Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sniper: Ghost Warrior 2 celuje w 2 mln. sprzedanych egzemplarzy wkrótce po premierze

15 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Sniper: Ghost Warrior jest na najlepszej drodze, by przekroczyć magiczny próg 2 mln. nabywców, a City Interactive liczy na to, że jego kontynuacja osiągnie ten poziom niedługo po premierze.

Przeczytaj cały tekst "Sniper: Ghost Warrior 2 celuje w 2 mln. sprzedanych egzemplarzy wkrótce po premierze" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage że w tej chwili pierwsza cześc już jest rozpoznawalną marką i to że tytuł jest multiplatformowy , to myślę że te 2 bańki strzelą bez problemu ....z tym że czy aby napewno zaraz po premierze ?

Zyczę CI aby tak sie stało ale czas pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według wyliczeń szefa City Interactive, Sniper: Ghost Warrior znalazł już 1,5 mln. nabywców.
(...)ta gra zbliża się do 1,5 mln. sprzedanych egzemplarzy(...)

To albo "znalazł" albo "zbliża się", przy czym biorąc pod uwagę dość luźny stosunek pana Tymińskiego do prawdziwości podawanych informacji, zwrot "zbliża się" uznałbym za bliższy 1mln, niż 1,5mln :\
Mówienie o 2mln sprzedanych egzemplarzy, gdy w rok po premierze nie zdołało się sprzedać 1,5mln to przykład myślenia życzeniowego, powodzenia :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BluesBoy.. bulletstorma raczje nei kupiło jeszcze 900tys osób, a 900tys nabywców może mieć sama wersja Xboxa Snipera2, wtedy chyba by pasowało do statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 10:17, BluesBoy napisał:

A według Vgcharts


Nie porównuj do tego nawet :)
Ten SS mi strasznie przypomina jedna z mapek z UT III ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 10:17, BluesBoy napisał:

A według Vgcharts Snipera kupiło dopiero 900 tys. I jest to mniej niż Bulletstorm...
Kto mówi prawdę ?


Hej,

VGchartz nie podaje realnych wyników, a wyniki ekstrapolowane.
W pigułce wygląda to tak, że mają podpisane umowy z kilkoma mniejszymi retailerami od których dostają dane, a następnie ich algorytm wylicza z tego prognozę sprzedaży. Nie jest to jakieś szczególnie tajne info, możesz łatwo zweryfikować moje słowa pogrzebawszy chwilę w Googlu :).

Do tego, VGch nie dodaje do wykresu wyników dystrybucji cyfrowej, a przypominam, że Sniper jest steamworksowy. Valve udostępnia dane sprzedaży tylko nam, a my podajemy je Wam, uzupełniając całość o dane od np. GfK International, które faktycznie LICZY sprzedane egzemplarze, nie zaś estymuje.

Mam nadzieję, że choć trochę naświetliłem sprawę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować