Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2008 o 19:00, kamil E napisał:

Wlasnie zainstalowalem Viste iii.... az szkoda slow :((( wiekszosc programow mi nie chodzi,
urzadzen (glosniki 5.1 itp.), ktore sa z tego roku :|| az szkoda slow, zara zrobie formata
i spowrotem Xp zainstaluje


Jak widze takie posty i takich ludzi to nie wiem co zrobic... Jak ktos nie umie sterownikow z Internetu sciagnac, albo nawet zainstalowac odpowiednich, ktore ma, to tylko wspolczuc mozna ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem viste u kolegi i u taty na kopie... Mam tylko nadzieję, że Microsoft zrobi szybko coś normalnego, bo płakać się chce. XP jest o wiele lepszy od visty. Komp mojego kolegi zepsuł się tydzień po kupnie, teraz restartuje się sam po używaniu dłużej niż 3 godziny i dzieją się z nim różne, dziwne rzeczy, o których nawet nie mam siły pisać... Chce się tylko powiedzieć: "Billu i ekipo Microsoftu, przyłóżcie się do następnego windowsa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ale co ma piernik do wiatraka? Czy to wina systemu, że ktoś nie potrafi go zainstalować na komputerze? Czy to wina systemu, że ktoś nie potrafi sterowników do oprogramowania zainstalować? Czy to wina systemu, że człowiek babrze w opcjach, których działania nie rozumie, a potem się dziwi, że mu coś nie działa? Czy to wina systemu, że jakiś element komputera się przegrzewa i następuje automatyczny restart (to chyba najczęstsza przyczyna samodzielnego restartowania komputera)? Można by tak naprawdę długo, ale i tak zawsze znajdą się podobni Tobie, co to *widzieli* Vistę, nawet nie korzystali samodzielnie, ledwie widzieli, ale wiedzą i tak lepiej. Gdzie Twój dyplom wyższej uczelni informatycznej drogi specjalisto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny powtarzam i bede powtarzal do znudzenia -> Intel Inside Idiot Outside :-))), a poziom wiedzy o sprzecie i sofcie oceniam u tego osobnika na mniej niz zero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 00:28, Riverex napisał:

Ja widziałem viste u kolegi i u taty na kopie... Mam tylko nadzieję, że Microsoft zrobi
szybko coś normalnego, bo płakać się chce. XP jest o wiele lepszy od visty. Komp mojego
kolegi zepsuł się tydzień po kupnie, teraz restartuje się sam po używaniu dłużej niż
3 godziny i dzieją się z nim różne, dziwne rzeczy, o których nawet nie mam siły pisać...
Chce się tylko powiedzieć: "Billu i ekipo Microsoftu, przyłóżcie się do następnego windowsa".

że komp się zepsul ? to wina systemu? stuknij się w głowkę najlepiej weź rozpęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 00:28, Riverex napisał:

Ja widziałem viste u kolegi i u taty na kopie... Mam tylko nadzieję, że Microsoft zrobi
szybko coś normalnego, bo płakać się chce. XP jest o wiele lepszy od visty. Komp mojego
kolegi zepsuł się tydzień po kupnie, teraz restartuje się sam po używaniu dłużej niż
3 godziny i dzieją się z nim różne, dziwne rzeczy, o których nawet nie mam siły pisać...
Chce się tylko powiedzieć: "Billu i ekipo Microsoftu, przyłóżcie się do następnego windowsa".


zal...

Ja mam obecnie za słabego kompa do efektywnej pracy Visty (grafika poszla z dymem i teraz jade na GeForce 2 MX...) ale jeśli kupię coś nowego na pewno zainstaluje Vistę, bo to bardzo dobry OS do pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie odpowiadam na posta Riverex-a, bo to nie ma sensu. "Widziałem na laptopie taty kolegi". I tyle z doświadczeń z systemem. W sumie to pewnie nawet sam takiej opinii nie wysnuł tylko tenże kolega mu to powiedział. Panowie, powiem krótko: przygodę z komputerem zaczynałem od Win 3.11. Przechodziłem przez kolejne systemy MS (z pominięciem ME). Dopóki nie było alternatywy dla XP - był to dobry system i takim jest w dalszym ciągu. Chociażby ze względu na dostosowanie sterowników i aplikacji. Nie mniej według mnie najlepszym systemem jaki MS dotychczas wydał jest Vista. Twierdziłem to od chwili wyjścia tego systemu na rynek, twierdzę tak teraz i (dopóki nie wyjdzie następca) w dalszym ciągu będę tak twierdził. Działam na Viście od 8 miesięcy. Chwilowo musiałem zainstalować XP bo jedna jedyna gra mojego syna nie chce działać pod Vistą. Czekam niecierpliwie żeby wrócić do Visty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie... Bawiłem się na Viscie (Ultimate) tak żeby odpalić wszystko co się da zżerała 1Gb ram, a wie ktoś co zrobić ale dosłownie wszystko aby zżerała jak najmniej pamięci operacyjnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na którymś z vortali testujących Vistę znalazłem coś takiego - listę usług Windows Vista, które można wyłączyć:
- Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet
- WebClient
- Raportowanie błędów systemu Windows
- Pliki trybu offline
- Odnajdywanie SSDP.
Póki co niestety nie spróbowałem tego, nie mniej na stronce zapewniali, że z całą pewnością i bez obaw można to wyłączyć (nie pamiętam dokładnie strony - CDA, czy coś takiego).

[EDIT]
Mnie osobiście, z włączonym G-Data IS zużywa ~800MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:42, mrosi napisał:

Mnie osobiście, z włączonym G-Data IS zużywa ~800MB


Hmm bez Aero, bez DreamScene zjada od 650-730 ram, natomiast z Aero i DreamScene 740-800(850 ram w pełnym obciążeniu, czyli system, winamp, firefox, programy dodatkowe, tlen) ram więc w sumie żadna różnica. :) Wyłączyłem to co napisałeś, tak czy siak na pewno coś pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 20:05, oOreVenOo napisał:

Hmm bez Aero, bez DreamScene zjada od 650-730 ram, natomiast z Aero i DreamScene 740-800(850
ram w pełnym obciążeniu, czyli system, winamp, firefox, programy dodatkowe, tlen) ram
więc w sumie żadna różnica. :) Wyłączyłem to co napisałeś, tak czy siak na pewno coś
pomogło.


Nie używam DreamScene. Nie dlatego, że zużywa za dużo pamięci, ale dlatego, że nie podobają mi się filmiki. Przy tych samych programach uruchomionych i włączonym nagrywaniu DVD mam ~1GB zużycia pamięci. Myślę, że to porównywalne wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 21:01, mrosi napisał:

Nie używam DreamScene. Nie dlatego, że zużywa za dużo pamięci, ale dlatego, że nie podobają
mi się filmiki. Przy tych samych programach uruchomionych i włączonym nagrywaniu DVD
mam ~1GB zużycia pamięci. Myślę, że to porównywalne wyniki.


Jak tak patrzę po znajomych praktycznie każdemu Vista zużywa identyczne ilości RAM więc nie dziwi mnie, że również masz podobne "wyniki". Mogę wiedzieć jaką masz konfiguracje komputera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Asus Maximus Formula IntelX38, C2D E6750, 4x1GB GeiL 800Ultra CL-4, EVGA 8800GT 512MB SuperSuperClocked (700/2000MHz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem laptopa: Celeron 1.7 GHz, 1 GB ram i co ... na Viscie odpalal sie ponad 1 min. Zainstalowalem XP i co 30 sek. a czasem mniej.... Vista jest najbardziej badziewnym systemem operacyjnym. Przykładowo na viscie dla Wiedźmina minimalne wymagania to 1.5 GB ram, a na XP 1 GB. Moze seven bedzie leprzy...... Bo XP w pelni nie obsuguja kilku rdzeniowych proców..... wiec jesli chce sie porzadnie grac w gry to trzeba czekac na windowsa sevena....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak będziesz dysponował komputerem zdolnym wykorzystać Vistę to włącz się do dyskusji. To, że ktoś ma słaby sprzęt oznacza, że ma słaby sprzęt a nie to że system jest badziewny. Pomyśl zanim napiszesz. To nie jest bolesny proces...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie jak taki "leprzy" pan jak Ty skończy wypowiadać się bo większych głupot nie idzie znaleźć na stronach typu www.żal.pl. Daj sobie spokój... czego się spodziewałeś na takim laptopie ? Dziękuj Bogu, że minute się odpala a nie pięć.

@mrosi

Hmm konfiguracja bardzo porządna, ale widzisz masz 4Gb ram z czego 1Gb dla systemu, u mnie jest dużo mniej. Muszę zakupić teraz ramy a później może skuszę się na 9600GT. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 21:19, oOreVenOo napisał:

Hmm konfiguracja bardzo porządna, ale widzisz masz 4Gb ram z czego 1Gb dla systemu, u
mnie jest dużo mniej. Muszę zakupić teraz ramy


Tak, tyle tylko, że ze względu na to, że system jest 32-bitowy i karta graficzna ma troszku swojej pamięci, dla systemu jest widoczne tylko 3,25GB.

Dnia 27.02.2008 o 21:19, oOreVenOo napisał:

A później może skuszę się na 9600GT. :)


Chyba gdybym dzisiaj nie miał grafiki to skusiłbym się na ATI 3850X2. Albo poczekał na 9800X2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 21:22, mrosi napisał:

Chyba gdybym dzisiaj nie miał grafiki to skusiłbym się na ATI 3850X2. Albo poczekał na
9800X2


Powiem Ci tak... Ze względu na to, że mój monitor nie udźwignie rozdziałki większej niż 1280x1024 nie bawię w takie karty, poza tym koszty odstraszają. Wolę kupić kartę za 600zł, którą w pełni wykorzystam niż za 1500zł, na którą i tak a) szkoda mi pieniędzy, b) raczej nie wykorzystam jej do końca. Po prostu IMO taki 9600GT bez problemu wystarcza ale to moje zdanie na moje potrzeby. :) Również posiadam Viste 32 tyle, że w wersji Ultimate. Co do ramów to prawda, jednak jak na razie chyba więcej niż 3Gb ram jest już lekką nadwyżką, zresztą sam sprawdzę jak dokupię kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 21:16, robo0477 napisał:

Kupiłem laptopa: Celeron 1.7 GHz, 1 GB ram i co ... na Viscie odpalal sie ponad 1 min.


Intel Inside Idiot Outside :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 21:18, mrosi napisał:

/.../ > Jak będziesz dysponował komputerem zdolnym wykorzystać Vistę to włącz się do dyskusji. /.../

W ekonomii jest takie pojęcie, jak koszt przejścia na nową technologię.
A tutaj, to już zależy od indywidualnej oceny każdego, czy warto przejść czy nie. Jedynym kryterium jest decyzja zainteresowanego. Moim zdaniem, przejście z Win2000 na WinXP stało się opłacalne dopiero po wyjściu SP2. Też tylko moim zdaniem opłacalne przejście z WinXP na Vistę będzie po wyjściu conajmniej SP1 (zależy, co w nim finalnie będzie!) i to tylko na Vistę 64 bitową. Dla mnie wcześniejsze przejście opłacalne nie jest a na Vistę 32 bitową nie będzie nigdy. Wolę czekać na następny system.
Czyli mniej więcej tak: każdy indywidualnie ocenia, czy jest to dla niego opłacalne i podejmuje decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować