Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Też używam darmowego OpenOffice - na Offica od Microsoftu mnie nie stać.
Jedyne co mnie denerwuje to to, że co mają zrobić ludzie, którzy mają 2 komputery? Wersji Box się wtedy nie opłaca - jest dużo droższa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 14:44, DJ Danielus napisał:

Też używam darmowego OpenOffice - na Offica od Microsoftu mnie nie stać.
Jedyne co mnie denerwuje to to, że co mają zrobić ludzie, którzy mają 2 komputery? Wersji Box
się wtedy nie opłaca - jest dużo droższa...



Office 2003 oraz Office 2007 są w cenie 189PLN z licencją na trzy stanowiska. Oczywiście dla użytkowników domowych i licencja obejmuje trzy komputery w jednym gospodarstwie domowym.
Myślę więc, że problemu dla osób, które posiadają do trzech kompów w domu włącznie nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 14:59, mrosi napisał:

> /.../ > Office 2003 oraz Office 2007 są w cenie 189PLN z licencją na trzy stanowiska. /.../

Nie do końca. Jak masz komputer dwusystemowy, jak ja, to już nie liczy się "stanowisko" a ilość systemów operacyjnych, na których instalujesz Office.. Masz komputer trójsystemowy - to nie masz licencji na trzy komputery, tylko na jeden. I nie polemizuj, wyjaśniałem w Przedstawicielstwie Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

OK. Z tym, że zakładam, iż zdecydowana większość użytkowników komputerów posiada komputer z jednym systemem.
Jak zwał tak zwał, trzy licencje na jedno gospodarstwo domowe. To samo a lepiej brzmi ;-P
Nie zmienia to faktu, że chyba (mam taką nadzieję) ceny oprogramowania, tym bardziej oprogramowania masowego, wręcz koniecznego dla właściwego korzystania z komputera zaczyna spadać do cen dostępnych dla przeciętnego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:03, mrosi napisał:

/.../ że chyba (mam taką nadzieję) ceny oprogramowania, tym bardziej oprogramowania
masowego, wręcz koniecznego dla właściwego korzystania z komputera zaczyna spadać do cen dostępnych
dla przeciętnego użytkownika.

No cóz, skoro Vista Ultimate kosztuje tyle, ile kosztuje, to tego bym bym do końca nie potwierdził.
W obniżce cen decydującą rolę odegrała nie wspaniałomyślność Microsoftu, tylko wzrastające zainteresowanie Open Officem. Decyzję o obniżce ceny Office podjął sam Balmer... w nadziei, że ludzie odwrócą sie od Open Office. A ja mam Office Microsoftu dlatego, że musiałem kupić synom (2000 był tylko za okazaniem legitymacji ucznia lub studenta, 2003 już dostępny bez korowodów) i żonie - to ciągle standard a ona jest tłumaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No tak. Tyle tylko, że biorąc pod uwagę ceny systemów sprzed powiedzmy dwóch lat - to ja osobiście widzę poprawę. Oczywiście, do Stanów nam daleko, ale to już coś. Co do Stanów. Kupowałem laptoka ze Stanów. Marka mało znana w Polsce, niemniej bardzo dobra - Averatec. Oprogramowanie (poza systemem Office i antywirem) był naprawdę przepych. I to za cenę mniejszą o jakieś 40% niż podobny model oferowany przez polskich sprzedawców. Tamto to już zupełnie inny świat. Dla nich to normalne, że kupuje się w 100% urządzenie zdolne do pracy. U nas, wracamy chyba znów do mentalności Polaków, człowiek kupujący lapka kupuje tego bez systemu bo to zawsze dwie stówki w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 22:26, DJ Danielus napisał:

A mam pytanko - posiadam 2 komputery i co w takim razie - muszę kupić 2 Visty OEM lub 1 BOX?
Przecież to nieopłacalne! Co mogę zrobić?

Kupić dwie Visty OEM lub 2 Visty box. Albo jedną OEM i jedną box...

Dnia 17.09.2007 o 22:26, DJ Danielus napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 23:09, DJ Danielus napisał:

Po to by uruchomić na 2 kompach? To nieopłacalne.... Mam nadzieję, że dostanę jakąś zniżkę
na system, choć nie wiadomo - zamawiam w innym sklepie...

raczej nie licz na to - a to że sprawa tak wygląda 1komp=1sytem to chyba oczywiste - a czy nie opłacalne ?
nie podoba ci się MS to zainstaluj Linuxa :P
także uważam że wersja oem powinna kosztować w granicach 100zł ale cóż takie czasy
jednak mentalność Polaków bierze tu chyba górę bo znam ludzi co kompa kupują za 4000 czy 5000 a sytem pirat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie!
Po prostu coraz więcej ludzi ma 2 komputery w domu. MS pomyślał o tym wydając offica, ale o Viście chyba zapomniał...

Też mnie to dziwi, bo skoro stać ich na super komputer to czemu systemu nie kupią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 23:09, DJ Danielus napisał:

Po to by uruchomić na 2 kompach? To nieopłacalne.... Mam nadzieję, że dostanę jakąś zniżkę
na system, choć nie wiadomo - zamawiam w innym sklepie...

O ile pamiętam, tylko nie powołuj się na mnie, bo nie pamiętam, czy odnosi się to do systemu operacyjnego, niektóre licencje dają prawo instalacji na PC stacjonarnym i na laptopie, ale pod warunkiem, że nie są używane jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> A jak będę kupował nowy to czy da się przenieść licencję?
Wersję "box" zawsze. Ale jest zwykle 3-4 razy droższa, więc tak do konca nie wiem, czy warto. WindowsXP -podobno można było zainstalować na nowej płycie głównej, ale z takim samym chipsetem, jak miała stara płyta.
Tutaj zresztą sprawa nie jest jednoznaczna - ja tam bym sie procesował. Jednego z Windowsów2000 (mamy w domu dwa) kupiłem z kablem zasilającym. Moim zdaniem, dopóki mam kabel, mogę go instalować na komputerze, byle z tym właśnie kablem ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem myszke razor deathadder i vista nie wykrywa urzadzenia myszka działa ale sterowniki już nie na koniec instalacji sterownikow wyskakuje napisz ze nie znaleziono urzadzenia a jak chce zmienic na inne stery to mi zamyka odrazu setup.??? Ma ktos taka myche moze cos podpowie.

20070919151017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 15:13, IRASS71 napisał:

Kupilem myszke razor deathadder i vista nie wykrywa urzadzenia myszka działa ale sterowniki
już nie na koniec instalacji sterownikow wyskakuje napisz ze nie znaleziono urzadzenia a jak
chce zmienic na inne stery to mi zamyka odrazu setup.??? Ma ktos taka myche moze cos podpowie.

niestety musisz szukać uaktualnienia na stronach producenta - nic się nie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 15:13, IRASS71 napisał:

Kupilem myszke razor deathadder i vista nie wykrywa urzadzenia


Odpowiem sobie sam. Najpierw trzeba ustawić plik setup na płycie ze sterownikami ze zgodnością z Win XP, później odpalić ten plik setup jako administrator i wszystko działa. Taka informacja dla innych jak by mieli taki sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować