Zaloguj się, aby obserwować  
Dodus14

Mass Effect - instalacja [Rozwiązany]

13 postów w tym temacie

Witam. Mam problem z instalacją gry Mass Effect. Otóż gdy wkladam druga plyte aby kontynuowac instalacje ona nie leci dalej (nie kontynuuje sie). Mogę wejsc w plyte i pogrzebac w plikach (tzn. ze plyta normalnie dziala), ale instalacja sie nie konczy. Czy mieliscie taki problem? Otoz moj naped troche szfangoje (RE 5 zainstalowalem za 5 razem bo sie instalacja zacinala, ten sam problem mialem z Lost Planet''em (za drugim razem) oraz z innymi grami). Mam zamiar go wymienic ale pytam sie was czy mozecos jest nie tak z plyta, system itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie instalacja była normalna, zero problemów.
Od biedy możesz spróbować zrobić obraz tej drugiej płyty i odpalić np w daemonie i w taki sposób dokończyć instalację dopóki nie wymienisz napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 23:39, Dodus14 napisał:

A jak zrobic taki obraz plyty?


Np programem CloneCD.
Instalujesz clonea, odpalasz, wybierasz opcję Odczyt CD i zapis jako plik z obrazem płyty, następnie wybierasz w kolejnym oknie profil kopiowania [dla dvd widoczny będzie tylko 1 profil] a następnie lokalizację do zapisania twojego obrazu.
Po utworzeniu gotowy obraz płyty możesz odpalić używając wirtualnego napędu, najlepszym imho programem do emulacji napędu jest DAEMON.
Odpalasz DAEMONA, w dolnym prawym rogu pojawi ci się w trayu jego ikona [czerwona błyskawica] ppm na ikone, wybierasz opcję Virtual CD/DVD Rom, następnie set number of devices a następnie 1.
Gdy już pojawi się wirtualny cd/dvd rom : ppm na ikonie daemona, opcja device 0, mount image i wybierasz swój obraz płyty do załadowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klopot. Gdy zrobiłem juz obraz pojawily mi się 4 pliki
te 3 pierwsze niekontynuuja instalacji i po prostu nic nie robią. Ten ostatni ma jakis blad. Jakies pomysly?

20100413232937

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli kopiuje ale prawie cały czas WINrar przechodzi w stan (brak odpowiedzi) podczas wypakowywania i musze kompa resetowac. To wina napedu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Od razu przepraszam za spam)

Wszystko dziła sprawnie i idealnie. To była wina napędu. Musze go wymienić. Ale gra wołami płyte.Co skopiować, żeby tak nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic, gra woła o płytę bo tego wymagają od niej zabezpieczenia, musisz po prostu wymienić napęd aby mogła zweryfikować że posiadasz oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 18:00, Dodus14 napisał:

Jest mozliwosc zangielszczyc ME2?

Jest. Zajrzyj do przypiętego posta w tym temacie ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=45494&u=3996
tam jest instrukcja jak zmienić wersje językową.
Ponieważ wyjaśniło się już co jest przyczyną Twojego problemu (i nic więcej nie możemy Ci już niestety pomóc) ten temat zamykam, jeśli będziesz miał jakieś dalsze pytania o ME lub ME2 zadaj je w icj tematach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować