Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2013 o 21:46, kindziukxxx napisał:

mam takie pytanko w nowym trybie ile jest rund? albo do której max doszliście?

Jest 13 rund, potem można głosować na grę od nowa na wyższym poziomie trudności (+25% zdrowia przeciwników i +25% więcej fragmentów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 21:49, Mercuror napisał:

zdrowia przeciwników i +25% więcej fragmentów).

Fragmenty są stałą za rundę? Czy zależą od tego jak się spisaliśmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 00:31, DarkWolf_PL napisał:

To raczej nowy system wynagradzania graczy za postęp niż krótkoterminowa akcja.

Czy te prezenty można jeszcze dostać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 21:49, Mercuror napisał:

Jest 13 rund, potem można głosować na grę od nowa na wyższym poziomie trudności (+25%
zdrowia przeciwników i +25% więcej fragmentów).

To chyba nie działa, bo dostałem za normal i za newgame+ tyle samo (około 900), przy przejściu obu. Mogę się mylić, ale jestem prawie pewien, że za pierwszą rundę w obu dostałem 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2013 o 04:15, Kryhuu napisał:

To chyba nie działa, bo dostałem za normal i za newgame+ tyle samo (około 900)...

Bonusowe procenty dotyczą tylko Shining Fragments, więc osoby które nie kupiły Wraith King''s Favor-a nie mają żadnych korzyści z grania na New Game+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2013 o 18:32, wraaagh napisał:

Bonusowe procenty dotyczą tylko Shining Fragments, więc osoby które nie kupiły Wraith
King''s Favor-a nie mają żadnych korzyści z grania na New Game+.

Takie buty, czyli jednak chodzi o hajs. W każdym razie zawsze jest taka korzyść, że nie jest nudno, bo na normalnym poziomie to można zasnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 04:00, kindziukxxx napisał:

kurczę wiedziałem to wcześniej ale rikki jest naprawdę OP dostałem na single drafcie
i była zabawa :)


Nie, dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 04:00, kindziukxxx napisał:

kurczę wiedziałem to wcześniej ale rikki jest naprawdę OP dostałem na single drafcie
i była zabawa :)

Nie chodzić solo, kupić po duście, postawić kilka wardów i riki jest bezużyteczny. No ale puby to puby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 11:57, Hummer napisał:

Nie chodzić solo, kupić po duście, postawić kilka wardów i riki jest bezużyteczny. No
ale puby to puby.

Nawet na pubach już riki dostaje po czterech literach aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 04:00, kindziukxxx napisał:

kurczę wiedziałem to wcześniej ale rikki jest naprawdę OP dostałem na single drafcie
i była zabawa :)


Riki generalnie obok Snipera to ulubione picki noobów. Jeżeli widzę, że ktoś pickuje 1 albo 2 i jest ze mna w druzynie to jestem przekonany o porażce.

Głównym problemem jest taki, że gracze Ci po wbiciu 6 lvla siedzą na niewidoku i nawet creepów nie dobijają, oto dowód:

http://dotabuff.com/matches/423485422

Często, gęsto również nie uczestnicza w walce, a skupiają się na tym żeby użyć blinka do dobijania przeciwnika zamiast do pomocy. Potem w grze mają nawet niezłe staty ale na dotabuff ładnie widać, że często ich game impact jest tragiczny.

Poza tym łatwo go skontrować stosunkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Riki jest sytuacyjnie dobrym wyborem, smoke screen plus diffusal blade to bardzo mocne combo i może np zmusić takiego lifestealera czy timbersaw do zainwestowania w bkb.

Z tym że lekką tragedią jest że jest to postać wybierana tak często przez noobów, przez to że jest niewidzialny nie uczą się oni odpowiedniego pozycjonowania i mogą dojść do wniosków że takie siedzenie i nic nie robienie jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 15:28, Fatal-X napisał:

zmusić takiego lifestealera czy timbersaw do zainwestowania w bkb.


Co proszę? Przecież rage mu wystarczy, a jak ma problemy z wyjściem to go ktoś Force Staffem wyrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 16:39, Hummer napisał:

Co proszę? Przecież rage mu wystarczy, a jak ma problemy z wyjściem to go ktoś Force
Staffem wyrzuci.


:>
Przecież nie może użyć rage, smoke = silence, slow od diffusal blade nie pozwoli mu się ruszyć, a poleganie na tym że akurat np. w czasie farmienia jungle będzie w okolicy support z force staff jest dość naiwne. Na serio, Riki może zniszczyć stealera jeśli zagra dobrze, backstab to śmiesznie duży dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz nie trzyma się kupy. Zakładając, że riki ma już Diffu można stwierdzić, że są to okolice 20 minuty, gdzie carry nie biega sam tylko z supportami i wizją w szczególności, gdy wie że w przeciwnym teamie jest Rikimaru. A skoro mamy 20 minutę to supporty mają przynajmniej jednego Force Staffa. Inwestowanie w BKB na Naixa jest jedną z najgłupszych rzeczy jaką można zrobić, szczególnie że chcesz go kupić tylko ze względu na Rikiego. To Tier podobny do kupowania Diffu na Maginę i Cleave''a na ranged. Nawet jeśli Naix ma zostać obity przez Rikiego to kupi TP scroll i najzwyczajniej w świecie ucieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grajcie rikim jako carry, tylko ganker/inicjator. Do tego w grubych teamfightach skupiacie się na supportach, a nie na carry postaciach. W mid game jest najsilniejszy, a w połączeniu z innym gankerem (przykładowo Tiny) - ustawiają grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 18:54, Hummer napisał:

Zakładając, że riki ma już Diffu można stwierdzić,
że są to okolice 20 minuty, gdzie carry nie biega sam tylko z supportami i wizją w szczególności,
gdy wie że w przeciwnym teamie jest Rikimaru.


Carry musi farmić, nie pushuje się przez cały czas, sentries nie da się oplątać całej mapy, supporty nie będą przecież chodzić do jungli z carry i trzymać go za rączkę cały czas bo może go Riki zaatakować o_o. A sytuacje w której Lifestealer został zmuszony do zakupu BKB przez Rikiego już widziałem i to nie w pubie, ale turnieju.
ID meczu 383678037 jak chcesz zobaczyć.

okon zgadzam się że Riki powinien targetować supporty, ale mówiłem tylko że Riki może sprawić duże problemy np stealerowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować