Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2009 o 02:00, Taikun napisał:

Bo ? Programiści pracują na 1-2 GB Ramu że im go brakuje ?


Spróbuj odpalić MS Visual Studio na Viście i porównaj z prędkością działania tego środowiska na systemie Xp. Powodzenia ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 20:31, lothar-mb napisał:

> Bo ? Programiści pracują na 1-2 GB Ramu że im go brakuje ?

Spróbuj odpalić MS Visual Studio na Viście i porównaj z prędkością działania tego środowiska
na systemie Xp. Powodzenia ;].


No i ? Zamiast odpowiedzi wyskakujesz ze śmiesznym porównaniem ... n/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem Ci. Visual na XP spokojnie pójdzie przy 1GB RAM-u. Przy Viście już raczej nie bardzo.

"Programiści pracują na 1-2 GB Ramu że im go brakuje ? " - odp: tak, pracują przy 1 GB. Masz rzeczową, konkretną odpowiedź. czego nie rozumiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:04, lothar-mb napisał:

Odpowiedziałem Ci. Visual na XP spokojnie pójdzie przy 1GB RAM-u. Przy Viście już raczej
nie bardzo.

"Programiści pracują na 1-2 GB Ramu że im go brakuje ? " - odp: tak, pracują przy
1 GB. Masz rzeczową, konkretną odpowiedź. czego nie rozumiesz ?


Nie pytałem się o gimnazjalnych programistów ... koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 22:50, Taikun napisał:

Nie pytałem się o gimnazjalnych programistów ...


No jak z takimi tekstami wyjeżdżasz to faktycznie koniec tematu... Mówiłem np. o programistach pracujących w Zespole Informatyki Marynarki Wojennej (gimnazjalistów tam jakoś nie spotkałem), a nie o studencikach piszących króciutki programik na zaliczenie....

>koniec tematu
Dokładnie - EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób, by usunąć te małe strzałki przy skrótach na pulpicie??
Na XP mam je wyłączone i jestem do tego przyzwyczajony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sposób ale po tym pliki niektóre nie chciały się uruchamiać bo błąd że żaden plik nie jest z nimi powiązany :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wyłączyłem to Viście programem do tweakowania, to zostały zamiast ikon czarne kwadraty i nie wiem co z tym jest więc wróciłem do strzałek, może to przez to że Viste instalowałem przez upgrade XP i z niego większość ikon na pulp[icie została bo progsy i gry zostawiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy... W katalogu TEMP mam 14 GB śmieci nie wiadomo z czego.
Na partycji C: mam zajęte ponad 50 z 70 GB miejsca, a jedyne, co tam instalowałem to programy i sterowniki. co to za śmieci i czy mogę je hurtem usunąć?! To na obrazku to naprawdę ułamek wszystkich badziewi.

Folder z tymi danymi był ukryty :/

Szlag mnie trafia jak widzę co ten komp robi poza moimi plecami.

20090509114440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tempa można spokojnie wyczyścić. Najlepiej jakiś programik do monitoringu zainstalować i co jakiś czas skanować dyski i czyścic, to ledwie minuta-dwie. Polecam np. Auslogics BoostSpeed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym coś darmowego bo przecież z torrentw ściągać nic nie będę, a to mi pokazało, że mam ponad 600 błędów w rejestrze, ale usunie je po zakupieniu pełnej wersji :/

Jest coś darmowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 15:01, Piciambeer napisał:

Jest coś darmowego?


CCleaner.
Czyści rejestr, usuwa śmieci (temp, cache przeglądarek), etc. Darmowy i po polsku. Używam od kilku lat - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 21:10, mrosi napisał:

CCleaner.

Jak cię znajdę kiedyś na mieście to masz u mnie skrzynkę piwa. 14 GB śmieci poszło w piź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z vistą, a mianowicie polega on na tym że nie mogę włączyć normalnie komputera. Musi uruchamiać się z naprawianiem błędów. Kilka minut wyszukuje rozwiązania problemów, później kolejne kilka minut naprawia je, po czym resetuje komputer i normalnie ładuje windowsa. Czy ktoś wie czym może być to spowodowane oraz jak to rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 09:37, zaqwsxcde napisał:

... jak to rozwiązać? Z góry dzięki

Wywal Viste i NIGDY do niej nie wracaj.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to mi pomogłeś <lol> ale w sumie każda pomoc mile widziana. a tak na poważnie ktoś wie w czym rzecz? (Oprócz tego że to po prostu vista)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 09:37, zaqwsxcde napisał:

mam problem z vistą, a mianowicie polega on na tym że nie mogę włączyć normalnie komputera.
Musi uruchamiać się z naprawianiem błędów. Kilka minut wyszukuje rozwiązania problemów,
później kolejne kilka minut naprawia je, po czym resetuje komputer i normalnie ładuje
windowsa. Czy ktoś wie czym może być to spowodowane oraz jak to rozwiązać? Z góry dzięki
za pomoc :)


Z tego co zrozumiałem to przed systemem włącza Ci się scandisk. Najlepiej zrobisz jak gruntownie przeskanujesz dyski na błędy już po włączeniu systemu to powinno rozwiązać problem (niestety jest czasochłonne bo może zająć nawet kilka godzin). Takie coś może występować przy niepoprawnym zamykaniu systemu (kiedyś mi się zdarzyło na XP, że komputer przy wyłączaniu się wieszał i za każdym razem przy starcie pojawiało się sprawdzanie dysków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować