Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2007 o 00:23, blacklio2 napisał:

To sobie używaj Visty ja po 2 miechach przerzuciłem się z Visty na XP i nie żałuję

bo się Ci okres testowy skończył:P ja mam dwie Visty w orginale pierwszą od stycznia, drugą od czerwca i bardzo sobie chwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wsparcie techniczne dla Visty ( werska Basic, Premium, Ultimate ) jest do roku 2012 a dla XP do 2014, nie sądzisz że jest to zastanawiające, inna sprawa zobacz co się dzieje na innych forach odnośnie Visty, wypowiedzi tutaj nie są odosobnione krytykując ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to jest szukanie dziury w calym do 2012 roku wiekszosc zdazy zmienic kompy kilka razy - pojawi sie nowy Windows i znowu ludzie zaczna sapac ze porazka itp. :-. A wsparcie techniczne ma prawdziwe znaczenie w produktach serwerowych a nie dla zwyklego domowego gracza - to ze nie dostanie kolejnego Service Packa nie spowoduje zalamania jego swiatopogladu - ostatni SP dla np. Windy 2000 wyszedl dawno temu a ilu ludzi go uzywa i sobie chwali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 09:58, blacklio2 napisał:

Tylko że wsparcie techniczne dla Visty ( werska Basic, Premium, Ultimate ) jest do roku 2012
a dla XP do 2014, nie sądzisz że jest to zastanawiające, inna sprawa zobacz co się dzieje na
innych forach odnośnie Visty, wypowiedzi tutaj nie są odosobnione krytykując ją.

co rozumiesz przez wsparcie ? - poprawki i łaty czy ogólne wsparcie MS - czyli telefon do przyjaciela ?
no jakoś sobie nie wyobrażam że wszyscy będą jechać na xp do 2014 roku :P a co do łat paków to sam MS chce je załatwić dla xp (sprawa z sp.3 który miał się nie ukazać , a jak już go ogłosili to stwierdzili że będzie bez rewolucji - raczej zlepek poprawek które dotej pory się ukazały)
dla właścicieli oem-ów to drugi typ wsparcia odpada (tel) - przyp. że za wsparcie oem-ów odpowiada sprzedawca kom.i programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Defragmentator dysków.
Jak zrobić, żeby w Viście aby miał trochę więcej opcji dostępnych niż ma?
W XP jest taki fajny, że pokazuje partycje, można je po prostu zanalizować i poogladać rozkład plików. A w Viście póki co znalazłem tylko takie ogólne typu włącz defragmentator i wyłącz, nic nie pokazuje. A jak chciałbym sobie tylko jedną partycję defragmentować? Jak kliknę na włącz to od razu piszę defragmentacja dysków lokalnych. Ma ktoś na to jakąś radę?

Tak pytam bo nie chcę z poziomu XP defragmentować partycji Visty (i odwrotnie). Niby nic nie powinno się stać, ale kto tam wie. Ostatnio mam dziwne przygody z XP (jak na przykład samoczynne usuwanie partycji) więc wolę nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak usunąć planszę startową przy wybieraniu jednego z dwóch systemów? Mam XP i Viste (pamiętać - instalować Viste po zainstalowaniu wcześniej XP...). Chodzi mi konkretnie o 30 sekundowy czas do wyboru jednego z systemów. Oczywiście po niezaznaczeniu którejkolwiek możliwości uruchamiana jest Vista. Mam nawyki, że włączam kompa i jakiś czas zajmuję się czymś innym (nawyk ze starego kompa – włącza się ok 2 min...). Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Viste od niecałego miesiąca i uważam że Windows Vista to dobry system ... będzie za rok - dwa . Z Vistą będzie tak jak z XP na początku . Nic nie działało , zżerał połowę mojej ówczesnej powierzchni dyskowej , a później zacząłem używać tylko XP i pozbyłem się 98 , ale to trwało ... No chyba że stanie się tak jak z Win 2k ,że nikt (mało osób) go nie pamięta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na Viście włączyć przyśpieszenie sprzętowe zamiast renderowania programowego [czy cuś takiego] ????
I jeszcze może ktoś wie, chce odpalić gierkę a zapodaje mi taki komunikat: "C:/dev/phoenix/display/directx7/dd7_display.cpp(715): **fatal error**: Could not create primary and back sufaces" . Ktoś ma jakiś pomysł, help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 18:15, HiroshiTakubo napisał:

Jak na Viście włączyć przyśpieszenie sprzętowe zamiast renderowania programowego [czy cuś takiego]
????
I jeszcze może ktoś wie, chce odpalić gierkę a zapodaje mi taki komunikat: "C:/dev/phoenix/display/directx7/dd7_display.cpp(715):
**fatal error**: Could not create primary and back sufaces" . Ktoś ma jakiś pomysł, help!

Wynika z tego że to jest DX7 spróbuj DX9 zainstalować, zresztą jaka masz tam grafikę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 18:15, HiroshiTakubo napisał:

I jeszcze może ktoś wie, chce odpalić gierkę a zapodaje mi taki komunikat: "C:/dev/phoenix/display/directx7/dd7_display.cpp(715):
**fatal error**: Could not create primary and back sufaces" . Ktoś ma jakiś pomysł, help!

Nie da się - tak stare gry po prostu na Viście nie działają. I nie ma na to chyba żadnych sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 20:46, ziptofaf napisał:

> I jeszcze może ktoś wie, chce odpalić gierkę a zapodaje mi taki komunikat: "C:/dev/phoenix/display/directx7/dd7_display.cpp(715):

> **fatal error**: Could not create primary and back sufaces" . Ktoś ma jakiś pomysł, help!

Nie da się - tak stare gry po prostu na Viście nie działają. I nie ma na to chyba żadnych
sposobów.

To Fallout Tactics nie taka znowu stara gra bodajże z 2001. Direkty już instalowałem różne :P ale nie pomogło... Słyszałem że gry znacznie starsze jednak działały, kurde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie lubie jej, a niestety posiadam na swoim laptopie , byloby ok gdyby nie fakt iz to ma jakis bajer do tabletow ktory rysowaniu przeszkadza, gdy juz sie go pozbylem wciaz nie moge go uzywac w programach graficzncyh tak jak nalezy, little help anyone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 20:45, IRASS71 napisał:

Kurdcze a jak wyłaczyc kopie zapasowa?? w Xp mozna było tu nie widze nigdzie??

nie kopie zapasową tylko punkt przywracania systemu - wyłącza się analogicznie jak w XP - jak nie możesz znaleźć to poszukaj w pomocy systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak zauważyłem, działasz na Windows Vista 64-bit. Możesz coś bliżej powiedzieć? Jak działają na niej programy, gry? Mam raczej niedobre doświadczenia pod tym względem z XP Prof 64-bit. Może masz jakąś skalę porównawczą między 32- a 64-bit? Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie gier - jest gdzieś jakaś oficjalna lista tytułów, które nie działają na Viście?
Po przesiadce z `98 na XP musiałem sie pożegnać z kilkunastoma tytułami, które nie chciały się odpalić na nowym OeSie. Niestety nic nie dawało ustawianie zgodności, czy instalacja patchy, których po prostu nie było i nie ma do dzisiaj (do wielu tytułów) :( Czy teraz czeka mnie to samo z grami, które śmigają na XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:13, Uspatente napisał:

Pytanie odnośnie gier - jest gdzieś jakaś oficjalna lista tytułów, które nie działają na Viście?
Po przesiadce z `98 na XP musiałem sie pożegnać z kilkunastoma tytułami, które nie chciały
się odpalić na nowym OeSie. Niestety nic nie dawało ustawianie zgodności, czy instalacja patchy,
których po prostu nie było i nie ma do dzisiaj (do wielu tytułów) :( Czy teraz czeka mnie to
samo z grami, które śmigają na XP?


Mam Vista Ultimate 32-bit. Jak dotąd nie spotkałem gry, która nie chodziłaby na tym systemie (Nawet przedpotopowa gra moich dzieciaków "Różowa Pantera w hokus-pokus") :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować