Zaloguj się, aby obserwować  
xywka_1

Sławni pisarze - Christoper Poulini, J.K. rowling i J.R.R. Tolkien

144 postów w tym temacie

wpisujcie kogo najbardziej lubicie z tych trzech, dlaczego i jakie książki wam najbardziej przybadły z jednego wybranego autora.
podaję przykład:mi najbardziej przypadł Christoper Poulini jego książka "Najstarszy" a dlatego że jak je pisze to ma niespelna 20 lat.(jak pisal "Eragona" to mial 15!)ale tez dlatego ze te książki są swobodne i czyta sie je lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol Christopher. lol. Wdech-wydech-wdech-wydech. Doktor mówił żeby sie nie denerwowac. O już. No cóż to twoje zdanie, masz do niego prawo.
Tolkien rządzi! Z tych trzech tylko on jako on mi najbardziej "odpowiada", chodzi o talent...
Ja bym ten wątek przekształcił na: "Twój ulubiony pisarz". Bo takiego jeszcze nie ma. Ale jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl ale za pózno...
twoje zdanie!wlasnie o to mi chodzi!a jaka ksiązka najbardziej ci sie w tolkinie podoba?hobbit czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:11, xywka 1 napisał:

twoje zdanie!wlasnie o to mi chodzi!a jaka ksiązka najbardziej ci sie w tolkinie podoba?hobbit
czy co?

Nie wiem, jak Ararowi, ale jak dla mnie "Władca Pierścieni" rządzi. Po prostu Majstersztyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:15, glizda101 napisał:

> twoje zdanie!wlasnie o to mi chodzi!a jaka ksiązka najbardziej ci sie w tolkinie podoba?hobbit

> czy co?
Nie wiem, jak Ararowi, ale jak dla mnie "Władca Pierścieni" rządzi. Po prostu Majstersztyk.

a dla mnie to troche za nudne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:16, mic02 napisał:

Moglbys dodac tez innych pisarzy, np Lovecrafta...
Lub w ogole zmienic temat na ''''Wasi ukubieni pisarze"...

to moze stwórz sobie taki temat ale tu nie mówimy o czym ma byc i jak ma sie nazywac!przykro mi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:18, glizda101 napisał:

> a dla mnie to troche za nudne!
No cóż. Kto co lubi...

otóż to!
wypowiadajmy sie jak kazdemu z nas sie kto podoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:15, glizda101 napisał:

Nie wiem, jak Ararowi, ale jak dla mnie "Władca Pierścieni" rządzi. Po prostu Majstersztyk.


,,Władca Pierścieni: istotnie jest niedoścignionym wzorem. Niestety Poulini zbyt dużo czerpie z dzieł Mistrza przez co Eragon i Najstarszy są tylko średnimi dziełami. Co do J.K. Rowling, nigdy nie przepadałem za Harrym Portierem. Film, owszem mogłem obejrzeć, ale też z każda czescia było coraz nudniej;( Jako aletrnatywe moge podać polskich pisarzy, chocby Ziemiańskiego z jego ,,Achają" czy Piekarę z opowiadaniami o Mordimerze Madderdinie i Arivaldzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tego pouliniego to sie nie zgadza, bo poulini sam wymyslil to wszystko o Jeźdźcach idd.
ale jak powiedzial glizda101:kto co lubi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Ja najbardziej polecam Tolkiena, nie tylko za Wladce Pierscieni, ale tez za Sirmarilliona i Niedokonczone Opowiesci. Co do Chrispohera Paolini, z czego wiem napisal on tylko dwie ksiazki, Eragona i Najstarszego, i za nimi nie przepadam. Harego Pottera Rowling tez czytalem, ksiazka dla mnie jest nawet fajna i wciagajaca, poza niestety ostatnim tomem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co takiego napisał Paulini?
Wybór dość wąski, ale przynajmniej kłopotu nie mam. Jednego nie znam, dtuga beznadziejna, pozostaje genialny Tolkien!
Już słyszę te okrzyki: "Jak to, Rowling jest genialna, inaczej by się nie sprzedawała tak dobrze!". Tak, jest genialna, genialną specjalistką od marketingu i trafiania w zapotrzebowanie. Kiedyś na jakimś czacie na pytanie, jakich rad udzieliłaby początkującym pisarzom, odpowiedziała, aby nie pisać tego, co nie może si ę sprzedać. HP jest doskonałym przykładem kultury masowej, skierowanej do przeciętnego człowieka, niezbyt inteligentenogo, o guście będącym wypadkową wszystkich gustów. HP jest banalny. W zasadzie, to wszystko polega na tym, że jest sobie chłopiec, zdaje się bezbronny, i ma uratować świat. Jest "ten zły", który jest potężny, ale ostatecznie zapewne przegra. I dookoła tego dobudowywanych jest coraz więcej szczegółów (Rowling miała tutaj wyraźny problem, jak te szczegóły tu wepchnąc i utworzyła te "lekcje" Harrego z Dumbledorrem, które primo - przynudzają, secundo - jakoś tak są zupełnie nie wpasowane do treści książki). Ale mimo wszystko książka jest szablonowa. Żadko zdaża się coś zaskakującego, chyba tylko Czara Ognia miała jakąś bardziej rozbudowaną fabułę i czytając ją po raz drugi można było odkryć sens czegoś, co wydawało się być go pozbawione.

"Dobry - bezbronny, zły - potężny" - ten scemat pasuje także do Władcy Pierścieni. Z tym, że: primo - WP był przed HP, czyli to HP odgapia, secundo - w WP cały czas coś się dzieje, a w HP - jest sobie w Hogwarcie pewien Harry, który sobie żyje i żyje i śpi, podobnie jak czytelnik nad tą książką. Tertio - WP jest epicką powieścią o walce dobra ze złem - HP jest całkowicie epickości pozbawiony. No i quatro - Tolkien jest jednym z pionierów fantasy - to on wymyślił niziołków, on utworzył wiele cech, charakterystycznych dla danych ras, które są teraz wykorzystywane w innych dziełach (m. in. w grach komputerowych)

Osobiście uważam, że Tolkien, gdyby nie był pionerem, nie umywałby się do naszego rodaka, Andrzeja Sapkowskiego, którego Wiedźmin jest powieścią nie dającą się zastosować do żadnych szablonów, ktora jest jedyna i niepowtarzalna, która nie mówi o tradycyjnej walce dobra ze złem, gdyż pojęcia te się tutaj rozmywają. I to jego wybieram jako najlepszego pisarza!

Rany, to chyba najdłuższy mój post...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:41, mic02 napisał:

[...] ale tez za Sirmarilliona [...]


Silmarilliona :)

A poza tym, też stawiam na Tolkiena i "Władcę Pierścieni". Na raziej jego dzieło oparło się próbie czasu. Zobaczymy czy za dwadzieścia lat Poulini i Rowling będą tak popularni jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:41, mic02 napisał:

Dobrze. Ja najbardziej polecam Tolkiena, nie tylko za Wladce Pierscieni, ale tez za Sirmarilliona
i Niedokonczone Opowiesci. Co do Chrispohera Paolini, z czego wiem napisal on tylko dwie ksiazki,
Eragona i Najstarszego, i za nimi nie przepadam. Harego Pottera Rowling tez czytalem, ksiazka
dla mnie jest nawet fajna i wciagajaca, poza niestety ostatnim tomem...



dziekuje!a co zlego w ostatniej czesci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:44, lampak napisał:

[m]> Rany, to chyba najdłuższy mój post...



poulini napisal dwie wspaniale ksiązki(dla mnie)"eragona" i "najstarszego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:44, lampak napisał:

Osobiście uważam, że Tolkien, gdyby nie był pionerem, nie umywałby się do naszego rodaka, Andrzeja
Sapkowskiego
, którego Wiedźmin jest powieścią nie dającą się zastosować do żadnych szablonów,
ktora jest jedyna i niepowtarzalna, która nie mówi o tradycyjnej walce dobra ze złem, gdyż
pojęcia te się tutaj rozmywają. I to jego wybieram jako najlepszego pisarza!

Tak Sapkowski jest najlepszy dlatego że ukazuje naprawde realistyczny świat fantasy. To troche jakby wziąśc nasze europejskie średniowiecze ze wszystkimi przyległościami takimi jak ciemnota, biedota chłopstwa. Do tego dorzucić magie, rasy nieludzkie, mityczne stwory. Wszystko to wymieszać w smakowitym koktajlu mitów, legend, intryg i konszachtów i wychodzi naprawde prześliczne dzieło. Dopisuje sie nogami i rękami że Sapek jest najlepszy, przynajmniej jeśli chodzi o Polske, a może nawet na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:51, Hubi Koshi napisał:

> Osobiście uważam, że Tolkien, gdyby nie był pionerem, nie umywałby się do naszego rodaka,
Andrzeja
> Sapkowskiego
, którego Wiedźmin jest powieścią nie dającą się zastosować do żadnych
szablonów,
> ktora jest jedyna i niepowtarzalna, która nie mówi o tradycyjnej walce dobra ze złem,
gdyż
> pojęcia te się tutaj rozmywają. I to jego wybieram jako najlepszego pisarza!
Tak Sapkowski jest najlepszy dlatego że ukazuje naprawde realistyczny świat fantasy. To troche
jakby wziąśc nasze europejskie średniowiecze ze wszystkimi przyległościami takimi jak ciemnota,
biedota chłopstwa. Do tego dorzucić magie, rasy nieludzkie, mityczne stwory. Wszystko to wymieszać
w smakowitym koktajlu mitów, legend, intryg i konszachtów i wychodzi naprawde prześliczne dzieło.
Dopisuje sie nogami i rękami że Sapek jest najlepszy, przynajmniej jeśli chodzi o Polske, a
może nawet na świecie.



no Sapek jest niezły!ale...nie piszemy o nim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować