Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe sterowniki NVIDIA GeForce 275.33 WHQL - rozwiązany problem z 3D w Wiedźminie 2

46 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2011 o 19:36, KBr napisał:

Aha, próbowałem też grać na mniejszych detalach i problem jest ten sam.


A w innych grach też tak masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 19:39, iRReniQs napisał:

> Aha, próbowałem też grać na mniejszych detalach i problem jest ten sam.

A w innych grach też tak masz?

Nie, absolutnie! Wszystko inne śmiga mi elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 19:42, KBr napisał:

Nie, absolutnie! Wszystko inne śmiga mi elegancko.


A próbowałeś zdziałać coś z tym 3D od Nvidii? Tzn. masz to zainstalowane? Jak masz to spróbuj usunąć.

Sprawdź też czy to nie jest wina wysokiej temperatury karty graficznej, bo Wiedźmin 2 (przynajmniej u mnie) obciąża ją na maxa... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 19:42, KBr napisał:

Nie, absolutnie! Wszystko inne śmiga mi elegancko.

Różne gry różnie grzeją podzespoły, masz to samo np. z otwartą obudową?
Mógłbyś włączyć grę i co chwile alt+tab patrzeć jakie masz temperatury programem CPUID Hardware Monitor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 19:48, iRReniQs napisał:

> Nie, absolutnie! Wszystko inne śmiga mi elegancko.

A próbowałeś zdziałać coś z tym 3D od Nvidii? Tzn. masz to zainstalowane? Jak masz to
spróbuj usunąć.

Sprawdź też czy to nie jest wina wysokiej temperatury karty graficznej, bo Wiedźmin 2
(przynajmniej u mnie) obciąża ją na maxa... :P

Nie próbowałem, bo że warto to zrobić dowiedziałem się już po fakcie zainstalowania powyższych sterów, które niby ten problem rozwiązują, więc uznałem, że nie ma sensu. A co, jeśli to problem grzania się karty? Hmm, nie jestem oswojony z tym GieEfem, bo mam ją dopiero od wczoraj, ale podobno ma dobre chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 19:51, doflamingo napisał:

> Nie, absolutnie! Wszystko inne śmiga mi elegancko.
Różne gry różnie grzeją podzespoły, masz to samo np. z otwartą obudową?
Mógłbyś włączyć grę i co chwile alt+tab patrzeć jakie masz temperatury programem CPUID
Hardware Monitor

Mierzyłem dzisiaj temperaturę, ale przyznaję bez bicia, że nie pamiętam czy podczas gry w Wiedźmina. Wiem tylko, że było 46 stopni. Mierzone EVGA Precision.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 19:56, KBr napisał:

Nie próbowałem, bo że warto to zrobić dowiedziałem się już po fakcie zainstalowania powyższych
sterów, które niby ten problem rozwiązują, więc uznałem, że nie ma sensu. A co, jeśli
to problem grzania się karty? Hmm, nie jestem oswojony z tym GieEfem, bo mam ją dopiero
od wczoraj, ale podobno ma dobre chłodzenie.


Hmm... najlepiej jakbyś kartę przetestował jakimś benchmarkiem, bo na benchmarkach karta też chodzi na full obrotach i ją skontrolował jakimś programem do kontrolowania temperatur podzespołów albo samej karty. Może Gigabite dał coś takiego na płycie? A jak nie to polecam program od Msi, który się nazywa Afterburner. On jest na tyle fajny że pokazuje temperaturę podczas grania...

Edit: Evga Precision też jest dobry, bo to w zasadzie bliźniaczy program do Afterburnera. Sprawdź tym Evga Precision podczas grania w W2. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 20:23, KBr napisał:

Ok, pograłem trochę i mierzyłem temperaturę - utrzymuje się w okolicach 70 stopni. :P


Czyli to nie jest wina temperatury... szczerze mówiąc to dość ciekawy i nietypowy masz problem... :P Poszukaj jeszcze rozwiązań w internecie, może ktoś miał taki przypadek tyle że z inną grą.

Wg mnie, jeżeli jest taki problem że zanika obraz to jest coś nie tak z kartą graficzną, ale mogę się mylić. Jeżeli nic nie wykombinujesz to napisz do pomocy technicznej CDP Red. Ja prawdę powiedziawszy nie wiem co to może być... może to być cokolwiek... jakaś popierdółka czy coś banalnego... albo coś poważniejszego... oczywiście odpukuję i tego nie życzę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 20:37, iRReniQs napisał:

> Ok, pograłem trochę i mierzyłem temperaturę - utrzymuje się w okolicach 70 stopni.
:P

Czyli to nie jest wina temperatury... szczerze mówiąc to dość ciekawy i nietypowy masz
problem... :P Poszukaj jeszcze rozwiązań w internecie, może ktoś miał taki przypadek
tyle że z inną grą.

Wg mnie, jeżeli jest taki problem że zanika obraz to jest coś nie tak z kartą graficzną,
ale mogę się mylić. Jeżeli nic nie wykombinujesz to napisz do pomocy technicznej CDP
Red. Ja prawdę powiedziawszy nie wiem co to może być... może to być cokolwiek... jakaś
popierdółka czy coś banalnego... albo coś poważniejszego... oczywiście odpukuję i tego
nie życzę. :P

Czyli 70 stopni to dobra temperatura? Myślałem, że za wysoka. No nic, będę szukał dalej tak jak radzisz. A jeśli już nic innego nie pozostanie, to zmuszę się do grania mimo to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 20:46, KBr napisał:

Czyli 70 stopni to dobra temperatura? Myślałem, że za wysoka. No nic, będę szukał dalej
tak jak radzisz. A jeśli już nic innego nie pozostanie, to zmuszę się do grania mimo
to.


Tak, moim zdaniem temp. jest ok. Tu jest test tej karty http://pclab.pl/art44563-10.html, temp. w tym teście wynosi ok. 61st. U Ciebie jest 70st. ale też temperatura na zewnątrz jest wysoka, no i zależy też jak bardzo masz przewiewną obudowę, czy karta jest podkręcona i czy ma chłodzenie referencyjne czy niereferencyjne... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 19:36, KBr napisał:

Otóż, gra mi się przywiesza dosyć często, w
taki sposób, że na moment gaśnie monitor. Przywieszka potrafi pojawić się kilka razy
w ciągu kilku minut. Ogólnie gra chodzi bardzo płynnie na ultra (z wyłączonym ubersamplingiem),
no ale te zwiechy są nieznośne i właściwie odbierają całą przyjemność z gry. Myślałem,
że nowe sterowniki rozwiążą problem, ale okazuje się, że jednak nie. :( Wie ktoś o co
chodzi?

Ja też miałem ten właśnie problem, jednak wydaje mi się, że W2 uszkodził mi grafikę ale po kolei:
Konfiguracja i3 540/4gb ram/gts 450/Win7 64 HP chodziło od momentu zakupu karty graficznej bez zarzutów, starcraft II na ultra, metro 2033 i inne aż do zainstalowania wiedźmina 2. Pulpit aero też ok. Instaluję w2 ustawienia wysokie, gram pięć minut - zauważam lekkie artefakty przebijające się przez obraz i ciemność - da się wyjść do menadżera zadań. Kilka kolejnych podejść, kończących się w podobny sposób. Udało mi się przejść większość prologu, ale jak opowiadają w lochu o chędożonym smoku nie do przejścia, zawsze zwis w momencie zmiany ujęcia kamery. Zainstalowałem najnowsze sterowniki, artefakty ciut inne, ale wciąż to samo. Z racji tego, że system był lekko nieświeży popełniłem świeżą instalację, poprawki, sterowniki aktywacja, wiedźmin 2 - zwis. Zacząłem szukać ''najlepszych'' sterowników do karty - ludzie podpowiadają, że najstarsze z whql - po raz kolejny różnica tylko w wyglądzie artefaktów i zwis- na szczęście dający się za każdym razem zabić menadżerem zadań. W między czasie zauważyłem, (jeszcze na starym systemie) że aero traci stabilność, potrafi zgasnąć, by powitać mnie komunikatem, że sterownik karty utracił stabilność. Ale pewności nabrałem dopiero w momencie instalacji starcrafta ii - tu czym większe obciążenie tym szybciej zawieszana była gra - nawet podczas loadingu następowała ciemność. Ponadto przełożyłem 8600gt z innego komputera i wszystko pięknie śmiga. Dodatkowo przełożyłem gts450 do komputera, z którego wziąłem starszą kartę (pentium dual core 2,8, 2gb ram, xp home) instalacja wiedźmina i bez znaczenia na jakich detalach - jako bonus podczas zawieszenia widziałem całe pliki z teksturami na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 23:17, 4RileH napisał:

Te sterowniki są tylko po to żeby poprawić wydajność w Wiedźminie?


Przeczytaj porzadnie newsa. Tam jeszcze pare tytułow jest podanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 22:58, Boski-Grzechu napisał:

Ja też miałem ten właśnie problem, jednak wydaje mi się, że W2 uszkodził mi grafikę ale
po kolei:

Jeszcze nie słyszałem by jakąkolwiek kartę rozwaliła sama gra. Artefakty i zwiechy to klasyczny objaw przegrzania czyli problem sprzętowy a w najlepszym razie bajzel w systemie/sterownikach albo zabawa w podkręcanie. W2 powinien bez żadnych problemów i kombinowania pójść na 275.33.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 22:58, Boski-Grzechu napisał:

/ciach/


To nie Wiedźmin 2 "rozwalił" Ci kartę. Po prostu karta uległa przegrzaniu. Nic z taką kartą już nie da się zrobić, po prostu trzeba ją oddać do serwisu. Miałem podobnie kiedyś z 8800GTXem tzn. artefakty i zanikający ekran, aż w końcu wszystko siadło i już wcale nie miałem obrazu. Karta jeszcze była na gwarancji i poszła do serwisu, wymienili mi na GTX280 (ależ byłem wtedy szczęśliwy! :D starą generację zmienili mi na nową i to w dodatku z górnej półki! :D, ale to tak na marginesie;)). W każdym razie gra nie psuje sprzętu, on sam się psuje w wyniku wysokiej temperatury. Wiedźmin jest bardzo wymagający dla kart graficznych. U mnie temperatura podczas gry wynosi ok. 70st, natomiast gdy gram w inne tytuły, dajmy na to: Dirt 3, BF:BC2 itp. mam na karcie nie więcej niż 60st! Mam chłodzenie które sam kupiłem i zamontowałem, dlatego jest wszystko ok, a tak to też miałbym problem z utrzymanie niskiej temp. podczas grania w W2... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować