Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Minecraft wreszcie skończony

32 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2011 o 21:52, Arek1993 napisał:

> Odpowiedz na co dalej jest prosta.. ludzie będą nadal marnować czas na bezsensownej
grze
> i budowaniu czegoś czego nikt ie potrzebuje ;)
Tak samo jak ty dalej będziesz marnować czas na bezsensownej grze i strzelaniu do innych
graczy, ew. zabijaniu mobków i wykonywaniu powtarzalnych questów ;)


Sorki ale jest jednak różnica między grą z CELEM a bez CELU. Chyba że jej nie widzisz no to nie dziwie się że Minecraft może komuś sprawiać frajdę i dawać doznań takich jak dobra gra akcji chociażby np. Batman Arkham City albo emocje jak gra z żywym przeciwnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 22:16, Kafar napisał:

Sorki ale jest jednak różnica między grą z CELEM a bez CELU. Chyba że jej nie widzisz
no to nie dziwie się że Minecraft może komuś sprawiać frajdę i dawać doznań takich jak
dobra gra akcji chociażby np. Batman Arkham City albo emocje jak gra z żywym przeciwnikiem.


Myślałem, że twój poprzedni post to był tak dla jaj, ale ty na serio wierzysz w to co mówisz O.o Każdy niech gra w to co che. Nie uznaję czegoś takiego jak gra bardziej celowa i gra mniej celowa, bo wszystko to i tak jest tylko po to by sprawiać radość, więc co się mam pluć, że ja wolę to, a ktoś inny tamto?

Uważasz, że grając w FPS-y jakoś lepiej/owocniej/ciekawiej spędzasz czas niż ktoś grający w MineCrafta? Jeśli tak, to uwierz, że jest to tylko kwestia twojego gustu i nie jest to sprawa do dyskutowania, więc nie powinieneś rzucać haseł typu "gram w sensowne gry bo mają cel" którym okazuje się być skopanie tyłka jakiemuś bossowi -.-

Może nie zauważyłeś, ale twórcy świadomie zrobili grę bez końca (bo cel jest), ponieważ wiedzą, że są ludzie lubiący taką rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nikomu nie zabraniam w to grać. Ja wyrażam opinie o ludziach którzy w to grają jak coś do której mam prawo ;) tak samo jak do oceny danej gry. A kto chce grać to grajcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 22:16, Kafar napisał:

Sorki ale jest jednak różnica między grą z CELEM a bez CELU. Chyba że jej nie widzisz
no to nie dziwie się że Minecraft może komuś sprawiać frajdę i dawać doznań takich jak
dobra gra akcji chociażby np. Batman Arkham City albo emocje jak gra z żywym przeciwnikiem.

Ty tak na poważnie? Ooookej... :D

Obecność celu (a raczej końca) nie jest żadnym wyznacznikiem grywalności. A współczesne gry akcji (a dokładnie ich powtarzalność i stosowanie do bólu tych samych schematów) były głównym powodem dla których przestałem grać w nowe gry (pierwszą grą po przerwie był właśnie Minecraft, żaden inny tytuł z obecnie znajdujących się na szczytach list sprzedaży nie przyciągnął mojej uwagi na dłużej niż 10 minut).

Minecraft spodobał mi się, bo poszedł zupełnie inną drogą. Wreszcie zaczęła się liczyć kreatywność, a nie walenie w klawisze dyrygowane oskryptowanymi akcjami będącymi znakiem charakterystycznym współczesnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 20:00, Isildur napisał:

Pytanie brzmi co dalej? :)


Hahha. Nasunęła mi się pewna myśl :D.

Twórcy gry wynaleźli koło ! Minecraft 2 !

xDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 22:16, Kafar napisał:

Sorki ale jest jednak różnica między grą z CELEM a bez CELU. Chyba że jej nie widzisz
no to nie dziwie się że Minecraft może komuś sprawiać frajdę i dawać doznań takich jak
dobra gra akcji chociażby np. Batman Arkham City albo emocje jak gra z żywym przeciwnikiem.

Nie zauważasz jednak pewnej zdecydowanej różnicy, Minecraft jest grą z Celem. Tylko że zamiast akceptować cel który narzucili ci twórcy, gracze Sami sobie ten cel ustalają. To wymaga pewnego pomysłu, kreatywności, samozaparcia, planowania. A w normalnych grach po prostu idziesz do przodu po wyznaczonej przez kogoś innego ścieżce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 22:27, Kafar napisał:

Ja nikomu nie zabraniam w to grać. Ja wyrażam opinie o ludziach którzy w to grają jak
coś do której mam prawo ;) tak samo jak do oceny danej gry. A kto chce grać to grajcie
;)

"ludzie będą nadal marnować czas na bezsensownej grze i budowaniu czegoś czego nikt ie potrzebuje ;)"

To są twoje słowa. Nie wiem jak inni, ale dla mnie one jasno wskazują, że twój stosunek do ludzi grających w MineCratfa jest mniejwięcej taki: "Tamci niech grają w bezsensowne gry, a ja sobie pogram w coś naprawdę dobrego"

Jakbyś nadal mówił, że to tylko twoja opinia to dodam jeszcze, że to była po prostu głupia i nieco obraźliwa opinia oparta na nieprawdziwym fakcie, jakoby MineCraft nie miał celu (cel to nie to samo co zakończenie). To, że MineCraft ma cel (budowanie różnych struktur, zbieranie surowców-tak, to są cele tej gry nawet jeśli wydają ci się nimi nie być) jest faktem, więc opierając swoją opinię na kłamstwie jesteś po prostu niewiarygodny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 22:49, Vadero napisał:

Twórcy gry wynaleźli koło ! Minecraft 2 !

A to by było całkiem ciekawe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 11:38, Kafar napisał:

Odpowiedz na co dalej jest prosta.. ludzie będą nadal marnować czas na bezsensownej grze
i budowaniu czegoś czego nikt ie potrzebuje ;)

Tyle, że Minecraft ma cel. Cel który każdy sobie wyznacza. Dla jednych jest to zbudowanie statku Enterprise, dla innych exploring podziemi a dla jeszcze innych... rekonstrukcja Śródziemia w skali 1:5 :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja za to spędziłem z Minecraftem wiele uroczych godzin. Raz trafiało się na lepszych ludzi na serwerach, z którymi dało się pogadać i trochę pokopać, a raz takich, co podpalali grunt pod nogami - jak to w każdej grze online :)
Dobrze, że rozwój Minecrafta w końcu osiągnął swój kamień milowy. Wreszcie co poniektórzy przestaną narzekać że muszą płacić za betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze kolega Kafar ma problem ze zrozumieniem jednej z elementarnych zasad kontaktów międzyludzkich - nie wszyscy lobią to co Ty i są różne gusta i guściki i jeżeli chcesz żyć w dobrych relacjach z ludźmi sugeruję natychmiastowe przyswojenie sobie tej lekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 22:16, Kafar napisał:

> > Odpowiedz na co dalej jest prosta.. ludzie będą nadal marnować czas na bezsensownej

> grze
> > i budowaniu czegoś czego nikt ie potrzebuje ;)
> Tak samo jak ty dalej będziesz marnować czas na bezsensownej grze i strzelaniu do
innych
> graczy, ew. zabijaniu mobków i wykonywaniu powtarzalnych questów ;)

Sorki ale jest jednak różnica między grą z CELEM a bez CELU. Chyba że jej nie widzisz
no to nie dziwie się że Minecraft może komuś sprawiać frajdę i dawać doznań takich jak
dobra gra akcji chociażby np. Batman Arkham City albo emocje jak gra z żywym przeciwnikiem.


W MC sam sobie obierasz cel :) Mało tego, kiedy go osiągniesz, a wciąż Ci mało to pobijasz poprzeczkę o parę stopni w górę i mimo osiągniętego "CELU", dalej masz jakiś.

I w ten o to sposób według twojego rozumowania, nie widzę sensu grania w inne gry, które mają "CEL" narzucony z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować