• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Destrooy

Dziwne znaki, problem z otwieraniem partycji i z instalacją systemu [M]

Pytanie

Cześć. Mam pare problemów związanych z moim komputerem i moze ktoś z Was umiałby mi pomóc.
1. Gdy klikam prawym przyciskiem na mój komputer wyskakuje takie coś jak na załączonym obrazku.
2. Nie mogę normalnie wejść na dysk C i D bo otwiera mi się okno "Otwórz za pomocą..."
3. Ściągnęłam oryginalnego windowsa stąd: http://msdn62.e-academy.com/elms/Storefront/Home.aspx?campus=aswuc_math i nie potrafię go zainstalować, bo pojawia mi się zebym zainstalowała servis packa 3, a gdy wkładam płytę z tym servis packiem to nic się nie dzieje.

20110109220118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

39 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.01.2011 o 14:16, Destrooy napisał:

Nie mogę zrobić formata. Pojawia się takie coś.
Haha, ile ja mam problemów...


Co do tej karty, jeśli Ją użyłaś na zainfekowanym komputerze to z pewnością również trojan znalazł się na niej.
Co do tego BSOD.. Zrób to co polecił kolega, kiedy dokładnie występuje ten problem?
Może spróbuj instalować Windows na innej partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To się pojawia jak wciskam żeby instalował się nowy system, instaluje się i po tym powinno mi wyskoczyć na jaką partycję chcę zainstalować i czy formartować, to właśnie zamiast tego pojawia się błąd.
I podczas uruchamiania systemu mogę wybrać windowsa lub instalację windowsa.
Z baterią zobaczę jak będę w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2011 o 16:10, Destrooy napisał:

To się pojawia jak wciskam żeby instalował się nowy system, instaluje się i po tym powinno
mi wyskoczyć na jaką partycję chcę zainstalować i czy formartować, to właśnie zamiast
tego pojawia się błąd.
I podczas uruchamiania systemu mogę wybrać windowsa lub instalację windowsa.
Z baterią zobaczę jak będę w domu.


Ciężko mi stwierdzić, ktoś już wcześniej zauważył, że problem może dotyczyć dysku twardego więc od resetu Biosu warto zacząć. Napisz mi przy okazji jaki masz Bios :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pomyślałam sobie, że mogłabym zaktualizować bios, więc ściągnęłam AMIFlash, no i tam pisze czy really chcę zaktualizować, no to klikam enter, a tu mi wyskakuje takie coś: Chipset/Flash part isn''t available. The function will be invalid. Czy to oznacza, że prawie wszystko mam nieźle skopane..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2011 o 22:20, Destrooy napisał:

Pomyślałam sobie, że mogłabym zaktualizować bios, więc ściągnęłam AMIFlash, no i tam
pisze czy really chcę zaktualizować, no to klikam enter, a tu mi wyskakuje takie coś:
Chipset/Flash part isn''t available. The function will be invalid. Czy to oznacza, że
prawie wszystko mam nieźle skopane..?


Otóż , zdejmij lewą obudowę komputera i poszukaj na płycie głównej taką bateryjkę jak od większego zegarka ( że tak to ujmę :D ) wyciągnij Ja na kilka sekund a następnie włóż ponownie. I ów mamy reset.A tak wgl może Ci się przydać http://pcarena.pl/articles/show/75171/Zmiana-BIOSu-plyty-glownej-AMI-i-Award.html :)

Można się też pokusić i zmianę zworki CMOS . Ale na czas aktualizacji powinna być w domyślnej pozycji.
No troszkę skopane tam jest, ale dobrze kombinujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to bateryjkę wyjęłam, ale jak wkładam płytkę z win znów wyskakuje mi ten błąd zamiast ekranu z formatowaniem. Nawet wiatrak wyczyściłam, bo komp stał bez właśnie lewej obudowy i nieźle się zakurzył.
Moim marzeniem jest zainstalowanie nowego systemu i wkurza mnie to, że nie potrafię tego zrobić... ;)
Wcześniej (tzn. jakieś pół roku temu) normalnie mogłam formatować, a teraz nie mogę nawet dysku d...

Dobra, powiedz mi jeszcze co JA mam ściągnąć:
1. AMI Flash Bios Utility - Aminf335 - http://www.pcchipsusa.com/utility/AMINF335.ZIP (dla ECS K7S5A aminf335 nie zadziała, trzeba użyćwersji 332)
2. Award Flash Bios Utility – AMDFL816A - http://www.pcchipsusa.com/utility/Awdfl816A.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakiego Windowsa próbujesz zainstalować? W sensie z jakim Service Packiem? Prawdopodobnie masz dysk z interfejsem SATA, w takim wypadku resetowanie biosu nic nie da - potrzebne są specjalne sterowniki, które zwykle dorzucone właśnie w SP. Więc jak instalujesz Windę bez SP, a masz możliwość ściągnąć wersję już z aktualizacjami, to najlepiej zacznij od tego. Jeśli nie, to pokombinujemy dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Próbuję zainstalować oryginalnego windowsa z sp3. Tylko że jak czasem nie wyskoczy mi ten błąd, to wyskakuje dla odmiany, żebym włożyła płytkę cd z sp3. A win mam właśnie z tym packiem.
Chodzi o to, że np. w menedżerze urządzeń gdy klikam w komputer to pisze: wieloprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI, czy gdzieś indziej się to sprawdza..?

Dobra, sprawdziłam w evereście. To jest to..? Dysk nr 1 - SAMSUNG SP0812N (74 GB)
Chyba ATA mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wpadłam na pomysł. Otórz mam jeszcze jeden dysk, ze starego kompa, a gdybym tak go podpięła, zamiast tego..? tylko takie coś, co się po to podpina muszę ustawić tak jak teraz mam ten dysk..? Bo podpinałam go jako dodatkowy i w starym kompie też nie był jako główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2011 o 13:58, Destrooy napisał:

Wpadłam na pomysł. Otórz mam jeszcze jeden dysk, ze starego kompa, a gdybym tak go podpięła,
zamiast tego..? tylko takie coś, co się po to podpina muszę ustawić tak jak teraz mam
ten dysk..? Bo podpinałam go jako dodatkowy i w starym kompie też nie był jako główny.


Owszem możesz skorzystać z tego pomysłu jeżeli jest dostatecznie pojemny i na czas instalacji odłączyć stary jeżeli BSOD dalej by się pojawiał. Wszelkich ustawień można łatwo dokonać w Biosie. Jak już ktoś pisał może być to związane ze sterownikami SATA aczkolwiek niekoniecznie, nie wiem jak jest w AMI u mnie w Biosie wystarczyło przestawić tryb dysku. Uaktualnienie,które ściągasz to1 : AMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2011 o 12:44, Destrooy napisał:

Próbuję zainstalować oryginalnego windowsa z sp3. Tylko że jak czasem nie wyskoczy mi
ten błąd, to wyskakuje dla odmiany, żebym włożyła płytkę cd z sp3. A win mam właśnie
z tym packiem.


A instalujesz na nowo windowsa, czy korzystasz z opcji "napraw"?
Jeśli to problem ze sterownikami, to podpięcie innego dysku nic nie powinno zmienić - sterowniki są do płyty głównej, a nie do dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Próbuję na nowo. Z tym, że jak wkładam płytkę i po zrestartowaniu kompa się uruchamia, to pojawia się błąd, a jak klikam instaluj win (bo przy starcie kompa mam do wyboru mój system i instalację nowego) to mi wyskakuje zeby tego sp3 dać, a jak wkładam płytkę z nim to nic się nie dzieje.

Włożenie nowego dysku nic nie dało, chyba że źle ustawiłam zwrotki. Ale wyjęłam całkiem ten plastik i też to nic nie dało, cały czas błąd.
Jak klikam napraw to też to nic nie daje. I te funkcje mam do wyboru tylko wtedy jak klikam instalacje, a nie jak mi z płyty czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli jak wkładasz płytkę i próbujesz z niej odpalić instalatora, to od razu wywala błąd? Może źle nagrałaś tą płytkę z Windowsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1) Podczas instalacji systemu usuń wszystkie partycje bo instalowanie systemu na system jest bez sensu.
2) O ile mnie pamięć nie myli M$ ma programie akademickim wersję DvD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widzę, że prawie nic nowego nikt tutaj nie wnosi.
Rozglądnij się po swoim Biosie, sprawdź dokładnie opcje może znajdzie coś co u mnie wygląda "sata mode selection"
czy coś co pozawala zmienić tryb pracy dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Te windowsy z tej stronki są chyba jakieś błędne. Wzięłam sobie od chłopaka i mi śmiga, dało się zrobić formata i w ogóle. Ale niestety nie mogłam wpisać oryginalnego klucza.

Po formacie, nie mam już tego Jun Jun we właściwościach komputera.

Sądzę, że temat można zamknąć, bo i tak na razie muszę korzystać ze spiraconej wersji, mimo szczerych chęci, aby zainstalować oryginał ;)

Dziekuję Wszystkim za pomoc..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ode mnie taka rada, wyłącz sobie autoodtwarzanie np. poprzez xp-AntiSpy. Zainstaluj dobry antywirus i uważaj aby nie podpiąć czegoś zarażonego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować