• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
MathewXD

ISO-problem

Pytanie

Witam drodzy forumowicze. Wczoraj kupiłem w MM GTA IV ale gdy przyjechałem do domu zauważyłem że jedna płytka była przy pęknięta i bałem się że jak ją uruchomię to pęknie doszczętnie. Niestety to w większości moja wina ponieważ sprawdzałem jeszcze stan w sklepie i było OK ino upadła mi przed sklepem na ziemie więc nie mogę wymienić. Włożyłem płytkę ale dzięki Nero 9 stworzyłem jej obraz ISO. z płytki niestety nie dało się grac bo pokazywało błąd że płyta uszkodzona. Dzięki Daemonowi zamontowałem obraz ale pokazuje mi się komunikat taki jak na zdjęciu. A na płytkę nie nagram bo obraz ma 7.5 GB a DVD ma 4.7 GB. Co mam zrobić? Bardzo proszę o pomoc bo nie chciałbym wywalić w piach 100 zł.
PS. Zawiadomienie dla moderatorów: To nie piractwo. Pogrubionym drukiem zaznaczam że to nie piractwo.

20110314121649

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

48 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Idź do sklepu i zareklamuj, pewnie i tak nie będą pamiętali, że sprawdzałeś a drugi nośnik powinieneś od ręki dostać. Mówisz po prostu, że jak otworzyłeś w domu pudełko to płyta była pęknięta. Ewentualnie sprawdź czy kod nie zadziała na steam i wtedy będziesz mógł pobrać grę z sieci całkiem legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety nic z tego. Reklamacja też nie wchodzi w grę bo mama się nie zgodzi na takie kombinowanie i będę miał po GTA IV :(. Czy jest jakieś inne rozwiązanie związane z tym ISO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2011 o 14:53, MathewXD napisał:

Niestety nic z tego. Reklamacja też nie wchodzi w grę bo mama się nie zgodzi na takie
kombinowanie i będę miał po GTA IV :(. Czy jest jakieś inne rozwiązanie związane z tym
ISO?


Ale to nie kombinowanie, masz prawo do reklamowania zakupionego towaru więc korzystaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mówię że mama się nie zgodzi. Jakąś godzinę temu się jeszcze pytałem i powiedziała że trudno nie pograsz już sobie. A zresztą ja mieszkam 60 km od MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ej, ej, ej... Poczekaj... Ile ty masz lat? 6? Nie sądzę. Wsiadasz w busa i jedziesz do MM. Usamodzielnij się trochę... Jeżeli to było za twoje pieniądze, to wybacz mama ma trochę mało do gadania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2011 o 14:53, MathewXD napisał:

Niestety nic z tego. Reklamacja też nie wchodzi w grę bo mama się nie zgodzi na takie
kombinowanie i będę miał po GTA IV :(. Czy jest jakieś inne rozwiązanie związane z tym
ISO?


To skorzystaj z Pomocy Technicznej Cenega Poland czyli dystrybutora gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak dokładnie to za wujka pieniądze a lat mam 12. Zresztą ona mnie nie puści. Dlaczego? Dlatego że mówi że nie opłaca się reklamowac i tyle. Zresztą ja to uszkodziłem więc to maja a nie ich wina a gwarancji nie mam.
PS. A odpowiedzcie. Co zrobić z tym podanym przeze mnie problemem? Gdyby nie było innego wyjścia to co musiałbym zrobić żeby ISO poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[7] - oleją mnie. Próbowałem tak z inną grą której byli dystrybutorem(The Westerner) i napisali mi: Cytuję: Nie jesteśmy wydawcą tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Jak to nie opłaca się reklamować... nie opłaca się NIE reklamować, bo będziesz kasę w plecy. Daj wujkowi paragon, grę, wskaż MM w którym ją kupiłeś i poproś żeby ją wymienił. Masz do tego pełne prawo.

I po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

No to masz nauczkę, żeby zachowywać paragon. Ja je stosuję jako zakładki do książek i raczej się nie gubią ;)

Są różne opinie na ten temat, ale skoro kupiłeś grę i nie możesz jej odpalić z powodu wady nośnika ( i nie możesz jej wymienić), to ściągnij pirata (i tak już za grę zapłaciłeś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2011 o 20:03, MathewXD napisał:

Ale jak ściągnę pirata to chyba też będzie ten ISO czy nie?


pewnie tak. Ale pomyśl:
Zrobiłeś obraz USZKODZONEJ płyty. Jak chcesz żeby ten obraz płyty Ci działał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/..../

Płyta DVD, jest nośnikiem, który pod wpływem uszkodzeń traci zapisaną na nim informację. Jeżeli płyta Ci pękła, to najpewniej zawarte na niej informacje są uszkodzone. Zrobienie obrazu danej płyty DVD nie oznacza naprawienia uszkodzonych informacji.

Musisz mieć obraz nieuszkodzonej płyty, zawierający nieuszkodzone dane, aby dokończyć instalację gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Źle mnie zrozumiałeś. Płytka była tylko uszkodzona tam gdzie wkładasz na napęd. Zrobiłem jej obraz i zainstalowałem z oryginału i wygrałem 2 misje ale dzisiaj niestety podczas nakładania płytka pękła więcej i pisało że to nie ta płytka w napędzie. Więc spróbowałem z ISO ale pokazał mi się ten błąd. Czy da się jeszcze coś zrobić? Obecnie pobrałem już 7 part z 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kup plyte dwuwarstwowa 8,5gb i wypal moze bedzie dzialac.
acha jeszcze jedn, pewnie jak by plyta byla uszkodzona i dane na niej tez uszkodzona to raczej watpie a zeby mozna bylo zrobic obraz takiej plyty. Wiec jest nadzieja, jeszcze jest szansa ze ktorys z twoich kolegow ma ta gre i wypalisz dysk od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak wypali a potem mu wyskoczy włóż orginalny cd/dvd jeśli jest to wersja steam to najprościej pobrać grę ze steam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra przez całą noc pobierałem i chyba pobrałem. Teraz się rozpakowuje.
PS. Rozpakowało się i zgadnijcie. Nadal gdy montuje obraz to nic. Ja się chyba załamie. Pomożecie. Jak mogę to naprawić? Może jest inny program oprócz Daemona? Błaaaaagam pomóżcie.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra jest od lat 18 więc... gratuluje rodzicielce sprawdzania oznaczeń na opakowaniu.

Co do problemu reklamuj i tyle, jeśli nie masz paragonu który zawsze powinno się zatrzymywać bo a nuż coś to masz pecha i to sporego oraz nauczkę na przyszłość. Swoją drogą osoba dorosła powinna wiedzieć o czymś tak istotnym jak paragon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować