Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 50 - 41

96 postów w tym temacie

Żeby tylko HoMM 3 nie wygrał... xD [nie no, wiem, że jest z 1999, na szczęście xD] Szkoda, że to już drugi "odcinek" tego rankingu, w którym są same gry, w jakie nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 13:39, Net_com napisał:

Ja obstawiam half-lifa , albo Bioshocka na pierwszym :P


Sam osobiście Bioshocka stawiam w moim prywatnym top10, więc nawet bym się nie obraził, tak dopracowane i interesujące tytuły należy wyróżniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 13:39, Net_com napisał:

albo Bioshocka na pierwszym :P

Bioshock na pewno znajdzie się w top 20/25, ale w czołówce to raczej nie. Nie jest to jakoś tak bardzo powalająca gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są chyba jakieś jaja z tym rankingiem ;)

Ok rozumiem, że King''s Bounty nie musi się każdemu podobać (ja bym osobiście wrzucił do top 10), ale nie w tym rzecz. Chodzi mi o Counter-Strike''a...

No panowie bez przesady. Nie trzeba być miłośnikiem CSa (sam nie jestem), żeby zauważyć że to wokół tej gry (i Starcrafta) powstawał e-sport (tak, to nie był początek e-sportu, ale CS był dla e-sportu tym czym spisanie przez Anglików zasad dla piłki nożnej). Zresztą do tej pory jest w centrum tego e-sportu.

Czym jest counter-strike wiedzą zresztą nawet osoby z grami nie mające nic wspólnego (niektórzy nie-gracze mówią nawet "kanter" na wszystkie FPSy ;)), a to że ta gra cieszy się niesłabnącą popularnością od 10 lat jest chyba znaczącym argumentem za jej wielkością (nie są to tylko starzy wyjadacze, ale także nowe pokolenie graczy, którzy uczyli się chodzić jak pierwsze bomby na de_aztec były rozbrajane).

Sam w CSa sporo nie grałem, ale no ludzie ze zwykłej przyzwoitości (patrz wyżej) wypadałoby CS przynajmniej w top10 umieścić. Kto będzie za 10 lat pamiętał o CoD: Black Ops? Pewnie za rok już mało kto w to będzie grał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyszło akurat całkiem sensowne miejsce dla tytułu, który zapewne wielu redaktorów doceniło za dokonania, przez co wrzuciło na którejś pozycji, ale to nie jest gra która umieszcza się w prywatnej czołówce jeśli się nie jest fanem (bo niby dlaczego, skoro było wiele fajnych produkcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

God of War 3 jak dla mnei zdecydowanie za nisko. dla mnie była to wyśmienita gra i powinna sie znaleśc przynajmniej w top 20 obym sie nie zawódł na Wiedzminie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 02:56, Kadaj napisał:

Czyli wyszło akurat całkiem sensowne miejsce dla tytułu, który zapewne wielu redaktorów
doceniło za dokonania, przez co wrzuciło na którejś pozycji, ale to nie jest gra która
umieszcza się w prywatnej czołówce jeśli się nie jest fanem (bo niby dlaczego, skoro
było wiele fajnych produkcji).

Ja w CSa dużo nie gram bo więcej gram w RPGi i RTSy, co nie oznacza że nie jest to również dla mnie jedna z najlepszych gier w historii w ogóle. To tak jak z serią MGS, czy Diablo nie muszę ciągle w to jeszcze grać żeby wiedzieć wciąż jaka to świetna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 14:15, Blasting_Power napisał:

To tak jak z serią MGS, czy Diablo
nie muszę ciągle w to jeszcze grać żeby wiedzieć wciąż jaka to świetna gra.

A gdybyś zagrał i ci się nie spodobało? Albo spodobało, ale potrafiłbyś wymienić 20 innych tytułów przy których bawiłeś się znacznie lepiej, to co? Wrzuciłbyś na czołowe miejsca swojego prywatnego rankingu tylko dlatego, że powszechnie uważa się, że to dobre gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 14:21, Kadaj napisał:

> To tak jak z serią MGS, czy Diablo
> nie muszę ciągle w to jeszcze grać żeby wiedzieć wciąż jaka to świetna gra.
A gdybyś zagrał i ci się nie spodobało? Albo spodobało, ale potrafiłbyś wymienić 20 innych
tytułów przy których bawiłeś się znacznie lepiej, to co? Wrzuciłbyś na czołowe miejsca
swojego prywatnego rankingu tylko dlatego, że powszechnie uważa się, że to dobre gry?

Hmm dalej nie rozumiesz, mówię że w przypadku CSa nawet nienawidząc tej gry, nie da się nie zauważyć jej wielkiego wkładu w to w jakim chociażby kierunku poszły FPSy czy e-sport, a później wrzucić taką grę na jakieś miejsce w okolicach 50 (w rankingu dekady)...

To tak jak z WoWem, ta gra ma także wielu przeciwników, ale nikt nie powie że nie miała gigantycznego wpływu na całą branżę. Ciekawe czy nikt by nie protestował jakby dali tej grze miejsce np. 80.

Wiadomo każdy ranking jest subiektywny, ale ja tak samo mam prawo wyrazić swoją opinię na jego temat i moim zdaniem przegięciem jest wrzucenie epokowej gry na jakieś dalekie miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 19:36, Blasting_Power napisał:

Hmm dalej nie rozumiesz, mówię że w przypadku CSa nawet nienawidząc tej gry, nie da się
nie zauważyć jej wielkiego wkładu w to w jakim chociażby kierunku poszły FPSy czy e-sport,
a później wrzucić taką grę na jakieś miejsce w okolicach 50 (w rankingu dekady)...

Ale miejsca w top-ileśtam przyznaje się za frajdę z rozgrywki, jaką dana gra zapewniła osobie głosującej, a nie za dokonania. ^^

Dnia 08.01.2011 o 19:36, Blasting_Power napisał:

Wiadomo każdy ranking jest subiektywny, ale ja tak samo mam prawo wyrazić swoją opinię
na jego temat i moim zdaniem przegięciem jest wrzucenie epokowej gry na jakieś dalekie
miejsce.

Tak samo ja mam prawo się przyczepić i stwierdzić, że miejsce jest adekwatne (biorąc pod uwagę, że coś tam znaczyła) lub za wysokie (już zupełnie subiektywnie). ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 19:44, Kadaj napisał:

> Hmm dalej nie rozumiesz, mówię że w przypadku CSa nawet nienawidząc tej gry, nie
da się
> nie zauważyć jej wielkiego wkładu w to w jakim chociażby kierunku poszły FPSy czy
e-sport,
> a później wrzucić taką grę na jakieś miejsce w okolicach 50 (w rankingu dekady)...

Ale miejsca w top-ileśtam przyznaje się za frajdę z rozgrywki, jaką dana gra zapewniła
osobie głosującej, a nie za dokonania. ^^

Może i miałbyś rację gdyby sami oceniający Ci nie przeczyli. Jak czytam w uzasadnieniu do choćby MoH:AA, że ta gra dała początek serii CoD co przypisywane jest jej jako dodatkowy atut (nie jedyny oczywiście), albo HoMMV to że 3 nie można w rankingu zawrzeć, to konsekwentnie należy się to także CS, zwłaszcza że CS zrobił dużo więcej niż MoH nie tylko dla FPSów, ale dla gier w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 22:47, Blasting_Power napisał:

Może i miałbyś rację gdyby sami oceniający Ci nie przeczyli. Jak czytam w uzasadnieniu
do choćby MoH:AA, że ta gra dała początek serii CoD co przypisywane jest jej jako dodatkowy
atut (nie jedyny oczywiście), albo HoMMV to że 3 nie można w rankingu zawrzeć, to konsekwentnie
należy się to także CS, zwłaszcza że CS zrobił dużo więcej niż MoH nie tylko dla FPSów,
ale dla gier w ogóle.

Dla mnie sprawa tych opisów jest prosta - najpierw było głosowanie, po którym ustalono kompletną listę. Każdy głosował na to na co chciał, z powodu jakiego chciał. Same teksty pewnie powstawały później i skupiały się na zaletach konkretnej gry, a nie dlaczego x jest wyżej od y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować