Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

I tu też się mylisz. Za każdym razem gdy otwierasz kufer kombinacja jest taka sama. Zapisz sobie choćby na kartce, wczytaj gre i spróbuj jeszcze raz. Obojetnie z jaką szybkością to zrobisz zawsze ci się uda. Co do kradzieży to musisz mieć ookreśloną ilość zręczności, nie ma tak, że ci się "pofarci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 23:22, 143872 napisał:

. Za każdym razem gdy otwierasz kufer kombinacja jest taka sama.


Całe szczęście że jest taka sama,wyobrażasz sobie otwieranie kufra w kanałach przy zmiennej kombinacji,bo ja nie.
A co do tej zręczności to nie wiem czemu np:czasami jak kogoś okradasz to uda się za pierwszym razem,a w innym wypadku dopiero za 3-4?Nie może być tak prosto że jak się osiągnie określony poziom to wszystkie kieszenie stoją otworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 23:34, raven91 napisał:

Całe szczęście że jest taka sama,wyobrażasz sobie otwieranie kufra w kanałach przy zmiennej
kombinacji,bo ja nie.

Właśnie że sobie wyobrażam, to byłby taki smaczek do gry żeby nie było za prosto. Bo ściągniesz sobie kombinacje to kufrów i masz wszystko czego chcesz a żeby dostać się do kufra w kanałach to potrzeba sporo wytrychów. Bo tak to wydasz sporo kasy na wytrychy a teraz to masz za darmo praktycznie.

Dnia 24.05.2008 o 23:34, raven91 napisał:

A co do tej zręczności to nie wiem czemu np:czasami jak kogoś okradasz to uda się za
pierwszym razem,a w innym wypadku dopiero za 3-4?Nie może być tak prosto że jak się osiągnie
określony poziom to wszystkie kieszenie stoją otworem.

Kiedyś sam próbowałem okraść sędziego. Myślałem że wystarczy mi tyle zręczności ile mam albo uda mi się na farcie ale po kilkunastu próbach zwątpiłem. Potem znalazłem w internecie listę a na niej ilość potrzebnej zręczności do okradzenia danej osoby. Okazało się za zabrakło mi 2 pkt. Cóż, po tylu próbach chyba by się udało czyż nie? Tak więc jestem przekonany że jednak jest z góry ustalona ilość potrzebnej zręczności do okradzenia jakiejś osoby.
Może jest różnica miedzy podstawką a dodatkiem, jak wiadomo jest kilka istotnych różnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak więc jestem przekonany że jednak jest z góry ustalona ilość potrzebnej zręczności do okradzenia jakiejś

Dnia 24.05.2008 o 23:50, 143872 napisał:

osoby.

Może masz rację,ale w takim razie może wiesz jakiej zręczności potrzeba do okradzenia sędziego?

Dnia 24.05.2008 o 23:50, 143872 napisał:

Może jest różnica miedzy podstawką a dodatkiem, jak wiadomo jest kilka istotnych różnic.


W tym aspekcie chyba żadnych zmian nie wprowadzano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 22:59, 143872 napisał:

Nie ma czegoś takiego że masz X zręczności to może się udać. Musisz mieć konktetną, określoną
ilość zręczności dopiero uda się okraść. Trzeba mieć ponad 30 jak pamiętam.

Mi się wydaje że jest coś takiego. Czytałem w necie na jakiejś stronie o Gothicu że trzeba mieć minimum 20. Po za tym gdy masz poniżej 20 i podchodzisz do sędziego to nawet nie masz opcji dialogowej która pozwala Ci ukraść klucz, tak więc chyba jest jakieś minimum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 23:50, 143872 napisał:

Właśnie że sobie wyobrażam, to byłby taki smaczek do gry żeby nie było za prosto. Bo
ściągniesz sobie kombinacje to kufrów i masz wszystko czego chcesz a żeby dostać się
do kufra w kanałach to potrzeba sporo wytrychów. Bo tak to wydasz sporo kasy na wytrychy
a teraz to masz za darmo praktycznie.

Ja kupiłem sobie jak najwięcej wytrychów i każdą kombinacje tego kufra w kanalach zapisywałem na kartce ;] w sumie to chyba 15 ruchów trzeba zrobić. I teraz jednym wytrychem ten kuferek otwieram ;p tylko nie wiem gdzie mogę znaleźć klucz do tych drzwi ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 11:21, mlynar911 napisał:

> Właśnie że sobie wyobrażam, to byłby taki smaczek do gry żeby nie było za prosto.
Bo
> ściągniesz sobie kombinacje to kufrów i masz wszystko czego chcesz a żeby dostać
się
> do kufra w kanałach to potrzeba sporo wytrychów. Bo tak to wydasz sporo kasy na
wytrychy
> a teraz to masz za darmo praktycznie.
Ja kupiłem sobie jak najwięcej wytrychów i każdą kombinacje tego kufra w kanalach zapisywałem
na kartce ;] w sumie to chyba 15 ruchów trzeba zrobić. I teraz jednym wytrychem ten kuferek
otwieram ;p tylko nie wiem gdzie mogę znaleźć klucz do tych drzwi ? xD


Hehe na kartce? ;p ja na pamięć sie uczyłem, nic nie zapisywałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 11:26, Ecko09 napisał:

Hehe na kartce? ;p ja na pamięć sie uczyłem, nic nie zapisywałem :D

Oj to raczej ciężko Ci było chyba ;p bo to nie jest prosty szyfr ;p robiłem sobie kreseczki kiedy jaka strona czy lewa czy prawa ;p tak samo mam zaznaczone na pseudo mapie kapliczki które są zbezczeszczone a które zdrowe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się. Ale może niech ktoś inny się wypowie na ten temat. Może jednak jest różnica między podstawką a dodatkiem ;)

@mlynar911

Ja zawsze pisałem na telefonie. Jeżeli lewo to 1 a prawo to 2. A potem wczytać grę i otwarte :P Wprawdzie z kuferkami po 5 kombinacji to olewałem bo szkoda mi czasu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 11:30, mlynar911 napisał:

> Hehe na kartce? ;p ja na pamięć sie uczyłem, nic nie zapisywałem :D
Oj to raczej ciężko Ci było chyba ;p bo to nie jest prosty szyfr ;p robiłem sobie kreseczki
kiedy jaka strona czy lewa czy prawa ;p tak samo mam zaznaczone na pseudo mapie kapliczki
które są zbezczeszczone a które zdrowe ;p

Też zawsze kreseczki robiłem, ale teraz większość z pamięci, choć też parę potknięć się zdarza

143872

Źle mnie zrozumiałeś, chodzi mi o to, że przy otwieraniu kufrów to dobre otwarcie, zależy od nas bo to my wybieramy, czy przekręcić w lewo, czy w prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 12:37, maciek.mucha napisał:

Też zawsze kreseczki robiłem, ale teraz większość z pamięci, choć też parę potknięć się
zdarza

U mnie kartka gdzieś się wala ;p tak jak wiele innych. Jak w Irdorath te komnaty z gazem co gdzie kręcić itp i inne ;] gdzie smocze jaja w jakich jaskiniach. Wszystko leży w teczuszce ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 12:44, mlynar911 napisał:

> Też zawsze kreseczki robiłem, ale teraz większość z pamięci, choć też parę potknięć
się
> zdarza
U mnie kartka gdzieś się wala ;p tak jak wiele innych. Jak w Irdorath te komnaty z gazem
co gdzie kręcić itp i inne ;] gdzie smocze jaja w jakich jaskiniach. Wszystko leży w
teczuszce ;D

Hehe, też mam informacje o Gothicu zebrane w teczce. Zrobiłem sobie nawet spis wszystkich mieszkańców Khorinis z krótkimi opisami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 12:52, maciek.mucha napisał:

Hehe, też mam informacje o Gothicu zebrane w teczce. Zrobiłem sobie nawet spis wszystkich
mieszkańców Khorinis z krótkimi opisami ;p


Spis mieszkańców? O lol :D

Ja mam tylko mapy z tabliczkami i rzadkimi roślinami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 15:24, Grzyb Polny napisał:

Spis mieszkańców? O lol :D

Ja mam tylko mapy z tabliczkami i rzadkimi roślinami :)

No co, nudziło mi się;) Odpaliłem sobie Gothica i chodziłem po mieście i każdą napotkaną osobę spisałem, i tak ze wszystkimi;) Na moim gs''ie zrobiłem spis Magów Ognia z klasztoru. Musze jeszcze zrobić z Farm Onara i całej wyspy;p, ale czasu nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 23:16, 143872 napisał:

Wiesz co nawet na słabym levelu da się pokonać orka, jeżeli ma się doświadczenie w Gothicu,
wystarczy skutecznie blokować ciosy i w dobrym momencie zaatakować. Ale po co? Nie warto
się męczyć sporo czasu za jednym orkiem, bo co nam to da? Marne 300 expa? Lepiej robić
questy a za orków brać się w późniejszych rozdziałach.

Zgadzam się. Podobnie jest np. z trollami, które są tak ociężałe, że na 1 lvlu można je pokonać, ale po co, skoro można zrobić questy, a później w raz dwa pokonać trolle w grupie? :)
Orków to pokonywałem na słabym levelu i sporo czasu to zajęło (tak jak przy trollu, stracony czas) . Robiłem to jak się nudziłem, dla zabawy, ale te parę tysięcy expa i stracony czas mogłem przyjaźniej wykorzystać robiąc questy i tępić co się da, ale nie powiem, exp z orków pomógł, a questy zrobiłem swoją drogą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 21:58, Mroczny Elf99 napisał:

a jaką miałeś zręczność ? Bo ja jestem w 3 rozdziale również magiem i mam opcje dialogową
która pozwala ukraść ten klucz jednak ten za każdym razem się orientuje. W ogóle czytałem
że trzeba mieć zręczność min. 20 mam 25 i nadal nie mogę go ukraść

Szczerze to nie pamietam (chyba kolo 30), tez mialem podobny problem ze zrecznoscia. Sproboj zalozyc jekies piersciemie, abo cus.

Chociaz, jak przypominam sobie to mialem wiecej pkt. zrecznosci. Jak podlapalem, ze okradanie daje expa...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 21:20, seles napisał:

wchodzisz na swiatynię -tę , gdzie był portal, po tych dużych schodach (jest tam zwój
na nich) wspinasz się na taki płaskowyż z polnymi jagodami i szkieletem. Teraz idx na
prawo, aż dojsdziesz do miejsca gdzie ściana skalna jest trochę niżej i wejdz tu nią
i potem na lewą skałę, teraz przemieniłam się w cieniostwora, zeby przeskoczyć na prawą
skałę, bo bezi nie mógł doskoczyć. Cieniostwór zrobił to ;]
dalej musisz ostroznie iść zboczem góry raz lewym raz prawym w stronę gdzie był budynek
(na wschód) aż dojdziesz do miejsca gdzie się ześlizgniesz :]

Dzieki zaraz sprawdze, jak gralem poprzednio, to mielem ten sam problem. Probowalem gdzies gora, ale nie pamietam ktoredy.

raven91
tak jak piszesz satysfakcja i przyjemnosc znalezienia czegos nowego. A szczegolnie jak to widac a nie da sie z ziemi siegnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy zbroja maga ognia która dostaje sie od Pyrokara to najlepsza zbroja dla maga dostępna w grze czy jest potem jeszcze jakaś lepsza?

edit: mam na myśli zbroję która dostajemy po naprawieniu oka innosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 22:09, Mroczny Elf99 napisał:

Mam pytanie czy zbroja maga ognia która dostaje sie od Pyrokara to najlepsza zbroja dla
maga dostępna w grze czy jest potem jeszcze jakaś lepsza?

edit: mam na myśli zbroję która dostajemy po naprawieniu oka innosa



Tak.

Mam pytanie: chcę się nauczyć się przyrządzania mikstury zręczności. Trzeba znać jakiś inny przepis żeby nauczyć się ważenia tej mikstury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 22:09, Mroczny Elf99 napisał:

Mam pytanie czy zbroja maga ognia która dostaje sie od Pyrokara to najlepsza zbroja dla
maga dostępna w grze czy jest potem jeszcze jakaś lepsza?

edit: mam na myśli zbroję która dostajemy po naprawieniu oka innosa


Tak dostaniesz lepszą zbroje ale to dopiero jak zostaniesz Arcymagiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować