Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Hmmm. Microsoft wydał bardzo ważne i ciekawe dwie łatki. Oczywiście dla Visty.

Poprawki dla systemów x86
* poprawka zwiększająca niezawodność i stabilność systemu. - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=ae2f819d-c33d-48db-a7e3-62eef7c1f7c2
* poprawka zwiększająca wydajność systemu w niektórych zastosowaniach. - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=3fb80bb9-d832-425b-b42c-d3eb2071bbec

Poprawki dla systemów x64
* poprawka zwiększająca niezawodność i stabilność systemu. - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5b7f1544-fef3-4c80-af1a-8b732dcb2756&DisplayLang=en
* poprawka zwiększająca wydajność systemu w niektórych zastosowaniach. - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=24ead3a0-77f6-4196-8a3f-78c1470ac18e


Wypróbowałem osobiście i faktycznie się zwiększa szybkość działania systemu. Warto zaznaczyć, że tych poprawek nie ma na Windows Update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 09:55, sferis napisał:

Hmmm. Microsoft wydał bardzo ważne i ciekawe dwie łatki. Oczywiście dla Visty.

Poprawki dla systemów x86
* poprawka zwiększająca niezawodność i stabilność systemu. - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=ae2f819d-c33d-48db-a7e3-62eef7c1f7c2
* poprawka zwiększająca wydajność systemu w niektórych zastosowaniach. - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=3fb80bb9-d832-425b-b42c-d3eb2071bbec

Poprawki dla systemów x64
* poprawka zwiększająca niezawodność i stabilność systemu. - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5b7f1544-fef3-4c80-af1a-8b732dcb2756&DisplayLang=en
* poprawka zwiększająca wydajność systemu w niektórych zastosowaniach. - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=24ead3a0-77f6-4196-8a3f-78c1470ac18e


Wypróbowałem osobiście i faktycznie się zwiększa szybkość działania systemu. Warto zaznaczyć,
że tych poprawek nie ma na Windows Update.

no to juz sie sciaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 22:25, reykan napisał:

Pytanie z ciekawości: ile mniej więcej graczy ma Vistę?


Microsoft sprzedał 45 mln Visty na całym świecie. Tyle mogę powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kilku (a nawet więcej) nie rozpoznaje sterowników - największe utrapienie!
Po włączeniu stanu wstrzymania nie działają urządzenia USB, ale jest już poprawka.
Źle działa SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem , iz microsoft na dzien dzisiejszy ma zamiar przygotowywac latki do XP tylko do 2009 . Efekt jest taki , ze po uplywie 2009 gracze , ktorzy maja dostep do internetu beda musieli przesiasc sie na viste :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 09:24, MEZIL napisał:

Wyczytalem , iz microsoft na dzien dzisiejszy ma zamiar przygotowywac latki do XP tylko do
2009 . Efekt jest taki , ze po uplywie 2009 gracze , ktorzy maja dostep do internetu beda musieli
przesiasc sie na viste :(


Nie ma się czego smucić. To chyba oczywiste, że stare systemy są porzucane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem viste i to był największy horror mego życia po 2 dniach dostał wywalony :]. Połowa programów nie chciała mi działać, po drugie można bardzo łatwo ją oszukać. Teraz mam win xp sp2 grafika visty i jestem zadowolony xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 09:35, Bonzaii napisał:

Miałem viste i to był największy horror mego życia po 2 dniach dostał wywalony :]. Połowa programów
nie chciała mi działać, po drugie można bardzo łatwo ją oszukać. Teraz mam win xp sp2 grafika
visty i jestem zadowolony xD

hym.. no coż pirat powiadasz ;p -
o rany no to miałeś pecha (ciekawe co to za połowa programów - ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 09:24, MEZIL napisał:

Wyczytalem , iz microsoft na dzien dzisiejszy ma zamiar przygotowywac latki do XP tylko do
2009 . Efekt jest taki , ze po uplywie 2009 gracze , ktorzy maja dostep do internetu beda musieli
przesiasc sie na viste :(

Znalazłem informację, że na początku 2008 roku ma wyjść trzeci Service Pack do XP i wydaje mi się, że na tym Bill poprzestanie uaktualniać XP''ka;)... i tak dobrze, że po premierze Visty coś się jeszcze z XP dzieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 09:52, scott napisał:

> Miałem viste i to był największy horror mego życia po 2 dniach dostał wywalony :]. Połowa
programów
> nie chciała mi działać, po drugie można bardzo łatwo ją oszukać. Teraz mam win xp sp2
grafika
> visty i jestem zadowolony xD
hym.. no coż pirat powiadasz ;p -
o rany no to miałeś pecha (ciekawe co to za połowa programów - ?)


nie pirattylko wersja demonstacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o wersji demonstracyjnej, a raczej trial. Można mieć Vistę przez 120 dni za darmo. Pisze, że tylko 30, ale w rejestrze coś jest i pozwala 3 razy zresetować zegar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 10:22, DJ Danielus napisał:

Słyszałem o wersji demonstracyjnej, a raczej trial. Można mieć Vistę przez 120 dni za darmo.
Pisze, że tylko 30, ale w rejestrze coś jest i pozwala 3 razy zresetować zegar

nie tylko w rejestrze łatwiej jest przez cmd wpisac komendę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 10:22, DJ Danielus napisał:

Słyszałem o wersji demonstracyjnej, a raczej trial. Można mieć Vistę przez 120 dni za darmo.
Pisze, że tylko 30, ale w rejestrze coś jest i pozwala 3 razy zresetować zegar.

oczywiście nawet xp ma 30 dni na rejestrację - ale jak ktoś pisze o oszukiwaniu to źle mi się kojarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 23:07, sferis napisał:

> Pytanie z ciekawości: ile mniej więcej graczy ma Vistę?

Microsoft sprzedał 45 mln Visty na całym świecie. Tyle mogę powiedzieć.

poprawka 60mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 10:39, scott napisał:

> Słyszałem o wersji demonstracyjnej, a raczej trial. Można mieć Vistę przez 120 dni za
darmo.
> Pisze, że tylko 30, ale w rejestrze coś jest i pozwala 3 razy zresetować zegar.
oczywiście nawet xp ma 30 dni na rejestrację - ale jak ktoś pisze o oszukiwaniu to źle mi się
kojarzy

akurat tą możliwość MS specjalnie dodał bo jest uruchamiana komendą, o ile dobrze pamiętam to informacja o tym sposobie została podana przez sam MS dla mnie to itak nie ma znaczenia bo mam dwie Visty i obie orginalne aktywowane i zarejestrowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem co nieco o nakładce na XP Vista Inspirat Ultimate 2. Zmienia ona wygląd starego iXPeka na Visty. Jeszcze jej nie instalowałem, więc mam kilka pytań...
2. Czy dodaje Aero?
3. Czy jak mam w kompie profile X i Y i zainstaluje nakładkę na profilu X, to czy w Y też zmieni się wygląd?
4.Czy nie niszczy niczego w systemie?
5. Czy nie gryzie się z jakimś oprogramowaniem?
6. Czy da się łatwo odinstalować?
7. Czy warto?

UWAGA: Chodzi mi o Vista INSPIRAT, a nie Vista Transformation Pack, bo wiem, że ten jest do niczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 10:53, Mściwój napisał:

2. Czy dodaje Aero?


Tak. Łącznie z paskiem (sidebarem), ikonkami, dźwiękami, ekranami uruchamiania Windowsa.

Dnia 09.08.2007 o 10:53, Mściwój napisał:

3. Czy jak mam w kompie profile X i Y i zainstaluje nakładkę na profilu X, to czy w Y też zmieni się wygląd?


Wprawdzie nie sprawdzałem, ale na logikę - tak. I tak musisz zainstalować go z profilu Administratora, więc zmianie ulegnie cały system. Nawet na konyach użytkowników.

Dnia 09.08.2007 o 10:53, Mściwój napisał:

4.Czy nie niszczy niczego w systemie?


A to zależy od szczęścia. Generalnie wszystkie tego typu programy ingerują dość poważnie w system, więc musisz się liczyć z tym, że coś pójdzie nie tak i poza reinstalem systemu nic nie zrobisz (zawczasu lepiej zrób backup danych)

Dnia 09.08.2007 o 10:53, Mściwój napisał:

5. Czy nie gryzie się z jakimś oprogramowaniem?


Raczej nie. Mnie bynajmniej się nie gryzł a przyznam szczerze, że spodobał mi się bardziej niż Vista Customization Pack

Dnia 09.08.2007 o 10:53, Mściwój napisał:

6. Czy da się łatwo odinstalować?


Patrz punkt 4

Dnia 09.08.2007 o 10:53, Mściwój napisał:

7. Czy warto?


To Ty zadecyduj. Ja chciałem mieć ładny wygląd - kupiłem Vistę. I tyle.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować