Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Hej ludzie mam pytanko... Gdzie wyłączyć AERO? Nie mówię, że jest brzydkie, ale nie lubię takie zbytnio odpicowanego wyglądu ;) Włączyło mi się podczas testu wydajności kompa i terasz nie wiem jak wyłączyć xD

Help? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 17:10, Piciambeer napisał:

Hej ludzie mam pytanko... Gdzie wyłączyć AERO? Nie mówię, że jest brzydkie, ale nie
lubię takie zbytnio odpicowanego wyglądu ;) Włączyło mi się podczas testu wydajności
kompa i terasz nie wiem jak wyłączyć xD

Help? ^^


PPM -> Personalizuj -> Kolor i wygląd okien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 17:17, 88Bonzo napisał:

PPM -> Personalizuj -> Kolor i wygląd okien

O, dzięki. Od razu oczom lżej (w AERO coś mi się z odświeżaniem schrzaniło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 17:28, Piciambeer napisał:

> PPM -> Personalizuj -> Kolor i wygląd okien
O, dzięki. Od razu oczom lżej (w AERO coś mi się z odświeżaniem schrzaniło).


Luzik :-) sam chciałem się pozbyć tego dziadostwa :P tzn. problemów nie miałem ale jednak wolę klasyczny styl okien i folderów :) przyjemniejszy dla oka bo bez zbędnych wodotrysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 17:31, 88Bonzo napisał:

Luzik :-) sam chciałem się pozbyć tego dziadostwa :P tzn. problemów nie miałem ale jednak
wolę klasyczny styl okien i folderów :) przyjemniejszy dla oka bo bez zbędnych wodotrysków.

No i minimalnie, ale odczuwalnie szybciejszy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bonzo
>Zaobserwowałem dość ciekawe zjawisko na mojej Viście :) otóż po zainstalowaniu tego systemu korzystałem z >kompozycji systemu Visty - ładne okienka, ciekawy pasek z boku i wszystko oh ah śliczne i świecące. Jednak nie >ma nic za darmo, te wszystkie wodotryski kosztowały mnie 2,1Gb RAMu. Gdy zmieniłem styl okien na klasyczny >i pozbyłem się tapety - zużycie pamięci spadło do 880Mb!!!

Hmm a to dziwne bracie. U mnie przy tych wszystkich wodotryskach trace jedynie 1,2 GB :) ciekawe od czego jest to zależne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 08:59, Ambr0ktn napisał:


Hmm a to dziwne bracie. U mnie przy tych wszystkich wodotryskach trace jedynie 1,2 GB
:) ciekawe od czego jest to zależne :P


Wiesz Bro, myślę że z tym lapkiem będę musiał udać się na przegląd. Składali pewnie go na szybko i coś nie halo :-/ najbardziej mnie irytuje to przegrzewanie się. W sytuacjach gdzie ludzie z tym samym sprzętem osiągają 60-70 stopni ja mam +90 i to z podkładka chłodzącą Oo Tak więc lada dzień zawitam do Łodzi :-) Interesuje mnie ulica Próchnika 16 :> wiesz gdzie to dokładnie ? :] pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 08:59, Ambr0ktn napisał:

Bonzo
>Zaobserwowałem dość ciekawe zjawisko na mojej Viście :) otóż po zainstalowaniu tego
systemu korzystałem z >kompozycji systemu Visty - ładne okienka, ciekawy pasek z boku
i wszystko oh ah śliczne i świecące. Jednak nie >ma nic za darmo, te wszystkie wodotryski
kosztowały mnie 2,1Gb RAMu. Gdy zmieniłem styl okien na klasyczny >i pozbyłem się
tapety - zużycie pamięci spadło do 880Mb!!!

Hmm a to dziwne bracie. U mnie przy tych wszystkich wodotryskach trace jedynie 1,2 GB
:) ciekawe od czego jest to zależne :P

rzeczywiścioe ciekawe. Ja mam viste na lapku z ok 1GB RAM i chodzi z aero, paska bocznego nie mam właczonego, ale z nim też wyrabiała , nie moze to zajmować > 1GB, chyba, ze zawsze bierze soibie np. jakiś % RAMu , np. 50% -60% RAMu ale to by było przegiecie ze strony Micro$oftu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 10:47, seles napisał:

rzeczywiścioe ciekawe. Ja mam viste na lapku z ok 1GB RAM i chodzi z aero, paska bocznego
nie mam właczonego, ale z nim też wyrabiała , nie moze to zajmować > 1GB, chyba, ze
zawsze bierze soibie np. jakiś % RAMu , np. 50% -60% RAMu ale to by było przegiecie ze
strony Micro$oftu


Wiesz możliwe ja mam stały pobór 25-30% ramu, Czyli to tak wychodzi 1 gb z hakiem z ogolnych 4gb :) Więc to calkiem możliwe, ze system zawsze zabiera sobie jakiś stały procent ramu i może dostosowuje do tego swoje możlwości. Ale to tylko moja teoria :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 11:00, Ambr0ktn napisał:


> rzeczywiścioe ciekawe. Ja mam viste na lapku z ok 1GB RAM i chodzi z aero, paska
bocznego
> nie mam właczonego, ale z nim też wyrabiała , nie moze to zajmować > 1GB, chyba,
ze
> zawsze bierze soibie np. jakiś % RAMu , np. 50% -60% RAMu ale to by było przegiecie
ze
> strony Micro$oftu
>

Wiesz możliwe ja mam stały pobór 25-30% ramu, Czyli to tak wychodzi 1 gb z hakiem z ogolnych
4gb :) Więc to calkiem możliwe, ze system zawsze zabiera sobie jakiś stały procent ramu
i może dostosowuje do tego swoje możlwości. Ale to tylko moja teoria :P

u mnie vista home premium 32bit zabiera stale ok 600MB przynajmniej... wiec u ciebie też by tyle wystarczyło teoretycznie. to więcej niz 50% . Może da sie ustawić ile RAMu proces zajmuje, napewno sa do tego aplikacje odpowiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 12:23, seles napisał:

u mnie vista home premium 32bit zabiera stale ok 600MB przynajmniej... wiec u ciebie
też by tyle wystarczyło teoretycznie. to więcej niz 50% . Może da sie ustawić ile RAMu
proces zajmuje, napewno sa do tego aplikacje odpowiednie


W Windows Vista 64bit pobór podstawowy RAMu przy włączonych wszystkich opcjach systemu i kilku niewielkich narzędzi wynosi ok 900 - 1000 MB. U mnie jest to 950 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 11:00, Ambr0ktn napisał:

Wiesz możliwe ja mam stały pobór 25-30% ramu, Czyli to tak wychodzi 1 gb z hakiem z ogolnych
4gb :) Więc to calkiem możliwe, ze system zawsze zabiera sobie jakiś stały procent ramu
i może dostosowuje do tego swoje możlwości. Ale to tylko moja teoria :P

no chyba twoja teoria :P

mam 4gb ramu - areo działa i nawet jak pasek odpalę to nie przekracza 800-900 - więc to 2,1 gb to coś nie teges może miałeś inne procesy albo jakieś inne gadzety w pasku?
zresztą nie zauważyłem większego poboru ramu na areo - z tego co wiem to za areo odpowiada gpu (w ogóle za wyświetlanie ) a nie cpu i ram jak w przypadku wcześniejszych okienek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobny post zamieściłem w temacie "Problemyy z kompem".
Mam jednak podejrzenia, że może to być problem Visty.
Stąd też pozwolę sobie zamieścić post również tutaj.

Panie i Panowie - hilfe!
Nie moge sobie z tym poradzić od czerwca, a sam proces jest strasznie irytujący.

Często, bez widocznych przyczyn komputer zwiesza się i dostaje niebieski ekran.
Czasami jest to podczas uruchamiania systemu, czasami podczas przeglądania stron, czasami podczas grania, czasami podczas pisania, czasami jak nic się nie robi, a komputer jest jedynie włączony....
Za każdym razem są różne komunikaty o błedach.
Kilka przykładowych:

0x00000074
0x000001e
0xc0000225
0x0000007e
0x0000000A
0x00000 0D1
i inne...

Wertując różne fora znalazłem mase "rozwiązań" ale żadne nie działa...
Raz piszą o RAMie, raz o dysku, raz o zasilaczu, wymieniając chyba wszystkie
mozliwe podzespoły oraz oprogramowanie...
Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Poniżej zamieszczam zdjęcie jednego z takich przypadków.

Mój system to VISTA Ultimate 64.
PC: C2D E6300, GeForce 9600 GT Gigabyte TF Silent Pipe, Płyta Gigabyte EP35C-DS3R, $GB RAM Kingmax 800.


20081003103650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > Wertując różne fora znalazłem mase "rozwiązań" ale żadne nie działa...

Dnia 03.10.2008 o 10:36, T34 napisał:

Raz piszą o RAMie, raz o dysku, raz o zasilaczu, wymieniając chyba wszystkie
mozliwe podzespoły oraz oprogramowanie... /.../

Według mojej najlepszej wiedzy, możesz skreślić zasilacz jako źródło problemów. Coś podobnego pojawiało mi się ale wtedy, kiedy system nie był długo reinstalowany (zasilacz daje raczej restarty, chyba, ze napięcia szwankują) ). Po reinstalacji kłopoty zniknęły. Sugerowałbym sprawdzenie, jeśli to możliwe, innych części komputera ( jedna kość RAM, inna karta graficzna, może być stara), ale wygląda mi to na bład systemu. Może lepszy fachowiec wypowie się lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 15:56, KrzysztofMarek napisał:

>/.../ > Wertując różne fora znalazłem mase "rozwiązań" ale żadne nie działa...

> Raz piszą o RAMie, raz o dysku, raz o zasilaczu, wymieniając chyba wszystkie
> mozliwe podzespoły oraz oprogramowanie... /.../
Według mojej najlepszej wiedzy, możesz skreślić zasilacz jako źródło problemów. Coś podobnego
pojawiało mi się ale wtedy, kiedy system nie był długo reinstalowany (zasilacz daje raczej
restarty, chyba, ze napięcia szwankują) ). Po reinstalacji kłopoty zniknęły. Sugerowałbym
sprawdzenie, jeśli to możliwe, innych części komputera ( jedna kość RAM, inna karta graficzna,
może być stara), ale wygląda mi to na bład systemu. Może lepszy fachowiec wypowie się
lepiej...



Hmm... system reinstalowany był kilka razy od czerwca, mojej przesiadki na Viste, odkąd pojawiłi się ten problem. Z tego co poczytałem w różnych miejscach, większość kodów błędów w jakimś stopniu odnoszą się do pamięci... Vista jest narazie głównym podejrzanym, ponieważ na XP nie była takich problemów w ogóle...
Nie ma możliwości programowego sprawdzenia zasilacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A testowałeś te pamięci za pomocą MemTest? Odpal program na jedną noc i rano będziesz wiedział, czy to wina pamięci, czy czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wielki problem. Otóż chce sobie zaktualizować mój windows HB a tu wyskakuje :błąd 0x80070424
i nie mogę zaktualizować windy. Czy można naprawić ten błąd czy potrzebny jest re-install?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 20:36, T34 napisał:

Hmm... system reinstalowany był kilka razy od czerwca, mojej przesiadki na Viste, odkąd
pojawiłi się ten problem. Z tego co poczytałem w różnych miejscach, większość kodów błędów
w jakimś stopniu odnoszą się do pamięci... Vista jest narazie głównym podejrzanym, ponieważ
na XP nie była takich problemów w ogóle...
Nie ma możliwości programowego sprawdzenia zasilacza?

twój problem to najprawdopodobniej program antywirusowy, sam to miałem przy kaspersky, zmieniłem antyvira i jest cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować