Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2008 o 08:56, Beleth napisał:

ja jestem na początku wciąż w KH i mam problem w krainie Alicji, nie mogę się dobrać
do tyłka temu bossowi co pod koniec z sufitu spada :/ jak tylko go mocniej uszkodzę to
mnie rozwala ogniem na odległość -_- jakieś rady?

Kurcze już nie pamiętam jak on tym ogniem atakował ale pamiętam że ja go rozniosłem bez problemu za pierwszym razem. A masz założoną zdolność Dodge Roll (dostałeś to po walce z tą zbroją w Traverse Town)? Znaczy się takie przeturlanie się którym unika się ataków wroga (trzeba nacisnąć kwadrat podczas biegu). Ta zdolność to podstawa przez praktycznie całą grę. Możesz też unikać ataków skokiem. Po drugie, czy masz już czar Cure? Jeśli tak to obowiązkowo ustaw go sobie pod skrót bo leczenie to druga najważniejsza zdolność przez całą grę. A jak nie masz to załóż sobie do podręcznego menu potionów i nie oszczędzaj :) Potem i tak będziesz miał tego na pęczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak grafika z PS2 będzie wyglądała po podłączeniu konsoli do telewizora LCD? Będzie zniekształcona czyli będzie tak jakby w niskiej rozdzielczości czy będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 10:54, DoomnY napisał:

Jak podłączysz przewodem componentowym i ustawisz w danej grze tryb widescreen to będzie
full wypas.

Tylko problem jest taki, że mój telewizor nie posiada wyjścia component :/
Wszystko ma HDMI, Euro itp tylko nei to;/ Tak mi się wydaje, ale nei ejstem do końca pewny wiem, że z tyłu mam 6 różnych gniazd typu Chinchce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 10:58, Carl92 napisał:

Tylko problem jest taki, że mój telewizor nie posiada wyjścia component :/
Wszystko ma HDMI, Euro itp tylko nei to;/ Tak mi się wydaje, ale nei ejstem do końca
pewny wiem, że z tyłu mam 6 różnych gniazd typu Chinchce.

Ja podpinałem zwykłem kablem EURO PS2 do plazmy full HD 42 cale i było bardzo fajnie, więc wcale nie trzeba żadnych super wymyślnych kabli stosować :) A granie naprawdę zyskuje nowy wymiar na dużym ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:04, Kosmitus napisał:

> ja jestem na początku wciąż w KH i mam problem w krainie Alicji, nie mogę się dobrać

> do tyłka temu bossowi co pod koniec z sufitu spada :/ jak tylko go mocniej uszkodzę
to
> mnie rozwala ogniem na odległość -_- jakieś rady?
Kurcze już nie pamiętam jak on tym ogniem atakował ale pamiętam że ja go rozniosłem bez
problemu za pierwszym razem. A masz założoną zdolność Dodge Roll (dostałeś to po walce
z tą zbroją w Traverse Town)? Znaczy się takie przeturlanie się którym unika się ataków
wroga (trzeba nacisnąć kwadrat podczas biegu). Ta zdolność to podstawa przez praktycznie
całą grę. Możesz też unikać ataków skokiem. Po drugie, czy masz już czar Cure? Jeśli
tak to obowiązkowo ustaw go sobie pod skrót bo leczenie to druga najważniejsza zdolność
przez całą grę. A jak nie masz to załóż sobie do podręcznego menu potionów i nie oszczędzaj
:) Potem i tak będziesz miał tego na pęczki.


dodge roll mam, cure nie mam, potionki mi się skończyły :P ale popróbuję z tym turlaniem, narazie tylko biegałem w kółko :P dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 11:09, Quatre napisał:

Ja podpinałem zwykłem kablem EURO PS2 do plazmy full HD 42 cale i było bardzo fajnie,
więc wcale nie trzeba żadnych super wymyślnych kabli stosować :) A granie naprawdę zyskuje
nowy wymiar na dużym ekranie.


Wiesz na obozie graliśmy z kumplami na dużej plazmie ;). Co prawda nie na moim PS2 (leżało bezpiecznie w domku), ale na Ps2 kolegi ;PPP. I graliśmy z tym, że grafika wcale ładniejsza nie była... i być może nie miała być.... po prostu wszystko wyglądało jak na małym telwizorku z tym, że grało się na dużym... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 11:09, Quatre napisał:

> Tylko problem jest taki, że mój telewizor nie posiada wyjścia component :/
> Wszystko ma HDMI, Euro itp tylko nei to;/ Tak mi się wydaje, ale nei ejstem do końca

> pewny wiem, że z tyłu mam 6 różnych gniazd typu Chinchce.
Ja podpinałem zwykłem kablem EURO PS2 do plazmy full HD 42 cale i było bardzo fajnie,
więc wcale nie trzeba żadnych super wymyślnych kabli stosować :) A granie naprawdę zyskuje
nowy wymiar na dużym ekranie.

Hmm tylko ja mam 19" HD rozdzielczość 1366x768 to nie wiem jak będzie wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 15:10, garrick napisał:

Nie jest to jakiś specjalnie duży telewizor więc obraz powinien wyglądać normalnie bez
żadnych mankamentów ;).

Tym bardziej, że ma różne tryby czyli można skalować obraz oraz telewizora używać można jako monitora. Telewizor mam firmy Sharp. Zobaczymy jak obraz będzie wyglądał bo jak podłączyłem cyfrówkę to obrazy był kanciasty i zniekształcony tzn zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia jedna rzecz... PS2 mam już jakieś trzy miesiące. Kupione nowe, nie przerabiane w żaden sposób. Ostatnio zamówiłem sobie Crasha - Wrath of Cortex. Po odpaleniu gry konsola pracuje dosyć głośno. Konsola niemal zawsze jest cichutka, wręcz bezgłośna. Natomiast tam mieli tą płytę niemożebnie głośno (może troszkę przesadzam, ale tylko troszkę). Płyta jak to nówka - czyściutka i bez ryski najmniejszej... I tak się teraz zastanawiam o co biega? Skoro przy innych grach konsola pracuje dużo ciszej to znaczy, że z tą jest coś nie tak? Nie chciałbym sobie lasera zażynać i nie wiem czy mam tego Crasha przez okno wyrzucić (notabene jest chyba brzydszy niż trójka z PS1 i chyba nawet na to zasługuje) czy jestem przewrażliwiony?

I przy okazji pytanie - zagrałbym sobie w jakiś dobry horror ale z tego co jeszcze jest dostępne to prócz Silent Hillów widzę tylko to - Project Zero 3: The Tormented - warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 13:47, Beleth napisał:

dodge roll mam, cure nie mam, potionki mi się skończyły :P ale popróbuję z tym turlaniem,
narazie tylko biegałem w kółko :P dzięki za rady

Nie masz potionów? No widzisz to dlatego ci pewnie kiepsko idzie. Przy walce z trudniejszymi przeciwnikami potiony zawsze są potrzebne. Goofiemu i Donaldowi też dobrze jest dać żeby cię leczyli leczyli. Jak możesz to wróć się do Traverse Town i nakup ile wlezie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach zapomniałem, ja też mam pytanie tyle że odnośnie FF X-2. Zacząłem sobie w to grać ale powiem szczerze że bez rewelacji na razie. Trochę przynudza, walki jakieś takie chaotyczne i nieciekawe. Mam nadzieję że potem będzie lepiej. A i moje pytanie: Jak dostać się do tych skrzyń które są pokazane w trzeciej sferze, tej z Besaid.

Sorki za dubla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 16:24, ChrisBgnr napisał:

Project Zero 3: The Tormented - warto kupić?


Przecież to po prostu Fatal Frame 3. To o takiej dziewczynie co biega z aparatem :P Osobiście nie grałem, ale seria zbiera dość dobre oceny, więc można spróbować. Poczytaj sobie zresztą tu: http://www.metacritic.com/games/platforms/ps2/fatalframe3thetormented

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:24, garrick napisał:

Wiesz na obozie graliśmy z kumplami na dużej plazmie ;). Co prawda nie na moim PS2 (leżało
bezpiecznie w domku), ale na Ps2 kolegi ;PPP. I graliśmy z tym, że grafika wcale ładniejsza
nie była... i być może nie miała być.... po prostu wszystko wyglądało jak na małym telwizorku
z tym, że grało się na dużym... :P

Wcale nie pisałem, że jest ładniej na dużym ekranie, czarów przecież nie ma :D Po prostu fajniej się gra, lesze wrażenia są - przynajmniej w moim wypadku :)

Carl92
Na 19 calowym ekranie nie zauważysz żadnej różnicy in minus, problematyczne dla niektórych są jedynie duże ekrany, bo wtedy niby piksele bardziej rażą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ;P w sumie z tymi pikselami to coś chyba jest na rzeczy, ale jak się już wciągnie w grę to dużej różnicy to nie robi na dużym ekranie ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 18:51, garrick napisał:

Wiesz ;P w sumie z tymi pikselami to coś chyba jest na rzeczy, ale jak się już wciągnie
w grę to dużej różnicy to nie robi na dużym ekranie ;P.

W ogóle nie ma różnicy, bo na dużym TV gra się dalej niż na małym z reguły - podobnie jak z oglądaniem. Jak się kupi duży TV i ogląda go ze zbyt bliskiej odległości, to nawet zwykły sygnał telewizyjny będzie wyglądał kaszaniaście :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 20:32, DoomnY napisał:

Mam PS2, model SCPH-75004. Czy na tym modelu działają gry z PSX (PSOne)?

O ile się nie mylę to gry z PSX działają na każdej PS2. Z tym że aby móc zapisywać grę musisz mieć kartę pamięci od PSXa bo gry z PSXa nie obsługują nowych kart pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować