Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Pamięć RAM Informacje, porady, porównania

23 postów w tym temacie

Obecnie na rynku jest kilkanaście(jak nie kilkadziesiat firm) oferujacych pamięć RAM. Rozpiętość cenowa miedzy nimi bywa ogromna, jednak sprawa wydajności w stosunku do ceny nie jest juz taka jasna. I tu pojawaia się moje pytanie: czy warto inwestowac w drogie markowe kości, czy zadowlić sie ich tańszymi odpowiednikami typu: Kingstone,czy Good RAM. Czyli co najlepsze jeśli chodzi o Wtdajnośc/cena

Na dzień dzisiejszy mam taki oto dylemat: Posiadam dwie kości Kingson 256 RAM(DDR 400), które chodzą na dualu. zastanawiam się czy dokupić jedną kość 512 co mi da w sumie ponad 1 giga ramu( ale juz nie na dualu), czy lepiej sprzedać dwie kości 256 na allegro, dołozyć (sporo) kasy i kupić 2x512(kości dedykowne na dual). Druga opcja pewnie będzie kosztowała ze 100(jak nie lepiej) więcej. I oto moje pytanko czy lepiej dołozyc tą 100 zł żeby mieć dwa razy po 512 na dualu, czy darować sobie i poprosu dokuipc kośc 512.

Jednym zdaniem: czy za te 100 zł wiecej wydane znacznie zwiększy się wydajnośc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 23:08, Widek napisał:

Polecam dopisać się do tematu o Upgradzie Kompa:

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=2263


Hmm...wiedziałem ze ten wątek gdzieś jest....tylko ....nie mogłem go znaleźć

Dnia 22.04.2006 o 23:08, Widek napisał:

Lub po prostu do istniejącego już tematu o pamięciach :)

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1180&u=112


Za cholerę nie przyszłoby mi wpisywać słowo RAM w kwadratowym nawiasie. niemniej mam nadzieję że ktoś odpowie na nurtujace mnie pytania w tym wątku(chyba że modek postanowi inaczej i zamknie temat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to krotko, zeby nie przeciagac tego zbytecznego tematu i pozwolic mu odplynac w othlanie forum.
Nie napisales jaka masz platforme. Ale to nie wazna. Dual na AMD z Socket A, jest glownie po to zeby sie nim pochwalic. Zysk z tego trybu pracy poza benchmarkami oczywiscie, jest zaleznie gdzie poczytasz od 3-15 %
Odczucia osobiste sa takie. Jak mialem bartona 2500, na nf2, po dolozeniu do istniejacej 512, drugiej takowej (obie good ramy na nanyach) w 3dm03 doszlo mi jakies 20-30 punktow ... dokladnie nie pamietam... Ale jak widac niewiele ... Inaczej jest na platformie 64bitowej, a o intelu nie powiem wiele, bo nie mialem...
Co do markowosci pamieci, to oczywiste ze im lepsza tym lepiej, ale nie daj sie zwarowac. Stara prawda mowi ze komputer jest tak szybki jak jego najwolniejsza czesc ... O co mi chodzi? Nie wiadomo czy jak dasz Kingstona to zobaczysz cokolwiek roznicy, bo moze nie dac rady sie rozkrecic, bo te co masz go zadusza...a nie wiem jakie masz teraz kosci ... cl2 z segmentu value czy lepsze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 01:09, buras napisał:

No to krotko, zeby nie przeciagac tego zbytecznego tematu i pozwolic mu odplynac w othlanie
forum.
Nie napisales jaka masz platforme. Ale to nie wazna. Dual na AMD z Socket A, jest glownie po
to zeby sie nim pochwalic. Zysk z tego trybu pracy poza benchmarkami oczywiscie, jest zaleznie
gdzie poczytasz od 3-15 %

W moim przypadku jest to Sempron 2500+ Socket A

Dnia 23.04.2006 o 01:09, buras napisał:

Nie
wiadomo czy jak dasz Kingstona to zobaczysz cokolwiek roznicy, bo moze nie dac rady sie rozkrecic,
bo te co masz go zadusza...a nie wiem jakie masz teraz kosci ... cl2 z segmentu value czy
lepsze ...

cl2 niestety...

Z porządniejszym ugradem kompa( a właściwie jego wymianą) wstrzymuje sie do listopada- grudnia...jednak do tego czasu na moim sprzęcie by się troszkę więcej ramu przydało. No to w zasadzie co zrobić?Przy dołozeniu 512 odczuję jakąś różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne ... nie bedzie to szal, ale dla gier, juz spora roznica przy operacjach dyskowych (save, load, wczytywanie tekstur itp) Sam windows przyspieszy nieznacznie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 02:30, buras napisał:

Jasne ... nie bedzie to szal, ale dla gier, juz spora roznica przy operacjach dyskowych (save,
load, wczytywanie tekstur itp) Sam windows przyspieszy nieznacznie ...


To moze tak...czy uzyskana w ten sposób wydajność jest warta 150 zł, które wydam na RAM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 09:58, Minsc i Boo napisał:

To moze tak...czy uzyskana w ten sposób wydajność jest warta 150 zł, które wydam na RAM?


No ja raczej nie moge powiedziec tak lub nie ... Gdyby to byl zakup dla mnie, oczywiscie bym sobie ja kupil ... z reszta, teraz mam wlasnie giga ram-u. I za chiny ludowe nie wyciagnal bym jednej ... Czyli osobiscie dla mnie jest to jak najbardziej oplacalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CL=tCAC/tCLK :D
A tak po ludzku jest to stosunek miedzy czasem dostepu do kolumny (tCAC) a zegarem pamieci tCLK. Im mniejszy tym lepszy. Norma to CL3, srednie pamieci, ale wiekszosc chodzi bez problemu po przestawianiu na 2.5
TEORETYCZNIE nie powinno byc konfliktow. Tu masz 400 i kupisz tez takie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pamięć Kingstona HyperX jest dobrej jakośći? Mam Kingston 400 512 mb(2 x 256 dual channel) i chcę zmienić pamięć na HyperX 2 x512 mb na duala. Czy ten ram jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 12:25, Jaki Ganh1 napisał:

Słuchajcie. Mam 268 RAM, a chce kupić sobie 512. Czy da się te karty "połączyć" aby było 768??

Nie trzeba ich podłączać - wstaw nowo zakupioną kość do slota i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 12:15, dudi1212 napisał:

Czy pamięć Kingstona HyperX jest dobrej jakośći? Mam Kingston 400 512 mb(2 x 256 dual channel)
i chcę zmienić pamięć na HyperX 2 x512 mb na duala. Czy ten ram jest dobry?

Nie mam sensu kupowanie HiperX - teoretycznie przeznaczone do podkręcania, w praktyce kręcą się słabo; jeśli nie podkręcasz to różnicy między nimi a jakimiś elixirami nie zobaczysz. Jeśli już masz zaufanie do Kingstonów to kup normalne, bez HiperX w nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 12:46, Jaki Ganh1 napisał:

Ale będzie działało i 512 i 256?

Z reguły nie ma z tym najmniejszego problemu - sam wstawiałem na ten przykład do kompa gdzie był ram 256mb 266 Mhz kość 512 mb 333 Mhz i wszystko działa poprawnie.
Tyle tylko, że 100% gwarancji nikt Ci nie da - jest tysiące możliwych kombinacji płyty i ramu, czasami mogą być problemy. Umów się ze sklepem, żebyś mógł wymienić ram j jak będziesz miał problemy po włożeniu ramu. Ale to mało prawdopodobne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 12:15, dudi1212 napisał:

Czy pamięć Kingstona HyperX jest dobrej jakośći? Mam Kingston 400 512 mb(2 x 256 dual channel)
i chcę zmienić pamięć na HyperX 2 x512 mb na duala. Czy ten ram jest dobry?

ja mam własne 1,5 gb hyper x (400mhz).jestem z nich b. zadowolony,dźwigają mi gothica3,na średnich detalach, choć nie mam rewelacyjnego sprzętu.
dla mnie najważniejsza jest nie tyle możliwość podkręcania, ale stabilność.tym się przy kupnie kierowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować