Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

Minecraft

1787 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2010 o 00:39, diablolod napisał:

co zrobic jesli nie mam wody? jest strumyk z gory blisko ale nie da sie z niego brac
wody :/

a tako ogolnie nie ma morze ani jakiejs rzeki czy czego w poblizu przynajmniej 200 klockow
:/
wlasciwie to wogole nie widze jak wchodze na najwieksza gore zadnej wody


Wykopać dołek wielkości dwóch kostek czy trzech i zalać go wodą... będzie niewyczerpalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2010 o 12:27, Kapas napisał:

Wykopać dołek wielkości dwóch kostek czy trzech i zalać go wodą... będzie niewyczerpalny.


moj problem polegal na tym ze nie mialem skad wziasc chocby jedno wiadro wody...
naszczescie znalazlem morze.... bylo tak daleko ze dojscie do niego 2 razy tam i spowrotem zajelo caly dzien :S a wiec plan na dzisiaj - most w powietrzu dla kolejki do samego morza... walne sobie tam plywajaca wille :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

da sie zrobic pulapke w ktorej potworki wpadna do zeki i sie utopia ? bo jak robie taki spadek zeby sie topily to one poprostu skacza sobie do gory i sie nie topia, a jak uda mi sie je sciagnac w miejsce z zablokowana gora tak ze niemoga skakac to i tak sie okazuje ze jest powietrze jak sie maxymalnie zaprze do gory.... tak ze nie da sie utopic do konca ich :/
oczywiscie mowie tu o pulapce w ktorej nie uzyje lawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 14:25, diablolod napisał:

da sie zrobic pulapke w ktorej potworki wpadna do zeki i sie utopia ? bo jak robie taki
spadek zeby sie topily to one poprostu skacza sobie do gory i sie nie topia, a jak uda
mi sie je sciagnac w miejsce z zablokowana gora tak ze niemoga skakac to i tak sie okazuje
ze jest powietrze jak sie maxymalnie zaprze do gory.... tak ze nie da sie utopic do konca
ich :/
oczywiscie mowie tu o pulapce w ktorej nie uzyje lawy


Użyj u góry kaktusów, jak będą skakać, będą się jednocześnie ranić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


spoko juz zalatwiony ten problem

a teraz cos co niewiem jak obejsc.... prawie nic nie wpada do mojej pulapki... potwory sie nie spawnuja tam chodz wczesniej bylo ich w tych miejscach.... mam 4 rzeczki wpadajace to jednej glownej. Teraz nic nie chodzi kolo nich, pojawiaja sie teraz poprostu w innych miejscac niz wczesniej... a nawet jak sa to nie chca wskoczyc do rzeki.

aczkolwiek dzieki za te kaktusy.... pozbede sie tych kurczakow w koncu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 19:33, diablolod napisał:


spoko juz zalatwiony ten problem

a teraz cos co niewiem jak obejsc.... prawie nic nie wpada do mojej pulapki... potwory
sie nie spawnuja tam chodz wczesniej bylo ich w tych miejscach.... mam 4 rzeczki wpadajace
to jednej glownej. Teraz nic nie chodzi kolo nich, pojawiaja sie teraz poprostu w innych
miejscac niz wczesniej... a nawet jak sa to nie chca wskoczyc do rzeki.

aczkolwiek dzieki za te kaktusy.... pozbede sie tych kurczakow w koncu :P


Możesz zrobić takie ciemne puste w środku "bunkry" bez okien i innego źródła światła, wtedy tam powinny się spawnić potwory. Nie jestem w 100% pewien czy to zadziała i jakie wymiary min. powinna mieć taka buda, ale na paru filmikach widziałem coś w tym stylu. (jeśli się mylę, to mógłby mnie ktoś poprawić? :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 20:41, Wolus1 napisał:

Możesz zrobić takie ciemne puste w środku "bunkry" bez okien i innego źródła światła,
wtedy tam powinny się spawnić potwory. Nie jestem w 100% pewien czy to zadziała i jakie
wymiary min. powinna mieć taka buda, ale na paru filmikach widziałem coś w tym stylu.
(jeśli się mylę, to mógłby mnie ktoś poprawić? :) )

Muszą być większe niż 5x5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 19:47, zajacisko napisał:

Potwory spawnują się w ciemnościach minimalnie 24 kratki od Ciebie;)


a zwierzeta?

czyli przez to ze pulapka jest kolo mojego domu, malo co sie spawnuje... ok...
i tak dobrze na poczatek jak 10 itemow w ciagu jednej doby wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 21:37, diablolod napisał:

> Potwory spawnują się w ciemnościach minimalnie 24 kratki od Ciebie;)

a zwierzeta?

Chyba tak samo, ale raczej nie w ciemnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje takie coś jak spawnpoint w Minecraft (klatka w której pali się ogień). Jeżeli w pomieszczeniu w którym jest ciemno znajduję się ten point to tworzą się potwory, a jeśli jest jasno to tworzą się zwierzęta.

Spawnpointa nie da się zdobyć "naturalnie" do tego jest potrzebny program INVedit. Poradnik tego programu możecie znaleźć tutaj -

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 15:48, Adshi napisał:

Istnieje takie coś jak spawnpoint w Minecraft (klatka w której pali się ogień). Jeżeli
w pomieszczeniu w którym jest ciemno znajduję się ten point to tworzą się potwory, a
jeśli jest jasno to tworzą się zwierzęta.

Spawnpointa nie da się zdobyć "naturalnie" do tego jest potrzebny program INVedit.
Poradnik tego programu możecie znaleźć tutaj -

.


Da się. raz trafiłem na takowy, jednak, żeby go odzyskać trzeba mieć diamentowy kilof. Zazwyczaj w ich otoczeniu jest także skrzyneczka z siodłem i paroma innymi bajerami, oraz porośnięty kamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 15:48, Adshi napisał:

Istnieje takie coś jak spawnpoint w Minecraft (klatka w której pali się ogień). Jeżeli
w pomieszczeniu w którym jest ciemno znajduję się ten point to tworzą się potwory, a
jeśli jest jasno to tworzą się zwierzęta.

Jeśli jest ciemno - potwory, jeśli jasno - nic. Jeśli rozwalimy i postawimy, to na takich samych warunkach powstaną tylko świnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No szlag by to trafił, taki ładny domek sobie zbudowałem i 2 creepery z rzędu mi pod nim wybuchają, połowa domu poszła w cholerę, ahhhhh. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 17:41, Dared00 napisał:

No szlag by to trafił, taki ładny domek sobie zbudowałem i 2 creepery z rzędu mi pod
nim wybuchają, połowa domu poszła w cholerę, ahhhhh. :/

Polecam co jakiś czas kopiować sejwa na pulpit;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 17:48, zajacisko napisał:

> No szlag by to trafił, taki ładny domek sobie zbudowałem i 2 creepery z rzędu mi
pod
> nim wybuchają, połowa domu poszła w cholerę, ahhhhh. :/
Polecam co jakiś czas kopiować sejwa na pulpit;)

Teraz, to już po fakcie, już odbudowałem i lepszy zrobiłem. Dobudowałem sobie też "szklarnię", czyli pomieszczenie ze szklanymi ścianami, gdzie mogę sobie nocą wejść i poobserwować świat. Na przykład teraz przed moim domem skaczą sobie 4 creepery. Tuż przed drzwiami. Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 17:56, Adshi napisał:

Ciekawe co notch przygotuje. Podobno zamiast pochodni mają być lampy :)

Póki co dostaliśmy już nowy wystrój minecraft.net - co prawda zmiany nie są duże, wręcz przeciwnie - małe, ale zawsze to jakaś nowość.
Osobiście liczę na usprawnienie trybu SMP ( o czym już często napominałem w moich postach ). No i jakiś oficjalny texture mod - to byłoby coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować