Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2008 o 20:12, Crew 900 napisał:

No i problem mam , Podłączam do kompa telefon sony ericsson k750i i nie może znaleźć
sterów do niego , wkładam płytkę i z płytki też nie chcą mi się zainstalować :/
WTF is going on ?!

powienieneś najpierw włożyć płytę, a potem telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 20:23, Crew 900 napisał:

No przecież piszę że z płyty też nie chce mi się zainstalować

o to mi chodziło, zeby nie podłączac telefonu, dopóki ci się nie zainstalują stery... tak na każdym telefonie pisze ;]
ale co to m,a z vistą wspólnego to nie wiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ma wspólnego że na xp jak włożyłem płytę to z niej stery mi się automatycznie instalowały a na viście nie
Podłączam telefon , szuka sterów w necie , nie znajduje , pisze żebym włożył płytę , wkładam , wywal że nie można zainstalować , ręcznie z płytki też próbowałem i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przecież seles tłumaczy Ci, że NAJPIERW instaluje się oprogramowanie a dopiero później podłącza telefon. Samo oprogramowanie SE wyświetla na samym początku komunikat: "Sprawdź czy od komputera są odłączone wszystkie telefony SE".
Co zaś do automatycznej instalacji... Nie ma takiego oprogramowania, które instaluje się samo, bez ingerencji użytkownika. Może mieć mniej przycisków "Dalej", "Tak" lub "Nie" albo i więcej, ale na pewno nie instaluje się samoczynnie.
Podejrzewam, że w Twoim przypadku masz wyłączoną funkcję autoodtwarzania dla płyt instalacyjnych. Dlatego nie wyświetla się komunikat o zainstalowanie oprogramowania. Możesz tę opcję zmienić w Panelu Sterowania w zakładce "Opcje autoodtwarzania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 15:19, revolt505 napisał:

Witam. Ja mam pytanie. Czy można legalnie ściągnąć wygląd (skórkę) Windowsa Visty na
Windows XP?


pewnie :) tu masz wsio opisane co i jak

http://www.tweaks.pl/czytaj,przerob_windows_xp_na_windows_vista.html,207.html

albo tu:

http://www.instalki.pl/programy/download/rozszerzenia_pulpitu/Universal_Vista_In spirat_Brico_Pack.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 15:19, revolt505 napisał:

Witam. Ja mam pytanie. Czy można legalnie ściągnąć wygląd (skórkę) Windowsa Visty na
Windows XP?

Ja bym polecił Vista Inspirat 2- naprawdę fajny programik. Zanim miałem nowego kompa z Vistą używałem VI i jestem naprawdę z niego zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę post , bo pewna sprawa mnie już wkurza. W mojej viscie wyłączyłam aktualizacje automatyczne OS, teraz pyta o pozwolenie jak jakąś aktualizację znajdzie. No właśnie, tylko jak czasami zostawiam go na noc włączonego, rano okazuje się że zainstalował sobie aktualizacje... i jak go ponownie włączam widzę jak je sobie konfiguruje:)
Sprawdzając w historii aktualizacji widzę, że sam dziś w nocy też coś sobie zainstalował ...
WTF?
czemu taksię dzieje? i co z tym zrobic?:s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 13:35, danielbr napisał:

Może spróbuj wejść do "Windows Update" po lewej znajdź zakładkę "zmień ustawienia" i
tam spróbuj wyłączyć .

przecież mówiłam, że tam to mam wyłaczone...

Pamiętam, ze w xP i chyba viscie też , było coś takiego, ze gdzieś była ustawiana jakaś jedna konkretna godzina pobierania aktualizacji, chyba domyślnie to była 3 w nocy... I pomyślałam, że to jest to, i ta godzina jest niezależna, mimo wyłączenia samoistnego pobierania w panelu sterowania, gdy o 3 w nocy komp jest włączony on pobiera te aktualizacje. Nie pamiętam tylko gdzie to się ustawiało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, że jeśli masz ustawioną konkretną godzinę pobierania, to jeśli komputer jest w tym czasie wyłączony, to później po prostu przy najbliższym uruchomieniu pobierze aktualizacje? Przynajmniej tak działa u mnie defragmentacja. Na Update nigdy nie zwracałem uwagi, bo w ogóle mi nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 17:28, AvP2 napisał:

To dlatego że te najważniejsze aktualizacje instalują się same i ignorują ustawienia
użytkownika... :P

to nie były jakies ważneijsze od innych ...
btw co to Agent Windows?

20081108174311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kliknales dwa razy lewym przyciskiem myszy na tej pozycji? Bo cos mi sie zdaje, ze nie. Nie jest to zaden ''Agent Windows'', a ''Agent Windows UPDATE''. Co to jest? Masz napisane po dwukliku ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta vista jest popieprzona ! Cholera dlaczego jak instaluję jakąś grę to nie instaluje mi się pasek w menu Start oraz cholerne ikony na pulpicie ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po raz pierwszy zainstalowałem u siebie Viste. Niestety przed instalacją, przy tworzeniu partycji mam problem. Mam dysk 250 GB, instalator wyświetla mi (naturalnie już po wykasowaniu partycji systemowej, pozostałe skasowałem jeszcze w WinXP przed instalacją) coś takiego: 25 GB unallocated (tyle wcześniej zajmowała u mnie partycja systemowa, której oczywiście nie kasowałem przed instalacją Visty) i 225 GB unallocated extendable - czy coś takiego (to pozostałość po wykasowanych partycjach) i przy próbie utworzenia nowej partycji z tego drugiego obszaru wywala mi "ERROR 0x800420f", a z pierwszego mogę utworzyć tylko 25 GB...

Jak sobie z tym fantem poradzić? Myślałem, że zrobie sobie od razu partycję 40 GB w instalatorze, a potem potworze pozostałe już w systemie, a tu JAK ZWYKLE problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro instalator Windows nie może sobie z tym poradzić, to chyba trzeba wytoczyć cięższe działa. Wiele osób twierdzi, że Vista nie lubi "nieświeżych" dysków z pozostałościami po wcześniejszych systemach. Może w tym tkwi przyczyna. Powinieneś chyba przetestować sam dysk, ewentualnie zrobić głęboką defragmentację, zlikwidować partycje i dopiero wtedy zabrać się za instalację systemu. Takie rzeczy średnio za 20zł robi większość serwisów komputerowych albo specjalne programy diagnostyczne do dysków twardych, dostępne np. na Ultimate Boot CD. Jednak sam z tego nigdy nie korzystałem, więc praktyki nie mam żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzięki za porady, ale zdążyłem już sobie poradzić :) Po prostu po dokończeniu instalacji Visty wszedłem w zarządzanie dyskiem i usunąłem ten nieprzydzielony obszar, po ponownym uruchomieniu i reinstalacji bez problemu stworzyłem partycję tak jak chciałem i teraz tworzę kolejne już w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować