Zaloguj się, aby obserwować  
natanadler

Coldplay - wszystko o zespole muzyce i breat popoie/rocku

72 postów w tym temacie

Pierwsze uczucia kilka miesięcy temu były dość mieszane. Dzisiaj okazuje się, że musiałem dorosnąć do tej płyty.

Doceniłem dzisiaj piękno Lovers in Japan. Siedząc w autobusie wracając ze szkoły nagle w trybie shuffle pokazał się właśnie ten utwór. Poczułem cudowne zachwycenie, to moja druga ulubiona piosenka zaraz po niepokonanym Violet Hill.

Do tego przepiękne Life In Technicolor - nigdy nie słyszałem lepszego intra. Nigdy!

Na horyzoncie już nowa EPka ''Prospekt''s March'' - z tego, co usłyszałem w próbkach, prawdziwe cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 19:46, Adamzzz napisał:

Pierwsze uczucia kilka miesięcy temu były dość mieszane. Dzisiaj okazuje się, że musiałem
dorosnąć do tej płyty.

Hehe, to się musiało stać :P bo ta płyta jest naprawdę dobra.

Dnia 12.11.2008 o 19:46, Adamzzz napisał:

Na horyzoncie już nowa EPka ''Prospekt''s March'' - z tego, co usłyszałem w próbkach,
prawdziwe cudo.

Kurcze, że też o tym nie wiedziałam. Dzięki za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zacząłem jakoś się przyzwyczajać. Szczególnie do Lost! które na początku mi się cholernie nie podobało (nie bijcie) oraz Violet Hill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 19:46, Adamzzz napisał:

Na horyzoncie już nowa EPka ''Prospekt''s March'' - z tego, co usłyszałem w próbkach,
prawdziwe cudo.

WOW! Czekają nas aż 2 wydawnictwa :)

24 listopada do sklepów trafią 2 nowe wydawnictwa Coldplay, jednym z nich będzie ośmiotrackowa EPka pt. "Prospekt''s March" , z niepublikowanymi wcześniej utworami. Druga zaś pozycja to edycja specjalna wydanego w tym roku albumu zatytułowana "Viva La Vida Prospekt''s March Edition". Edycja specjalna płyty również zawierać będzie 8 niepublikowanych wcześniej utworów.

btw. gdzie słyszałeś te próbki z Prospekta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 19:53, azure83 napisał:

btw. gdzie słyszałeś te próbki z Prospekta?


Słyszałem. Powiem tak - ta epka średnio mi się podoba. Zawiera może jeden, dwa świetne kawałki, reszta jest taka sobie.

Bardzo podoba mi się nowa wersja Life in Technicolor, tego właśnie było trzeba tej piosence. Do tego świetne Rainy Day i nowa wersja Lovers in Japan.

Te 8 niepublikowanych utworów to właśnie Prospekt''s March ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kozak ,że w grze Lips na Xboxa 360 (karaoke) są dwie pioseneczki do śpiewania ,Yellow i właśnie Violet Hill do ściągnięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 20:33, jackass napisał:

Kozak ,że w grze Lips na Xboxa 360 (karaoke) są dwie pioseneczki do śpiewania ,Yellow
i właśnie Violet Hill do ściągnięcia :)


Violet Hill, kocham to śpiewać. :D Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie :)
Świetna ta nowa płyta Coldplay, jak większość z resztą. Z początku w ogóle nie podobało mi się ''Viva la vida''. Przesłuchałem ze dwa razy i jakoś nie miałem zamiaru podchodzić do tego utworu jeszcze raz. Ale stało się i od tamtego czasu zakochałem się w nim po prostu, oraz oczywiście w Violet Hill. W Trójce mówili, że Coldplay być może zagra na Open''erze :D Jeśli tak, to będzie świetnie, pojadę choćby dla tego jednego koncertu. No i tym razem impreza trwa cztery dni :] Zaraz zamawiam bilety...
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak będzie pewne że będą na 100% to i ja zawitam, właśnie chociażby na ten jeden koncert

Dnia 21.11.2008 o 22:48, Arkads napisał:

: )

O ile będą jeszcze bilety, bo pełna lista wykonawców zwykle jest ok. maja/czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 22:31, Arkads napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=0I2xRKhahAM - Preview Life in Technicolor II
btw: o wiele, wiele lepsza wersja od 1.

Rewelacja :) ten śpiew dodał nowego uroku.

Dnia 21.11.2008 o 22:31, Arkads napisał:

też nieźle. Taka fajna, wesoła piosenka. Smyczki fajnie momentami przygrywają. Czuję że spodoba mi się ta EPka :)
dzięki za linki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to już dziś :)
from today, the Prospekt''s March EP is available everywhere. It features six brand new Coldplay songs, plus two reworked versions of existing ones (the Lovers In Japan Osaka mix and Lost+). The EP is available on CD, vinyl and download. At the same time, a two-disc Viva La Vida (Prospekt''s March edition) has been released, featuring the album and the new EP. Both the EP and the special edition album are available now from download stores, online retailers and good ol'' fashioned record shops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coldplay - kiedyś wpadł mi jakiś tam utwór w ucho do tego stopnia, że sięgnąłem po płytkę - chyba to było X&Y czy jakoś tak. Ale po kilkukrotnym przesłuchaniu strasznie mnie znudziła.

Brit Pop - w ogóle to kojarzy mi się z Oasis, którego nie cierpię. Chyba Blur ujdzie jako tako z tego całego Brit Popu.
Radiohead z brytyjskich klimatów uwielbiam - ale to chyba nie jest już Brit Pop (co za kretyńskie określenie).
Ale Radioheadzi i tak są daleko w tyle za moim ukochanym Sigur Ros czy Dead Can Dance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 15:26, moonman napisał:

Coldplay - kiedyś wpadł mi jakiś tam utwór w ucho do tego stopnia, że sięgnąłem po płytkę
- chyba to było X&Y czy jakoś tak. Ale po kilkukrotnym przesłuchaniu strasznie mnie znudziła.

Akurat X&Y uważam za najsłabsze dokonanie Coldplay. I właśnie takie trochę nudne. Ale poza tym mają kilka takich piosenek, że nogi miękną :P

Dnia 24.11.2008 o 15:26, moonman napisał:

Brit Pop - w ogóle to kojarzy mi się z Oasis, którego nie cierpię. Chyba Blur ujdzie
jako tako z tego całego Brit Popu.
Radiohead z brytyjskich klimatów uwielbiam - ale to chyba nie jest już Brit Pop (co za
kretyńskie określenie).

Ja ogólnie jestem wielką fanką brytyjskiej muzyki. Ale nie przywiązuje wielkiej uwagi do miana "britpop" bo go trochę nie rozumiem ;) co do zespołów powyżej - Oasis trawię ale nie w całości, Blur bardzo lubię (i cieszy mnie bardzo, że Damon przyznał ostatnio że jest duże prawdopodobieństwo reaktywacji zespołu), a Radiohead uwielbiam i łykam w całości (Thom Yorke potrafi niesamowicie naszpikować utwory emcjami, poza tym uwielbiam jego przyklapnięte oczko;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 16:08, Arkads napisał:

Aa, mam :] Prospekt''s March.
Muszę przyznać że podobają mi się wszystkie utwory, wszystkie.

W końcu usatysfakcjonowany ;)
Ja oszalałam na punkcie Life in Technicolor II, Glass Of Water & Rainy Day. Ale absolutnie cała EPka mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować