Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2007 o 06:30, gpodoba napisał:


I tak by ci to nic nie dało pod 32bit systemie XP jest mały limit do 3GB pamieci ;) a ja bede
mial 3GB i XP :)
Na razie Vista won mi z kompa bo to takie ME w ładniejszym wydaniu :D

limit jest do 4gb a sam sytem wykrywa tylko 3,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może i racje macie bo z XP też na początku różniaste histoire były ;P (też wszyscy gadali że 98 lepszy, w tym injformatycy bo w sumie tak było, a teraz zmus takiego żeby wrócił do 98 - no właśnie) może M$ powydawał jakieś patche i wogóle teraz programy są kompatybilne z Vistą. Zobacze ją reszcze raz "na spokojnie" już po sp1, póki co mam XP i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 10:10, SoieR napisał:

Nie wiem, może i racje macie bo z XP też na początku różniaste histoire były ;P (też wszyscy
gadali że 98 lepszy, w tym injformatycy bo w sumie tak było, a teraz zmus takiego żeby wrócił
do 98 - no właśnie) może M$ powydawał jakieś patche i wogóle teraz programy są kompatybilne
z Vistą. Zobacze ją reszcze raz "na spokojnie" już po sp1, póki co mam XP i jest git.


Bo XP mial sporo problemow przed SP1.
A z Windowsa 98 trzeba bylo zrezygnowac i tak, bo system nie byl dalej wspierany wiec brakowalo sterownikow i roznego oprogramowania.
Ja raczej przeczekam Viste jak przeczekalem WinMe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie dość, że nie po polsku, to jeszcze stek niepowiązanych ze sobą logicznie sformułowań. Póki co nie ujrzałem żadnego argumentu przeciwko Viście. Z Twojej strony. Jak pewnie zdążyłeś zauważyć jesteś w mniejszości osób, Oczywiście mniejszości twierdzącej, że "Vista to badziewie". W jaki sposób możesz odnieść się do systemu jeśli "używałeś bo musiałeś"? To raczej Tobie wypadałoby zajrzeć do słownika i dowiedzieć się co oznacza słowo argument. Jeśli będziesz miał jakieś rozsądne"przeciw" napisz - z chęcią poczytam. I nie poczytuje tego za złośliwość z mojej strony. Człowiek uczy się całe życie. Doskonale zdaję sobie sprawę, że przez kilka miesięcy po wejściu na rynek Vista nie była najlepszym systemem. Nie było sterowników, bywały różne historie z samym systemem. Na dzień dzisiejszy to jest dobry system. Kwestia gustu czy się podoba wizualnie - mnie osobiście bardzo. W grach jest praktycznie niezauważalna różnica (np. FPS spada z 60 na 58).
Więc póki co, nie masz żadnych podstaw do dyskusji, więc daruj sobie z łaski swojej określanie na przeróżne sposoby użytkowników Forum. Jedyne co osiągniesz to to, że nikt nie będzie reagował na Twoje posty.
Pozdrawiam


@ Volvox

Z tego co się orientuję nie ma sensu pchać więcej niż 2GB pamięci przy XP. Nie jest on specjalnie przystosowany do korzystania z tak dużych zasobów w stopniu odpowiadającym ich ilości oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co też nie ujrzałem żadnego argumentu za Vistą... a najgorsze jest to że nie ma zbyt wielu "za" i "przeciw" jest, bo jest a jakby nie było też by się nic nie stało- nie wnosi nic nowego. btw: sam lepiej skorzystaj ze swojej rady izobacz co to argument... Taaak jestem w mniejszości ale to tylko wynik tego że jest to temat z serii "porozmawiajmy o viście, a konkretnie o tym jaka jest wspaniała" poza tym ogolnie jakoś się nie czuje się w mniejszości twierdzącej że "vista to badziewie"- wręcz przeciwnie. Również pozdrawiam -nie odpowiadaj bo ta dyskusja i tak nie ma większego sensu ani wy mnie nie przekonacie ani tym bardziej ja nie mam zamiaru nikogo "nawracać". Wasz wybór... a skoro "dobrze" wam działa to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 09:33, scott napisał:

> aktualizacje poprawiają wydajność visty - aha akurat jasne że wszystkie...
> 1gb 667 mhz ddr 2 to koszt ok 80-90 zł - takie pamieci to można sobie wcisnąć jakiemuś
lalkowi
> co sie nie zna i to jeszcze pewnie jakieś noname...
eh lalek to chyba jesteś biorąć procka pentium D :P ehhe
a róznicę to masz kilka procent i to max przy 667 i 800 -
no coż lepiej mieć 2gb noname i niż 1gb super ops :P hehe w tej samie cenie


Pentium D został mi ze starego kompa także luz człowieku, a proc wcale taki zły i bardzo dobrze śmiga na nowym mobo itp.
"2gb noname i niż 1gb super ops..." wiesz co piszesz ? spróbuj proca krecić przy takich pamieciach noname to ci życzę powodzenia ! Jak masz 667 i 4GB i powiedzmy noname to ja ci napisze że wole markowe i mniej jak chyba większość użytkowników kompa.

Jeszcze czytałem wypowiedź wyżej na temat Laptopów z VISTĄ, jakiegoś użytkownika.
Znajomy z Toshiby powiedział tak "Laptopy z Vistą to jedna wielka katastrofa baterie maksymalnie 2h wytrzymują przy czuwaniu nie przy użytkowaniu lapka cały czas. Pod XP bateria 50% więcej wytrzymuje - odbyły sie specjalne testy" i to nie jest żaden mój wymysł taka prawda. Także większość użytkowników woli XP na laptopach i na stacjonarkach może sie to kiedyś zmieni oby, ale wątpie bo narazie w dobrym kierunku to nie idzie dx10,dx10.1 i każdego fascynuje wygląd. Nie wiem jak z inna marką odnośnie laptopów ale takie życie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam za kilka miesiecy chce kupic sobie laptopa.. wszystko ładnie tylko aby nie było w niej visty.. czy jest coś co moge zrobic aby zrobic down-date systemu ? pytałem sie juz sprzedawcy jednego powiedział ze bym sobie kupił XP oszukał sterowników i wtedy ale tez słyszałem ze.. (jak dobrze pamietam) HP lapki nie mają sterowników do XP... ehhh.. czy moge napisac list do microsoftu czy coś albo wymusisc aby był w TYM laptopie co chce XP a nie vista... nie chce płacic pieniedzy za system... w koncu chce kupic LAPTOPA samego ... bez systemu.. ja rozumiem ze to ze tamto ale nie chce.. no !
xp albo zaden.. linuxa tez nie chce ale przynajmniej nie bede musiał płacic za niego i sobie wgram XP.

ps słyszałem tez ze XP ma jakieś problemy z dyskami na sata... moze ktoś mi coś o tym wiecej napisac i co zrobic aby zainstalowac ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2007 o 19:07, gpodoba napisał:

Pentium D został mi ze starego kompa także luz człowieku, a proc wcale taki zły i bardzo dobrze
śmiga na nowym mobo itp.
"2gb noname i niż 1gb super ops..." wiesz co piszesz ? spróbuj proca krecić przy takich pamieciach
noname to ci życzę powodzenia ! Jak masz 667 i 4GB i powiedzmy noname to ja ci napisze że
wole markowe i mniej jak chyba większość użytkowników kompa.


a Ty w następnym wątku swoje, bla bla bla, Vista wytrzymuje na moim lapku z AMD Turionem 2,5 h w czasie pracy nad edycją tekstu, ooglądania filmu, słuchania muzyki, tryb zarządzania energią oszczędny, podoobnie na rekomendowany, na ustawieniach high performance około 1h i 40 minut. jeżeli poszukujesz oszczędnego lapka pod względem poboru energii to wrzuć sobie linuxa... laptop z xp i taki sam z vistą firmy hp - oba są w mojej firmie i niestety na vista dłużej bateria wytrzymuje - a tak sobie z ciekawości sprawdziliśmy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2007 o 19:13, Chester001 napisał:

ps słyszałem tez ze XP ma jakieś problemy z dyskami na sata... moze ktoś mi coś o tym wiecej
napisac i co zrobic aby zainstalowac ?!


Nie zawsze się da to zrobić, jeżeli mozna natyvną obsługę kontrolera sata włączyć w biosie laptopa to ok, jeżeli nie to trzeba szukać sterowników do danego kontrolera SATA dl winXP na stronie producenta laptopa, bo XP zwyczajnie ma problemy z nowszymi kontrolerami SATA stosowanymi w notebookach właśnie. ehhh czemu dla ludzi orginalny os to taki problem...przecież i tak kupuje się go raz na kilka lat... a Vista rządzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 19:07, gpodoba napisał:

Jeszcze czytałem wypowiedź wyżej na temat Laptopów z VISTĄ, jakiegoś użytkownika.
Znajomy z Toshiby powiedział tak "Laptopy z Vistą to jedna wielka katastrofa baterie maksymalnie
2h wytrzymują przy czuwaniu nie przy użytkowaniu lapka cały czas. Pod XP bateria 50% więcej
wytrzymuje - odbyły sie specjalne testy" i to nie jest żaden mój wymysł taka prawda. Także
większość użytkowników woli XP na laptopach i na stacjonarkach może sie to kiedyś zmieni oby,
ale wątpie bo narazie w dobrym kierunku to nie idzie dx10,dx10.1 i każdego fascynuje wygląd.
Nie wiem jak z inna marką odnośnie laptopów ale takie życie.


Ale kolega nie wspomniał że toshiba miała powazne problemy z bateriamii podobnie jak kilku innych producentów... a może jeszcze wspomniał kiedy testy zostały przeprowadzone? i czy wspomnial w jaki sposób było wysterowane zarządzanie energią tylko programowo? z poziomu windowsa czy może mix zarządzanie przez BIOS + oprogramowanie OS ? ech tyle pytań bez odpowiedzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 19:13, Chester001 napisał:

xp albo zaden.. linuxa tez nie chce ale przynajmniej nie bede musiał płacic za niego i sobie
wgram XP.


ja bym się tak oficjalnie do tego nie przyznawał na Twoim miejscu na tym forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 21:33, lothar-mb napisał:

> xp albo zaden.. linuxa tez nie chce ale przynajmniej nie bede musiał płacic za niego i
sobie
> wgram XP.

ja bym się tak oficjalnie do tego nie przyznawał na Twoim miejscu na tym forum ;]

ale ja nie wiem o co ci chodzi.. ?? !! no co nie chce płacic za viste... jak juz chce miec xp albo wcale w domu mam xp na płycie wiec po co mam jeszcze płacic za viste ? skoro i tak bede chciał ją wgrac...
w czym widzisz problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 21:43, lothar-mb napisał:

?
piszesz że chcesz lapka kupić ale bez systemu (żeby go nie kupować). Po chwili piszesz "i
sobie wgram XP"
- ja to odebrałem jako "wgranie" sobie pirata ;))

no tak.. wszystko logiczne po co mam kupowac system jak juz mam po 2.. cena lapka bedzie tańsza od tego z vistą ..
wiec po prostu zle to odebrałeś

ps mam takie coś ze mam xp.. oraz taką wersje z neta okrojoną z xp.. jesli mimo tegto ze mam oryginał zainstaluje tą okrojoną (wyrzucone zbedne elementy które utrudniały / utrudniają życie )to bedepiratem mimo tego ze mam płytke w szafie (oryg. ) ?

czy bede musiał zainstalowac mojego XP (org) i mozolnie innymi programmami wgrywac wszystkie upadate.. usunąć mesengera itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to jeśli masz 1-dną licencję XP-ka (np. na stacjonarnym) to możesz mieć zainstalowaną tylko na jednym kompie (czyli albo na lapku albo na stacjonarnym). Jeśli zainstalujesz i tu i tu (z tej samej płyty) to już jest niezgodne z licencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 21:21, czaja24 napisał:

a Ty w następnym wątku swoje, bla bla bla, Vista wytrzymuje na moim lapku z AMD Turionem 2,5
h w czasie pracy nad edycją tekstu, ooglądania filmu, słuchania muzyki, tryb zarządzania energią
oszczędny, podoobnie na rekomendowany, na ustawieniach high performance około 1h i 40 minut.
jeżeli poszukujesz oszczędnego lapka pod względem poboru energii to wrzuć sobie linuxa... laptop
z xp i taki sam z vistą firmy hp - oba są w mojej firmie i niestety na vista dłużej bateria
wytrzymuje - a tak sobie z ciekawości sprawdziliśmy....


Umiesz czytać ze zrozumieniem ? to przeczytaj a może podkreślę i pogrubię napisałem o firmie Toshiba a nie o jakimś hp itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 02:02, SoieR napisał:

/.../

Po pierwsze, można powiedzieć coś złego, byle z sensem. I oczekujcie wtedy na drugą stronę, bo chyba nie myślisz że są tylko sami antyfani Visty i Cię pogłaszczą po głowie. Eksperta sobie daruj, używam miesiąc a byłem ciekaw czy ty jakiekolwiek spotkanie z OS miałeś, bo piszesz jakbyś nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować