Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kudo Tsunoda: Na pecetach nikt już nie gra w FPS-y

143 postów w tym temacie

Na konsolach FPSy są co prawda też popularne, ale to co on powiedział to przesada. ;D

Poza tym, na padzie gra się w fpsy IMO badziewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 23:57, wsaadman napisał:

A teraz zdejmijcie klapki z oczu i popatrzcie na słupki chociażby sprzedaży nowych CoDów...
No i co? A jednak więcej gier sprzedało się na konsolach?


No tak... CoD''ów. Masz może jeszcze jakieś inne przykłady? Dlaczego zawsze w tego typu newsach jak chce się pokazać przewagę konsol nad pc (jeśli chodzi o sprzedaż FPS''ów) podaje się CoD''y i nic więcej?

Dnia 20.09.2010 o 23:57, wsaadman napisał:


O to chodziło Tsunodzie - nie bronie go w tym momencie ani trochę, bo zdanie "nikt już
nie gra na pc''tach w FPS-y" jest zdrowo przegięte, ale mimo wszystko trzeba spojrzeć
prawdzie w oczy - gry na konsole, a nawet FPS-y są dzisiaj o wiele popularniejsze od
PC-towych i dlatego konsole są teraz rynkiem docelowym dla wszystkich twórców i wydawców.


xD no comment

Dnia 20.09.2010 o 23:57, wsaadman napisał:


vegost
Jest całkiem na odwrót - teraz 3/4 gier pc''towych to porty z konsol.


Ciekaw jestem jak to policzyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 00:08, zermithon napisał:

No tak... CoD''ów. Masz może jeszcze jakieś inne przykłady? Dlaczego zawsze w tego typu
newsach jak chce się pokazać przewagę konsol nad pc (jeśli chodzi o sprzedaż FPS''ów)
podaje się CoD''y i nic więcej?

Sugerujesz, że chcę pokazać wyższość konsol? Nie. Nie chcę zaczynać tu flame''a SAM GRAM RÓWNIEŻ NA PC. Chodziło mi o ogólne porównanie sprzedaży FPS-ów na PC i Konsole. CoD to tylko przykład.

Dnia 21.09.2010 o 00:08, zermithon napisał:

xD no comment

A to nie prawda? Zauważ, że teraz platformą docelową dla nowych gier jest konsola. Od dobrych 1-2 lat.

Dnia 21.09.2010 o 00:08, zermithon napisał:

Ciekaw jestem jak to policzyłeś.

To było przykładowe. 3/4 to była przesada, aczkolwiek coraz więcej, gier na PC to po prostu porty z konsol. "Bo tak łatwiej".

marcinsud
A czy to jakiś wyznacznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 00:17, marcinsud napisał:

> A czy to jakiś wyznacznik?

Oczywiście bo casualowe fpsy i tak ssą niezależnie od platformy ;]

No ciężko się nie zgodzić ; ]
Ale ostatnio konsole weszły oficjalnie do cybersportu - również FPS-y ; ]


Cholera, naprawdę teraz na fanoby''a wychodzę.
"Oh, well, whatever, nevermind"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 00:13, wsaadman napisał:

CoD to tylko przykład.


Jeden z niewielu.

Dnia 21.09.2010 o 00:13, wsaadman napisał:

A to nie prawda? Zauważ, że teraz platformą docelową dla nowych gier jest konsola.
Od dobrych 1-2 lat.


Proszę Cię, nie brnij...

Dnia 21.09.2010 o 00:13, wsaadman napisał:

To było przykładowe. 3/4 to była przesada, aczkolwiek coraz więcej, gier na PC to po
prostu porty z konsol. "Bo tak łatwiej".


Na pc jest coraz więcej konsolowych portów gier z gatunków, które wcześniej platformę tą omijały szerokim łukiem. Analogicznie jest w drugą stronę. Na konsolach jest coraz więcej sportowanych stricte pecetowych tytułów. To dzisiejszy wymóg rynku, że jedną grę robi się na możliwie największą liczbę platform a nie żadne faworyzowanie konsol przez "wszystkih wydawców i twórców". Pięknym przykładem jest tu Bungie, kóre właśnie odfruwa od Microsoftu pod skrzydła Activision (na 10 lat). Już zapowiedzieli, że ich gry będa się ukazywały również na pc.

Tak wogóle to właśnie na PC w 2009 roku wyszło najwięcej FPS'ów. Podobnie ma być w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszka i klawiatura to jest dla biedaków z wschodniej europy i dla Afrykaninów( :] ). W cywilizowanych krajach, PC służy do tego czego powinien, czyli do pracy, nikt normalny nie gra na takim shitowym sprzęcie jak PC.

Kto odeprze moje przekonujące argumenty ? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 00:27, Marco_Polo napisał:

Patrz komentarz nr. 19

Okej, już lecę do jakiegoś NPC po wcześniej wymienione bronie. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 00:28, Albii napisał:

> Patrz komentarz nr. 19
Okej, już lecę do jakiegoś NPC po wcześniej wymienione bronie. :O

Mam nadzieję, że dasz radę zatłuc nimi samego siebie. Nie trolluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 00:13, wsaadman napisał:

Sugerujesz, że chcę pokazać wyższość konsol? Nie. Nie chcę zaczynać tu flame''a SAM GRAM
RÓWNIEŻ NA PC. Chodziło mi o ogólne porównanie sprzedaży FPS-ów na PC i Konsole. CoD
to tylko przykład.
> xD no comment
A to nie prawda? Zauważ, że teraz platformą docelową dla nowych gier jest konsola.
Od dobrych 1-2 lat.
> Ciekaw jestem jak to policzyłeś.
To było przykładowe. 3/4 to była przesada, aczkolwiek coraz więcej, gier na PC to po
prostu porty z konsol. "Bo tak łatwiej".


Crysis dopiero teraz dostanie swoją konwersję na Konsolę, Dead Space o ile pamiętam wychodził i będzie póki co wychodził równolegle zarówno na konsolę jak i na PC. Dla większości RPGów PC nadal ma palmę pierwszeństwa. Niektóre FPSy faktycznie najpierw wychodzą na konsole ale drugie tyle FPSów pojawia się na PC albo wcześniej albo w tym samym czasie.
Co do twojego poprzedniego posta gdy odpalam Left 4 Dead 2 albo Team Fortress 2 to nie Polacy najczęściej witają mnie w teamie. FPSy mogą mieć teraz większą grywalność na konsolach w zachodnich państwach ale to dlatego bo tam konsole jako urządzenie do gier jest popularniejsze, niezależnie od gatunku gry.
Wciskanie znowu tekstów o tym, że Polska jest zacofana już trochę nie pasuje. To mogło działać 15 lat temu kiedy faktycznie byliśmy opóźnieni i kiedy na zachodzie szalały już IBMy i Macintoshe my dopiero dostaliśmy Atari, Commodore 64 i Amigę. Dziś to już nie działa, ludzie mają taki sam dostęp do technologii jak na zachodzie a zarobki nie są aż tak marne żeby nie było ich stać na konsole. Gdyby ludzie chcieli to i w Polsce konsole by królowały, najwyraźniej jednak Polacy wolą PCty lub ewentualnie korzystają z obu. Ja sam nie jestem przeciwko konsolom, wręcz przeciwnie. Dałbym się pochlastać za PS3 dla kilku gier ale nie stać by mnie było na oryginały na 2 czy 3 platformach więc musiałem dokonać wyboru gdzie wychodzą bardziej dla mnie atrakcyjne gry. Na dzień dzisiejszy wybieram PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trollowaniem jest jechanie po konsolach i po tym, że PC''towcy nie potrafią grać na padzie to od razu shit. Nie wiem czy takie wypowiedzi już się pojawiły, bo jeżeli się nie pojawiły to cos nie tak jest...

A mi się nudzi, modkowie bana mi nie chcą dać, to mogę Wam towarzystwa dotrzymać. :)

Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Podobnie jak Lordpilot polecam temu panu rzucenie okiem na steamowy L4D1/2 czy TF2, o CSie nawet nie wspomnę. Nie wiem jak trzyma się UT bo od około 7 lat już w niego nie gram. A we wszelkiego rodzaju multiplatformy grają nie tylko gracze konsolowi (wbrew temu jakby zapewne chciał Kudo Tsunoda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować