Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwsze recenzje Dead Island już są. Mamy hit?

81 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2011 o 15:55, Dared00 napisał:

2/5 na Polygamii. Uuuu...

Reputacja redaktora który ją recenzował, działa na zasadzie "im większe kontrowersje wokół oceny, tym większy rozgłos dla mnie i serwisu". Patrzyłbym na nią z przymrużeniem oka. A sam serwis to też o kąt tyłka zbić... każdy inny w sieci jest bardziej rzetelny.

Czekam na oceny od IGN i Gamespot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 19:54, Darkstar181 napisał:

> 2/5 na Polygamii. Uuuu...
Reputacja redaktora który ją recenzował, działa na zasadzie "im większe kontrowersje
wokół oceny, tym większy rozgłos dla mnie i serwisu". Patrzyłbym na nią z przymrużeniem
oka. A sam serwis to też o kąt tyłka zbić... każdy inny w sieci jest bardziej rzetelny.


Czekam na oceny od IGN i Gamespot.


IGN 8/10
A gamespot nie wiem : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowałem 200 PLN w zakup kolekcjonerki i mam nadzieję, że jej wydanie nie okaże się stertą chińskich gadżetów a gra średniakiem bo cały czas mam mieszane uczucia? Na szczęście recenzje IGN i Gametrailers napawają optymizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 20:18, KrisN1 napisał:

Zainwestowałem 200 PLN w zakup kolekcjonerki i mam nadzieję, że jej wydanie nie okaże
się stertą chińskich gadżetów

200 złotych za 20 gadżetów... cóż, to BĘDĄ chińskie gadżety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 20:21, Dared00 napisał:

> Zainwestowałem 200 PLN w zakup kolekcjonerki i mam nadzieję, że jej wydanie nie
okaże
> się stertą chińskich gadżetów
200 złotych za 20 gadżetów... cóż, to BĘDĄ chińskie gadżety.

Tego się właśnie obawiam, cała nadzieja, że gra będzie warta tej kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 20:21, Dared00 napisał:

> Zainwestowałem 200 PLN w zakup kolekcjonerki i mam nadzieję, że jej wydanie nie
okaże
> się stertą chińskich gadżetów
200 złotych za 20 gadżetów... cóż, to BĘDĄ chińskie gadżety.

Nawet jeśli tak,a gra będzie niezła,to warto będzie dać tą kase na kolekcjonerke i wspomożenie naszego ojczystego techlandu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarzucanie skrajnego debilizmu kompletnie nieznanej osobie na podstawie oceny, jaką ta osoba wystawiła grze. Takie coś może przejść tylko na gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 20:37, BigDaddy534 napisał:

Nawet jeśli tak,a gra będzie niezła,to warto będzie dać tą kase na kolekcjonerke i wspomożenie
naszego ojczystego techlandu :)

Kocham Polaków, bo można im wcisnąć każdy szajs, jeśli się powie, że jest polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam recenzje [jeśli to w ogóle można recenzjami nazwać] pana Konrada dosyć dobrze, toteż moje subiektywne zdanie o nim jest takie, że jest... baran i swołocz i tyle.
Prezentuje iście debilny tok rozumowania w swoich recenzjach z których Infamous 2 pobił rekord próby obrony swojego na siłę negatywnego zdania. Chciał być fajny, zjechać jeden z lepszych tytułów na PS3 tylko dla bycia fajnym i takim nie mainstreamowym, nie udało się, co pokazała solidna krytyka czytelników Poly.
Tyle w temacie, jak cie to boli... to cytując klasyka "to masz synu problem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 21:22, Dared00 napisał:

Kocham Polaków, bo można im wcisnąć każdy szajs, jeśli się powie, że jest polski.


A ja kocham uogólnienia nie poparte żadnymi racjonalnymi argumentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 21:45, Pietro87 napisał:

Znam recenzje [jeśli to w ogóle można recenzjami nazwać] pana Konrada dosyć dobrze, toteż
moje subiektywne zdanie o nim jest takie, że jest... baran i swołocz i tyle.
Prezentuje iście debilny tok rozumowania w swoich recenzjach z których Infamous 2 pobił
rekord próby obrony swojego na siłę negatywnego zdania. Chciał być fajny, zjechać jeden
z lepszych tytułów na PS3 tylko dla bycia fajnym i takim nie mainstreamowym, nie udało
się, co pokazała solidna krytyka czytelników Poly.
Tyle w temacie, jak cie to boli... to cytując klasyka "to masz synu problem".


Z tego co pamiętam, wystawiłem inFamous 2 ocenę "3/5", co w nomenklaturze Polygamii oznacza: "Ocenę 3 otrzymują gry średnie, którym nieco brakuje. Można zagrać w wolnej chwili, ale nic się nie stanie, jeśli się z tym poczeka". Bywają niższe oceny.

Pokój i miłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


I nie tyle chodziło o samą ocenę [która też była śmieszna] co o próbę usilnej naciąganej obrony swoich racji co do zaniżenia oceny [w recenzji nie było wiele "recenzji", ot przypiął się do 2-3 naciągniętych argumentów i wałkował je w kółko, potem ten bełkot nazywając "recenzja"]
Dlatego uważam, że takie miernoty nadają się bardziej do faktów i innych szmatławców niż do pisania rzetelnych artykułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, tyle samo ta gra dostała w edge''u, a sama srednia na metacritic też nie jest wybitnie wysoka. Choć PS3 nie mam i w iNf2 nie grałem, to ocena 3/5 raczej nie wygląda na szczególnie niesprawiedliwą w porównaniu do innych recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnią 83 od krytyków i 8.5 od userów porównujesz do oceny 3/5 czyli oceny w skali 1-10 przełożonej na około 5-6/10 lub 50-60/100 ?
Brawo za interpretację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 11:52, Pietro87 napisał:

Średnią 83 od krytyków i 8.5 od userów porównujesz do oceny 3/5 czyli oceny w skali 1-10
przełożonej na około 5-6/10 lub 50-60/100 ?
Brawo za interpretację.

Wybacz, ale u owych "krytyków" skala to nie 1-10, tylko 6-10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2011 o 12:11, Dared00 napisał:

Wybacz, ale u owych "krytyków" skala to nie 1-10, tylko 6-10.


Problemy ze wzrokiem ? I czytanie ze zrozumieniem [bo skala 1-5 i ocena w niej 3/5 to w przełożeniu na skale 1-10 ocena 5-6/10]

http://www.metacritic.com/game/playstation-3/infamous-2

Metascore 83.
71 pozytywnych czyli na poziomie 80-100
17 mieszanych czyli na poziomie 50-70
0 negatywnych.

User score 8.5
111 pozytywnych
2 mieszane
3 negatywne

Reasumując, idź trolluj gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 12:19, Pietro87 napisał:

Problemy ze wzrokiem ? I czytanie ze zrozumieniem [bo skala 1-5 i ocena w niej 3/5 to
w przełożeniu na skale 1-10 ocena 5-6/10]

Owszem, mam problemy ze wzrokiem, -1,75 dioptrii, ale nie o tym mowa. Chodzi mi bardziej o to, że recenzenci nie używają pełnej skali ocen, dając crapom 5 i 6 (a czasem nawet i więcej). To doprowadza do sytuacji, w której sprawiedliwa ocena 3/5, która oznacza "nie jest żle" jest uznawana za zniewagę.

Dnia 06.09.2011 o 12:19, Pietro87 napisał:

Reasumując, idź trolluj gdzie indziej.

Po co? Tutaj mi tak dobrze idzie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3/5 to jest dokładnie 6/10, czyli tyle ile w przywołanym przeze mnie edge''u. Identycznych ocen widzę tam jeszcze dwie. Z bardziej znanych CD-Action - 7/10 (czyli 3.5/5), Gamespot 75/100 (3,75/5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować