Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Sprawdź folder z Twoją nazwą użytkownika (normalnie zawiera foldery takie jak Moje dokumenty, Moje obrazy, Moja muzyka itd.), a w nim poszukaj tego o nazwie Pobrane albo czegoś podobnego (nie mam teraz dostępu do komputera z Vistą, a nie pamiętam konkretnej nazwy). Domyślnie wszystko co ściągasz, jest tam zapisywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 22:53, GanD napisał:

Sprawdź folder z Twoją nazwą użytkownika (normalnie zawiera foldery takie jak Moje dokumenty,
Moje obrazy, Moja muzyka itd.), a w nim poszukaj tego o nazwie Pobrane albo czegoś podobnego
(nie mam teraz dostępu do komputera z Vistą, a nie pamiętam konkretnej nazwy). Domyślnie
wszystko co ściągasz, jest tam zapisywane.


już dawno to sprawdziłem...pliki w jakiś tajemniczy sposób nie są zapisywane, nie mam zielonego pojęcia o co chodzi:-/
Kiedy klikam na plik, który chce pobrać ikonka ukazująca proces ściągania pokazuje wszyto tak jak zwykle, tj. czas i ilość pliku do ściągnięcia, a jak już proces się kończy po prostu znika bez informacji gdzie i czy plik uległ zapisaniu...
nawet kiedy podaje źródło docelowe, np. Pulpit...nie mam pojęcia o co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Vistą. Wszystko śmiga posiadam SP2 itp.

1 sprawa to jak wyłączyłem w msconfig kontrolę konta użytkownika (to mimo tego ciągle się pojawia komunikat przy zegarku co jakiś czas.) da radę to wyłączyć?

2 sprawa to nie mam dostepu do partycji E sad.gif i nie mogę zdalnie kasować / edytować plików w tamtej partycji. Jak temu zaradzić? Ciągle pisze, że zabezpieczenia administratorskie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No praktycznie wszystkie np.
taskeng.exe po 2 a nawet 3 procesy te same .
svchost.exe tutaj to masz aż 14 tych procesów
csrss.exe 2 procesy :|
nvvsvc.exe 2 procesy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 12:23, Crew_900 napisał:

No praktycznie wszystkie np.
taskeng.exe po 2 a nawet 3 procesy te same .
svchost.exe tutaj to masz aż 14 tych procesów
csrss.exe 2 procesy :|
nvvsvc.exe 2 procesy


A może masz jakiś syf w komputerze? u mnie ład i porządek :)

20090628122908

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lad i porzadek?... Ekhem... Kliknij prosze na przycisk ''Polaz procesy wszystkich uzytkownikow'' ;P

Sam foobar zajmuje Ci 40MB ramu - u mnie jest to ok. 9MB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 12:29, ArkStorm napisał:

A może masz jakiś syf w komputerze? u mnie ład i porządek :)


Kliknij przycisk pokaż procesy wszystkich użytkowników to się zdziwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 12:31, Piotrek_K napisał:

Lad i porzadek?... Ekhem... Kliknij prosze na przycisk ''Polaz procesy wszystkich uzytkownikow''
;P


o hehe faktycznie :) :o :D Na szczęście nie odczuwam tego :D

Dnia 28.06.2009 o 12:31, Piotrek_K napisał:

Sam foobar zajmuje Ci 40MB ramu - u mnie jest to ok. 9MB ;)


A czy może to zależeć od ilości znajdujących się nutek na playliście ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

normalne, ze svchost.exe sie dubluje. xp/vista/win7 - na kazdym jest tak samo. czy to naturalne u ludzi, ze wola psioczyc zamiast samemu sprawdzić ocb?

Na komputerze może być uruchomionych równocześnie kilka wystąpień procesu svchost.exe, przy czym każde wystąpienie obsługuje inną usługę. Na przykład, jedna z instancji procesu svchost.exe może obsługiwać pojedynczą usługę programu, a inna - wiele usług związanych z systemem Windows. Aby wyświetlić usługi, które są uruchomione w każdym wystąpieniu procesu svchost.exe, należy skorzystać z Menedżera zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty nie wiedziales, ze Vista jest do d*py, wiec to na pewno jej wina? Nie powiesz mi przeciez, ze zyjesz w przeswiadczeniu, ze to dobry system?! Przeciez nie ma takich ludzi, ktorzy by tak uwazali. Zatem - nie mozesz istniec, wiec Twojego posta tez nie ma, wiec... wlasciwie to NA CO ja tam odpisuje ;)?


>> ArkStorm
>o hehe faktycznie :) :o :D Na szczęście nie odczuwam tego :D
Widzisz. Uzytkownik na gorze zapewne tez nie, bo jakby odczuwal to i tak znaczy, ze ma za slabego kompa, by uciagnac Viste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo planuję wymianę kompa na lepszy model i chciałbym z xp''ka przejść... na vistę?

Jakieś zachęty czy może odradzacie? ;)

Od lat xp używam, i czas na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej radził Win 7 RC. OD Visty nie gorszy dzięki bardzo szybko rosnącej bazie sterowników, ja sam wkrótce się przesiadam bo właśnie Gigabyte sterki pod Win 7 do mojej płyty głównej wypuścił :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 19:58, Kakarotto napisał:

Od lat xp używam.

Jeśłi zmieniasz kompa to poczekaj na siódemkę.
Visty sie nie opłaca kupować. Pssst... to awaryjny system i ciężki do ujarzmienia :D.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 20:11, igor8472 napisał:

Ja bym raczej radził Win 7 RC. OD Visty nie gorszy dzięki bardzo szybko rosnącej bazie
sterowników, ja sam wkrótce się przesiadam bo właśnie Gigabyte sterki pod Win 7 do mojej
płyty głównej wypuścił :-).


Dużo osób mi proponowało 7, ale nie mam pojęcia na razie czy mój modem zadziała na tym, on raczej na xp i vistę :P

Na razie o viście myślę, jak się dowiem czy modem ruszy to na 7 przejdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Poniedziałek, 29 czerwca (08:29)

Co prawda ceny Windows 7 są niższe, niż Windows Visty, jednak, zdaniem Stephena Bakera, analityka NPD Group, nadal są zbyt wysokie, by przekonać ludzi do porzucenia Windows XP."


**Nawet jak będzie za złotówkę to sie nie przesiądę.**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem dużo sterowników i to działających i dobrych jest już w Win 7 wbudowanych, generalnie co działa w Viście nie będzie miało problemów w siódemce. Poczytaj sę trochę postów w temacie w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowany i oczywiście pierwsze problemy... Czy miał ktoś podobne problemy, gdzie po aplikacji SP 2 po kilku minutach działania winzgroza się ''zacinała'' i pozostał tylko twardy reset?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować