Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

piszą że vistda jest doskonały ekstra itp itd a czy to aby napewno prawda bo wacham sie co do tego niby najlepszego systemu chociaż nie mam pewności że vista jest kiepski może się okazać najlepsz [jak do tychczas]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Myślę, że nie warto kupować Viśty w tej chwili. Lepiej poczekać do czerwca. Na czerwiec jest planowane wydanie Service Pack 1 do Windows Vista, poza tym na pewno do tego czasu pokażą się recenzje czy testy nowego systemu. Ja byłem napalony na zakup, ale na razie się wstrzymam.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:24, pawel-szczecin1 napisał:

słyszałem że windows vista jest kiepski bo zżera dużo ram czy to prawda i czy ten system jest
dobry i opłaca się kupywać nowego kompa o kapryśnych wymaganiach tego systemu

Słuchaj nie można powiedziec że zżera, opiera się troche na innych założeniach, dużo lepiej wykożystuje procesor i ram, ale faktem jest że do wygodnej pracy przy pełni fajerwerków powinieneś miec 1GB RAM. poczytaj mojego gramsajta. No i powiem że mam system od wtorku i aani razu się nie posypał, ale zużycie pamięci fizycznej to 766 MB w tej chwili czyli jakieś 75% gdzie w xpku w tej chwili miałbym jakieś 350 - 400 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:24, pawel-szczecin1 napisał:

słyszałem że windows vista jest kiepski bo zżera dużo ram czy to prawda i czy ten system jest
dobry i opłaca się kupywać nowego kompa o kapryśnych wymaganiach tego systemu

Słuchaj nie można powiedziec że zżera, opiera się troche na innych założeniach, dużo lepiej wykożystuje procesor i ram, ale faktem jest że do wygodnej pracy przy pełni fajerwerków powinieneś miec 1GB RAM. poczytaj mojego gramsajta. No i powiem że mam system od wtorku i aani razu się nie posypał, ale zużycie pamięci fizycznej to 766 MB w tej chwili czyli jakieś 75% gdzie w xpku w tej chwili miałbym jakieś 350 - 400 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:30, mrosi napisał:

/.../

Myślę, że nie warto kupować Viśty w tej chwili. Lepiej poczekać do czerwca. Na czerwiec jest
planowane wydanie Service Pack 1 do Windows Vista, poza tym na pewno do tego czasu pokażą się
recenzje czy testy nowego systemu. Ja byłem napalony na zakup, ale na razie się wstrzymam.
Pozdrawiam

też cię pozdrawiam i zgadzam się z toborzoom a to co słyszałem o wiście że jest kiepska bo zżera dużo pamięci ram to prawda i wołule to co pisałem to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2007 o 19:37, pawel-szczecin1 napisał:

> Pozdrawiam
też cię pozdrawiam i zgadzam się z toborzoom a to co słyszałem o wiście że jest kiepska bo
zżera dużo pamięci ram to prawda i wołule to co pisałem to prawda


No wiecie dla mnie najśmieszniejsze jest to że ja to wszystko już słyszałem jakieś 5 lat temu przy premierze Xp ale widać mentalność ludzi się nie zmienia, jeśli chcesz wiedzieć czym jest Vista pójdź do kolegi który ją ma i popatrz jak to działa i jak wygląda - a dla mnie takie gadki że ktoś tam słyszał .... patrz mój gramsajt - nie mam wypasionego sprzętu i Vista mi chodzi teraz aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj Vistę zainstalowaną na laptopie w sklepie z elektroniką. Gdybym wcześniej korzystał tylko z XPka, to może bym powiedział "wow", jak twierdzi małymiętki w reklamach. Jest sporo ładniejszy od poprzednika (chociaż ten efekt można uzyskać za pomocą ThemePack''ów), Aero (czy jak tam to całe 3D się nazywa) też prezentuje się nawet znośnie. Nie napotkałem się natomiast nic rewolucyjnego, a wszystko wydaje się jakby na siłę zerżnięte od OS X i od Linux. Cóż, trzeba uczyć się i naśladować lepszych ;) Zobaczymy czy z bezpieczeństwem też tak będzie. Vistę na pewno zainstaluję i potestuję na moim sprzęcie, póki jeszcze jestem studentem na MSDN:AA jest za darmo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2007 o 19:46, Klimos napisał:

jest za darmo :D


Komu dobrze, a co do tych sciągnięć to masz racje, z MAC OS to rozwiązań kilka zrzynają na chama ale pewne rozwiązania to konsekwentny rozwój systemu od win2000 po za tym lepiej już korzystac z dobrych wzorców. No i nie wiem kiedy linuxy dogonią widę pod względem intuicyjności i prostoty w instalacji nowych programów /gier. Pierwsze kroki czynią (RPMy) ale droga przed linuxem jeszcze daleka nie mówiąc już że dany program na jednej dystrybucji działa a na innej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:13, czaja24 napisał:

nie spojżałem:| jestem po 12 godzinach w pracy:/ więc ledwo widze - jeśli masz dyski IDE to
myślę że to wina ustawieńzworek no chyba że masz włączony raid to też może byc problem


Zaczynam się zastanawiać co jest nie tak, na identycznych ustawieniach (zworek) udało mi się vistę zainstalować Viste w czwartek,wtedy instalowałem go na drugim dysku, dzisiaj próbuję zainstalować ją jako główny OS i coś nie bardzo to idzie, nia ma znaczenia czy zostawiam tylko główny dysk podłączony (Seagate 250GB SATA2) i tak za każdym razem wywala to samo podczas wyboru partycji (w zasadzie to nie mam możliwości wyboru partycji gdyż instalka mówi że nie może znaleść "sterownika"):/
Jestem lekko zdezorientowany w tym momencie i się zastanawiam co jest nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czaja, mógłbyś powiedzieć jak się przedstawia sprawa ze sterownikami? Bo słyszałem, że wielu po prostu nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 20:38, prabab napisał:

Czaja, mógłbyś powiedzieć jak się przedstawia sprawa ze sterownikami? Bo słyszałem, że wielu
po prostu nie ma...

Niestety producenci sprzetu olali sobie użytkowników i Viste - większość sterowników jest w wersji beta ale na szczęście z dnia na dzień jest co raz lepiej. Pewnie na wszystko trzeba poczekać ze daa miechy. Najgożej jest z kartami muzycznymi bo windzie usunięto obsługe sprzętową kart muzycznych:/
Creative juz nad tym pracuje i robi swoje Alcemy(tylko dla xfi - a co z Live i Audigy?)
Troche lepiej jest z kartami graficznymi - nvidia BETA 100.59 już jest całkiem niezła ale wciąż bywają niestabilne i nie są w pełni funkcjonalne
ATI ponoć to wogóle tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:59, Viper napisał:

> nie spojżałem:| jestem po 12 godzinach w pracy:/ więc ledwo widze - jeśli masz dyski IDE
to
> myślę że to wina ustawieńzworek no chyba że masz włączony raid to też może byc problem


Zaczynam się zastanawiać co jest nie tak, na identycznych ustawieniach (zworek) udało mi się
vistę zainstalować Viste w czwartek,wtedy instalowałem go na drugim dysku, dzisiaj próbuję
zainstalować ją jako główny OS i coś nie bardzo to idzie, nia ma znaczenia czy zostawiam tylko
główny dysk podłączony (Seagate 250GB SATA2) i tak za każdym razem wywala to samo podczas wyboru
partycji (w zasadzie to nie mam możliwości wyboru partycji gdyż instalka mówi że nie może znaleść
"sterownika"):/
Jestem lekko zdezorientowany w tym momencie i się zastanawiam co jest nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorka chłopaki przypadkiem mi się wcisnęło. Naprawde nie wiem co ci poradzićz tym sterownikiem, może spróbuj BIOS zaktualizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:56, czaja24 napisał:

No i nie wiem kiedy linuxy dogonią widę pod względem intuicyjności i prostoty w instalacji nowych programów /gier.


Równie dobrze można się spytać "kiedy winda dogoni OS X pod względem intuicyjności i prostoty instalacji nowych aplikacji" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 22:37, Klimos napisał:

> No i nie wiem kiedy linuxy dogonią widę pod względem intuicyjności i prostoty w instalacji
nowych programów /gier.

Równie dobrze można się spytać "kiedy winda dogoni OS X pod względem intuicyjności i prostoty
instalacji nowych aplikacji" ;)

Nie wiem nie znam mac osa choc widziałem na żywo, ale gierek to i tak najwięcej na blaszaka i winde jest najwięcej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 22:46, czaja24 napisał:

Nie wiem nie znam mac osa choc widziałem na żywo, ale gierek to i tak najwięcej na blaszaka
i winde jest najwięcej:P


Nie wiem co aktualizacja miałaby dać, dziwne jest to że raz się da zainstalować innym razem pokazuje pierdoły.
Tak czy siak Viste zainstalowałem z XP''ka i zobaczymy co z tego będzie, posiedzię trochę na niej i potestuje, 30 dni na testy na pewno wystarczą a później pewnie zakupie ją, tym bardziej że cena Home Premium jest całkiem przyzwoita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 00:28, Viper napisał:

> Nie wiem nie znam mac osa choc widziałem na żywo, ale gierek to i tak najwięcej na blaszaka

> i winde jest najwięcej:P

Nie wiem co aktualizacja miałaby dać, dziwne jest to że raz się da zainstalować innym razem
pokazuje pierdoły.
Tak czy siak Viste zainstalowałem z XP''ka i zobaczymy co z tego będzie, posiedzię trochę na
niej i potestuje, 30 dni na testy na pewno wystarczą a później pewnie zakupie ją, tym bardziej
że cena Home Premium jest całkiem przyzwoita.


A jaka ta cena skoro mówisz że przyzwoita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 00:30, citekmaniak napisał:

A jaka ta cena skoro mówisz że przyzwoita?


Vista Home Premium OEM kosztuje 385zł, według mnie to przyzwoita cena jak za najnowszy system operacyjny:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej się opłaca kupić teraz XP media Center edition, za około 400zł, i wysłać kupon na Viste Home Premium OEM. Ja tak robie :-). Jeden XP więcej zawsze się przyda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować