Zaloguj się, aby obserwować  
szaryczlowiek

Płyty CD&DVD

90 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2009 o 19:58, konikDARK napisał:

Czy istnieją płyty DVD , które mieszczą więcej niż standardowe 4,7 GB i można kupić w
normalnym komputerowym sklepie ,jak tak to ile kosztują ?


http://allegro.pl/item534767263_verbatim_dvd_r_dl_8_5gb_azo_10_szt_w_wa.html

masz tu przykładowy zestaw takich płyt ....można również kupić pojedynczo... tak jak napisał hans olo only verbatim... obecnie robią chyba najlepszej jakości płyty... a i sprawdź czy Twoja nagrywarka obsługuje format takich płyt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jakie sa najlepsze sposoby zeby porysowana plyta zaczela dzialac(chodzi o gothica 3 wyskakuje blad przy instalacji i dupa. czyscilem juz wiele razy nic nie pomoglo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 20:53, golona11 napisał:

> Czy istnieją płyty DVD , które mieszczą więcej niż standardowe 4,7 GB i można kupić
w
> normalnym komputerowym sklepie ,jak tak to ile kosztują ?

http://allegro.pl/item534767263_verbatim_dvd_r_dl_8_5gb_azo_10_szt_w_wa.html

masz tu przykładowy zestaw takich płyt ....można również kupić pojedynczo... tak jak
napisał hans olo only verbatim... obecnie robią chyba najlepszej jakości płyty... a
i sprawdź czy Twoja nagrywarka obsługuje format takich płyt....



Hmm... nawet taniej by mi wyszło kupić te 10 płyt w Micronie niż na tej aukcji :P. Ale tam rzadko mają dziesięć na raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 21:50, lysyy napisał:

mam pytanie jakie sa najlepsze sposoby zeby porysowana plyta zaczela dzialac(chodzi o
gothica 3 wyskakuje blad przy instalacji i dupa. czyscilem juz wiele razy nic nie pomoglo)


Słyszałem, że najlepszym (ponoć) sposobem jest przetarcie płyty nawilżoną chusteczką. Są takie do kupienia gdzieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Na jaką płytę mogę nagrać piosenki z kompa i w jakim formacie mają być te tracki, aby dało się ich słuchać w radiu, które nie odtwarza mp3???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 15:32, capral napisał:

Mam kilka pytań. Na jaką płytę mogę nagrać piosenki z kompa i w jakim formacie mają być
te tracki, aby dało się ich słuchać w radiu, które nie odtwarza mp3???


Najlepiej na płytę CD. Nagraj możliwie jak najwolniej. Użyj np. Nero i tam wybierz Utwórz Audio CD, albo skonwertuj jakimś programem z formatu (.mp3) na (.cda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś udzielić kilku porad dotyczących gospodarki płytami CD/DVD? Jakiej firmy krążków używać, w jakich opakowaniach przechowywać, w jakich warunkach i miejscach, jakich działań unikać, z jaką prędkością wypalać? Jak to wszystko się ma w dzisiejszych czasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie warto kupowac no-name''ow, z doswiadczenia wiem, ze dobre sa Verbatimy, TDK, XEO. Filmy nagrywam z srednia predkoscia, muzyke z jedna z mniejszych predkosci, zeby miec 99,9% pewnosci, ze nie bedzie rzadnych bledow w odtwarzaniu. Plyty przechowuj w temp. pokojowej, w etui, albo zwyklych opakowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 17:10, kuba9876543210 napisał:

Na pewno nie warto kupowac no-name''ow, z doswiadczenia wiem, ze dobre sa Verbatimy,
TDK, XEO. Filmy nagrywam z srednia predkoscia, muzyke z jedna z mniejszych predkosci,
zeby miec 99,9% pewnosci, ze nie bedzie rzadnych bledow w odtwarzaniu. Plyty przechowuj
w temp. pokojowej, w etui, albo zwyklych opakowaniach.


W gablocie, i regularnie wycieraj kurze. Bez przesady, naprawdę. :) Płyty są po to, żeby je używać, a nie jakieś cuda z nimi wyczyniać. Ja dbam tylko o płyty z grami, zwyczajne krążki nic dla mnie nie znaczą, chyba że jakieś ważne pliki nagrałem. :) Ogólnie płyty są trwałe. chyba że zacznie się je w piasek wrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za drugiego posta, ale przypomnialo mi sie cos jeszcze ;] Unikaj UV, a wiec i Slonca.

Tutaj masz obszernie wszystko rozpisane :)

http://www.itl.nist.gov/iad/894.05/docs/CDandDVDCareandHandlingGuide.pdf

@Feallan

Co oznacza dla Ciebie "trwale"? Wazne jest takze, aby plytka przetrwala troszke dluzej niz pare lat... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 17:10, kuba9876543210 napisał:

Na pewno nie warto kupowac no-name''ow, z doswiadczenia wiem, ze dobre sa
TDK...


Po czym niby wnosisz?
Bo ja po doświadczeniach z ok. 20 płytami DVD+R/DVD-R, które dosłownie po dwóch latach działania zaczęły wywalać CRC (żadnych zabrudzeń na płycie czy większych rys), nigdy nie poleciłbym tego szajsu nikomu.

Jak na razie nie narzekam na płyty od Sony z którymi nie mam od roku problemów żadnych, fakt tylko że są droższe nieco od pozostałych, ale czasami można ładny pakiecik trafić w promocji, jak miesiąc temu w Saturnie 30szt. za 19.90.
O dziwo od roku używam także niby wątpliwej zdawałoby się jakości płyt Benq i też nie ma z nimi problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 20:14, meryphillia napisał:

Po czym niby wnosisz?


Po tym, ze na no-name''ach mialem po jakims czasie problemy z odczytem albo wlasnie bledy CRC, czego nie uswiadczylem na np. Verbatimach.

P.S. Dlaczego BenQ mialyby byc problemayczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do verbatimów nic nie mam, bo to faktycznie dobre nośniki. Bulwersowałem się tylko z racji opinii o TDK.
Benq z racji swojej ceny 9.90 zł za pudełko 30 szt raczej stawiam na równi z "no name", więc spodziewałem się słabej jakości, no ale to dopiero zobaczę po czasie, czy dane nie ulotnią się, podobnie jak na tych felernych TDK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , chciałem się spytac czy są jakieś sklepy bądź usługi dzięki którym można sprawic aby porysowana bardzo mocno płyta wyglądała (prawie) jak nowa? Jeśli tak to prosiłbym o podanie nazwy firm albo środków do wykonania tego ;)
Za pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 10:29, Woo-Cash napisał:

Chciałbym nagrać muzykę da płytki CD, mam do wyboru TDK lub Esperanza. Które polecacie?


TDK bez dwóch zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować