dyskusji http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5672&pid=5535
czwarty post dyskusji http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5672&pid=5538
piaty post dyskusji http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5672&pid=5540

jesli sie z nimi zapoznales zachecam do wygloszenia jeszcze raz Twojego stanowiska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:45, Vilmar napisał:

(nie ma z tym żadnego problemu, różnice sięgają czasem nawet 30 gr.)

Oj różnice nawet 50 gr mozesz znaleźć - zależy tylko jakie paliwo chcesz tankować - ja cały czas tankuje na jednej stacji i jest to BP nie należy do najtańszych, ale za to mam pewność że jak mi silnik padnie przez złe paliwo to wiem gdzie się zwrócić i na dodatek wiem że stacja nagle nie splajtuje :P
Co do kompani to uważam że te gruszki na wierzbie które obiecywali na razie są jagodami z lasu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:50, Quatre napisał:

Tak więc nie należy patrzeć na samą tylko nazwę, ale też i same ceny.


Właśnie patrzę głównie na ceny. Jeżdżę dużo, dużo tankuję i cena litra benzyny ma dla mnie duże znaczenie. Mieszkam w małym mieście (Świdnik, 45 tys.), w którym mam dwie stacje benzynowe - Orlenu właśnie. W pobliskim Lublinie jest już sporo lepiej (do kilkunastu groszy taniej niż w Świdniku), ale też zauważam, że na stacjach Orlenu jest na ogół drożej niż na innych stacjach (JETu na przykład, gdzie zazwyczaj kupuję paliwo - trochę przeszkadza fakt, że JET to teraz bardziej Łukoil, ale na razie jakoś to znoszę ;)). W innych regionach Polski, gdzie zdarzało mi się tankować, zauważyłem podobne tendencje (do granic absurdu - gdy obok siebie stoją Orlen i Shell, za paliwo V-Power muszę zapłacić kilkanaście groszy mniej niż za paliwo tej samej klasy w Orlenie). Przywołany przez Ciebie przykład jest dla mnie wyjątkiem, z którym osobiście się nie spotkałem, a każdy, co chyba normalne, ocenia rzeczywistość względem własnego doświadczenia :)

Dnia 29.08.2007 o 10:50, Quatre napisał:

Co Ty taki wróg PKN jesteś? :)


Nie jestem, choć nie ukrywam, nie lubię gdy próbuje się mi wcisnąć ciemnotę pod tytułem "punkty Vitay to dla Ciebie same korzyści" :) A poprzednim postem chciałem zwrócić uwagę, że punkty Vitay nie są zbierane "przy okazji" - najpierw za te punkty trzeba zapłacić kilkugroszową różnicą cen :) A ja bym wolał, żeby o przeznaczeniu tych kilku groszy nie decydował za mnie koncern naftowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować