Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Pierwszy raz zawiodłem się na Viście, nie jest to jakieś wielkie rozczarowanie ... aczkolwiek trochę się zirytowałem. Szukałem informacji na ten temat (by nie wysuwać pochopnych wniosków) lecz wszystko wskazuje na winę systemu. Otóż jestem rozczarowany płynnością gry NBA Live pod tymże systemem. Sprawdzałem dwie wersje dla pewności 08 i 07 lecz przy obydwóch ilość klatek na sekundę to marne 20 (niezależnie od ustawienia poziomu grafiki w grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam czegoś takiego jak standard napisów czy coś? Jak nie ma to już nie wiem - miałem to samo na Linuksie i właśnie to mi pomogło, ale tam są troszkę inne programy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:13, Marcin08 napisał:

Witam. Mam laptopa przywiezionego ze Stanów Zjednoczonych, który ma wgraną Vistę Home
Premium 64 bitową ale po angielsku (co jest logiczne :) ). Ustawiłem sobie w panelu sterowania
zeby język klawiatury i te sprawy były polskie. Jednak jak odtwarzam jakiś film z napisami,
nie mam polskich znaków typu ą, ę ć, ź, ś. Co można z tym zrobić?


musisz ustawić kodowanie znaków na windows-1250 nie pytaj gdzie w tym kodowaniu są napisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca sie przejść z XP na Vistę? Chodiz mi o tą najtańszą wersje bez tych bajerów graficznych? Oryginalny XP kosztuje cos ponad 400zł, a nowsza Vista jest tańsza. Jednak slyszałem, że jest z niasporo problemów itp. Czy moze lepiej wgrać linuksa skoro komp sporadycznie miałby być używany do gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdzie się coś za i przeciw. Osobiście Visty nie posiadam, ale także myślę o jej kupnie (laptop). Z tego co się trochę rozeznałem to z Vistą jest coraz mniej problemów. Jednak XP jest też w wersji Home, która jest dużo tańsza - spróbuj poszukać.

Co do Linuksa to jako zagorzały zwolennik zachęcam Cię też do wypróbowania go - nic to nie kosztuje, a pracuje się na prawdę wygodnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo potrzebuje pomocy z tymi polskimi znakami. Ani w filmach ani na gg polskich znakow. Ale jak piszę jakiś dokument, czy cokolwiek to polskie znaki wchodzą (tak jak widać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 13:42, Ceteris Paribus napisał:

Opłaca sie przejść z XP na Vistę? Chodiz mi o tą najtańszą wersje bez tych bajerów graficznych?

Nie. Jedyną Vistą wartą zainteresowania jest Vista Home Premium 64-bit. Inne to porażka - Home Basic nie ma Aero (a więc po co go w ogóle brać), a wszystkie systemy 32-bitowe obsługują tylko 3,5 GB RAM-u.

Dnia 13.09.2008 o 13:42, Ceteris Paribus napisał:

Oryginalny XP kosztuje cos ponad 400zł, a nowsza Vista jest tańsza. Jednak slyszałem,
że jest z niasporo problemów itp. Czy moze lepiej wgrać linuksa skoro komp sporadycznie
miałby być używany do gier?

Na Linuxie gry chodzą (słowo klucz - program Wine) :) Moim zdaniem najlepszy wybór - system darmowy, stabilny i szybki. Ze swojej strony polecę Linuxa Mandriva 2008.1 - estetyczny, możliwość włączenia pulpitu 3D, mnóstwo programów (tuż po zainstalowaniu można go normalnie używać do pracy), w pełni darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Na Linuxie? Assassin''s Creed chodzi, Lost Planet nie chodzi, Crysis działa (na średnich detalach). A więc nie jest źle :)
A co do tej setki innych gier - te, w które gram na co dzień (ostatnio Sins of a Solar Empire, Heroes V) działają w 100% poprawnie.
No i przy okazji działają starsze gry, które pod Windowsem nie chcą np. Age of Empires 2 - na XP-ku i Viście wariuje, na Linuxie jest w 100% w porządku. Ale to aż dziwne - gra wydana przez Microsoft działa tylko na Linuxie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem dość ciekawe zjawisko na mojej Viście :) otóż po zainstalowaniu tego systemu korzystałem z kompozycji systemu Visty - ładne okienka, ciekawy pasek z boku i wszystko oh ah śliczne i świecące. Jednak nie ma nic za darmo, te wszystkie wodotryski kosztowały mnie 2,1Gb RAMu. Gdy zmieniłem styl okien na klasyczny i pozbyłem się tapety - zużycie pamięci spadło do 880Mb!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:43, ziptofaf napisał:

/.../
Na Linuxie? Assassin''s Creed chodzi, Lost Planet nie chodzi, Crysis działa (na średnich
detalach). A więc nie jest źle :)
A co do tej setki innych gier - te, w które gram na co dzień (ostatnio Sins of a Solar
Empire, Heroes V) działają w 100% poprawnie.
No i przy okazji działają starsze gry, które pod Windowsem nie chcą np. Age of Empires
2 - na XP-ku i Viście wariuje, na Linuxie jest w 100% w porządku. Ale to aż dziwne -
gra wydana przez Microsoft działa tylko na Linuxie :)

hmmm chyba jestem do tyłu z nowym wine:/ na wersjach 0.9.x nie chodziło prawie nic ale to krok w dobrym kierunku, brakuje jeszcze tylko instrukcji w grach jak odpalać te gry w linux i wine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 00:53, 88Bonzo napisał:

Zaobserwowałem dość ciekawe zjawisko na mojej Viście :) otóż po zainstalowaniu tego systemu
korzystałem z kompozycji systemu Visty - ładne okienka, ciekawy pasek z boku i wszystko
oh ah śliczne i świecące. Jednak nie ma nic za darmo, te wszystkie wodotryski kosztowały
mnie 2,1Gb RAMu. Gdy zmieniłem styl okien na klasyczny i pozbyłem się tapety - zużycie
pamięci spadło do 880Mb!!!


To masz zbyt dużo zbędnych programów ustawionych w autostarcie. U mnie Vista zużywa ~900MB z włączonym Aero i wszystkimi bajerami, z antywirusem, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2008 o 10:03, czaja24 napisał:

hmmm chyba jestem do tyłu z nowym wine:/ na wersjach 0.9.x nie chodziło prawie nic ale
to krok w dobrym kierunku, brakuje jeszcze tylko instrukcji w grach jak odpalać te gry
w linux i wine

na wine z 3dmark patchem działa jeszcze więcej gier, ale to i tak tylko półśrodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 22:27, czaja24 napisał:

srutututu

Crysis chodzi? Lost Planet chodzi? Assasins Creed Chodzi? i setka innych tytułów chodzi????


Jeżeli o mnie chodzi to gry to drugorzędna sprawa. Do tego jest konsola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 21:05, ziptofaf napisał:

Nie. Jedyną Vistą wartą zainteresowania jest Vista Home Premium 64-bit. Inne to porażka
- Home Basic nie ma Aero (a więc po co go w ogóle brać), a wszystkie systemy 32-bitowe obsługują
tylko 3,5 GB RAM-u.


Ewentualnie Vista Ultimate... Poza tym systemy 32-bitowe obsługują 4GB RAM. W związku z problematycznym readresowaniem "pokazują" mniej (odejmując sobie pamięć grafiki, etc.)

Dnia 13.09.2008 o 21:05, ziptofaf napisał:

Na Linuxie gry chodzą (słowo klucz - program Wine) :) Moim zdaniem najlepszy wybór - system darmowy,
stabilny i szybki. Ze swojej strony polecę Linuxa Mandriva 2008.1 - estetyczny, możliwość włączenia pulpitu
3D, mnóstwo programów (tuż po zainstalowaniu można go normalnie używać do pracy), w pełni darmowy.


... czyli poza darmowością Vista. Różnica taka, że aby grać trzeba używać emulatorów, tak? Bo większość gier (jeśli nie wszystkie) są niestety robione pod system MS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 06:28, mrosi napisał:

... czyli poza darmowością Vista. Różnica taka, że aby grać trzeba używać emulatorów,
tak? Bo większość gier (jeśli nie wszystkie) są niestety robione pod system MS...


Cóż, niestety tak. Ale nie używa się emulatorów (rozwinięcie skrótu Wine - Wine is not emulator :)). No i warto dodać, że żre 2x mniej RAM-u niż Vista, a pulpit 3D ma dość znikome wymagania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linux ma zastosowania przede wszystkim w biurze, co do gier to te co oparte są na openGL chodzą dobrze, niestety z resztą bywają problemy... To z dźwiękiem, to z płynnością animacji... Nie twierdzę, że nie ma gier z Windowsa, które nadawały by się pod Linuksa, ale no cóż. Póki ten system nie zdobędzie popularności to raczej ciężko będzie walczyć o coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować