• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Quchy

Mam 2 problemy i bardzo proszę o pomoc -> kliknij tu <-

Pytanie

Mam problemy w dwóch sprawach :

Pierwszy problem :

Od 2 miesięcy miałem zepsutego windowsa. Kupiłem nowego dokładnie : Windows XP Home Edition 32 bit oraz dwie pamięci RAM po 1 GB. Gdy już włożyłem pamięć RAM do kompa oraz zainstalowałem Windowsa zauważyłem w panelu sterowania że mój procesor ma teraz wydajność 2.01 GHz a miałem wcześniej 2.4 GHz ! Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

Drugi problem :

Zainstalowałem Metro 2033 na kompa. Dokładniej mam AMD Sempron 2.01 (teraz mam taki niewiem dlaczego, opis problemu na górze), GeForce 9500 GT, 2,5 GB pamioęci RAM. Gdy już chciałem włączyć Metro, najpierw komputer spytał sie mnie czy chcę tą aplikację otworzyć w trybie bezpieczeństwa (kliknąłem tak, a następnym razem nie i...) gdy już miała się włączyć komputer wróciłmi do pulpitu i wyświetlił mi się raport o błędach. Może ktoś miał to samo ? Odrazu tez mówięże na super-hiper nowymkompie mojego brata było to samo. Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

U Ciebie mogło się nie uruchomić ze względu na bardzo słaby, jedno rdzeniowy procesor który nie obsługuje wymaganych w nowych grach bibliotek.

Czemu spadło Ci taktowanie... Może miałeś podkręcony procesor, a podkręca się go na równo w pamięciami.
Pewnie po włożeniu nowy zresetował/zresetowałeś BIOS ?
Innego wytłumaczenia nie widzę :P

Podaj dokładną specyfikację komputera swojego i swojego brata (łącznie z zasilaczami :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do metra :
Mój brat ma Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, kartę graficzną GeForce 8800 GT, 4 GB RAM. I było to samo co u mnie.

Co do komputera :

Nie był podkręcony wierz mi. Nie wiem czemu ale myślę że to może być kwestia dodatkowej pamięci RAM. Pewnie jestem w błędzie, ale na razie mogę tylko taka teorie dać. Moja płyta główna tez jest stara. Cały sprzęt (oprócz karty graficznej) jest z przed 4 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Metro oryginalne ?
Zainstalowany w systemie SP3 ? Z tego co kojarzę Metro wymaga SP3 w XPku [jak większość gier obecnie, w zasadzie od GTA4 chyba wszystko krzyczy o SP3]
Zainstalowane najważniejsze komponenty po instalacji xpka - tj direct 9.0c, net framework, sterowniki grafiki ?

co do procesora - może twój komputer był fabrycznie podkręcony na 2.4, zmieniając pamięci zapewne bios zresetował ustawienia taktowania procka do defaultowych stąd spadek na 2.01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Metro na pewno oryginalne (kupiłem w sklepie gram w edycji kolekcjonerskiej). Mam SP 3, i najnowszy sterownik do karty graficznej. O reszcie nawet nigdy nie słyszałem.

Co do procka, to pewnie masz racje. Możliwe ze tak było. Ostatnio własnie chciałem go podkręcić z 100 MHz (tak tam było) na 133 MHz no i mi padł. Właśnie wczoraj go zrestartowałem kupując Windowsa XP i RAMu trochę i liczyłem że pogram w metro xp. Gdybym nawet wiedział jak go podkręcić z powrotem na 2.4 GHz nie zrobiłbym tego. Wolę nazbierać se na nowego kompa niż żeby znowu mi się coś zepsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałeś podkręcić FSB, skok ze 100 na 133 to sporo dla jednordzeniowego procka, do tego dochodzi sprawa napięć [o ile nowsze procesory jak np 2 jajowe serie E8400-E8600 czy też nowe i5, i7 można kręcić na automatycznych napięciach o tyle stare procki nie specjalnie, taki np E8400 na auto napięciach wykręcisz do 3.5 luzem, starego procka z 2 na 2.3-2.5 bez zmiany napiec manualnie już nie bardzo się da skręcić stabilnie]

Jeśli nie znasz się na OC nie baw się tym swoim procesorem bo go sfajczysz. Jeśli twoje FSB wynosi defaultowo 100 to by znaczyło że mnożnik wynosi 20x, jesli FSB przestawisz na 133 to po mnożniku wyszedł by ci OC procka na 2660, dla starego jednordzeniowca podkręcenie o 600+ mhz to jest naprawdę sporo, pamiętam że stare pentiumy kręcone o 500-600 mhz często nie chciały wstawać, więc jak się na tym dobrze nie znasz - odpuść.

Jeśli twój procek był fabrycznie podkręcony miał tez fabrycznie dopasowane odpowiednio napięcia, jak był kręcony z 2000 na 2400 to znaczy że FSB wynosiło zapewne jakieś 120.


Co do metra :

Sprawdź sterowniki, gra ma pewne problemy ze sterami nvidii 197.13, jeśli z nich korzystasz powinieneś zmienić na najnowsze.
Kolejna sprawa - sugerowana pomoc na crashe gry to również znalezienie w folderze z jej instalacja pliku "content.upk0", następnie należy zmienić nazwę tego pliku np na "contentbackup.upk0", zrestartować i spróbować ponownie odpalić grę, może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

:( szkoda. Teraz żałuję że tamto zrobiłem bo wcześniej działał mi Far Cry 2 a teraz gdy go zainstalowałem i pupa. ech trzeba teraz zacząć zbierać na nowego kompa :p.

Z metrem może i masz racje ale jak zadzwoniłem do pomocy technicznej to powiedzieli ze nawet na minimalnych mi nie zadziała bo mam za słaba konfiguracje kompa (sam to przyznaje, kto teraz ma AMD Sempron :p ?). Sterowniki mam najnowsze do swojej karty graficznej. Jeszcze spróbuje zrobić jak mówisz z tym jakimś plikiem. Tylko daj mi dokładną instrukcje co mam tam zrobić (najlepiej w punktach [żałosne nie ?] ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tips do metra był raczej do sprawdzenia n drugim komputerze [tym twojego brata, jeśli u niego jest taki sam problem jak u ciebie to rozwiązanie ze zmianą nazwy pliku content.upk0 może pomóc]

A jak znaleźć i zmienić nazwę tegoż pliku :

Wejdź do folderu instalacyjnego gry, domyślnie jest to bodajże :
C:\Program Files\THQ\METRO 2033
Dla wersji STEAM jest to lokacja - C:\Program Files\Steam\steamapps\common\metro 2033

Kliknij następnie wyszukaj, wpisz nazwę pliku : content.upk0
Znaleziony plik przemianuj np na contentbackup.upk0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować