Zaloguj się, aby obserwować  
Onybic

Rift: Planes of Telara

142 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2011 o 15:11, Gosu napisał:

U mnie wyglada dobrze, ale na eventach jest masakra, mimo ze spelniam zalecane wymagania
do tej gry spokojnie.



ja mam 4 letniego kompa ;)

a co z tym darmowym graniem? juz gdzies wczesniej o tym slyszalem. tyczy sie to jedynie kont, ktore wczesniej zotaly oplacone i skonczyl sie czas grania tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 16:58, Malevyn napisał:

ja mam 4 letniego kompa ;)

a co z tym darmowym graniem? juz gdzies wczesniej o tym slyszalem. tyczy sie to jedynie
kont, ktore wczesniej zotaly oplacone i skonczyl sie czas grania tak ?


U mnie wyskakuje po wpisaniu password infomacja : Gratulujemy zakupu Rift, niestety twoja substrykcja wygasla, a pozniej jest link zeby ja reaktywowac. Ja powtarzam kilka razy ta czynnosc, kilkakrotnie wyskakuje mi znowu ten komunikat, az za 4-5 razem gra nagle wchodzi i klikam sobie ''Play'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 18:54, Malevyn napisał:

to przynajmniej tak trion wynagradza za ten niewypal


Oni chyba nie zdaja sobie z tego sprawy, to jest jakis blad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zartuje sobie :)


tak gram na tym trialu bardem, ten to dopiero jest skillfulowy. rotacja sklada sie z 2 czarow i co 30 sekund odnawia buffy... smiesza mnie komentarze graczy RIFTa, ktorzy mowia, ze porzucili WoWa bo ten byl za latwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 12:34, Malevyn napisał:

mam pytanko. czy czas triala naliczany jest od zalozenia konta czy od czasu zalogowania
sie?


odpowiem na swoje wlasne pytanie gdyby ktos chcial wiedziec na przyszlosc.
czas triala naliczany jest od pierwszego zalogowania sie do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Będąc dość długo na głodzie MMO stwierdziłem, że zobaczę triala Rifta. Słysząc w wielu miejscach hejterów krzyczących ze ta gra to jedynie nędzna podróbka WoWa szczerze się zdziwiłem. Gra, chociaż faktycznie bardzo podobna do MMO Blizzarda, jest niezwykle przyjemna. Skille bardzo ładnie wyglądają, system klas jest niezwykle ciekawy i rozbudowany, daje mnóstwo możliwości. Questy póki co przynieś, podaj, pozamiataj ale to typowe dla tego gatunku. Moje pytanie jest raczej prośbą - czy ktoś mógłby opisać PvP(czy istnieje World PvP czy raczej tylko coś a la battlegroundy, jeśli bg to jakie) i czy trzeba w nim ostro grindować itemy, jak wygląda crafting oraz PvE. Wielkie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie zdecydowałem się na zakup Rift. Kilka tygodni temu sprawdzałem ceny na allegro i zwykły klucz kosztował ok. 90, chciałem sprawdzić jak sytuacja wygląda teraz. No i tutaj szok. Cenu klucza do EK 50zł? Co więcej, na jednej aukcji w takiej cenie, oprócz klucza dostajemy 4 miesiące subskrypcji! Jak to możliwe? I najważniejsze pytanie, czy jest sens kupować na tych aukcjach? O ile w tym drugim przypadku bym się raczej nie zdecydował, bo ładnie to nie wygląda, to 50zł za EK już trafia w moje gusta ;P Zaznaczam, że aukcje wystawione są przez użytkowników ze 100% pozytywnymi komentarzami, dotyczącymi również tych aukcji, które wymieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 13:30, barsum napisał:

Moje pytanie jest raczej prośbą - czy ktoś mógłby opisać PvP(czy istnieje
World PvP czy raczej tylko coś a la battlegroundy, jeśli bg to jakie).


PVP

Jezeli wybierzesz server PvP to teoretycznie jest world pvp, teoretycznie dlatego ze jedyny world pvp jakiego doswiadczylem wynikal z mojej inicjatywy zatakowania kogos, a tak poza jakas 50 ktora sobie gankowala, nie zostalem zatakowany ani razu. Przyczyna tego moga byc wedlug mnie dwie rzeczy, pierwsza ze jest malo ludzi na serwerze, nawet tych ''najbardziej zaludnionych'', natomiast druga to ze ludzie chca jak najszybciej nabic level i wola robic qesty niz bic sie z kims i ''marnowac czas''.

Co do Battlegroundow zwanych w Rifcie Warfrontami to sa 4. Pierwszy zaczynasz od 10 lv, Black Garden, polega na tym zeby przejac Fanga, druzyna ktora go posiada nabija sobie punkty, a druga oczywiscie stara sie go odbic. Ci ktorzy dojda do 500 punktow pierwsi - wygrywaja. Od 20 lv jest Codex, polega to na przejeciu 4 baz, im wiecej baz w posiadaniu teamu tym wiecej punktow sie dostaje, kto pierwszy osignie 1000 pkt wygrywa. Kolejnym Warfrontem ktory sie odblokowuje na 30 lv jest Whitefall Steppes, to typowy Caputre the Flag. Ostatnim polem walki ktory sie odblokowuje dopiero na 50 lv jest The Battle for Port Scion, ktory polega na zebraniu 1000 pkt lub pokonaniu Comandera/Bossa przeciwnika.

Co do PvP itemow, to zanim nabijesz 50 lv, a poprzez Warfronty mozna levelowac, bo dostaje sie za nie dosc pokazne XP, mozna wybrac za reputacje z danych frakcji przerozne itemki, pozniej na 50 lv za pvp zdobywa sie ranki, lacznie jest ich 6, a za kazdy sa jakies przedmioty, a takze w dodatkowym PvP Soul/klasie odblokowuja sie kolejne drzewa umiejetnosci specjalnie pod pvp ktore mozna podpakowac.

PvE

Kazda jedna lokcaja ma jedna Instancje, wiec troche ich jest. Mnie osobiscie swoim wygladem specjalnie one nie zachwycily, ot normalne instance jak w kazdym MMO. Teraz dodano LFG System jak w WoW, wiec jest nieco prosciej znalesc grupe. Co do Rajdow sie nie wypowiem za duzo, chyba sa poki co 3 rajdowe instance, ale ja w zadnej nie bylem.

Crafting

Generalnie jest taki jak w kazdym innym MMO, tylko niektore profesje pod innymi nazwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. :) Pogram jeszcze trochę na trialu i pomyślę nad zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez widzialem te aukcje. naprawde nie wiem jak to mozliwe. pierwszy miesiac (30 dni) jest darmowy tak samo jak bylo w WoWie przy zakupie podstawki (nie wiem jak jest teraz), ale zeby tak cene obnizac??? to jest zbyt piekne by moglo byc prawdziwe. nie wspominajac juz o edycji kolekcjonerskiej i 4 darmowych miesiacach w cenie 50zl...

pozatym jakim cudem mozna zapewnic taki czas gry? co do tych 30 dni - spoko, ale 4 miechy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 13:39, LelandGaunt napisał:

Prawie zdecydowałem się na zakup Rift. Kilka tygodni temu sprawdzałem ceny na allegro
i zwykły klucz kosztował ok. 90, chciałem sprawdzić jak sytuacja wygląda teraz. No i
tutaj szok. Cenu klucza do EK 50zł? Co więcej, na jednej aukcji w takiej cenie, oprócz
klucza dostajemy 4 miesiące subskrypcji! Jak to możliwe? I najważniejsze pytanie, czy
jest sens kupować na tych aukcjach? O ile w tym drugim przypadku bym się raczej nie zdecydował,
bo ładnie to nie wygląda, to 50zł za EK już trafia w moje gusta ;P Zaznaczam, że aukcje
wystawione są przez użytkowników ze 100% pozytywnymi komentarzami, dotyczącymi również
tych aukcji, które wymieniłem.

Ja swoj klucz do EK kupilem wlasnie za 60zl prawie 2 miesiace temu i wszystko jest w jak najlepszym porzadku. Jezeli sprzedawca ma 100% pozytywow, to raczej nie ma co sie obawiac. A czemu tak tanio? Nie wiem, moze bo to Polska? ;P W porownaniu z cenami w euro czy dolarach, roznica rzeczywiscie jest dosyc spora, ale ja narzekac nie zamierzam. ;P

Btw. Ponawiam linka do triala, jezeli ktos jeszcze chcialby sprobowac: http://www.riftgame.com/en/products/ascend-a-friend/invite.php?voucher=THFTWDLXZG6JL6ZCZPX6&utm_source=manual&utm_medium=social&utm_campaign=ascend_invite

Tymbardziej warto aktywowac konto tym linkiem, gdyz dzieki temu dostajecie tytul ''The Chosen'' niedostepny w zaden inny sposob. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzialem tez RIFTa za 80 zl jedynie z jednym miesiacem gratis. krocej a drozej. i to od tego samego sprzedawcy. dziwne to naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podrzucić link do użytkownika, od którego kupiłeś klucz?

A co do aukcji z kluczem + 4 miesiące, jest tak jak przypuszczałem. Po zakupie nie dostajemy klucza, ale już całe konto z wykupioną (pewnie za niezbyt legalne środki) subskrypcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 21:18, LelandGaunt napisał:

Mógłbyś podrzucić link do użytkownika, od którego kupiłeś klucz?

A co do aukcji z kluczem + 4 miesiące, jest tak jak przypuszczałem. Po zakupie nie dostajemy
klucza, ale już całe konto z wykupioną (pewnie za niezbyt legalne środki) subskrypcją.

http://allegro.pl/rift-kolekcjonerski-klucz-od-firmy-automat-24-7-i1555723407.html - na tej aukcji kupilem. Nawet sie pomylilem o 10zl. ;P Co ciekawe, teraz koles sprzedaje klucz do kolekcjonerki za 80zl, widac schodza mu, skoro podniosl cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem triala, zacząłem grać po stronie Defiantów i nie wiem czy czegoś nie pominąłem w ostatnim queście wstępu. Miałem pogadać z npc przy rifcie, potem skorzystać z portalu, ale gdy doszedłem na miejsce rift już był w końcowej fazie. Przez portal przeszedłem, questy wszystkie oddałem, ale czy jakiś fragment nie został pominięty przez to? W związku z tym kolejne pytanie: jeżeli dołączymy do jakiejś grupy, a mamy questa na wczesniejszym etapie niż reszta, to automatycznie zaliczają się poprzednie i przeskakujemy dalej? No i ostatnia rzecz, w tym ostatnim rifcie, gdy pojawił się Regulos, od razu wskoczyłem do portalu, nie zwracając uwagi na nagrodę - w tym przypadku była ona w ogóle? A jeżeli tak to było tam coś istotnego? Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałem o co mi chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 14:46, LelandGaunt napisał:

Ściągnąłem triala, zacząłem grać po stronie Defiantów i nie wiem czy czegoś nie pominąłem
w ostatnim queście wstępu. Miałem pogadać z npc przy rifcie, potem skorzystać z portalu,
ale gdy doszedłem na miejsce rift już był w końcowej fazie. Przez portal przeszedłem,
questy wszystkie oddałem, ale czy jakiś fragment nie został pominięty przez to? W związku
z tym kolejne pytanie: jeżeli dołączymy do jakiejś grupy, a mamy questa na wczesniejszym
etapie niż reszta, to automatycznie zaliczają się poprzednie i przeskakujemy dalej? No
i ostatnia rzecz, w tym ostatnim rifcie, gdy pojawił się Regulos, od razu wskoczyłem
do portalu, nie zwracając uwagi na nagrodę - w tym przypadku była ona w ogóle? A jeżeli
tak to było tam coś istotnego? Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałem o co mi
chodzi ;)

Nic istotnego nie pominales, dolaczyles po prostu do grupy, ktora byla juz w trakcie robienia rifta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące klasy clerica, a konkretnie shamana. Z tego co zdążyłem zauważyć, to ten soul skupia się na waleniu krytykami - bez tego się nie da zadawać dobrych obrażeń, ale... jak tu zwiększyć trafienia krytyczne, skoro żadna zbroja chain nie dodaje choćby odrobiny do dexterity? Czyli mam chodzić w ekwipunku przeznaczonym dla rogue?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować