• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
MK-VIP

Zwiechy, blue screen itp

Pytanie

Win XP Pro SP3
AMD Athlon 64 X2 Dual
Core Processor 5000+
2.00 GB RAM
ATI Radeon 4850

od pewnego czasu codziennie sa albo zwiecha calkowita komputera, albo blue screen na ktorym pisze ze aby uchronic system przed zniszczeniem... cos w tym stylu, na poczatku sadzilem ze to zle zainstalowane sterowniki do karty dzwiekowej wiec przeinstalowalem i z tego co pamietam to mialem spokuj pare dni, teraz znowu codziennie to samo... mam tez "virusa" svchost.exe, a przynajmniej tak mi sie wydaje ze to wirus bo avast co chwila wywala ze virus taki... nie wiem co robic, bo w sumie z tego co wiem to takie cos albo przez stery zle albo przez jakis sprzet zle podlaczony czy cos wiec tez wylaczylem dwa urzadzenia ktore przez kompa nie sa rozpoznawane i dupa, bo dalej to samo... (masowe urzadzenie magazynujace usb i nieznany high def audio)
Jakies sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Po pierwsze - kod tego BS''a. Jak masz cyfrówkę zrób zdjęcie tego kodu błędu i wklej tutaj, jak nie masz jak zrobić zdjęcia, zapisz na kartce DOKŁADNIE kod błędu i przepisz tutaj.
Druga sprawa - avast to syfiasty antywirus [moja subiektywna opinia]
Trzecia sprawa - proces svchost.exe jest procesem systemowym, prawidłowa sytuacją jest, gdy proces ten pojawia się kilka razy w menedżerze zadań w zakładce procesy, problem pojawia się gdy proces ten zaczyna konsumować 100% mocy procesora, lub multiplikuje się w procesach więcej niż około 7-9 razy [generalnie wskazanie na jakaś nieprawidłowość oznacza 15-20-30 takich procesów na raz].
Ważna jest tez lokalizacja samego procesu, prawidłowa lokacja to C:\WINDOWS\system32\svchost.exe, każda inna np. C:\WINDOWS\svchost.exe oznacza jakiegoś ukrytego pod nazwa procesu virusa/trojana/adware/spyware itp.

Sugestie - sprawdź lokalizacje procesu svchost.exe, druga sprawa wklej kod błędu bo dalej bez tego nie pojedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

chociaz z drugiej strony to ten informatyk ktory mi to powiedzial tez taki dziwny sie wydaje, bo czasem to mam wrazenie jakby nie wiedzial o czym gada heh wiec zrobie to zdjecie, z tym ze problemik taki ze ostatnimi czasy bs pojawia sie o wiele (O WIELE(!)) rzadziej niz sama, normalna, zwiecha.
Informatyk powiedzial ze dysk siada (lub ram) i ze system nie moze se odczytac czegos tam i dlatego siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować