Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Diablo II Lord of Destruction

12427 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2006 o 17:18, sawcio napisał:

Jeszcze jedno pytanie, pewnie dla was głupie, a jednak dla nowicjusza ważne ;p
Czy jeśli biję wraz z najemnikiem, to mój exp jest mniejszy niż bez najemnika? I czy to że
posiadam najemnika wpływa na szanse znalezienia magicznych przedmiotów...


Nie tracisz expa. Jeżeli najemnik posiada jakieś rzeczy z mf i on zabije potworka, to jego mf dodaje sie do Twojego i wtedy masz większą szansę na znalezienie magicznego przedmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 16:49, DCVer napisał:

Te słowa runiczne, których postacie nierankingowe nie mogą tworzyć są jakieś istotne?

Ja uważam że dla tych słów warto grać rankingowo (ladder) - zobacz np.
http://diabloii.pl/?akcja=dzial&name=runy
Jeśli planujesz na dłuższy czas zabawić na BN to moim zdaniem lepiej wybrać ranking.

Może ktoś inny się jeszcze wypowie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 20:52, jadam napisał:

> Te słowa runiczne, których postacie nierankingowe nie mogą tworzyć są jakieś istotne?

Ja uważam że dla tych słów warto grać rankingowo (ladder) - zobacz np.
http://diabloii.pl/?akcja=dzial&name=runy
Jeśli planujesz na dłuższy czas zabawić na BN to moim zdaniem lepiej wybrać ranking.

Może ktoś inny się jeszcze wypowie na ten temat

No tak tylko co wtedy gdy ci po miesiącu/dwóch zrobią z tego postać nierankingową i już nie zrobisz sobie tych słówek? Dla mnie to jest totalnie bez sensu ta "niejawna konwersja", dlatego ja chyba jednak skłaniam się do nierankingowych, bo przynajmniej wiem co mam i moge mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 00:49, DCVer napisał:

ja chyba jednak skłaniam się do nierankingowych, bo przynajmniej wiem co mam i moge mieć.


No właśnie na nld wszyscy wszystko mają, trudno jest się im pogodzić że takie itemki przejdą na "boczny tor" więc grają na non. Tam nie ma już takiej rywalizacji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 00:49, DCVer napisał:

No tak tylko co wtedy gdy ci po miesiącu/dwóch zrobią z tego postać nierankingową i już nie
zrobisz sobie tych słówek? Dla mnie to jest totalnie bez sensu ta "niejawna konwersja", dlatego
ja chyba jednak skłaniam się do nierankingowych, bo przynajmniej wiem co mam i moge mieć.


Chyba coś kręcisz:P Jeżeli pewne śłówka mogą powstać tylko na ladder to oczywistym jest że trzeba grać taką postacią by je mieć. A jak wiadomo większość prawdziwych graczy na nld to PvP lub TvT -a jakieś śłówko z ld jest potrzebne do bulidu to po końcu laddera można je założyć. Przeca te słówka nie znikną - nowy ladder nowe rw:P
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 08:48, Persona Non Grata napisał:

Chyba coś kręcisz:P Jeżeli pewne śłówka mogą powstać tylko na ladder to oczywistym jest że
trzeba grać taką postacią by je mieć. A jak wiadomo większość prawdziwych graczy na nld to
PvP lub TvT -a jakieś śłówko z ld jest potrzebne do bulidu to po końcu laddera można je założyć.
Przeca te słówka nie znikną - nowy ladder nowe rw:P


No z tego co tu ktoś pisał zakończenie rankingu oznacza przekonwertowanie postaci do postaci nierankingowej. Czyli rozumiem, że wówczas taka postać nie może tworzyć niektórych słów runicznych, czy znaleźć niektórych przedmiotów (np. moja postać nie może teraz transmutować trzech run dol i nadkruszonego szmaragdu w kostce - a jeśli dobrze pamiętam była to kiedyś postać ladderowa)

Ja sobie to tak wyobrażam: tworzę sobie postać ladderową. Gram, zbieram expa, runy i fajne przedmioty (jak znajdę). Po kilku tygodniach wchodzę sobie na BN (nie gram za często) i nagle okazuje się, że już nie mam ladderowej postaci i w sumie wyjdzie na to samo, jakbym stworzył postać nonladder na początku. A tak bym przynajmniej mogł w jednej grze grać dowolnymi z moich postaci (bo miałbym wszystkie nonladder).

Przyznam, że nie jestem pewien czy to wszystko kumam :P bo wydaje mi się ten "system" średniologiczny. Jedyny sensowny "schemat grania" jaki przychodzi mi do głowy to: gracz robi postać ladderową i gra 16h na dobę, żeby przed resetem laddera dojść do poziomu 90 i zdobyć dużo wyłącznie ladderowych przedmiotów, a po resecie rankingu będzie miał te przedmioty jako "nonladder character" ( no właśnie: czy po resecie laddera przedmioty ladderowe są usuwane czy nadal są w ekwipunku postaci?)

Jeżeli macie jakieś dobre linki, gdzie jest to wszystko opisane to byłoby super - i bym wam więcej głowy nie zawracał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 19:29, DCVer napisał:

No z tego co tu ktoś pisał zakończenie rankingu oznacza przekonwertowanie postaci do postaci
nierankingowej. Czyli rozumiem, że wówczas taka postać nie może tworzyć niektórych słów runicznych,
czy znaleźć niektórych przedmiotów ....


Dokładnie można je zrobić /znaleść/ podnieść ich własciwości tylko na ladder.

Dnia 09.03.2006 o 19:29, DCVer napisał:

Ja sobie to tak wyobrażam: tworzę sobie postać ladderową. Gram, zbieram expa, runy i fajne
przedmioty (jak znajdę). Po kilku tygodniach wchodzę sobie na BN (nie gram za często) i nagle
okazuje się, że już nie mam ladderowej postaci i w sumie wyjdzie na to samo, jakbym stworzył
postać nonladder na początku. A tak bym przynajmniej mogł w jednej grze grać dowolnymi z moich
postaci (bo miałbym wszystkie nonladder).
Przyznam, że nie jestem pewien czy to wszystko kumam :P bo wydaje mi się ten "system" średniologiczny.


System jest dobry - kwestia podejścia do do gry- jeżeli grasz "od czasu do czasu" i nie interesuje Cię ranking - poprostu grasz PvM sam lub z przyjaciółmi to powinieneś tworzyć postać nierankingową bo:
1) wszystko jest tańsze na nld
2) jest więcej gier
3) ld trwa już długo

ld wprowadza nową krew w krwioobieg battlenetu daje możliwość :
1. zaistnienia w rankingu (jeżeli jesteś maniakiem i spędzasz w grze xx godzin na dzień)
2. "zeruje" szanse posiadania- na poczatku ld wszyscy mają to samo czyli - nic
3. Rzeczy które można znaleść/zdobyć w ld nie znikają wraz z końcem ld i są dostępne na nld

Imho jest to lepsze niż patche (w sensie zmieniania własciwości itemów już istniejących a nie tworzenia nowych)- swego czasu - całkiem niedawno np gaza z 1.8 była warta majątek - teraz można ... znaczy nie mozna jej kupić blizz sprawia że legalnie posiadane i znalezione itemki z wcześniejszych patchy znikają.
Ten patch ma być podobno ostanim - tylko nowy ld będzie coś zmieniał (czyli itemy +rw + ...)

Mam nadzieje że choć trochę przybliżyłem Ci system ld. W sposób naturalny chroni D2 przed utratą nowych graczy oraz dla ludzi grających na PvP i TvT szukania nowych bulidów i wyzwań z wykorzystaniem nowych itemków i rw.

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem? Chcesz - grasz ladder, chcesz grasz nonladder. Zresztą ranking trwa tak długo, że nie musisz sie martwić, że po dwóch miesiącach zrobią reset. No chyba, że zaczniesz grać tuż przed zakończeniem sezonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz jest ten system dla mnie bardziej przejrzysty. Dzięki bardzo. Jeszcze jednego nie wiem: wiele razy słyszałem, że można kupować przedmioty za isty chyba (chodzi o runy tak?). Gdzie moge kupować przedmioty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>że można kupować przedmioty za isty chyba (chodzi o runy tak?).

Dnia 09.03.2006 o 20:26, DCVer napisał:

Gdzie moge kupować przedmioty?


runa ist jest umowną walutą na battle za odpowiednią ilość istów kupisz wszystko- jeżeli posiadasz odpowiednią ilość możesz kupić kokpletny setup item do każdej postaci. Przed kupowaniem za runy radzę dobrze sie zorientować ile dany przedmiot jest wary w istach (lub mniejszych runach). Kupujesz na battle.net gwarantuje że za isty qpisz właściwe wszystko (no może z wyjątkiem goosu rare lub innych craftów:P)
Acha runa ist ld na allegro kosztuje 3,80 pln bodajrze:P
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 20:52, Persona Non Grata napisał:

Acha runa ist ld na allegro kosztuje 3,80 pln bodajrze:P


Heh nie zamierzam wydawać hajsu na wirtualne przedmioty :] Ponownie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie możecie mieć ista za "dyszke" :) :D
A tak serio to powiem Wam że handlowanie przedmiotami za realną kase to jakby łamanie prawa bo firma Blizzard nie supportuje takich rzeczy, ogólnie nie można, a szczegółowej także firma nie bierze odpowiedzialności za ewentualne komplikacje wynikające z takich wymian. Owiajanie w bawełne no ale... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 21:16, Modest-Vermin napisał:

U mnie możecie mieć ista za "dyszke" :) :D
A tak serio to powiem Wam że handlowanie przedmiotami za realną kase to jakby łamanie prawa
bo firma Blizzard nie supportuje takich rzeczy,


Można się wymieniać jakiś czas temu jeden Polak na innym forum wystawił rare koronetke na aukcje (nie za kasę tylko za inne przedmioty). "Sprzedał" tą koronetkę za ponad 120 HR (tak na marginesie na allegro hr koszruje jakieś 18 pln więc gdyby wymienił je na pieniądze to maiłby ponad 2000 pln:P)

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moge otworzyć krowiego poziomu!!! Zabity Diablo, wykonane prawie wszystkie questy, Baal nie zabity jeszcze. Gry jeszcze nie otwierałem, wiec nikt mi króla nie zabił. Stoje w 1 mieście, mam książke i noge Wirta, klikam w kostce na transmutacje i słysze: jeszcze nie moge tego użyć? Wie ktoś co jest grane? Zakładałem kilka gier i ciągle to samo. Help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 21:59, Ojcze Samotni napisał:

Wie ktoś co jest grane? Zakładałem kilka gier i ciągle to samo. Help.

Niom z tego co sie orientujesz to po zainstalowaniu LoDa musisz jeszcze dobić Baala by móc przejść do "Tajnego Krowiego Poziomu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 22:01, Hubi Koshi napisał:

> Wie ktoś co jest grane? Zakładałem kilka gier i ciągle to samo. Help.
Niom z tego co sie orientujesz to po zainstalowaniu LoDa musisz jeszcze dobić Baala by móc
przejść do "Tajnego Krowiego Poziomu"


Hmm, wcześniej tak nie było (chyba) i tez grałem razem z dodatkiem. Wie ktoś coś jeszcze? Zawsz mówili, że trzeba zabić Diablo i już. Nie chce zabijać Baal`a bo musze jeszcze nabić kilka leveli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 21:51, Abi Dalzim napisał:

> "Sprzedał" tą koronetkę za ponad 120 HR

To cóż to za cudo było?


Diadem dla amki staty mniej więcej bo nie moge znaleść screena:
2ama 30frw 30str 4ml 13all res 2soc
kupiony za 7hr sprzedany za 126 hr

A tutaj amu dla dru craft który poszeł za 120 scs (obrazek patrz:P)
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 22:27, Persona Non Grata napisał:

A tutaj amu dla dru craft który poszeł za 120 scs (obrazek patrz:P)


Oczywiście dla sorc dla dru poszedł taniej:)
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 22:27, Persona Non Grata napisał:

A tutaj amu dla dru craft który poszeł za 120 scs (obrazek patrz:P)


Zastanawiam się tylko jak zorganizowany był taki handel, bo przecież w ekwipunku mieszczą się tylko 40 hr''y, więc ktoś musiałby trzy razy wywalać to na ziemię ,albo, no nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować