Zaloguj się, aby obserwować  
Rosomakus

Victoria - pytanie

43 postów w tym temacie

Po ponad dwóch latach od angielskiej premiery wyszłą w końcu Victoria Empire Under the Sun w polskiej wersji 1.03. Kosztuje 99 zł(razem z 2 innymi grami Paradoxu).

Zanim ją kupię mam pytanie do kogoś kto już ją testował.

Czy w polskiej oryginalnej wersji gry zostały poprawione:
- problemy z mobilizacją wojsk przez graczy komputerowych (mogą kilka razy z rzędu mobilizować wojska - sumują się one)
- problemy z produkcją w fabrykach (mała wydajność w porównaniu do wersji 1.0 - ogromny deficyt budżetowy)?

Poza tym gra była dosyć dobra.

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś kto już ma tą grę mi odpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 15:48, Rosomakus napisał:

Czy w polskiej oryginalnej
wersji gry zostały poprawione:
- problemy z mobilizacją wojsk przez graczy komputerowych (mogą kilka razy z rzędu mobilizować
wojska - sumują się one)

Nieprawda - choć pojawia się taki komunikat, to nie zmienia się liczba dywizji gotowych do rozstawienia. To obserwacja ludzi z forum Paradoxu. A pudełkowa wersja gry nie poprawia tego drobnego błędu z komunikatem (nie wiem jak z nowym patchem, bo dawno nie grałem)

Dnia 19.10.2005 o 15:48, Rosomakus napisał:

- problemy z produkcją w fabrykach (mała wydajność w porównaniu do wersji 1.0 - ogromny deficyt
budżetowy)?

To błąd? Chyba tak miało być. Zgadzam się jednak, że w większości krajów jest za trudno - dobrze gra mi się jedynie Austrią. Nigdy nie grałem w starsze wersje.
Kiedyś zdarzyło mi się chyba grać na nowszym angielskim patchu (nie mogę nic ściągać ze strony CDProjektu, to gram z angielskimi patchami - działają na polskiej wersji po paru drobnych zabiegach - zainstalowaniu wcześniej niemieckiego patcha). Większyhc zmian jednak nie doświadczyłem.

Poza tym poczekałbym aż gra stanieje- na pewno niedługo wyjdzie w jakiejś taniej serii (ja kupowałem w upGRAde to nie było tak drogo, a te dwie gry dodatkowe to straszny crap).

Jeśli znasz angielski polecam poczytać fora Paradoxu. Tam zobaczysz jakie zmiany wprowadzane są z kolejnymi patchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedz na mój post.

W Victorię grałem jakieś 1.5 roku temu na angielskiej wersji, wtedy nie można jej było nabyć w kraju więc miałem jakąś ściągniętą z internetu 1.01(grałem normalnie ale były pewne niedociągnięcia jak w przypadku każdej gry paradoxu przed poprawkami). Zainstalowałem patch 1.03 no i pojawiły mi się wcześniej opisane problemy.

Pierwszy z mobilizacją wojsk: grałem Prusami, po wypowiedzeniu wojny kraje ościenne Austria i Francja kilka razy z rzędu zmobilizowały armię. Na początku miały po około 70 dywizji ale wkrótce miały już ponad 250 każdy (w statystykach im przybywało innym państwom też).

Drugi z wydolnością produkcji. Fabryki produkowały tak mało, że nie mogłem utrzymać bez deficytu żadnego wojska ani floty, dodatkowo musiałem podwyższyć podatki i obniżyć wydatki aby wyjść na zero - gracze komputerowi w tym samym czasie mieli nadmiar gotówki: potężne armie (kilkaset jednostek), nowe kolonie, inwestycje w koleje.

Na anglojęzycznych forach nie spotkałem się z tego typu problemami więc miałem nadzieję że to tylko blokada i po kupieniu oryginalnej gry wszystko będzie ok. Tzn. nadal mam taką nadzieję bo inaczej nie ma sensu kupować tej gry za ponad 65 zł.

Mam jeszcze jedno pytanie: Jak się włączy kampanię 1914 (1.03)Prusami to po ustabilizowaniu się budżetu po około 20 dniach jak wygląda sprawa z kasą - jest na plusie czy jest duży minus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wielki problem z ta gra :/ Zaczalem gre amerykanami i gdy dochodze do zdazenia "marsz lez" czy jakos tak(2 rok gry bodajze) gra wychodzi mi do wina i zakazdym razem gdy odgrywam save jest tak samo. Zainstalowalem patcha 1.03c przed rozgrywaka. mam pytanie czy to jest moja wina i czy moze sie tak robic grajac innymi panstwami i jak ominac ten blad zeby kontynuowac gre amerykanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 15:48, Rosomakus napisał:

Kosztuje 99 zł(razem z 2 innymi grami Paradoxu).

W sklepie gram jest przecena i kosztuje teraz (tylko tam) 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 13:47, Fingolfin napisał:

a ja mam wielki problem z ta gra :/ Zaczalem gre amerykanami i gdy dochodze do zdazenia "marsz
lez" czy jakos tak(2 rok gry bodajze) gra wychodzi mi do wina i zakazdym razem gdy odgrywam
save jest tak samo. Zainstalowalem patcha 1.03c przed rozgrywaka. mam pytanie czy to jest moja
wina i czy moze sie tak robic grajac innymi panstwami i jak ominac ten blad zeby kontynuowac
gre amerykanami.

Mam dokładnie ten sam problem,tak że na pewno nie jest to Twoja wina.A czy pojawia się to przy innych krajach?-nie wiem,grę mam od wczoraj i USA w "wielkiej kampanii" była moją pierwszą rozgrywką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 13:47, Fingolfin napisał:

a ja mam wielki problem z ta gra :/ Zaczalem gre amerykanami i gdy dochodze do zdazenia "marsz
lez" czy jakos tak(2 rok gry bodajze) gra wychodzi mi do wina i zakazdym razem gdy odgrywam
save jest tak samo. Zainstalowalem patcha 1.03c przed rozgrywaka. mam pytanie czy to jest moja
wina i czy moze sie tak robic grajac innymi panstwami i jak ominac ten blad zeby kontynuowac
gre amerykanami.


wygląda na "typowy" bug gier Paradoxu, czyli, że nie dowiesz sie chyba nigdy co jest tego przyczyną :)
ja nawet nie moge zachowac gry bo mi sie zawiesza.
szukam rozwiązania tego problemu jak mi sie uda to dam Ci znać
Jezeli tobie sie to uda to też sie odezwij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udalo "ominąć" to zdarzenie :) ustawilem autozapis co 1 miesiadz i gralem w uparte, jak mi wychodzilo z powodu zdarzenia, wlaczalem gre od nowa :) az przestlo wyskakiwac to zdarzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 14:47, Fingolfin napisał:

blad wystepuje wtedy kiedy najezdzam kursorem na pola zdazenia :/

kiedys mialem podobny blad w eu2. rozwiazalem go kalwiszologia. znaczy zamiast najezdzac mysza na obrazek nacisnalem enter. poszlo!

wczoraj zaczalem gre, ustawilem autosave na co 10 miesiecy i gdy doszlo do zapisywania, gra mi wyplula informacje, ze nie ma pliku autosave. ktos sie z tym spotkal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w tym bledzie nie ma jednej opcji do wyboru sa 3 i nie mozna enterem jej obejsc :)
Co do Twojego bledu to musisz zainstalowac patcha lub zrobic samemu foldery "save games" w folderze chyba scenario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 14:36, ninjaska napisał:

wczoraj zaczalem gre, ustawilem autosave na co 10 miesiecy i gdy doszlo do zapisywania, gra
mi wyplula informacje, ze nie ma pliku autosave. ktos sie z tym spotkal?

toś mnie zaskoczył...
a ja myslałem, ze EU2 to jedyna gra bez tego typu błędów.
nigdy nic mi sie dziwnego w niej nie wydarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 23:13, Fingolfin napisał:

Mi sie w EU 2 czasmi zdazalo ze wywalalo mi gre ale tylko w nie spatchowanej angelskiej wersjii


ja miałem polską i naprawdę nic sie nie działo a Victoria czasami restartuje mi komputer przy starcie i nie chce się nawwet zapisać tylko zawiesza kompa.

niestety uważam, że jedyn lekarstwem jest komenda format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 22:56, argon napisał:

> wczoraj zaczalem gre, ustawilem autosave na co 10 miesiecy i gdy doszlo do zapisywania,
gra
> mi wyplula informacje, ze nie ma pliku autosave. ktos sie z tym spotkal?
toś mnie zaskoczył...
a ja myslałem, ze EU2 to jedyna gra bez tego typu błędów.
nigdy nic mi sie dziwnego w niej nie wydarzyło.

male nie porozumienie, wszystko przez brak przecinkow. wczoraj zaczalem gre w victorie! i rzeczywiscie stworzenie katalogu save games pomoglo, dzieki fingolfin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 16:20, Fingolfin napisał:

Co do Twojego bledu to musisz zainstalowac patcha lub zrobic samemu foldery "save games" w
folderze chyba scenario


zrobiłem samemu folder i nie zawiesza sie przy zapisywaniu! :)
moge już zacząć grać w Victorię, dziekuję :))

P.s a juz szykowałem sie do drastycznych kroków ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wam idzie? znaczy, gra w vicky? na razie mam wrazenie, ze nie do konca rozumiem co i jak.
mam za soba pierwsze 10 lat gry portugalia. podboj madagaskaru to bulka z maslem, jedyne co bylo zastanwiajace, ze sily obronne wyspy, spiewaly: ''wyginam moje cialo'' @_@

co daja wybory? czy tylko ograniczaja suwaki w budzecie? w portugalii wybory sa fascynujace: wlacza liberalowie z liberalami. domyslam sie jak wygladaja dysputy: jestesmy za ograniczeniem roli panstwa! nie, to my jestesmy za tym! ludwig von mises bylby zachwycony.

jak zrownowazyc budzet? ja wiem, ze jest to pytanie niemal o sens zycia, ale jak wam sie udaje? ja tne koszty, moja armia chodzi w dziurawych butach i ma zardzewiale szable, a bezpieczenstwo w miastach zapewnia 13 posterunek. troche marnie.

skad wziac ubrania, zeby awansowac rolnikow na rzemieslnikow? dostane wraz z wynalazkiem, tak jak czesci maszyn?
na razie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi idzie swietnie :) gram USA(poziom latwy-moj pierwszy raz), na poczatku nie moglem nic skapowac ale szybko to przeszlo. Aby ustabilizowac budzet obciolem przedewszystkim wydatki na flote, armi zostawilem kase aby nie dezercjonowali :) podatkow nie ruszalem bo jak sie zwieksza to odrazu sie buntuja, glupi ludzie nie wiedza ze to dla dobra ogolu :) moim glownym sposobem jest handel i w zwiazku z tym cla :) Na poczatku rozbudowywalem OZS i te surowce przeznaczalem na eksport nastepnie budowalem huty stali(stal jest bardzo potrzebna) i fabryki szkla(tanie) nasptepnie rozbudowywalem sieci kolejowe i czsami dostawialem fabryki (wszystki mialem na wschodzie kraju bo na zachodzie i poludniu malo robotnikow jest) obecnie(1900r) mam tyle kasy ze szok fabryk w NY mam chyba 14 i nie ktore na 3 lvl,mam juz fabryke samochodow i zbieram na fabryke samolowto:) ,caly kraj pokrywa potezna siec kolejowa, podatki zmniejszone na 25%, pismiennosc 100% korupcja gdy wystepuje zostaje prawie automatycznie usunieta, wojne prowadze z hiszpania i z jej sojusznikiem francja i co mnie bardzo denerwuje ze nie moge zabrac calej kuby i puerto rico jak to bylo w historii :/

Ps ubrania na poczatku bierz z importu, lub wytwarzaj w fabrykach lecz do tego trzeba miec fabryke barwnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 16:23, Fingolfin napisał:

Mi sie udalo "ominąć" to zdarzenie :) ustawilem autozapis co 1 miesiadz i gralem w uparte,
jak mi wychodzilo z powodu zdarzenia, wlaczalem gre od nowa :) az przestlo wyskakiwac to zdarzenie

Mi też się udało ale inaczej.Zauważyłem,że grę wywala po najeżdzie kursorem na opcje wyboru,ale tylko na górną i dolną.Jeżeli wybieżesz opcję środkową(poparcie dla Cziroków)to jest ok.A że nie jest to jakiś istotny wybór w tym scenariuszu,to można to przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować