Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2007 o 18:07, mrosi napisał:

/.../

A ściągnąłeś i zainstalowałeś najnowsze kodeki audio/video? Te wbrew pozorom też mogą mieć
wpływ na prawidłowe odtwarzanie dźwięku i obrazu. Możesz mieć stare, które nie są kompatybilne
ze sterami Creative. Spróbuj sciądnąć paczkę zawierającą kodeki - np. K-Lite Mega Codec Pack


Do winampa nie sa potrzebne codeki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 19:29, Kacpi10 napisał:

ja szczerze pozostanę przy XP, bo vista jak na razie mnie nie kusi... a wygląd niczego sobie
więc patch do xp i mamy prawie vistę...

prawie robi wielką różnicę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 19:32, mrosi napisał:

> Do winampa nie sa potrzebne codeki...

Filmy odtwarzasz w Winampie?



Nie, ale jak juz wspomnialem przy muzyce nie dziala, poza tym, jak zamienie miejscami wtyczki z tylu to bass dziala, ale za to inne glosniki poza centralnym nie dzialaja.

W PRAWIDLOWYM podloczeniu kabli bass nie dziala reszta dziala normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 19:44, Night Elf napisał:

> > Do winampa nie sa potrzebne codeki...
>
> Filmy odtwarzasz w Winampie?


Nie, ale jak juz wspomnialem przy muzyce nie dziala, poza tym, jak zamienie miejscami wtyczki
z tylu to bass dziala, ale za to inne glosniki poza centralnym nie dzialaja.

W PRAWIDLOWYM podloczeniu kabli bass nie dziala reszta dziala normalnie.

jeśli masz dźwięk zintegrowany na płycie to- masz na 99 procent zły kabelek do panelu przedniego podłączony (bywają dwa HD Audio i Audio) powinieneś podpiąć Audio jeśli nie masz podłączonego to na pinach (dwóch bodajże) powinny znaleźć się zworki (w instrukkcji znajdziesz na których). Druga sprawa w mixerze karty/kodeka musisz ustawić wykrywanie glośnikow lub ustawic ręcznie które wejście do czego ma służyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 19:44, Night Elf napisał:

> > Do winampa nie sa potrzebne codeki...
>
> Filmy odtwarzasz w Winampie?


Nie, ale jak juz wspomnialem przy muzyce nie dziala, poza tym, jak zamienie miejscami wtyczki
z tylu to bass dziala, ale za to inne glosniki poza centralnym nie dzialaja.

W PRAWIDLOWYM podloczeniu kabli bass nie dziala reszta dziala normalnie.

może byc jeszczze problem z ustawieniami podczas testu, jeżeli zaznaczasz głośniki pełnozakresowe a masz małe satelitki to też napotkasz problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 20:08, Night Elf napisał:

Nie uzywam karty zintegrowanej, ale SoundBlaster X-Fi eXtreme Music...

Kable sa dobrze podlaczone.

poszukaj na FAQ creativa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobie zainstalowałem Vistę i się chcę pochwalić wrażeniami :)

Po pierwsze, z tą pamięciożernością to rzeczywiście. Na dzień dobry 70% z mojego 1GB RAMu było zajęte. Ale co się zdziwiłem, zainstalowanie najnowszych sterowników do płyty głównej spowodowało spadek zużycia do 50 % (co swoją drogą i tak jest dużo jak na sam system, a póki co nic innego prócz systemu i sterowników nie zainstalowałem). Ponadto zaobserwowałem, że już po zainstalowaniu sterowników w samym systemie wszystko pięknie działa, ale uruchamia on się dość długo.
Narazie mam zainstalowany czysty system ze sterownikami i Avastem.
Zastanawiam się czy instalować jakiś Firewall (tutaj chyba pisaliście, że Vista ma w miarę dobry wbudowany).
No i orientuje się ktoś jak OpenOffice działa pod Vistą? Ogólnie czy Freewery mają jakiś problem z Vistą? Bo w najbliższy piątek, zabieram się za porządne poznawanie tego systemu i instalowanie wszelakich potrzebnych programów (jak choćby Firefox i Thunderbird, Skype itp.), a nie chciałbym napotkać na jakieś niespodzianki.

I jeszcze jedno. Jak już piszę to się od razu zapytam. Czy z udostępnieniem połączenia internetowego jakiś problem jest? Myślę, że nie, ale jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 22:50, Feniks napisał:

Dziś sobie zainstalowałem Vistę i się chcę pochwalić wrażeniami :)

Po pierwsze, z tą pamięciożernością to rzeczywiście. Na dzień dobry 70% z mojego 1GB RAMu było
zajęte. Ale co się zdziwiłem, zainstalowanie najnowszych sterowników do płyty głównej spowodowało
spadek zużycia do 50 % (co swoją drogą i tak jest dużo jak na sam system, a póki co nic innego
prócz systemu i sterowników nie zainstalowałem). Ponadto zaobserwowałem, że już po zainstalowaniu
sterowników w samym systemie wszystko pięknie działa, ale uruchamia on się dość długo.

Dość długo - lekko powiedziane. Zaczekaj, aż zawalisz kompa grami, a ten się zwiesi - 4 minuty czekania.

Dnia 10.10.2007 o 22:50, Feniks napisał:

Na razie mam zainstalowany czysty system ze sterownikami i Avastem.
Zastanawiam się czy instalować jakiś Firewall (tutaj chyba pisaliście, że Vista ma w miarę
dobry wbudowany).

Jak wolisz, tylko do niedawna było mnóstwo problemów z Firewallami pod "Wiśtą".

Dnia 10.10.2007 o 22:50, Feniks napisał:

No i orientuje się ktoś jak OpenOffice działa pod Vistą? Ogólnie czy Freewery mają jakiś problem
z Vistą? Bo w najbliższy piątek, zabieram się za porządne poznawanie tego systemu i instalowanie
wszelakich potrzebnych programów (jak choćby Firefox i Thunderbird, Skype itp.), a nie chciałbym
napotkać na jakieś niespodzianki.

Najnowsze wersje ww. programów dobrze działają pod Vistą. Może być problem ze starszymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 23:14, ziptofaf napisał:

chciałbym
> napotkać na jakieś niespodzianki.
Najnowsze wersje ww. programów dobrze działają pod Vistą. Może być problem ze starszymi.


A ty oczywiście Visty używałeś.... na pewno długo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2007 o 22:50, Feniks napisał:

No i orientuje się ktoś jak OpenOffice działa pod Vistą? Ogólnie czy Freewery mają jakiś problem
z Vistą? Bo w najbliższy piątek, zabieram się za porządne poznawanie tego systemu i instalowanie
wszelakich potrzebnych programów (jak choćby Firefox i Thunderbird, Skype itp.), a nie chciałbym
napotkać na jakieś niespodzianki.

I jeszcze jedno. Jak już piszę to się od razu zapytam. Czy z udostępnieniem połączenia internetowego
jakiś problem jest? Myślę, że nie, ale jeszcze nie sprawdzałem.

openoffice działa,skype też, i reszzta też. Poinstaluj łatki i hotfixy do Visty wszystko lepiej chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 23:27, czaja24 napisał:

A ty oczywiście Visty używałeś.... na pewno długo.....

Tak, używałem (używam). Oryginalna Home Basic (ale z AERO), kupiona z powodu tego, że ma obsługę DX10 i czekam na oficjalną premierę Crysis''a. Fakt, że Win XP też mam i to najczęściej jego używam (mimo wszystko Vista jest dość pamięciożerna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam co niektore opinie to mi sie noz otwiera w kieszeni - uzywam Visty Home Premium od ponad pol roku i szczerze mowiac nie mam najmniejszych problemow z tym systemem - zwlaszcza po ostatniej wymianie procka na Athlona X2 smiga pieknie, o dziwo po wymianie plyty, procka i grafy i pamieci wszystko wstalo podmienilo sobie stery zrestartowalo sie dwa razy i smiga (co na XP bylo czasem niemozliwe) - ogolnie system na plus, duzo przydatnych funkcji (context search rzadzi) - obciazenie nie takie straszne - z 2GB ramu zostaje do pracy jakies 70% przy zainstalowanych wszystkich niezbednych uslugach i aplikacjach (antywiry, komunikatory itp.). Gierki chodza OK, chociaz dopiero przy zmianie grafiki na zgodna z DX 10 poczulem ze chodza naprawde plynnie - przy emulacji DX 9 bylo slabiej. Podsumowujac ceny sprzetu sa w tej chwili tak smieszne ze Vista nie jest juz straszna jak na poczatku roku, kiedy kupno 2GB ramu bylo sporym wyzwaniem, podobnie jak brak sensownych cenowo grafik pod DX 10. XP czas pozegnac w uzytkowaniu domowym - w firmie nadal XP Pro ale glownie ze wzgledu na dziwne softy, ktore maja problemy z Frameworkiem 3.0 i UAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 23:32, ziptofaf napisał:

> A ty oczywiście Visty używałeś.... na pewno długo.....
Tak, używałem (używam). Oryginalna Home Basic (ale z AERO), kupiona z powodu tego, że ma obsługę
DX10 i czekam na oficjalną premierę Crysis''a. Fakt, że Win XP też mam i to najczęściej jego
używam (mimo wszystko Vista jest dość pamięciożerna).

z aero basic chyba, ja używam 2 vist home premimu i nie przejmuj się obie są orginalne (jedna 64bit a druga 32bit)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 00:23, blacklio2 napisał:

To sobie używaj Visty ja po 2 miechach przerzuciłem się z Visty na XP i nie żałuję


Co by nie mowic XP i tak kiedys umrze wiec nie wiem po jaki c... bijecie piane - przy przejsciu z 98 czy 2000 na XP tak samo wszyscy sapali a potem XP byl najlepszy na swiecie :-) - norma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować