Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2006 o 19:44, Michał Raven napisał:

Nie mam Neo 512 ale mam 256 i musze powiedzieć, że ten licznik oszukuje, bo mi zawyża transfer,
tak jakbym miał Neo 320.


No tak, ale kiedy włączam neostrade to w takim dymku pojawia się że mam prędkość 644kpbs (kolegom korzystającym z neo także pokazuje większe wyniki niż powinni mieć), a na tamtej stroni jest czasami trzy razy mniej, gdy patrzylem na innych stronach podających szybkość łącza to też miałem podobne wyniki co z tej A Beltrónici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 19:38, Pirek5 napisał:

Czy ktoś kto ma neo 512 mógłby wejść na strone:
http://www.abeltronica.com/velocimetro/pt/?idioma=uk&newlang=uk
wybrać kraj i kliknąć "test now", a następnie podać swój wynik, u mnie teraz jest np 412kpbs,
a wczoraj o tej porze miałem coś koło 200kpbs.


ja mam takie Neo.
u mnie pokazuje 478 kbps downloadu, więc nie jest aż tak źle, ale upload mi wykazało dosyć niski bo 47kbps a powinno być 128kbps czyli prawie trzy razy mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to się zgadza, bo powinno być 640kbps.:)
Może przeporwadzę przez proces obliczeń dlaczego tak wychodzi:
Więc masz Neo 512, to 512 podziel rzez 8 i wyjdzie 64 (dodaj do wyniku kB/s) i maszi rzeczywisty transfer. Potem pomnórz to przez 10 i wyjdzie 640 czyli tyle i Tobie się pokazuje w dymku.
Te obliczenia (mam nadzieję, że) wystarczą aby zrozumieć prędkość Neo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2006 o 19:51, cinus` napisał:

ja mam takie Neo.
u mnie pokazuje 478 kbps downloadu, więc nie jest aż tak źle, ale upload mi wykazało dosyć
niski bo 47kbps a powinno być 128kbps czyli prawie trzy razy mniej...


No właśni a więc prędkość jest niższa niż powinna być, to nie jest modem, tylko stałe łącze, więc powinna być stała prędkość. 512 to mam tylo w środku nocy... Rozumiem obciązenia itp, ale płace za 512 to chce mieć 512. Gdyby to była sytuacja przejściowa to bym zrozumiał, ale tak jest odkąd mam neostrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 19:55, Michał Raven napisał:

A to się zgadza, bo powinno być 640kbps.:)
Może przeporwadzę przez proces obliczeń dlaczego tak wychodzi:
Więc masz Neo 512, to 512 podziel rzez 8 i wyjdzie 64 (dodaj do wyniku kB/s) i maszi rzeczywisty
transfer. Potem pomnórz to przez 10 i wyjdzie 640 czyli tyle i Tobie się pokazuje w dymku.

Te obliczenia (mam nadzieję, że) wystarczą aby zrozumieć prędkość Neo.


Ja rozumiem tylko 640 to prędkość teoretyczna jaka powinna być, a jak już pisałem wcześniej na stronach do testowania prędkości jest ona czasami trzy razy niższa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 19:57, Pirek5 napisał:

Ja rozumiem tylko 640 to prędkość teoretyczna jaka powinna być, a jak już pisałem wcześniej
na stronach do testowania prędkości jest ona czasami trzy razy niższa...

Ehh, gdyby ten wynik był w miarę realny do prędkości Neo to musisz:
- Wyłączyć wszystkie komunikatory
- Nic nie ściągać
- I używać wiarygodnych liczników;)

Spróbuj tutaj i podaj swój wynik http://twojeip.wp.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 19:57, marcin1930 napisał:

Ja zamowilem 2 MB a mam 512 znowu jakas pomylka a czekam juz dluuuugo po terminie :/


Jak będziesz miał pecha to poczekasz jeszcze bardzo długo :/ Ja od momentu kiedy miałem pierwszy starter, w domu, do czasu aktywacji czekłem 6 miesięcy... To samo livebox. Już spóżnili się 10 dni z dostarczeniem go do domu. Co za firma... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 19:55, Pirek5 napisał:

No właśni a więc prędkość jest niższa niż powinna być, to nie jest modem, tylko stałe łącze,
więc powinna być stała prędkość. 512 to mam tylo w środku nocy... Rozumiem obciązenia itp,
ale płace za 512 to chce mieć 512.


no nie wiem, z tego co się orientuję 512 to prędkość maksymalna, a nie gwarantowana. musiałbyś sprawdzić w umowie jak masz napisane, jeśli prędkość 512 to prędkość gwarantowana to teoretycznie możesz złożyć reklamację, ale to raczej nic nie da, jeśli w umowie jest napisane, że to prędkość maksymalna a nic nie pisze o gwarantowanej to nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2006 o 20:00, Michał Raven napisał:

Spróbuj tutaj i podaj swój wynik http://twojeip.wp.pl/


604 kpbs Teraz jest rzeczywiście dobrze, ale dzisiaj jest "dobry dzień" mam małe pingi w grach sieciowych i ogolnie net nieźle działa, ale czasami jest dużo gorzej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2006 o 20:01, cinus` napisał:

no nie wiem, z tego co się orientuję 512 to prędkość maksymalna, a nie gwarantowana. musiałbyś
sprawdzić w umowie jak masz napisane, jeśli prędkość 512 to prędkość gwarantowana to teoretycznie
możesz złożyć reklamację, ale to raczej nic nie da, jeśli w umowie jest napisane, że to prędkość
maksymalna a nic nie pisze o gwarantowanej to nic z tym nie zrobisz.


No niestety z tym, że nic nie zrobie to wiem, nawet gdyby pisało że jest to predkość gwarantowana (a skoro piszesz że raczej nie jest, to tym bardzej) to pewnie bym nic nie zrobił


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2006 o 20:12, Pirek5 napisał:


No niestety z tym, że nic nie zrobie to wiem, nawet gdyby pisało że jest to predkość gwarantowana
(a skoro piszesz że raczej nie jest, to tym bardzej) to pewnie bym nic nie zrobił




ale to jest 512 kilobitow na sek. a nie kilobajtow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2006 o 20:15, xmichal napisał:


ale to jest 512 kilobitow na sek. a nie kilobajtow


No przecież ja wszędzie pisze w kilobitach. Ja pisze kb, a nie KB. Te strony także podają w kilobitach, więc nie rozumiem twojego posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 20:01, Pirek5 napisał:

> Ja zamowilem 2 MB a mam 512 znowu jakas pomylka a czekam juz dluuuugo po terminie :/

Jak będziesz miał pecha to poczekasz jeszcze bardzo długo :/ Ja od momentu kiedy miałem pierwszy
starter, w domu, do czasu aktywacji czekłem 6 miesięcy... To samo livebox. Już spóżnili się
10 dni z dostarczeniem go do domu. Co za firma... :/



THX za pocieszenie juz mi lepiej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2006 o 21:37, marcin1930 napisał:

THX za pocieszenie juz mi lepiej :(


No zawsze służe pomocą :) Nie martw się, może już niedługo będziesz miał te 2mbps. Skoro założyli Ci, tylko, że złą prędkość to jest już dobrze. U mnie było inaczej. Sprzedali mi starter, ale nie dało się aktywować lini (czemu tego nie sprawdzili przed sprzedarzą???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 17:53, Widek napisał:

Witam, mam od jakiegos czasu duze problemy z neo to znaczy wyrzuca mnie z neta co 2 -3 godziny
a to naprawde konkretnie wkurza jak sciagam klip 90% i nagle ciach, macie podobne problemy?

Aha i te limity cos strasznego;/

mam miejscowy internet z Tczewa - Telekab
i mnie nie wyzuca
ale gram w mu i tam goszci wyrzuca co 15 minut około i jak jestes w jakims miejscu np na cc albo walczysz z golden mobe i cie rozłaczy to mozna dostac szału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować