Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2008 o 22:08, OriginalGangsta napisał:

Grałem jakiś czas w WoW, i żadnych wirusów czy czegoś podobnego. ;]

A jaki masz system? Vista 32bit? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 21:32, Olamagato napisał:

> mam viste ultimate 64bit do tego gf8800gt i ostatnie stery instalowen ze strony
nvidi
> chyba 175.19 i nie moge zainstalowac riva tuner
Nic dziwnego. Najlepiej poczekać do nowej wersji Rivy. Niezależne programy do podkręcania
nie są mile widziane przez producentów sprzętu, choćby dlatego że ingerują one w ustawienia
sprzętu tak, iż mogą go szybko zużyć lub zniszczyć (w tym w wyniku ignorancji autora
programu). A za zniszczenie odpowiada producent. Realnymi pieniędzmi. Dlatego każda nowa
wersja sterowników stara się eliminować takie programy i nawet ostatnio wbudowywać takie
w sam sterownik (np. tak zrobiło ATI) - co jest znacznie bardziej bezpieczne dla producenta
i karty.

w tej chwili karty są tak skonstruowane że serwis jest w stanie odczytać stan "ostatnich" zegarów w BIOS, do tego PCB przy długotrwałym przegrzewaniu odbarwia się nie tylko w rejonie GPU ale i pamięci... więc nie łudźcie się miłośnicy OC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 22:14, OriginalGangsta napisał:

Tak, do nowego kompa był dołączony. ;]

Ja tam mogłem wybrać jaki chcę, ale jednak się zdecydowałem na Vistę 32bit. :)
A ile masz ramu? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 22:19, OriginalGangsta napisał:

2 GB. Vista śmiga z tymi wszystkimi bajerami bez jakichś zawieszek itp. Komputer ANI
RAZU mi się jeszcze nie zawiesił.

Ja tam mam 4gb. :P
Co do wieszek to resety czasem są (trzeba je robić, zacina się) jak się włącza i oczywiście zacinki są przy G3. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra ale czy ktos moze mi pomoc jak normalnie rive odpalic?
na xp z najnowszymi sterami nie bylo problemu, nawet stery ktore juz umoziwialy odpalenie pshyx na 8800gt dawaly rade podkrecac grafe, a tu narazie cos nie moge, i to nie jest wsumie wina samych sterow tylko chyba rivy bo pluje sie o jakis plik rivatuner64.
probowalem atitool bo podobno tez obsluguje grafy nvidi i tam nic nie pokazuje.
jeszcze pozniej sprawdze powerstrim ale slyszalem ze to cienki program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa... Może tobie działa, ale mi osobiście nie. Przy hamachi widzi hosta, ale gra się zawiesza kiedy chce się połączyć. W Starcraft, w ogóle nie widać nic. Próbowałem przez GameSpy, ale także nie działa...

I nie róbcie ze mnie idioty, nowsze gry działają bez problemu(np. Most Wanted) ale te są bardziej grywalne od nowego Age Of Empires, a starcraft jeszcze nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro u mnie to działa na tym samym systemie, a w samej grze niczego nie modyfikowałem, to oznacza jedynie tyle, że masz inne ustawienia firewall''a/hamachi/systemu. Sam system nie jest tu winny, bo gdyby tak było, to przecież u mnie gra też nie powinna działać prawidłowo. Polecam poszukać rozwiązania na forum hamachi.pl, może tam coś znajdziesz, bo tutaj może być z tym ciężko. Mnie z częstszych problemów przychodzi do głowy tylko ustawienie priorytetu hamachi w połączeniach sieciowych. Zresztą... opisywany przez Ciebie problem bardziej wskazuje na jakieś dysfunkcje samej gry - na pewno macie te same wersje (choć wtedy chyba po prostu nie powinieneś widzieć hosta)?

Tak poza tym, otwórz sobie połączenia sieciowe (dostęp przez centrum sieci i udostępniania), wybierz właściwości połączenia - tam będą podane obsługiwane protokoły, w tym (powinno być) TCP/IPv4 i v6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż właśnie najśmieszniejsze jest to, że i na XP i Na Vista mam NOD32. Wyłączałem już firewall i jest tak samo.
Co mogłem modyfikować w grze, skoro wziąłem płytkę, zainstalowałem i powtórzyłem to na drugim PC...
Hamachi też nie jest temu winne, bo wszystko robię według licznych instrukcji(w tym przypadku do Stronghold: Crusader).

Może to faktycznie wina tej samej wersji, ale nowsze gry działały właśnie z jednej wersji. Heh... przychodzi grać w nowe gry...

To może pomoże mi ktoś z innym problemem :P
Zakupiłem niedawno Age Of Empires II Gold i po instalacji na Vistę(64b) w menu nie ma żadnych napisów, a gra otwiera się tylko w rozdziałce 800x600 a reszta ekranu pozostaje czarna. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 19:16, Natchan napisał:

Cóż właśnie najśmieszniejsze jest to, że i na XP i Na Vista mam NOD32. Wyłączałem już
firewall i jest tak samo.
Co mogłem modyfikować w grze, skoro wziąłem płytkę, zainstalowałem i powtórzyłem to na
drugim PC...
Hamachi też nie jest temu winne, bo wszystko robię według licznych instrukcji(w tym przypadku
do Stronghold: Crusader).

Może to faktycznie wina tej samej wersji, ale nowsze gry działały właśnie z jednej wersji.
Heh... przychodzi grać w nowe gry...

To może pomoże mi ktoś z innym problemem :P
Zakupiłem niedawno Age Of Empires II Gold i po instalacji na Vistę(64b) w menu nie ma
żadnych napisów, a gra otwiera się tylko w rozdziałce 800x600 a reszta ekranu pozostaje
czarna. Jakieś pomysły?

A Age II chyba działał tylko w 800x600(wkońcu to stara gra). Zobacz czy coś się zmieni jak uruchomisz ją w trybie zgodności z XP/98/95.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem z tą "wersją"... W każdym razie chodziło mi o to, czy macie tę samą wersję gry, jeśli tak to w porządku, jeśli nie to właśnie byłby problem, ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie tu jest pies pogrzebany. Skoro gra się zawiesza, może to wina sterowników karty graficznej? U mnie nic poważniejszego w trakcie grania na najnowszych sterownikach do GF8800 się nie stało, tylko parę razy posypały się kolory.
Natomiast co do zawieszania gry... w przypadku grania przy użyciu TCP w Icewind Dale nie mogłem połączyć się z grą/postawić serwera dopóty dopóki nie przestawiłem gry w tryb okienkowy (Vista i te same nowe sterowniki). Przy czy to są zupełnie inne gry i silniki, więc to tylko taka drobna sugestia bez żadnych gwarancji powodzenia. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się nie sprecyzowałem. Mamy jedną Płytę CD z tą samą grą. Na 2 PC z XP śmiga, na Vista się zacina kiedy się połączymy(łączenie...) i tak póki nie wyjdę. Nie ma żadnych problemów z samą grą, Single śmiga, ale w multi jest coś takiego. Przetestuję twoje rady przy najbliższej okazji, ale wątpię żeby tu była wina. Jestem pewny że nie dotyczy to tylko i wyłącznie mojego komputera bo na oficjalnym forum stronghold jest dużo tematów tego typu, a kiedy starałem się połączyć w Age Of empires 2, to po prostu mnie drugi PC z Vistą nie widział.


Co do rady z 800x600 to chyba raczej nie wina tego parametru, bo na Windows Vista(32b) działało normalnie w 1024x768 bez żadnych ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się jeszcze u mnie działo z SC i hamachi na Vista... bez problemu łączyłem się z kolegą na XP, za to z drugim też na XP nie mogłem, choć on mógł z tym, co ma XP. Problem zniknął, choć nie wiemy do tej pory, dlaczego tak się działo (chyba że tamten kolega coś nieświadomie zmienił). Do tego czasami host niejako się dublował i zamiast jednej były widocznej dwie gry, objawiało się to tym, że po wejściu do tej złej i rozpoczęciu gry, rozgrywka była o wiele wolniejsza, gra się przycinała, pomagało ponowne wejście do gry/wejście w innej kolejności niż poprzednio. Ja wiem, że to może się wydawać śmieszne, ale tylko opisuję, co się działo i jak sobie z tym radziliśmy.

Aha, w razie czego, choć pewnie o tym wiesz: start/sieć/centrum sieci i udostępniania/zarządzaj połączeniami sieciowymi - lewy ALT - Zaawansowane - Ustawienia zaawansowane - ustawcie wszyscy hamachi na samej górze w kolejności dostępu, a powiązania protokołów do hamachi - TCP/IPv4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dawno się ukazał Service Pack 1. O dwójce na razie nie wiadomo, ale teoretycznie nie miała by co naprawiać.
Cały czas wychodzi masa łat(u mnie codziennie coś ściąga) wszystkie dotyczące z regóły 2/3 rzeczy, naprawdę nie często jest mi dane zobaczyć jakieś aktualizacje systemowe, lub dotyczące zabezpieczeń i płynności pracy komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 13:09, Natchan napisał:

Już dawno się ukazał Service Pack 1. O dwójce na razie nie wiadomo, ale teoretycznie
nie miała by co naprawiać.
Cały czas wychodzi masa łat(u mnie praktycznie codziennie) wszystkie dotyczące z regóły
2/3 rzeczy, naprawdę nie często jest mi dane zobaczyć jakieś aktualizacje systemowe,
lub dotyczące zabezpieczeń i płynności pracy komputera.

aha. dziex za info. ale mysle, ze i tak przydalby sie SP 2... nie wszystko da sie naprawic latkami...niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z przywracaniem systemu w win vista 32 bit. Otóż zaisntalowałam patch do gry, a z powodu złego działania jego, postanowiłam odinstalować te grę i zainstalować jeszcze raz. Ale coś było nie tak z dezinstalacją. (komp zachowywał się jakby dezinstalacja sie nie zakończyła pomyślnie, jakby gra nadal była) Postanowiłam przywrócić system do stanu sprzed instalcji feralnego patcha, czyli z punktu kontrolnego w dniu poprzednim. Oczywiście explorator poinformował mnie, ze przywracanie zakończyło się pomyślnie. Ale faktycznie to tylko wrócił mi skrót na pulpit, po kliknięciu którego komp nie znajduje gry. W "programy i funkcje jest. Ale w folderze z grą nie ma aplikacji. Po włożeniu płyty jest "autorun" : play , uninstal... czyli jakby była. Ale po kliknieciu play nic sie nie dzieje, a po kliknięciu uninstal pojawia sie instalshield, i znika! znika nawet z procesów.
nie mogę odinstalować, nie mogę zainstalować ponownie tym samym. i pat. WTF?
chyba nie tak powinno to być po przywracaniu programy które były wtedy zainstalowane powinny być na swoim miejscu , czyż nie? czeka mnie format? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, jak dokładnie działa przywracanie systemu (przy czym na pewno nie przywróci Ci gry, której już w ogóle nie ma na dysku), ale zanim podejmiesz jakieś drastyczniejsze kroki, spróbuj po prostu wyczyścić rejestr systemowy. W tym celu polecam chociażby CCleaner, bardzo prosty i przyjemny w obsłudze program (po zainstalowaniu wybierz rejest - skanuj rejestr w poszukiwaniu problemów - napraw rejestr). To prawdopodobnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować