Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Mam pytanie bo muszę znaleźć smocze jaja w jaskiniach Khorinis . Gdzie one są dokładnie wiem że dostałem mapę ale tych jaskiń jest bardzo dużo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 20:44, mattex napisał:

Mam pytanie bo muszę znaleźć smocze jaja w jaskiniach Khorinis . Gdzie one są dokładnie wiem

Po protu chodź po jaskiniach krusz czaszki jaszczuroludzi i zbieraj smocze jaja. W prawie każdej jaskini znajdziesz jaja, które czym prędzej zanoś do Benneta. Możesz zacząć np przy wieży Xardasa. Dalej idź posiłkując się mapą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 20:44, mattex napisał:

Mam pytanie bo muszę znaleźć smocze jaja w jaskiniach Khorinis . Gdzie one są dokładnie wiem
że dostałem mapę ale tych jaskiń jest bardzo dużo:)

Najlepiej przeszukać wszystkie bo wiele fajnych żeczy można znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Pierwszy raz(hehe,a Gothica przechodzę już ze 30 raz) postanowiłem zostawić dla siebie Szpon Beliara.I tu się pojawia moje pytanie:jak go ulepszyć(ale nie zrobić tak,że mogę go używać tylko żeby był coraz lepszy)bo jego początkowy stan jest...śmieszny.104 obrażeń to jest g**no,a nie dobry miecz,zwłaszcza jak na ten etap gry i na taką broń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli naprawde nie chce Ci sie szukać i wolisz zrezygnować z zdobycia wielu fajnych żeczy to oto mapka z zaznaczonymi miejscami gdzie są jaja

20071119212443

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 21:25, maciek.mucha napisał:

Ale jeśli naprawde nie chce Ci sie szukać i wolisz zrezygnować z zdobycia wielu fajnych żeczy
to oto mapka z zaznaczonymi miejscami gdzie są jaja


Przecież w grze od benneta dostaje taką mapke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 21:22, dominik713 napisał:

Mam pytanie.Pierwszy raz(hehe,a Gothica przechodzę już ze 30 raz) postanowiłem zostawić dla
siebie Szpon Beliara.I tu się pojawia moje pytanie:jak go ulepszyć(ale nie zrobić tak,że mogę
go używać tylko żeby był coraz lepszy)bo jego początkowy stan jest...śmieszny.104 obrażeń to
jest g**no,a nie dobry miecz,zwłaszcza jak na ten etap gry i na taką broń...

Jego moc jest zgodna z moca właściciela, czyli im wiencej twój bezi ma siły i umiejętności władania bronią tym bardziej szpon staje się mocniejszy.
Ecko09
Jakbyś nie zauważył to ja tam zaznaczyłem jaskinie w których są jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 21:27, maciek.mucha napisał:

Jego moc jest zgodna z moca właściciela, czyli im wiencej twój bezi ma siły i umiejętności
władania bronią tym bardziej szpon staje się mocniejszy.


jak każda broń ;> to nie ma znaczenia bo np. Kordelas zadaje 65obrażeń a wymaga 60 siły. Jeżeli Bezio będzie miał 70 siły to kordelasem będzie zadawał 75pkt obrażeń. Bo 65 + 10 = 75 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 21:22, dominik713 napisał:

Mam pytanie.Pierwszy raz(hehe,a Gothica przechodzę już ze 30 raz) postanowiłem zostawić dla
siebie Szpon Beliara.I tu się pojawia moje pytanie:jak go ulepszyć(ale nie zrobić tak,że mogę
go używać tylko żeby był coraz lepszy)bo jego początkowy stan jest...śmieszny.104 obrażeń to
jest g**no,a nie dobry miecz,zwłaszcza jak na ten etap gry i na taką broń...


musisz znajdować kapliczki beliara i się do nich modlić ze szponem. Będzie on wtedy ulepszany. I patrz jak zadaje te 104 obrażenia + piorun to jest więcej wiec do końca nie należy sugerować się tymi obrażeniami. Bo raz zada więcej raz mniej. No i zależy od poziomu posługiwania się bronią jednoręczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 21:22, dominik713 napisał:

Mam pytanie.Pierwszy raz(hehe,a Gothica przechodzę już ze 30 raz) postanowiłem zostawić dla
siebie Szpon Beliara.I tu się pojawia moje pytanie:jak go ulepszyć(ale nie zrobić tak,że mogę
go używać tylko żeby był coraz lepszy)bo jego początkowy stan jest...śmieszny.104 obrażeń to
jest g**no,a nie dobry miecz,zwłaszcza jak na ten etap gry i na taką broń...


Szpon ulepsza się podobnie jak się prosi o zezwolenie na noszenie. Trzeba kliknąć ctrl+strzałka w góre przed posągiem Beliara i kliknąć opcję "ulepsz Szpon Beliara" (czy coś w tym stylu). Kosztuje to kilka punktów życia i jest dostępne co dwa poziomy.

Aby Szpon ulepszać należy najpierw poprosić Beliara o zgodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 13:47, mlynar911 napisał:

jak każda broń ;> to nie ma znaczenia bo np. Kordelas zadaje 65obrażeń a wymaga 60 siły.
Jeżeli Bezio będzie miał 70 siły to kordelasem będzie zadawał 75pkt obrażeń. Bo 65 + 10 = 75
:p


Zawsze wydawało mi się , że obrażenia zadawane bronią białą , to suma siły i obrażeń zadawanych mieczem.W takim przypadku Kordelas z 65 + 70 siły , daje 135.Podobnie jest z broniami , których użycie uzależnione jest od zręcznosci .Np Betty zadająca 110 obrażeń.Potrzeba do używania chyba 125 zręczności , ale obrażenia to i tak siła + 110.
Z kolei przy sprzęcie strzelającym , mamy zręczność + obrażenia danego sprzętu , bez względu na fakt , czy jest to łuk , czy kusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:16, KrzychW napisał:

Zawsze wydawało mi się , że obrażenia zadawane bronią białą , to suma siły i obrażeń zadawanych
mieczem.W takim przypadku Kordelas z 65 + 70 siły , daje 135.Podobnie jest z broniami , których
użycie uzależnione jest od zręcznosci .Np Betty zadająca 110 obrażeń.Potrzeba do używania chyba
125 zręczności , ale obrażenia to i tak siła + 110.
Z kolei przy sprzęcie strzelającym , mamy zręczność + obrażenia danego sprzętu , bez względu
na fakt , czy jest to łuk , czy kusza.


no to trochę źle ci się wydawało ;] 70 siły przy kordelasie 60 to daje 75 obrażeń tą bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:22, mlynar911 napisał:

no to trochę źle ci się wydawało ;] 70 siły przy kordelasie 60 to daje 75 obrażeń tą bronią.


No to ile daje 100 siły przy Betty z obrażeniami 110 i potrzebną zręcznością125? Zręczność do obrażeń mieczem na pewno się nie dolicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 16:31, Net.com napisał:

gdzie można znaleśc najwięcej rudy na terenach Khorinis ?

Chyba w starej kopalni przy obozowisku Dextera (tj. w starej wieży na południe od farmy Onara. Prócz rudy- gratis- parę pełzaczy ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 16:41, Damian14BO napisał:

> gdzie można znaleśc najwięcej rudy na terenach Khorinis ?
Chyba w starej kopalni przy obozowisku Dextera (tj. w starej wieży na południe od farmy Onara.
Prócz rudy- gratis- parę pełzaczy ;)

Pozdrawiam.

Nie tylko.Można kupic mape jaskin khorinis i się do nich wybrac.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:37, KrzychW napisał:

> no to trochę źle ci się wydawało ;] 70 siły przy kordelasie 60 to daje 75 obrażeń tą bronią.


No to ile daje 100 siły przy Betty z obrażeniami 110 i potrzebną zręcznością125? Zręczność
do obrażeń mieczem na pewno się nie dolicza.


Betty zależna jest od zręczności nie siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tobie też się źle wydaje. Broń zadaje zawsze tyle samo (czyli <obrażenia broni> - <pancerz wroga>).
Zadaje <obrażenia broni> + <siła bohatera> - <pancerz wroga> podczas criticali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 20:44, mattex napisał:

Mam pytanie bo muszę znaleźć smocze jaja w jaskiniach Khorinis . Gdzie one są dokładnie wiem
że dostałem mapę ale tych jaskiń jest bardzo dużo:)

Zwiedź te jaskinie, które zaznaczył maciek_mucha, ale nie oddawaj Bennetowi jaj. Potem w VI (6) rozdziale, z tych jaj + jaja zebrane na miejscu będziesz mógł zrobić 2 razy miksturę +15 siły.
No chyba że nie grasz Łowcą Smoków, to nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować