Zaloguj się, aby obserwować  
peter000

F1 2011

14 postów w tym temacie

Zdziwiłem się, że nie ma jeszcze tematu o tej grze. Wraz z założeniem tematu chciałbym poinformować o radosnej nowinie. W F1 2011 będzie Safety Car!

Tak brzmi cytat z Facebook''a:
"We know it''s been the hottest topic amongst the community for some time now, but we''re very happy to finally be able to officially confirm that THERE WILL be a safety car in F1 2011!"

http://www.facebook.com/formula1game?sk=wall

I zdjęcie:

20110817120754

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fantastyczna wiadomość, po tym traileru od Codemasters można było to wywnioskować , ciekawi mnie tylko kiedy będzie wyjeżdzał na tor oby nie za często oby nie za rzadko i żeby za szybko nie zjeżdzał z toru ale wielki plus za samo wprowadzenie SC do gry to jest już coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak modły wielu zostały wysłuchane... ;D

Ciekawe też jakiego "kalibru" wypadek będzie uruchamiał SC... ale to już trzeba czekać na jakieś gameplay''e, które pokazywały będą właśnie jak będzie on działał w rozgrywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grał już ktoś w tą grę? Nie wiem czy warto wydawać 100 zł za aktualizację zespołów i dodanie SC. Będę wdzięczny za opinię, szczególnie osób które grały w poprzednią część:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 21:33, BoloMaster napisał:

grał już ktoś w tą grę? Nie wiem czy warto wydawać 100 zł za aktualizację zespołów i
dodanie SC. Będę wdzięczny za opinię, szczególnie osób które grały w poprzednią część:P

Grę mam od soboty, ale dopiero dzisiaj znalazłem czas aby ją odpalić i nieco przetestować. No i moje pierwsze wrażenia są takie:
-gra instaluje sie skandalicznie długo
-gra wczytuje się nieco mniej ale również skandalicznie długo, gorzej niż 2010
-menu jest o wiele ładniejsze i efektowniejsze niż to byle-co z 2010
-grafika jest mim zdaniem nieco lepsza niż ta z 2010 (gran na high w full hd, nie widzę różnicy kiedy włączę ultra a parę bezcennych klatek przybywa), ale niestety nie jest tak ładna jak po realistic sun mod z 2010. Cóż, czekam na ten sam mod do 2011. Jeżeli chodzi o płynność działa mi identycznie jak 2010.
-model jazdy - jest zdecydowanie inny, lepszy, bardziej realistyczny, trudniejszy (przynajmniej bez jakichkolwiek asyst - w inne ustawienia się nie bawiłem) Piszę jako użytkownik kierownicy. Z bardziej wyraźnych, przyjemnych smaczków - bolidy są bardziej nadsterowne, koła się blokują piszcząc i dymiąc przy tym jak należy.
-standardowe ustawienia są do bani, poszukałem nieco w necie, sam nieco zmodyfikowałem i gra się przyjemnie
-dźwięk silników wydaje się byc lepszy - ale muszę jeszcze pograć więcej aby się upewnić
-w karierze mogłem wybierać jedynie pomiedzy Lotusem, Virgin, HRT, Williamsem i Force Indią, o ile nie zrobiłem czegoś źle, ale wątpię. Jestem szczerze rozczarowany bo chciałem zacząć grę z Sauberem.

To tyle co moge napisać po godzinie grania. Czy warto grę kupować? Moim zdaniem bez względu na to co ujawni się później (AI przeciwników, pit stopy, safety car, balans poziomu trudności) tak. Jeżeli nie dla aktualnych kierowców i bolidów to dla modelu jazdy. Oczywiście jeżeli nie jest się fanem F1, nie ma się przynajmniej pada omijać szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ogólnie wszystko fajnie, Codemasters trzyma się pewnych standardów, ale niestety dla wielbicieli realizmu jest to kolejna cukierkowa wyścigówka z gumowymi bolidami... Nie czuć żadnego zagrożenia wypadkiem, można wjechać z impetem w inny bolid jadąc pod prąd, a ten jedynie lekko podskoczy i może urwie się zderzak z przodu. Można zapomnieć o efektownych kraksach i realistycznym ich wpływie na dalszą jazdę. Należy tą gre traktować bardziej jako arcade z opcjami niż prawdziwy symulator.

Czy ja się wreszcie doczekam realistycznej ścigałki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 15:24, barth89 napisał:

Do kiedy Codemasters ma wykupioną licencję na F1 ? Myślicie, że będzie F1 2012?


Na początku była mowa, że mają licencję tylko na lata 2010 i 2011.
Potem nie było żadnych informacji czy przedłużyli umowę. Ale może skoro wydają F1 online to tę licencję przedłużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, gra już się zepsuła, nie zdarzyłem nawet rozegrać drugiego treningu w Australii. Wyłącza się podczas wczytywania (już po filmikach z logiami twórców), program przestał działać. To już F1 2010 potrzebowało prawie roku żeby zdecydować, że moje save''y same z siebie wyparowały. Dobra robota Codemasters, dziękuję wam bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się zażegnać problem usuwając save''a i rozpoczynając grę od nowa ;/ Radzę robić backup co jakiś czas...

Jestem zawiedziony co do balansu pomiędzy poziomami trudności. Różnica w czasach rywali podczas kwalifikacji to ponad 4 sekundy w porównaniu professional - legend. Na professionalu mój śmieszny Williams bez problemu z olbrzymią przewagą wygrywa kwalifikacje a na legend nie jestem w stanie zakwalifikować się powyżej 15 miejsca, kolega z temu wyprzedza mnie o ok 0,2 sek.
Martwi mnie też różnica pomiędzy oponami. Miększa mieszanka nie robi praktycznie żadnej różnicy, a ta powinna być więcej niż zauważalna, ok 1 sek. Tymczasem mój czas w Australii to 1:25:005 na miękkiej i jakieś 1:25:2XX na twardej. WTF? Nie ma się nawet tego odczucia różnicy przyczepności opon. W 2010 różnicę pomiędzy mieszankami czuć było już na pierwszym zakręcie. Tutaj jest dla mnie kompletnie niewyczuwana. W dodatku pomiędzy oponami Pirelli powinna być o wiele większa różnica niż zeszłosezonowych Bridgestone''ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie pojawił się irytujący problem. Gra działała bez problemu, potem przyszedł format (gra była na innej partycji więc nie została usunięta) i f1 przestała się włączać. Ponowna instalacja nie pomogła, instalowanie na nowo game for windows live czy usunięcie save też nic nie dało... Macie jakieś pomysły? Po prostu po naciśnięciu na ikonkę f1 2011 komp chwilkę "pomyśl"i po czym "przestaje myśleć" tak jakbym nic nie włączał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 2 miesiącach obcowania z grą musze stwierdzić, że zakup jej to pieniądze wyrzucone w błoto. Stop. Nie w błoto. W psią kupę.

Aż trudno uwierzyć jak Codemasters mogło tak schrzanić grę. Domyślam się, że F1 2011 to gra straaasznie niszowa (na gramie to gra w nią p[ewnie mniej niż 10 osób), ale do diabła, Codemasters do tworzenia jej oddelegowała chyba grupkę 5 osób i to najgorszych.

Zacznijmy wyliczankę: grafika jest moim zdaniem brzydsza od 2010, a wręcz KOLOSALNIE brzydsza od 2010 z modem usuwającym Codemastersowską szaro-burość świata (nie wiem, chyba nad siedzibą ich firmy niebo się nigdy nie wypogadza).

Gra ma tendencje do zadyszki, za co panowie z Cod. wzięli się w najnowszym patchu. Efekt? Gra dostaje 2 razy częściej, 2 razy mocniejszej zadyszki.

Poziom trudności jest z dupy wzięty. Na wszystkich poziomach oprócz najtrudniejszego przeciwnicy są wolni jak skacowany żółw. Przepaść pomiędzy najtrudniejszym a 2 w kolei to ok 3-4 sek. na okrążeniu. Masakra.

Oczywiście mamy do czynienia z robotami. Którzy nigdy nie popełniają błędu, każde okrążenie jadą idealnie równo.

Nie przejmujcie się kwalifikacjami - na starcie da się przebić z 15 miejsca do pierwszej 3 bez żadnego problemu. W dodatku przez pierwsze kółko przeciwnicy jadą o 50% wolniej niż normalnie. Żenada.

Przeciwnicy nie przejmują się warunkami pogodowymi. Nie ma specjalnego znaczenia czy tor jest lekko wilgotny czy super nagumowany - oni będą jechać tak samo. Oczywiście ciebie ta sytuacja nie dotyczy.

Czasy przejazdów są absolutnie nielogiczne. Niektóre partie/zakręty przeciwnicy są w stanie przejechać w sposób nadludzki, w innych są absurdalnie wolni.

Pięć osób które robiło tą grę najwyraźniej nie śledzi wyników F1. Ferrari i McLaren łoją Redbulla, ogólnie wyniki kierowców/teamów w stosunku do rzeczywistości są idiotyczne. (Podobnie jak w 2010, gdzie na koniec sezonu Petrov miał u mnie ze 3x wiecej pkt od Kubicy).

Jestem kierowcą Williamsa, wsiadam do bolidu w kombinezonie z nazwiskiem Maldonado (wiem, że w Williamsie słabo z kasą ale zabrakło na nowy kombinezon i dostałem używany po zawodniku którego zastąpiłem?)

Suchy tor jazdy przybiera postać kwadratów o różnych odcieniach szarości. Piękna sprawa.

Różnica pomiędzy rodzajami mieszanek jest prawie żadna (a w prawdziwym świecie jest kolosalna, ale jak juz mówiłem, oni raczej nie oglądają F1)

System kar jest tak samo bezsensowy jak nie bardziej niż w 2010. Przykład? Wypadam poza tor, czekam na trawie 5 m od toru aż będzie można na niego bezpiecznie wjechać - kara 10 miejsc do tyłu...

Pod względem technicznym gra jest spier

Spoiler

dolona

do granic możliwości. GfWL jak to GfWL nie działa. Nie zaloguje się automatycznie mimo zaznaczonej opcji, to się w ogóle nie zaloguje. Pełna dowolność. Gra zawiesza się. Np ostatnio: gra zwieszała się ilekroć chciałem zaakceptować wyzwanie odnośnie przetestowania usprawnień bolidu. Dzisiaj z kolei chciałem rozpocząć flying lap - gra od razy wyświetliła komunikat wypadku, bolid uszkodzony 100%, prędkość przy uderzeniu - 0 km/h. W przeciągu 3 wyścigów jakie miałem siłę rozegrać save zepsuł się TRZY razy. Niewiarygodne.

Moje wnioski? Gra okazała się pozycją absolutnie niszową, więc Codemasters zwyczajnie ja olało. Z racji, że 2011 była gotowa w 80% (czyli miała podwaliny w postaci poprzedniej części) głupio było ją zamykać, a nóż naiwniacy się nabiorą i parę kuponów się odetnie. W ten sposób zatrudniono pięciu najgorszych łamag w firmie, aby jak najmniejszym kosztem wypuścić gniota przyciągającego naiwniaków swoja marką. Za 2012 serdecznie podziękuję, chyba, że Codemasters naprawdę właduje w ten projekt dużo pracy. Ale w to nie wierzę, już prędzej ta seria umrze śmiercią naturalną. A właściwie marketingową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować