Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2007 o 11:38, Kerigun napisał:

Kupiłem sobie CD-Action a tam jest demo Crysisa. Zastanawiam się właśnie nad kupnem tej gry
i odpaliłem demo. Wedle tego posta na samej górze sprawdziłem wymagania jak gra mi pójdzie
na moim sprzęcie. Jestem tak ponad 1/3 paska ponad Minimalne. Ustawiłem w demie wszystkie ustawienia
na Medium i gra się cięła. Ustawiłem wszystko tak jak na obrazku jest i gra działała płynnie.
Powiedzcie co jeszcze mogę dać na medium by gra sie nie cięła. Które opcja najbardziej spowalniają
działanie mi gry ?? Aha jak zrobić by podczas gry mi się tekstury nie ładowały bo to niefajnie
wygląda jak mi się pojawiają :D


Shaders daj na minimum, one najbardziej obciążają kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam grałem na detalach low/medium z przeważaniem na to pierwsze i co chodzi ładnie brak doczytywań fPS umiarkowane 25. Komp to AMD athlon 2500+ 1.84GHZ, Geforce 7600GS, 1Gb ram.

Tym bardziej, że bardzo ładnie wygląda na low.

20071204222840

20071204222951

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:30, Carl92 napisał:

Ja tam grałem na detalach low/medium z przeważaniem na to pierwsze i co chodzi ładnie brak
doczytywań fPS umiarkowane 25. Komp to AMD athlon 2500+ 1.84GHZ, Geforce 7600GS, 1Gb ram.

Tym bardziej, że bardzo ładnie wygląda na low.



ja bym nie mogl grac na takich detalach. Ale podziwam Cie ze tobie sie chcialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:30, Carl92 napisał:

Ja tam grałem na detalach low/medium z przeważaniem na to pierwsze i co chodzi ładnie brak
doczytywań fPS umiarkowane 25. Komp to AMD athlon 2500+ 1.84GHZ, Geforce 7600GS, 1Gb ram.

Tym bardziej, że bardzo ładnie wygląda na low.

kup C2D z seri E6xxx podkręć do minimim 2 GHz i możesz na średnich śmigać jak ja :P

BTW na tych screenach gra wygląda moim zdaniem fatalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:30, Carl92 napisał:

Ja tam grałem na detalach low/medium z przeważaniem na to pierwsze i co chodzi ładnie brak
doczytywań fPS umiarkowane 25. Komp to AMD athlon 2500+ 1.84GHZ, Geforce 7600GS, 1Gb ram.

Tym bardziej, że bardzo ładnie wygląda na low.


zobacz gre na vh, to ja bym ci powiedzial ze wyglada bardzo brzydko i nie da sie grac psujac cala gre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym ktoś dać Screeny z gry z własnego kompa kto gran na Dx 10 ?? Bo chciałbym zobaczyć czym się różni od dx 9 bo jeszcze nie widziałem , widziałem tylko te fake screeny co "niby" przedstawiały pod Dx 10 :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udałem się po pracy do Empika i mam... Crysisa ;)


Gram ze wszystkim na wysokim poziomie, w rozdzielczość 1280x.... (wczoraj wieczorem nie chciało mi się eksperymentować, chciałem tylko wiedzieć jak pójdzie). Gra chodzi płynnie i normalnie grafa jest... brak słów ;D

Optymalizacja kodu jest bardzo dobra (tak jak w CoDdzie4)

I jeszcze skafanderek (od razu mi się przypomniało AvP, a najbardziej Predator) super sprzęcik (trzeba sobie taki sprawić ;D) i jeszcze "maximal strength" i inne (fajnie to tak brzmi). Zakraść się od tyłu do kogoś, "Maximal strength" i z piąchy w bania, skośnooki leci na dach... normalnie leżałem wczoraj :P


## SPOJLER ##

Będzie później jakiś upgrade skafanderka (pewnie nie)? I jakiś upgrade broni (więcej niż na początku)? Czekam na odpowiedź w formie "tak" lub "nie" ;)

## KONIEC SPOJLERA ##


Co do wyboru gry roku: z CoDem4 pod względem grafiki Crysis wygrywa na całej linii... tylko, że grafika nie jest najważniejsza... (przynajmniej dla mnie), no ale zapewne Crysis zostanie grą roku ;)


Pozdrawiam "Crysiomaniaków" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie , że tam brzydka fakt jest brzydka jak na świetność tego silnika, ale cóż ważne, że sie uruchomiła i chodziła fajnie. I polowe rzeczy na medium i na low.
Ta brzydkość mi nie przeszkadza do pogrania i delektowania się grą wystarczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym mówisz. Też mam 2GB RAM-u i nie doświadczam jakiegokolwiek doładowania obiektów na bieżąco a raczej nie zauważam czegoś takiego, nie wiem jak to się objawia.
A jeśli piszesz o pamięci wirtualnej, że ją na te 8 GB ustawiłeś, to zmniejsz to, jeszcze nie widziałem, by u mnie plik wymiany stron miał więcej niż 700MB a mam ustawione 1,5GB, tak dla rezerwy. Może właśnie dlatego ci doczytuje w czasie gry (domyślam się, że takie są objawy) bo WinXP ma to do siebie, że jeśli ma 8GB na dysku do dyspozycji to będzie na nim grzebał. A HD to najwolniejsza część komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem wiele opinii o tej grze, jedne zle jedne swietne. Dzisiaj zaryzykowalem i kupilem sobie Crysisa i powiem wam ze czegos takiego jeszcze w zyciu nie widzialem. Co minute szczena ląduje na podlodze. Gierka chodzi mi na very high z antyaliasem 2x i ani razu mi sie nie przyciela. GENIALNA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 13:38, Makus89 napisał:

Slyszalem wiele opinii o tej grze, jedne zle jedne swietne. Dzisiaj zaryzykowalem i kupilem
sobie Crysisa i powiem wam ze czegos takiego jeszcze w zyciu nie widzialem. Co minute szczena
ląduje na podlodze. Gierka chodzi mi na very high z antyaliasem 2x i ani razu mi sie nie przyciela.
GENIALNA!!



No na pewno Ci się nie przycieła, na tym kompie co masz na gramsajcie, żal, śmieszą mnie ludzie, którzy kłamią,ze gra im chodzi na takich super ekstra max detalach na kompie, który teraz mozna kupic za jakieś 500- 1000 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...zapomnialem zupdate''owac gramsajta. Obecnie gram na Pentium Dual Core 2160 @ 2,8Ghz, 2Gb Ramu Geil 800Mhz CL4, GeForce 8800GT Zotaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 13:50, Makus89 napisał:

Hmm...zapomnialem zupdate''owac gramsajta. Obecnie gram na Pentium Dual Core 2160 @ 2,8Ghz,
2Gb Ramu Geil 800Mhz CL4, GeForce 8800GT Zotaca.

sprzęcior całkiem apetyczny gdyby nie śmieciowaty procek..ach i na co było oszczędzać?
trzeba było kupić jakieś C2D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do dema crysisa z CDA podchodziłem rezerwą a to czemu bo jak cczytałem na tym temacie parę pachołków którzy mieli C2D Geforca 8800GTS i 2 GB ramu pytało się czy gra im pójdzie potem złapałem doła jak na stronie systemrequirementslab zobaczyłem że mój kompek nie dorastał nawet do minimalnych wymagań gry.

Gdy przygotowywałem się startu dema wszystkie ustawienia ustawiłem na medium i rozdzielczości 1280x1024 i co ??? Gra działała gdzieś 30-60 fps-ów, więc postanowiłem wsiąść wszystkie efekty i shadey na high i co ten sam efekt gdzieś 30-60 fp-ów, a naczym grałem popatrzcie:

AMD sempron 2600+
1GB ram
Radeno x1950PRO AGP

Więc ci posiadacze super kompów to SPAMERZY !!!!

20071205150612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 15:06, Bratek196 napisał:

Gdy przygotowywałem się startu dema wszystkie ustawienia ustawiłem na medium i rozdzielczości
1280x1024 i co ??? Gra działała gdzieś 30-60 fps-ów, więc postanowiłem wsiąść wszystkie efekty
i shadey na high i co ten sam efekt gdzieś 30-60 fp-ów, a naczym grałem popatrzcie:

AMD sempron 2600+
1GB ram
Radeno x1950PRO AGP

Więc ci posiadacze super kompów to SPAMERZY !!!!


1. Jak moge sprawdzic ile gra mi fpsow wyciaga ?
2. Jaki cudem ta gra tak u ciebie dziala ?! ja gram na GF 7600GS, 2 giga ramu i athlonie x2 3800+ i tak sobie dziala na medium :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo,zainstalwalem demo z CDA i co i hula na medium w 1024x768:)Popieram ci kolesie to spamerzy.A co do gry to jest genialna,az niechce sie grac w CoD4:)(a jestem wielbicielem tejze gry:).Moze sobie zapodam Crysisa na gwiazdke,jedynie co moze z nim wygrac w Empiku to Orange Box:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 16:00, FerraEnzo napisał:

Ja to samo,zainstalwalem demo z CDA i co i hula na medium w 1024x768:)Popieram ci kolesie to
spamerzy.A co do gry to jest genialna,az niechce sie grac w CoD4:)(a jestem wielbicielem tejze
gry:).Moze sobie zapodam Crysisa na gwiazdke,jedynie co moze z nim wygrac w Empiku to Orange
Box:)


Tylko, że zazwyczaj wymagania w demie są niższe niż w full wersi, przekonałem sie na tym choćby na Prostreet, którego demko mi ze wszystkim na maxa działa, a pełna wersja już tylko na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować