Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Modern Warfare 3 na PC z dedykami, ale czy rankingowymi?

16 postów w tym temacie

mnie tylko interesuje, czy to bedzie godny nastepca cod2/cod4. bo mw2 byl totalna klapa esportu, black ops troche lepiej, ale za pozno sie ogarneli, za duzo problemow i nie byl wart uwagi (tak jak pozostale czesci treyarchu)

co rozumiem przez godnego nastepce? gra przystosowana do esportu i competitive gamingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie punktujecie w ten sposób BF3, który w ogóle nie będzie miał serwerów dedykowanych w pełnym tego słowa znaczeniu (chcesz - to sobie wykup u jednego z partnerów EA). Rankingowe czy nie, każdy w MW3 będzie mógł sobie swój serwer założyć. Rankingowe będą zapewne dostępne u konkretnych dostawców (co jest absolutnie zrozumiałe z uwagi na choćby modyfikacje, które pozwolą oszukiwać). No ale nie ma co liczyć na jakiekolwiek profesjonalne podejście do tematu, skoro wielka kampania reklamowa BF3 na gramie straszy od jakiegoś czasu i właśnie dziś zaczyna osiągać apogeum (jak wyłączyć ten wyglądający jak ulotka z Tesco temat na stronie głównej?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 16:47, barth89 napisał:

A czemu miałyby nie być? Co gorszego jest w serwerach dedykowanych, że nie miałyby być
rankingowe?

Dedykami łatwiej manipulować, co mogłoby spowodować, że ludzie mieliby unlocki znacznie szybciej niż zazwyczaj (ps. tak, znam stan IWNetu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 16:52, Henrar napisał:

> A czemu miałyby nie być? Co gorszego jest w serwerach dedykowanych, że nie miałyby
być
> rankingowe?
Dedykami łatwiej manipulować, co mogłoby spowodować, że ludzie mieliby unlocki znacznie
szybciej niż zazwyczaj (ps. tak, znam stan IWNetu).


Fakt. Dzięki za uświadomienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 17:20, Kacperek1996 napisał:

niech oni dadzą w końcu wymagania. 3 tygodnie do premiery i jeszcze nie ma


Graficznie to prawie kopia Modern Warfare 2, więc wymagania są do przewidzenia. Nie do przewidzenia pozostaje tylko kwestia optymalizacji. Myślę, że nie zawalą tak sprawy jak Treyarch, których Black Ops w dniu premiery był praktycznie u niektórych użytkowników nie grywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak gra pewnie jest już w tłoczni [ chca sprzedac pewnie kilkanascie milionow kopii wiec moja teza raczej jest sluszna] a oni nie potrafią się ustosunkować do tak prostych pytań... zapewne odpowiedź na te pytania jest niezadowalajaca dla ludu...

Co do dedykow w bf3 to wydaje mi się, że o wiele trudniej byłoby je zaimplemetowac, bo to jednak o wiele bardziej skomplikowana gra niz cod- pojazdy, model zniszczen o wiele wieksze mapy itp i szczerze to sciaganie kolejnych modow i gownianych mapek przy wejsciu na kazdy serwer wcale nie wydaje mi się jakas mega zaletą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2011 o 18:07, Cadder napisał:

Co do dedykow w bf3 to wydaje mi się, że o wiele trudniej byłoby je zaimplemetowac, bo
to jednak o wiele bardziej skomplikowana gra niz cod- pojazdy, model zniszczen o wiele
wieksze mapy itp


Pewnie, bo przecież Battlefield 2 żeby był w stanie obsługiwać normalne dedyki musiał się pozbyć pojazdów, dużych map...Oh wait.
Nie wiem w ogóle co ma wspólnego treść samej gry do dedykowanych serwerów. Parę lat powstał mod do San Andreas, powtarzam słowo MOD (czyli zapewne robiony przez kilkanaście osób), w którym udało się zaimplementować tryb multiplayer do maksymalnie bodajże 256 osób na serwerze - oczywiście serwery są takie jakie na PC być powinny. Można? Można.

Dnia 17.10.2011 o 18:07, Cadder napisał:

i szczerze to sciaganie kolejnych modow i gownianych mapek przy wejsciu
na kazdy serwer wcale nie wydaje mi się jakas mega zaletą.


Pograsz z miesiąc i zobaczysz jak te standardowe 10 mapek z wersji podstawowej Ci się przejedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 18:14, Kreek napisał:

Pograsz z miesiąc i zobaczysz jak te standardowe 10 mapek z wersji podstawowej Ci się
przejedzą.

Co kto lubi, ja tam nigdy fanowskich map zbytnio nie lubiłem, i granie 400h na 16 oficjalnych mi nie przeszkadzało. A co do newsa to brak rankingowych dedyków byłby epic failem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 16:50, absmak napisał:

Szkoda, że nie punktujecie w ten sposób BF3, który w ogóle nie będzie miał serwerów dedykowanych w pełnym tego słowa znaczeniu (chcesz - to sobie wykup u jednego z partnerów EA).

Wykupujesz serwer do gry, a twórcy i tak płaczą, że ponoszą koszty utrzymania serwerów (no chyba, że chodzi o te, na których przechowywani są wirtualni żołnierze ale to akurat powinno być w liczone w cenę gry, zwłaszcza tej nastawionej na multiplayera).

Cadder
A co to za problem wprowadzić dedykowane serwery blokujące dodatkową zawartość - te niech będą dostępne u partnerów EA, i takie gdzie można grać z dodatkami - dostępne dla każdego, tak jak było to kiedyś.
Poza tym skoro można postawić serwer u partnera EA, to dlaczego nie można zrobić tego u kogokolwiek innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem ale w cod 4 jakoś nie czuć tego że postacie nie są na serwie[no chyba ze sie je straci...] i na każdym serwerze na którym nie było modyfikacji normalnie zdobywałeś doświadczenie... jakoś nie widzę potrzeby zbytniego zmieniania takiego systemu.. jedynie z możliwością zapisu stanu postaci na serwerze z zapisywaniem na bieżąco. czasami zdobycie tych 3-4 headów i nieszczęsny crash dobija
jak się odblokowuje złote bronie.

btw odnoście kampanie reklamowej bfa 3.. nawet się nie zdziwię jak ta gra będzie miała więcej sprzedanych kopii niż cod... miliony reklam, a gram pl powinno zmienić nazwę to gramzbf3.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 17:43, SongoX napisał:

Graficznie to prawie kopia Modern Warfare 2, więc wymagania są do przewidzenia. Nie do
przewidzenia pozostaje tylko kwestia optymalizacji. Myślę, że nie zawalą tak sprawy jak
Treyarch, których Black Ops w dniu premiery był praktycznie u niektórych użytkowników
nie grywalny.

Dniu premiery?! Ja, podobnie jak i wielu moich znajomych czy to z klanu czy dalej, większość która nabyła BO na premierę przez pierwszy miesiąc nie mogła grać, czy ile oni tam męczyli tego pożal się boże patcha, który coś w tej kwestii pchnął do przodu u części ludzi. Ja natomiast bez względu na podjęte działania(wszelkie możliwe sposoby, fixy itd.) miałem nieustanne spadki FPSów do 15 i mniej przez pół roku po premierze(!!!). W tym czasie wyszło kilkanaście patch-y, które kompletnie nic nie dawały, a jak dawały to niewiele, a kolejna poprawka znowu to psuła. Dopiero po tym czasie wyszedł patch, który(oczywiście z pomocą cudacznych fixów jak każdorazowe ustawianie priorytetu na high itp.) uczynił ten syf grywalnym.
Z całym szacunkiem, ale tak spi***dolonej gry w życiu nie widziałem. IW na szczęście takimi ciekawostkami nigdy nie raczyło w swoich CoDach i chodzą właściwie na każdym sprzęcie. Aczkolwiek ja osobiście po MW2 i tej porażce z Treyarch zraziłem się od serii na dobre i od niedawna bezstresowo gram w 4, bez iwnetu, bez lagów, bez nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować