Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - bestiariusz

87 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2011 o 13:26, Lucas_the_Great napisał:

Brak gry bardzo mocno mnie krępuje , rozumiesz... wybrani dziennikarze mieli pierwotnie
dostać gry w czwartek, do dziś nie mamy.


To redefiniuje pojęcie "dziennikarza" lub "wyboru", hem hem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:37, Ostrowiak napisał:

O, przepraszam, ale w Ziarnie Prawdy

Spoiler

Geralt dosłownie zabija Bruxę, która poluje na
podróżnych - myk polega na tym, że Bruxa ma prawdziwie głębokie uczucia



Nie czytałem, dzięki za informację.

Zgadzam się z tym, że gra rządzi się swoimi prawami. W przypadku znaków to gracz decydował czy będzie nimi spamował czy też wspomagał walkę mieczem. Częstość występowania potworów to już decyzja twórców. Lokacji typu Bagna z Aktu II z jedynki gdzie utopce itp respawnowały się w ogromnych ilościach mam nadzieję w dwójce nie spotkać.
Nie ma to jak offtop ;]

Btw skoro trolle są "niesłusznie klasyfikowane jako potwory, Trolle są niejako ofiarami tej samej rasistowskiej nagonki, co elfy czy krasnoludy." to czemu wrzucacie je do bestiariusza? Czy to ma sugerować, że w dwójce napotkane trolle będą od razu nastawione agresywnie do gracza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:37, Ostrowiak napisał:

O, przepraszam, ale w Ziarnie Prawdy

Spoiler

Geralt dosłownie zabija Bruxę, która poluje na
podróżnych - myk polega na tym, że Bruxa ma prawdziwie głębokie uczucia



Nie czytałem, dzięki za informację.

Zgadzam się z tym, że gra rządzi się swoimi prawami. W przypadku znaków to gracz decydował czy będzie nimi spamował czy też wspomagał walkę mieczem. Częstość występowania potworów to już decyzja twórców. Lokacji typu Bagna z Aktu II z jedynki gdzie utopce itp respawnowały się w ogromnych ilościach mam nadzieję w dwójce nie spotkać.
Nie ma to jak offtop ;]

Btw skoro trolle są "niesłusznie klasyfikowane jako potwory, Trolle są niejako ofiarami tej samej rasistowskiej nagonki, co elfy czy krasnoludy." to czemu wrzucacie je do bestiariusza? Czy to ma sugerować, że w dwójce napotkane trolle będą od razu nastawione agresywnie do gracza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 13:37, Ostrowiak napisał:

To redefiniuje pojęcie "dziennikarza" lub "wyboru", hem hem.


Nikt nie dostał, absolutnie nikt. To znaczy mamy pudełka, ale nie możemy grać. Walka z piractwem. Cudnie.

@Sanders-sama - tak miało być, żebyśmy się z recenzjami na okolice premiery wyrobili. Pojawiły się jednak w sieci obrazy płyt i poszedł strach, ze ktoś skrewi i kluczowy pakiet danych (0-day patch) udostępni piratom. No i lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw skoro trolle są "niesłusznie klasyfikowane jako potwory, (...) to ma sugerować, że w dwójce napotkane trolle będą od razu nastawione agresywnie do gracza?

Nie, znajdują się w bestiariuszu, bo, mimo, że niesłusznie, jednak SĄ klasyfikowane jako potwory. Myślę, że o to chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie byłbym sobą gdybym nie zareagował. Zdolność akomodacji chyba nie wpływa na widzenie w ciemności. Raczej osobniki o wysokiej zdolności akomodacji widziały by wyraźniej na większy zasięg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 13:58, bezimienny45 napisał:

Ehh nie byłbym sobą gdybym nie zareagował. Zdolność akomodacji chyba nie wpływa na widzenie
w ciemności. Raczej osobniki o wysokiej zdolności akomodacji widziały by wyraźniej na
większy zasięg.

Hehe, oczywiście, za widzenie w ciemności odpowiada adaptacja źrenicy. Przyłapałeś Oxenfurckiego uczonego na brakach w edukacji (które mu specjalnie zafundowałem, bo to pospolita pomyłka) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł. :)

BTW. Jako, że w Wiedźmin 2 będziemy mogli importować stan gry
z pierwszej części, uploaduje własny save dla tych, którzy
nie mają swoich a nie chcą standardowego startu:

http://www.speedyshare.com/files/28470737/000038_-_Zakon_P_on_cej_R_y-004.TheWitcherSave

Ekwipunek:
- Zbroja Kruka
- Runiczny Sihil z Mahakamu (stalowy)
- D''yaebl (stalowy)
- Aerondight (srebrny)

Zakończenie NEUTRALNE.

Pewnie importujemy również nasze wybory, więc
możecie pytać co wybrałem w danej sytuacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Wiedźmina 2 wersje standardową i zaznaczyłem obiór osobisty. W opisie zamówienia jest napisane, że towar zostanie wysłany jutro. To znaczy, że już jutro będę mógł grę odebrać czy raczej jutro wyślą z centrali i odbiorę we wtorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi konsekwencjami z poprzedniej części, nie wiązałbym raczej zbyt dużych oczekiwań. Import daję nam głównie ekwipunek na starcie i kilka konsekwencji,

Spoiler

dotyczącej głównej decyzji w poprzednim Wiedźminie

. Mimo to, mam nadzieje, że będzie tego więcej. :)

Przesyłkę raczej dostaniesz we wtorek. Zakładając, że gram.pl wyśle pudełka jutro do firmie kurierskiej, która musi je jeszcze dostarczyć. Po za tym aktywacja i tak jest chyba dopiero 17.

Bestiariusz świetny. Ciekawie i klimatycznie opisane stwory. Troszkę tylko ubogi, ale i tak nadrabia to stylem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,dałoby się wrzucić gdzieś save do jedynki o podanych wydarzeniach?Będę wdzięczny :)))

Spoiler


-droga Zakonu
-Triss "dostała" Alvina
-i dalej bez znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 15:36, atheist_org napisał:

Świetny artykuł. :)

BTW. Jako, że w Wiedźmin 2 będziemy mogli importować stan gry
z pierwszej części, uploaduje własny save dla tych, którzy
nie mają swoich a nie chcą standardowego startu:

http://www.speedyshare.com/files/28470737/000038_-_Zakon_P_on_cej_R_y-004.TheWitcherSave

Ekwipunek:
- Zbroja Kruka
- Runiczny Sihil z Mahakamu (stalowy)
- D''yaebl (stalowy)
- Aerondight (srebrny)

Zakończenie NEUTRALNE.

Pewnie importujemy również nasze wybory, więc
możecie pytać co wybrałem w danej sytuacji. :)



Nie wiem czy wszystkie wybory będą miały znaczenie, ale miło jakbyś mógł napisać jakich dokonałeś, bo właśnie ściągnąłem Twojego save''a. Interesuje mnie przede wszystkim (a w jedynkę odłożyłem już daaawno temu, więc pewnie coś pominę):

Spoiler

walka z przerazą czy z magiem? Abigail ocalona czy wydana wieśniakom? Alvin do Triss czy Shani? Może mniej ważne, ale zabiłeś Vincenta-wilkołaka i Berengara czy nie? Adda odczarowana czy zabita? I walka z Królem Gonu czy oddanie mu Jakuba?

I co do neutralności, byłeś neutralny od samego początku do końca czy wspierałeś którąś ze stron by na końcu pozostać neutralnym?

Dużo decyzji, większość pewnie nieważnych, ale wolałbym wiedzieć jeśli chcę wykorzystać Twój save. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc wybierałem następująco:

SPOILER:[ walka z magiem, ocaliłem Abigail, zabiłem wiewiórki na przystani, pomogłem Niebieskookiej uporać się z bratem, oddałem Alvina Triss, uratowałem ludzi na cmentarzu, odczarowałem Vincenta i Adde, oszczędziłem Berengara i gadającego Ghula, pogodziłem ludzi z vodianoi na kompromis, walczyłem z Królem Gonu o Jakuba, jeśli miałem do wyboru tylko zakon lub wiewiórki jak np. na bagnach lub w banku, wybierałem zakon, ale pod koniec pozwoliłem odejść Zygfrydowi oraz Yeavinnowi. ]

Jak widać w niektórych momentach cena neutralności była dla mnie za wysoka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:01, Gorthak napisał:

CharonPL, z dedykacją dla Ciebie http://ul.to/63uqzrnk :)
Kiedyś przewidziałem, że to się może stać i sobie ściągnąłem :)


Dzięki za przysługę - ale niestety - 1.5 daje się zainstalować jedynie na 1.4 ;/
Tymczasem ja, mając premierówkę 1.0, nie mogę 1.4 zainstalować i to właśnie jest ten ból.
Mam nadzieję, że nie zostanę ze swoim premierowym Wiedźminem na lodzie i wkrótce CDP to naprawi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Kurde, prawie wszystko idealnie...prawie...

Spoiler

miałem nadzieję, że dałeś Alvina Shani, a z tych pomniejszych wyborów to ja zabiłem Berengara. Nie pamiętam co zrobiłem z konfliktem ludzie - vodianoi.

Reszta wyborów identyczna do Twoich, więc jak najbardziej cieszę się z tego save''a. Jeszcze raz dzięki.

Redzi wspomnieli coś bardziej konkretnego jak nasze save''y wpłyną na przebieg gry? Bo w artykułach nie znalazłem takich informacji a jestem ciekawy, czy nie będzie to marginalne znaczenie jak choćby między Mass Effect 1 i 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować