Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polska na 24 miejscu wśród ilości użytkowników PSN

26 postów w tym temacie

Niby 24 miejsce co do zarejestrowanych, ale o ile się nie mylę na początku byliśmy pierwsi w Dead Nation!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale żeby nasi sąsiedzi i współorganizatorzy euro mieli tylko 6 tysięcy? lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mejste, "ilość" jest niepoliczalna. Jeśli "użytkowników" to wyłącznie "liczba".

Co do newsa: wyprzedza nas m.in. Dania. Cóż, jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie, nim Polacy będą zarabiać tyle, by grać masowo na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - chociaż wciąż sporo nam brakuje do liderów tegoż rankingu - pokazuje to dość wyraźnie, że i w Polsce można zarobić. Wystarczy trochę się zainteresować klientami. A nie, jak kochana Cenega, w *dobrej woli* nie daje możliwości wyboru polskiego dubbingu (który uwielbiam, uważam też, że przy możliwości wyboru wersji najzagorzalsi przeciwnicy nie powinni mieć przeciwwskazań), a nawet lepiej! polskich napisów. I tak z czegoś wręcz naturalnego, koniecznego do porządnego zarobku - czyli w tej branży: dubbingów, polonizacji usług, zapewnienia wsparcia technicznego itp. tworzy się coś niezwykłego. Czekam niecierpliwie kiedy pozostałe firmy dostrzegą, że to właśnie dbaniem o klienta mogą wywalczyć sobie kolejne zera na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwi też to, że mamy więcej urzytkowników niż Korea Poł. Wydaje mi się, że Sony robi dobrą robotę w Polsce i bardzo dba o naszych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 08:52, Uther_pl napisał:

dziwi też to, że mamy więcej urzytkowników niż Korea Poł. Wydaje mi się, że Sony robi
dobrą robotę w Polsce i bardzo dba o naszych graczy.

Dobrze Ci się wydaje. Ja tam na przykład zawsze narzekam na wszystko i tak, ale kiedy się zastanowić - polski oddział SCE robi wszystko by zadowolić rodzimego klienta. Mamy eventy, mamy lokalizacje (czasem nawet świetne), mamy wsparcie, nie jesteśmy specjalnie kastrowani z contentu na PlayStation Store (patrząc przez pryzmat Europy). Gdzieś czytałem, że już dawno temu sprzedaż konsol jak i gier na PS3 przebiła X-pudło w Polsce, co pewnie jest ewenementem na Starym Kontynencie. Efekty są? Są.

Ranking z newsa to miła ciekawostka, choć co do żadnego kraju nie jestem zaskoczony (no może poza Brazylią - czy to nie rok lub dwa temu miała tam dopiero miejsce oficjalna premiera PS2?). Ponad 300k kont, 38 milionów ludzi. Mi się wydaje że to miło jak na sytuację zarobkową Polaków, ale chyba dla niektórych wciąż jest za mało, że słychać czasem o tym, że "potencjał jest znacznie większy jak na liczbę ludności" i takie tam... Miejmy nadzieję, że liczba posiadaczy PS3 nadal będzie rosnąć, bo na następną generację się nie zanosi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dobrze Ci się wydaje. Ja tam na przykład zawsze narzekam na wszystko i tak, ale kiedy się zastanowić - polski oddział SCE robi wszystko by zadowolić rodzimego klienta. Mamy eventy, mamy lokalizacje (czasem nawet świetne), mamy wsparcie, nie jesteśmy specjalnie kastrowani z contentu na PlayStation Store (patrząc przez pryzmat Europy). Gdzieś czytałem, że już dawno temu sprzedaż konsol jak i gier na PS3 przebiła X-pudło w Polsce, co pewnie jest ewenementem na Starym Kontynencie. Efekty są? Są."


Powiedz to tym, którym padła konsola po dziwnie krótkiej gwarancji 12 miesięcznej i nie walczyli z Urzędami Ochrony Konsumentów itd.

Albo tym co złapali Yloda i zobaczyli ile kosztuje naprawa u Sony czegoś, co jest ewidentną usterką konsoli w fazie projektowania.

Sony nie robi wszystkiego, robi tylko to na czym może zarobić, a dbanie o Klienta to dawanie mu produktu najwyższej klasy i zagwarantowanie serwisu, który go nie zrujnuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 10:00, thiefi napisał:

Powiedz to tym, którym padła konsola po dziwnie krótkiej gwarancji 12 miesięcznej i nie
walczyli z Urzędami Ochrony Konsumentów itd.


MS ma dokładnie taki sam okres gwarancji (3 lata był na RRoDa w starych modelach, które Xy chwytały szybciej niż PS YLoDy)
A jak ktoś nie chce walczyć z Sony poprzez Urzęd Ochrony Konsumentów, to jego wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2011 o 02:29, Vojtas napisał:

Cóż, jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie, nim Polacy będą zarabiać tyle, by grać masowo na konsolach.


A skąd w ogóle pomysł, że jeśli ktoś nie gra na konsolach to dlatego, że go na to nie stać?
Wszyscy tutaj patrzycie na to w ten sposób, jakby ilość graczy konsolowych odzwierciedlała poziom zaawansowania gospodarki danego kraju. No błagam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 10:00, thiefi napisał:

Powiedz to tym, którym padła konsola po dziwnie krótkiej gwarancji 12 miesięcznej


Gwarancja jest dobrowolna, nikt nie ma obowiązku jej udzielać !
Natomiast na podstawie ustawy towar można reklamować w przeciągu 24 miesięcy od daty zakupy. I nie ma tutaj znaczenia, czy ktoś udziela gwarancji, czy nie. Będzie to jedynie fakultatywna droga dochodzenia roszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem,

Dnia 02.05.2011 o 09:23, Siriondel napisał:

że już dawno temu sprzedaż konsol jak i gier na PS3 przebiła X-pudło w Polsce, co pewnie
jest ewenementem na Starym Kontynencie. Efekty są? Są.


można wywnioskować z Alledrogo gdzie jest oferowanych znacznie więcej gier na ps3 niz x360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynik Polski niezły, ale do poprawy. Wyraźnie widać zacofanie naszego kraju do Zachodniej Europy, pomimo tego, że wygrywamy w Europie Środkowej.

Nie zmienia to faktu i tak, że SCEP odwala dobrą robotę w Polsce swoimi spolszczeniami, promocjami, etc. etc. i to chyba głównie dzięki temu ilość osób kupujących PS3 ostro wzrosła.

Co do liczby kont w US... Należy wziąć pod uwagę, że około 1/4 kont amerykańskich to konta europejczyków, chcących mieć wcześniejszy dostęp do contentu, który pojawia się w USA najpierw, a czasami TYLKO tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować